Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-07-2007, 18:24   #161
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,348
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
A probowales kiedys aktualnie bic DSy?
Na twoim lvl powinna byc to sprawa 2-3 vis (wliczajac pudla)
Na moim levelu (82, mlvl 61) jest to sprawa 3-4 vis, nie wliczając pudeł (tak, sprawdzałem).
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
z samej kasy ci sie zwroci, no ale fakt ktos tu przywykl ze wystarczy zeby 1 na 3 hunty sie zwrocil i bedzie dosc kasy na 2 nastepne, te czasy minely, musisz zaczac grac jak rycerz, zbierajac co sie da z loota, pojedyncze gp itp.
Tak się składa, że byłem dzisiaj w Drefii (zainspirowany twoim postem notabene), zabijałem głównie wspomniane demon skeletony, trochę ghostów, ghouli, mumii i stalkerów, ze dwa czy trzy razy wstąpiłem też na necro, ale ogólnie można powiedzieć, że expiłem na DSach. Zbierałem wszystko co miało jakąś wartość, wypadł mi nawet jeden guardian shield, a mimo to na 260 zużytych mana fluidów (13 bp) byłem do tyłu o jakieś 4000 (loot był warty jakieś 6000, do tego 3000 w gotówce).
Wiem, że to pewnie kwestia tego, że nie umiem zarabiać (choć np. na hero, na których ponoć jest świetny zysk, przez ok. 8 godzin w sumie wypadł mi crown helmet i red piece of cloth - to już chyba nie jest moja wina?), ale mam też paladyna na 57 lvl i nie mam nim absolutnie żadnych problemów ze zwracaniem się za polowania, podczas gdy grając sorcem sytuację podobną do wyżej opisanej mam niemal zawsze...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 22-07-2007 o 18:50.
Duch Niespokojny jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-07-2007, 21:00   #162
Medivh Shady
Użytkownik Forum
 
Medivh Shady's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 38

Posty: 617
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 250
Poziom mag.: 84
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post

PS. Widzę, że po updacie sam poszedłeś na łatwiznę i zacząłeś grać paladynem, więc raczej sam jesteś "dzieckiem wanda", hipokryto.
paladyna miałem na długo przed update ( służy mi jako depo na wrl ).
__________________
Koszykówka ofc :>

WoW
Realm: Auchindoun
Name: Punish
http://eu.wowarmory.com/character-sh...ndoun&n=Punish
Medivh Shady jest offline  
stary 26-07-2007, 12:23   #163
Sndel
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 07 2007

Posty: 4
Gildia: Nazgul
Świat: Danobia
Domyślny

Wyjebane na expienie oni zrobili po to ten update zeby sorce mniej ludzi zabijali
Tibia .7.5 rox kiedy lvl sie nie liczyl tylko twoje pvp.

Moze i sorc nadal najszybciej expi ale za takie waste to wole isc ludzi pozabijac pewniejszy loot.
Sndel jest offline  
stary 27-07-2007, 15:13   #164
Kassazi
Użytkownik Forum
 
Kassazi's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2007
Lokacja: Pyskowice

Posty: 67
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kasazi
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 104
Skille: 90/85
Poziom mag.: 7
Kassazi ma numer GG 9933368
Domyślny

