Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-05-2008, 17:39   #101
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arnisan Pokaż post
@up
To byla Szymborska co zle zinterpretowała swoj wlasny wiersz ;D dostala chyba z calej matury ~~60%
Akurat nie mowilam o niej ; ). Lecz chyba nie trzeba dodawac wnioskow.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-05-2008, 17:52   #102
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Smieszne to jest gdy inni "wiedza lepiej" co autor mial na mysli od niego samego ;pp
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 19:58   #103
pawel1992
Użytkownik Forum
 
pawel1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2005
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 182
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bambik
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Iridia
Domyślny

może to głupie , ale mam kilka pytań


1. Z ilu przedmiotów muszę/mogę zdawać maturę ... ?
2. Czym różni się poziom rozszerzony od podstawowego , wiadomo rozszerzony jest trudniejszy itd ale czy są jakieś wyraźne różnice ? I czy lepiej mieć np. 60% z rozszerzonego czy lepiej 90% z podstawowego ;p
3. Czy jeśli chciałbym zdawać rozszerzoną muszę najpierw zdać podstawową maturę?
4. Jak wyglądają matury ustne ? Czy jest to ciężkie (trema , stres itp) ? I co podczas nich się robi
__________________


Dla wielu inny , dla swoich normalny
pawel1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 20:08   #104
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

1. Teraz musisz zdwac obowiazkowo j. polski i j. obcy + 1 wybrany przedmiot. Mozesz do tego wybrac 2 przedmioty dodatkowe, czyli maksymalnie mozesz zdawac 5.
2. No trudniejszy, bardziej wnikliwe pytania sa, a to czy sie bardziej oplaca to zalezy na jaka uczelnie sie wybierasz.
3. Nie musisz.
4. Z j. obcego masz masz 3 scenki + opisac obrazek (podstawowy) a z j. polskiego musisz przez conajmniej 12 minut gadac na wybrany przez siebie temat, oczywiscie wybrany z listy tematow. ; p

@V
Masz chyba negocjowanie itd najlepiej sprawdz w google dokladnie, ustne chyba tylko z jezykow z tego co wiem. Najlatwiej chyba zdac geografie moze tez biologie, wos, oczywiscie podstawy.
30%

Ostatnio edytowany przez Exodus - 06-05-2008 o 20:35.
Exodus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 20:14   #105
pawel1992
Użytkownik Forum
 
pawel1992's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2005
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 182
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bambik
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Iridia
Domyślny

Aha rozumiem


1. a co do ustnych matur to co z prezentacjami ? O co chodzi z tymi scenkami ? I czy tylko ustne są z polskiego i z języka obcego czy z czegoś jeszcze?

2. Wiadomo , że każdy wybiera to w czym czuje się najlepiej , ale z reguły z jakich przedmiotów najlepiej można się prześlizgnąć na maturze ( co jest 'najłatwiejsze' )


3. Ile trzeba mieć % , żeby zaliczyć maturę ;>

Z góry dziękuję...
__________________


Dla wielu inny , dla swoich normalny
pawel1992 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 20:51   #106
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez pawel1992 Pokaż post
Aha rozumiem


1. a co do ustnych matur to co z prezentacjami ? O co chodzi z tymi scenkami ? I czy tylko ustne są z polskiego i z języka obcego czy z czegoś jeszcze?
Masz 15 minut na swa prezentacje. Do tego dochodza pytania zadawane przez komisje, na ktore musisz odpowiedziec (chociaz na jedno, by zdac). Matury ustne sa z polskiego oraz z kazdego wybranego przez ciebie jezyka obcego. Jednak matura z jezykow wyglada troszke inaczej - losujesz temat, na ktory musisz mowic pare minut + pytania. Oczywiscie, masz dwa poziomy do wyboru.
Cytuj:
2. Wiadomo , że każdy wybiera to w czym czuje się najlepiej , ale z reguły z jakich przedmiotów najlepiej można się prześlizgnąć na maturze ( co jest 'najłatwiejsze' )
Geografia? Ja tam nie wiem ; ).
Cytuj:
3. Ile trzeba mieć % , żeby zaliczyć maturę ;>
30% z kazdej.
Cytuj:
Z góry dziękuję...
Alez prosze ; )

