Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-04-2011, 13:12   #1
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny Potrzebuję rady fanów twórczości Tolkiena ;>

Na maturę ustną z polskiego wybrałem sobie temat o wizerunku króla w dziełach Tolkiena. Okazało się, że jest trudniejszy do poprawnego zrealizowania niż podejrzewałem xD Postanowiłem wziąć na warsztat postaci takie jak Aragorn, Theoden, Denethor, Galadriela, Saruman i Sauron. Oczywiście polonistka stwierdziła, że zawarłem za mało polonistycznych pierdół w stylu motywów literackich. Jakieś pomysły? Z takim Aragornem sprawa jest prosta, ponieważ można Narsil przyrównać do Excalibura, wykorzystać też np. motyw tułaczki. Co z resztą bohaterów? Jakieś rewolucyjne pomysły? ;>
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-04-2011, 21:33   #2
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Saruman i Sauron.
Taaaa. Królowie. Samozwańcza pomniejsza popierdółka i popierdółka Melkora.
Powiem ci tak - twórczość Tolkiena to nie tylko Władca Pierścieni, do twojego pomysłu to jest nawet gorsza opcja.
Zabierz się lepiej za Silmarillion - tam masz o wiele więcej opcji, które do tego są zdecydowanie bardziej różnorodne.
Manwe, Melkor (a nie jakaś popierdółka Sauron ;P), Feanor, Turgon, czy paru pomniejszych to postaci IMHO o wiele ciekawsze od LoTRowych. Do tego możesz podciągnąć pod to wiele ciekawych opcji - np. Ulmo, co możesz wykorzystać i wprowadzić do tematu Tuora - też jedną z ciekawszych postaci. Do tego jest jeszcze ojciec Luthien i wiele innych osób.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 22:01   #3
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Nie sądzę, żebym ogarnął Silmarillion w dwa tygodnie
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 22:15   #4
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Nie sądzę, żebym ogarnął Silmarillion w dwa tygodnie
Do tego Silmarillion jest k*rewsko nudny.

Jeszcze się tylko wtrącę, że Denethor nie był królem ; )
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 22:56   #5
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Saurona z pewnoscia mozna podciagnac pod pojecie krola, natomiast Saruman? Wedlug mnie mocno naciagane, szczegolnie, ze zbytnio nie mial nad kim panowac - jego orkowie to raczej nie byli "poddani" tylko niewolnicy, natomiast Enty byly niezalezne.

Nie ogarniesz Silmarilliona w dwa tygodnie? Nonsens, dla chcacego nic trudnego. Szczegolnie, ze powinien stanowic on podstawe twojej pracy!

W ksiazce tej opisana zostala historia elfow w Srodziemiu, w tym bardzo wiele opowiesci o krolach i ich krolestwach. Co ciekawsze:
- Turgon, krol Gondolinu, miasta ukrytego w gorach
- Thingol, krol Sindarow - jego zona byla Majarem i stworzyla magiczna bariere, przez ktora do ich krolestwa nie mogl wejsc nikt niepowolany
- losy Celeborna i Galadrieli - wladcow Lothlorien (pojawiaja sie epizodycznie w LOTR)
- krolowie Noldorow - Fingon, Finwe

To powinien byc trzon twojej pracy.

Nastepnie powinienes zajrzec tez do "Niedokonczonych opowiesci" Tolkiena - opisano w nich Numenor - wyspe stworzona przez Valarow dla Dunedainow w zaslugi za wsparcie podczas wojen z Melkorem. Byli oni znacznie potezniejsi, madrzejsi i dlugowieczni niz zwykli ludzie. We wspomnianej ksiazce znajdziesz kroniki 25 krolow, a w nich historie degeneracji i upadku Numenorejczykow. Spadkobierca ich potegi byl jedyny opisany w ksiazce Dunedain - Aragorn, pozniejszy krol Gondoru.

W obu tych ksiazkach znajdziesz tez opisy Czarnoksieznika z Angmaru - krola, ktory zostal zawladniety przez potege Pierscienia Wladzy - jest to Krol Nazguli z LOTR. Wzmianka o nim pojawia sie tez w Hobbicie.

Zajrzalbym tez do "Dodatkow do 3 tomu wladcy pierscieni" - znajdziesz tam troche informacji o krasnoludzkich Krolach Pod Gora. Tam i w Hobbicie opisany zostal m.in. Thorin Debowa Tarcza. W samym LOTR, podczas przygody w Morii, druzyna trafia na grob Balina - bohatera "Hobbita", ktory zostal krolem Morii.

Opieranie sie tylko na trylogii w temacie dotyczacym calej tworczosci sprawi, ze praca bedzie niekonkretna.

A co do "motywow literackich"... Numenor mozna porownac zarowno do Atlantydy, jak i do np. ludzi sprzed potopu w Biblii (ktorzy zostali zniszczeni za swoje grzechy). Czarnoksieznik z Angmaru? Pragnienie wladzy. Balin - powrot do Morii jako dazenie do osiagniecia czegos, co zostalo stracone. Elfy - to juz zalezy od historii kazdego rodu z osobna.
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 17-04-2011 o 22:57.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 22:59   #6
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Nie sądzę, żebym ogarnął Silmarillion w dwa tygodnie
Ciężko ogarnąć coś co jest nudniejsze od Ludzi Bezdomnych, albo Książki Telefonicznej (chociaż Silmarilion książkę telefoniczną jako żywo przypomina).
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:05   #7
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Silmarillion był nudny? To was nieźle poźrebiło, ta książka jest bardziej interesująca od władcy pierścieni

Cytuj:
Nie sądzę, żebym ogarnął Silmarillion w dwa tygodnie
Wybrałeś temat, trzeba go było przemyśleć porządnie, a nie robić na pałę.
I co najważniejsze - trzeba to było zacząć robić odpowiednio wcześniej.