Nie dziwie sie bo jak miałem gsa i lootłem se d slayera to gsa sprzedałem za 21k i miałem kase, a po za tym to ja z d slayera to minimum 150 wale a często 200-250 to wszyscy prawie albo skończyli grać albo się przenieśli na knighta.
A po za tym dobrze jak by było troche drutów, bo przynajmniej łatwiej by było można uhy kupić i taniej.Teraz to uhy po 3,2k minimum.
Kassazi jest offline  
stary 28-07-2007, 08:28   #165
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
O tym ze praktycznie z co drugiego ghosta wypada morning star (warty 100gp) a praktycznie z kazdego ghoula wypada brass/viking helmet (warte odpowiednio 30gp i 66gp) to pewnie tez nie slyszales?
A dlaczego nie napisałeś, że wypadają 2 morning stary? albo 3brass helmety?? Wyglądałoby ładniej a było tak samo nieprawdziwe... Zapomniałeś też dodać, ze powinien zbierać maczugi i miecze, scale armory i inne "wartościowe" przedmioty. No i oczywiście puste butelki, powyrzucane przez radośnie expiących w okolicy knightów i palków (całe 5gp sztuka!). Nie ma to jak "cudowny" lootbag, wysłany ze skrzynki pocztowej na Drefii, ważący 5k+ i wart coś ze 2k gp... rewelka...
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 28-07-2007, 09:59   #166
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Ja to zawsze jak widzialem sorcow/drutow tachajacych loota to im wyrzucalem do wody... Jak chcieli miec duzo capa na loota to niech zakladaja knighta to jest nie respectowanie capa i tyle...
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 28-07-2007, 12:29   #167
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,348
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gremlin Pokaż post
Krodko mowiac miales 3k zlota, 2k za guardian shield i 1k innego loota*???
To za przeproszeniem 13 BP pustych butelek bylo warte wiecej niz ten twoj zalosny 1K.
O lootbagu to pewnie nigdy nie slyszales, o tym ze jest na Drefi skrzynka pocztowa pewnie tez nie.
O tym ze praktycznie z co drugiego ghosta wypada morning star (warty 100gp) a praktycznie z kazdego ghoula wypada brass/viking helmet (warte odpowiednio 30gp i 66gp) to pewnie tez nie slyszales?
*6k
Napisałem wyraźnie, że zbierałem wszystko, co miało jakąś wartość.
Zresztą nie ma sensu się kłócić, bo i owszem masz rację, że są miejsca, gdzie magom się zwraca za koszty expienia (ale nie na demon skeletonach ffs! ), ale ich liczba jest naprawdę niewielka. Zwłaszcza w porównaniu do liczby miejsc, gdzie bez strat może sobie polować rycerz czy paladyn. Magom pozostają w zasadzie jedynie grobowce na Daramie i wiecznie okupowane smoki. Nie mówiąc o konieczności robienia wspomnianych przez ciebie lootbagów, bez czego taki paladyn na przykład może się doskonale obejść.
Eeech... widzę, że zamieniam się powoli w jednego z tych zrzędzących "update sux", "halp plx zniszczyli mi sorca". Ale jak już mówiłem, chodzi mi tylko o różnice w opłacalności polowań pomiędzy magami a resztą świata.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 28-07-2007, 12:59   #168
Zaxom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Eternia
Domyślny

A bylo w porzadku jak knightci oprocz zolwi nie mieli gdzie expic przed updatem nawet EO z samej broni nie byl wstanie zabic hydry, a sorc co ?
Na 40 lvelu moze z summonami ubic...
Co nie pasuje sorcom, ze jak wpadna na tomba gdzie expi knight nie moga powiedziec "leave or die" ?
Myslicie, ze kto walnie wiecej w demona 300 knight ze 100 skilla z broni czy taki MDW z SD ?

Nie slyszeliscie, ze magia run zostanie oslabiona ? Widzialem jak Seromontiss na tombie robil tyle expa z GFB, ze z zadnego glupiego melee tyle nie zrobi.

Knight wibje 100 skilla i co myslicie ze tak szybko mu sie zwieksza obrazenia ?
A sorcowi co lvel przybywaja.
Zaxom jest offline  
stary 28-07-2007, 13:07   #169
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,348
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zaxom Pokaż post
Knight wibje 100 skilla i co myslicie ze tak szybko mu sie zwieksza obrazenia ?
A sorcowi co lvel przybywaja.
Sorcowi przybywają co level tak samo jak knightowi.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 28-07-2007, 13:11   #170
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez --Cienius-- Pokaż post
Jak chcieli miec duzo capa na loota to niech zakladaja knighta to jest nie respectowanie capa i tyle...
mentalnosc przedszkolaka.

Cytuj:
są miejsca, gdzie magom się zwraca za koszty expienia , ale ich liczba jest naprawdę niewielka. Zwłaszcza w porównaniu do liczby miejsc, gdzie bez strat może sobie polować rycerz czy paladyn.
podtrzymuje ze jest to dobra nauczka dla sorca, aby mogl poczuc sie jak knight jeszcze jakis czas temu, gdzie nawet na mid levelu wybieralo sie albo koszmarny exp na scarabach z lekkim zyskiem, albo przecietny na tombach, albo zarabialo sie kase na mino zeby przetracic na elfach czy innym wastowym expowisku.