Ostatnio edytowany przez Slythia - 06-05-2008 o 20:55.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 21:00   #107
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Oczywiscie przedmiotu wybranego jako dodatkowy nie mozna nie zdac
Prezentacja z polskiego powinna trwac 10-15 minut. Maksymalnie mozesz zdobyc 20 punktow, ktore sa suma poszczegolnych elementrow (jest ich chyba 5) prezentacji.
Z kazdego z tych elementow musisz dostac minimum 1 (lub 2) punkt aby zdac

Co do geografii: kazdy powinien minimum 30% uzyskac z podstawowej, ale rozszerzona to juz co innego ;>
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 21:35   #108
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

Mala poprawke wprowadze, mozna zdawac maksymalnie 6 przedmiotow, a nie 5. Patrz moj kumpel: polak, niemiec, angol, matma, chemia, biola.

Tak naprawde to wiekszosc matur podstawowych jest latwa, ale zalezy co Ci lezy najbardziej. Najlatwiejszy chyba wos.

Ustna z jezyka obcego podstawowego wyglada tak:
1. losujesz temat
2. masz w reku kartke, na jednej stronie obrazek do opisania a na drugiej stronie rozmowy sterowane
3. masz na przygotowanie pare minut(nie wiem dokladnie ile, chyba 5)
4. a) opisujesz obrazek i dostajesz 2 pytania do obrazka, zazwyczaj jedno bezposrednio do ilustracji a drugie moze byc do problemu poruszanego przez obrazek.
b) na odwrocie masz 3 rozmowy. Pierwsza to uzyskiwanie informacji (np. w sklepie mowisz co chcesz kupic, za ile to jest i cos jeszcze). Druga rozmowa to relacjonowanie zdarzen (np. byles w muzeum w berlinie, powiedz co widziales i swoje wrazenia). Trzecia rozmowa to negocjacja(np. przeszkadza Ci wlaczony komp bo jestes zmeczony, powiedz to koledze, powiedz zeby wylaczyl o 10, ale on sie nie zgadza to zaproponuj rozwiazanie kompromisowe np. 22.30).

Aby zdac ustny polak trzeba miec 6 punktow (6/20 to 30%)

Rozszerzony rozni sie tym od podstawowgo, ze w rozszerzonym trzeba wiecej myslec i zadania sa bardziej rozbudowane (czasami laczone, np. ciag z logarytmem, logartymy z parametrami) mowa o matmie. A rozszerzona z polaka rozni sie tym, ze za czytanie ze zrozumieniem mozna dostac 10 pkt a nie 20 a za wypracowanie 40 pkt a nie 50. Tekst do wypracowania jest zazwyczaj z dodatkowych lektur, albo mniej znanych wierszy/powiesci (patrz tegoroczna matura). No i czytanie ze zrozumieniem jest trudne, bo teskty sa troche ciezkie do zrozumienia.

W razie czego, laureat lub finalista z olimpiady na poziomie centralnym (ostatni etap) zwalnia z egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu. Laureat z matmy to matma na 100% i nie musisz pisac. Laureat z angola to nie musisz zdawac pisemnego i ustnego i masz na 100% zaliczona.

Przeliczniki sa rozne na roznych uczelniach. U mnie matma rozszerzona ma przelicznik *1 gdzie podstawowa *0,5.
Bywa tez inaczej. Moja kolezanka byla przekonana ze do wawy musi zdawac fize rozszerzona bo tak bylo wszedzie napisane, ale w marcu zmienili to i mozna zdawac podstawowa. No, ale juz nie mozna bylo zmieniac deklaracji. Okazalo sie, ze ma taki lipny przelicznik, ze im wyzej zda rozszerzona tym mniejsza jest roznica miedzy podstawowym. Np. zdac fize R na 60% to jak fize P na powiedzmy 70%, ale fiza R zdana na 96% to jak podstawowa na 95% a roznica w zawartosci arkuszy jest naprawde wielka. Nie mozna wiec podac ogolnego wzoru co lepsze. Zalezne od uczelni jak to wspomnial Exodus. Edit: w ramach wyjasnienia taka sytuacja ma miejsce na medycynie a nie na politechnice.