Cytuj:
Nie ma to jak "cudowny" lootbag, wysłany ze skrzynki pocztowej na Drefii, ważący 5k+ i wart coś ze 2k gp... rewelka...
po raz kolejny pokazujesz ze z twoja matematyka jest cos nie tak, zarowno helmy jak mi morning stary maja przelicznik troche lepszy niz 1gp / 1 oz, wiec predzej z tych 5k oz wyciagniesz 10k kasy niz 2k.
__________________
Vil jest offline  
stary 28-07-2007, 13:36   #171
Zaxom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2007
Lokacja: Gliwice

Posty: 42
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Eternia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Sorcowi przybywają co level tak samo jak knightowi.
Widze, ze nie czytales o tym dokladniej na poczatku mial zyskiwac co lvel troche wiecej obrazen ale usunieta ten pomysl tak samo jak zmniejszyli obrazenia.
Zaxom jest offline  
stary 28-07-2007, 15:03   #172
mazgier
Użytkownik Forum
 
mazgier's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2006
Lokacja: Poznań

Posty: 170
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 93
Skille: ujdą
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
podtrzymuje ze jest to dobra nauczka dla sorca, aby mogl poczuc sie jak knight jeszcze jakis czas temu, gdzie nawet na mid levelu wybieralo sie albo koszmarny exp na scarabach z lekkim zyskiem, albo przecietny na tombach, albo zarabialo sie kase na mino zeby przetracic na elfach czy innym wastowym expowisku.
O? To o to chodziło? O nauczkę dla Sorca? Tja... A ja, prostaczek wierzyłem w zapewnienia, ze to miało być wyrównanie postaci...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
po raz kolejny pokazujesz ze z twoja matematyka jest cos nie tak, zarowno helmy jak mi morning stary maja przelicznik troche lepszy niz 1gp / 1 oz, wiec predzej z tych 5k oz wyciagniesz 10k kasy niz 2k.
Czy termin: licentia poetica jest Koledze znanym? Skoro Gremlin może opowiadać piękne, ale jednak bajki na temat expienia/zarabiania sorcem to mnie chyba też czasem wolno ciut nagiąć rzeczywistość, żeby podkreślić o co mi chodzi, n'est-ce pas?
__________________
Fág an bealach!
mazgier jest offline  
stary 28-07-2007, 15:17   #173
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,348
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zaxom Pokaż post
Widze, ze nie czytales o tym dokladniej na poczatku mial zyskiwac co lvel troche wiecej obrazen ale usunieta ten pomysl tak samo jak zmniejszyli obrazenia.
A kogo obchodzi jak miało być? Ważne jak jest. Zresztą i tak chyba wyssałeś to sobie z palca.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 29-07-2007 o 01:58.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 28-07-2007, 17:46   #174
Meferot
Użytkownik Forum
 
Meferot's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2007
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 32

Posty: 70
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Poziom: 112
Skille: 81/76
Poziom mag.: 6
Meferot ma numer GG 3397464
Domyślny

co do masowych odejść high levelowych graczy mogę powiedzieć tylko tyle że mi ich żal, bo oni zawsze walili hity powyżej 1000 z sd, a teraz jak za 500 walną to sie burzą, bo za trudno im się gra, uważam takie osoby za ofiary, a jeżeli MDW zrezygnował z gry z powodu wyrównania profesji to naprawdę dobrze że przestał grać, bo przynosiłby wstyd, mam nadzieje że to jednak urlop
__________________
Ancardia
Meferot jest offline  
stary 29-07-2007, 00:38   #175
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
O? To o to chodziło? O nauczkę dla Sorca? Tja... A ja, prostaczek wierzyłem w zapewnienia, ze to miało być wyrównanie postaci...
Czy termin: licentia poetica jest Koledze znanym? Skoro Gremlin może opowiadać piękne, ale jednak bajki na temat expienia/zarabiania sorcem to mnie chyba też czasem wolno ciut nagiąć rzeczywistość, żeby podkreślić o co mi chodzi, n'est-ce pas?
oo ale błyszczysz, aż chyba monitor przyciemnie bo oczy bolą...

A tak serio - robisz z igły widły... sorc teraz po prostu bardziej potrzebuje blokera niz przed UPem IMO, i moze nadal kosić duzo skuteczniej od palka/najta
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 29-07-2007, 00:59   #176
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Podoba mi sie ten update ,gram knightem (zaczelem przed update , zeby nie bylo =P) po czesci sorce przestaja grac bo wola plakac po katach i marudzic na update, ale z 2 strony strasznie nie podoba mi sie ze ja 50 sorcem walnelem z sd wiecej niz 180+ druid oraz to ze Palki moga expic ze spearami.To juz jest calkowicie bez sensu palek moze expic praktycznie nic nie tracac : |
Exodus jest offline  
stary 29-07-2007, 01:23   #177
Marvolis
Użytkownik Forum
 
Marvolis's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 123
Stan: Aktywny Gracz
Imię: ManU Lisek
Profesja: Knight
Świat: Chimera
Poziom: 80
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Don^Mokate Pokaż post
tak ,ale kiedys knighci mieli najwiecej hp cap i skili, no i do tej pory sa najlatwiejsza w obsludze profesja. A teraz maja wiecej capa hp skili i jeszcze wiekszy dmg. Wiec jaki jest sens grania sorcem. i magowie za kazdy praktycznie hit placa, a knight? free free free. Jest w dziale zdjecia jak 225+ ms z 80 m lvlem wali 165 z visa 900 z ue- wstyd. takie jest moje zdanie.
wiekszy dmg?
chyba nie lales ;|
Marvolis jest offline  
stary 29-07-2007, 02:35   #178
Skorpion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 03 2005
Lokacja: Dębica
Wiek: 33

Posty: 137
Profesja: Elder Druid
Gildia: Blade
Świat: Chimera
Poziom: 60
Poziom mag.: 55
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
A tak serio - robisz z igły widły... sorc teraz po prostu bardziej potrzebuje blokera niz przed UPem IMO, i moze nadal kosić duzo skuteczniej od palka/najta
Taa.. zgodziłbym sie z tym, że bardziej potrzebuje tylko co z tego skoro knighti są tak samodzielni ze wola expić gdzie tylko chcą a nie marnować czas żeby pobloczyć biednemu sorcowi albo druidowi... a cala reszta w sumie jest prawdą
Skorpion jest offline  
stary 31-07-2007, 02:36   #179
Sandrzysko
Użytkownik Forum
 
Sandrzysko's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2007
Lokacja: Soest

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: End of World
Świat: Harmonia
Poziom: 40
Poziom mag.: 49
Domyślny

Teraz sorc i druid rzeczywiscie maja ciezko...Ale nie nalezy sie zalamywac tylko jechac dalej tak jak jest...Zauwazylam,ze moja sorcka mniej wali,ale takich problemow z tym nie mam...Teraz sorc nie moze dobrac sobie dobrego expowiska,wiekszosc jest dla knightow,lecz najgorzej teraz tak naprawde ma druid...on przeciez nie ma zadnych czarow ofensywnych(powyzej okreslonego lvla),a sorcowi mimo to zostaje chociz to sd i ue...Druid po tym updacie jest juz tylko do uhania i sio itp...
__________________
Sandrzysko jest offline  
stary 31-07-2007, 10:06   #180
bartii10
Użytkownik Forum
 
bartii10's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 36

Posty: 396
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bartholdi
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 95
Skille: --/26
Poziom mag.: 64
Domyślny

@up
z sdkami nie prolbme, przeciez druid moze sobie kupic !
a ile ten sorc uzywa ue? raz na dien czy raz na tydzien ? a drucik ma tanei leczenie w postaci exura sio "nick i uzywa tego bardzo czesto.
poprzez to update zwiekszuly sie koszty huntow, gdyz trzeba brac wiecej mf, wiec teraz tanie leczenie druta to duzy atut.
bartii10 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.


Powered by vBulletin 3