W ogole jest tak, ze przedmiot dodatkowy musi byc zdawany na poziomie rozszerzonym, czyli mozna zdawac maksymalnie 3 przedmioty na poziomie podstawowym.
__________________

Ostatnio edytowany przez Arnisan - 07-05-2008 o 16:12.
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 21:49   #109
Macqren
Użytkownik Forum
 
Macqren's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 272
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Memento Mori
Świat: Aldora/Celesta
Domyślny

No ja słyszałem, że rozumienie ze słuchu było trudne, a reszta jakoś poszła.
__________________
Macqren jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-05-2008, 23:32   #110
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

na maturace zdajemy 3 obowiazkowe przedmioty (polski, obcy, jeden z proponowanych przedmiotow) + bodajze max 5 dodatkowych (dodatkowe musza byc na poziomie rozszerzonym.

Zdanie przedmiotow dodatkowych nie jest wymagane do zaliczenia matury.

Matury rozszerzone sa zazwyczaj punktowane podwojnie na studiach, na kilku widzialem nawet x3, ale chyba poprostu zle cos zapisali ; p

mnoznik x2 nie oznacza dokladnie x2, np. 30% z rozsz. dostajemy na studiach tyle pkt ile za 70% z podstawy: > najlepiej pogooglowac i wszystko stanie sie jasne ^^


no a matury rozszerzone roznia sie tym, ze trzeba byc na nie przygotowanym, w przeciwienstwie do matur podstawowych ; >
__________________


kliknij pana garrisona!


Ostatnio edytowany przez Scream - 06-05-2008 o 23:35.
Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2008, 07:44   #111
Sesef
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 1,111
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arnisan Pokaż post
Przeliczniki sa rozne na roznych uczelniach. U mnie matma rozszerzona ma przelicznik *1 gdzie podstawowa *0,5.
Bywa tez inaczej. Moja kolezanka byla przekonana ze do wawy musi zdawac fize rozszerzona bo tak bylo wszedzie napisane, ale w marcu zmienili to i mozna zdawac podstawowa. No, ale juz nie mozna bylo zmieniac deklaracji. Okazalo sie, ze ma taki lipny przelicznik, ze im wyzej zda rozszerzona tym mniejsza jest roznica miedzy podstawowym. Np. zdac fize R na 70% to jak fize P na powiedzmy ~~60%, ale fiza R zdana na 96% to jak podstawowa na 95% a roznica w zawartosci arkuszy jest naprawde wielka. Nie mozna wiec podac ogolnego wzoru co lepsze. Zalezne od uczelni jak to wspomnial Exodus.
I to jest właśnie najgorsze, zdać fizykę na 80-90 rozszerzoną to albo trzeba nie odchodzić od książek z pół roku, albo mieć niebywały fart, co innego przy podstawowej gdzie taki wynik jest całkowicie realny, no ale cóż politechnika opiera się na fizyce i trzeba ją zdawać żeby się dostać.

Dziś ustna z polaka zobaczymy jak pójdzie od tygodnia zakuwałem temat, jak za mało się nauczyłem to na sierpień będę już na pamięć umiał

BTW, Nikt nie napisał. Jak się komuś powinie noga i nie zda jednego przedmiotu obowiązkowego to w sierpniu jest jeszcze poprawka, nie trzeba czekać całego roku.
__________________

sesef: 11,386 Points (Rank: #269,651)

Join World Community Grid today!

Twój komputer w służbie nauki - obliczenia rozproszone, pomóż znaleźć leki na różne choroby.

Jak dołączyć do WCG dowiesz się pod tym linkiem: http://www.boincatpoland.org/wiki/Instrukcja_BOINC-WCG

Ostatnio edytowany przez Sesef - 07-05-2008 o 07:45.
Sesef jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2008, 15:53   #112
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Eheheh, ludzie ktorzy wybrali WOS na zasadzie "zdaje to kazdy idiota" niezle sie dzisiaj przejechali. CKE w koncu sie ogarnelo : d
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2008, 16:00   #113
Dwik
Użytkownik Forum
 
Dwik's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Lokacja: Hrubieszów
Wiek: 35

Posty: 588
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

No rzeczywiście ładnie pojechali tegorocznych maturzystów. Przeglądając arkusze, zdziwiłem się trudnością. Na szczęści nie wybrałem WOSu do zdawania A na forach, ludzie raczej narzekają. Ciekawe czy podobnie postapia z geografią, które również wydaje się przedmiotem 'do zaliczenia' matury.
__________________
"Catch me if you can" Dwiks~ 2004-2008 A.D.
Dwik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-05-2008, 18:04   #114
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cieszę się z waszego fajnego WOSu... u mnie matma była w miarę prosta, jeszcze jutro druga część, potem 19tego trzecia. W międzyczasie zejdzie Ang i Hiszp...
Robie się ciekawy czy zdałbym polską maturę... chyba nie, z powodu znacznych różnic w programie. Choć się zastanawiam... można tak bez uczęszczania do danego liceum zgłosić się na maturkę? Jak tak, to pewno po kosztach by pojechali.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2008, 16:43   #115
Sesef
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 1,111
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mam taką prośbę jak ktoś zadawał już angielski ustny to mógłby podać jaki miał obrazek i pytania.
__________________

sesef: 11,386 Points (Rank: #269,651)

Join World Community Grid today!

Twój komputer w służbie nauki - obliczenia rozproszone, pomóż znaleźć leki na różne choroby.

Jak dołączyć do WCG dowiesz się pod tym linkiem: http://www.boincatpoland.org/wiki/Instrukcja_BOINC-WCG
Sesef jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2008, 16:56   #116
gyagen
Zbanowany
 
Data dołączenia: 16 07 2007

Posty: 139
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Oczywiscie przedmiotu wybranego jako dodatkowy nie mozna nie zdac
Prezentacja z polskiego powinna trwac 10-15 minut. Maksymalnie mozesz zdobyc 20 punktow, ktore sa suma poszczegolnych elementrow (jest ich chyba 5) prezentacji.
Z kazdego z tych elementow musisz dostac minimum 1 (lub 2) punkt aby zdac

Co do geografii: kazdy powinien minimum 30% uzyskac z podstawowej, ale rozszerzona to juz co innego ;>
zdaje mature ale o elementach nie slyszalem dajmy na to ze wszystkich zdobede max oprocz jednego w ktorym nic nie dostane i lece? loel?
gyagen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-05-2008, 22:27   #117
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez gyagen Pokaż post
zdaje mature ale o elementach nie slyszalem dajmy na to ze wszystkich zdobede max oprocz jednego w ktorym nic nie dostane i lece? loel?
Tak.
Jezeli np. cala prezentacje zrobisz na max punktow a za rozmowe dostaniesz 0 to nie zdajesz.
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2008, 18:48   #118
Dwik
Użytkownik Forum
 
Dwik's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Lokacja: Hrubieszów
Wiek: 35

Posty: 588
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

No matury ustne już z głowy, polski max a z angielskiego straciłem punkt, pewnie ze względu na gramatykę, jakiś chaos wytworzył się w głowie. Już tylko matematyka została. Ciekawe co zaserwują nam panowie z CKE
__________________
"Catch me if you can" Dwiks~ 2004-2008 A.D.
Dwik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2008, 20:59   #119
Glacial
Użytkownik Forum
 
Glacial's Avatar
 
Data dołączenia: 25 11 2004

Posty: 357
Domyślny

ja za tydzien ustny z polaka i za jakieś dwa tygodnie anglik. Dzisiaj pisałem biologie i śmiało mogę powiedzieć, że dzisiejszy arkusz był dużo trudniejszy od dwóch poprzednich z tego roku.
Glacial jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-05-2008, 21:01   #120
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Sroda - matma rozszerzona
Sroda za tydzien - polski ustny
polski za 2 tygodnie - angielski ustny

Czyli ostatnia powazna sprawa teraz w srode
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:35.


Powered by vBulletin 3