Cytuj:
Nie ogarniesz Silmarilliona w dwa tygodnie? Nonsens, dla chcacego nic trudnego. Szczegolnie, ze powinien stanowic on podstawe twojej pracy!
Wiadomo. Ja też bazowałem m.in na Silmarillionie podczas prezentacji ustnej na maturze i odświeżyłem sobie tą książkę w 3 dni. Pomijając fakt, że Silmarillion przeczytałem łącznie 7 czy 8 razy i jeszcze parę lat temu, można mnie było z niego na wyrywki pytać


Tak czy siak - autorze - będziesz mieć spore problemy jeśli postanowisz się oprzeć tylko na trylogii. Więc albo będziesz musiał kombinować jak końpod górkę, żeby coś wymyślić i po prostu zaliczyć prezentację, albo spiąć się w sobie, żeby mieć pewność, że zaliczysz to z palcem między pośladami.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:06   #8
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Konkretnie temat mojej pracy to wizerunek WŁADCY, więc Sarumana i Denethora jak najbardziej można w niej zawrzeć xD Wiecie, może i zdołałbym ogarnąć ten Silmarillion, jednak ta praca maturalna nie ma być popisem wiedzy o Tolkienie, dlatego wolałbym skupić się na paru dość wyraźnie zarysowanych postaciach, do których można chociaż szczątkowo dopasować jakieś motywy literackie ;P

@eerion

Co do brania się za pracę na ostatnią chwilę - konspekt miałem już zrobiony dawno, jednak gdy polonistka go sprawdziła, stwierdziła, że temat jest niezrealizowany...
__________________

Ostatnio edytowany przez sphinx123 - 17-04-2011 o 23:09.
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:15   #9
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Konkretnie temat mojej pracy to wizerunek WŁADCY, więc Sarumana i Denethora jak najbardziej można w niej zawrzeć xD Wiecie, może i zdołałbym ogarnąć ten Silmarillion, jednak ta praca maturalna nie ma być popisem wiedzy o Tolkienie, dlatego wolałbym skupić się na paru dość wyraźnie zarysowanych postaciach, do których można chociaż szczątkowo dopasować jakieś motywy literackie ;P

@eerion

Co do brania się za pracę na ostatnią chwilę - konspekt miałem już zrobiony dawno, jednak gdy polonistka go sprawdziła, stwierdziła, że temat jest niezrealizowany...
Wizerunek władcy? To po cha brałeś Elfy?

Aragorn, Denethor, Boromir, Saruman, Gandalf. I jedziesz.

Aragorn - piękny motyw wędrówki zarówno fizycznej jak i duchowej. Dodatkowo typowy rycerz bez skazy i zmazy, nudny jak jasna cholera, a no i dotykiem leczy (przynajmniej gmin tak twierdzi).

Denethor - oszalały namiestnik, archetyp bo ja wiem króla popiela? Pod władzą Saurona.

Boromir - postać tragiczna. Wmawiający sobie, że ratuje swój kraj a jednocześnie godzący się na to by popełnić najgorszą rzecz, zabić osobą pod swoją ochroną, tylko po to żeby dopiąć swego. W obliczu śmierci przechodzi "cudowną" przemianę w prawego i sprawiedliwego.

Saruman - mag z cyklu, chcieliśmy dobrze a wyszło jak zwykle.

Gandalf - tutaj masz chyba najciekawiej, bo możesz go porównać do Odyna i jego cierpienia w celu zyskania wiedzy i potęgi. Wizerunek dobrotliwego ojca, który jednak zawsze wie lepiej i kieruje swoimi dziećmi.


Pamiętaj także że do wizerunku władcy dochodzą atrybuty. Aragorn miał miecz, Denethor miał zamek, Boromir miał róg, Saruman i Gandalf białe szaty i swoje laski magiczne. To też jest element wizerunku.

A co do wyboru książki, bardzo dobrze. Silmarilion czytają tylko napaleni małolaci, masochiści i ludzie którzy z przymusu to robią. Zostań przy lotrze, poza lotrem to i hobbita mało ludzi przeczytało, że o innych cudach nie wspomnę.
__________________
Rogue 80

Ostatnio edytowany przez ponczus - 17-04-2011 o 23:17.
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:20   #10
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Ooo, właśnie o tego typu schematy mi chodzi ^^ Gandalfa podciągnąć pod władcę? Ciekawa koncepcja xD Z elfów postanowiłem wziąć Galadrielę, ponieważ jest najbardziej wpływową kobietą w całym Śródziemiu według mnie (jedyną władczynią, można rzec), zresztą również walczyła z pokusą Pierścienia, dała Drużynie prezenty bez których daleko by nie zaszli blablabla. Chyba się nadaje ;>
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:21   #11
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:

Co do brania się za pracę na ostatnią chwilę - konspekt miałem już zrobiony dawno, jednak gdy polonistka go sprawdziła, stwierdziła, że temat jest niezrealizowany...
Opcji miałeś parę, by tego uniknąć, ale to nie jest teraz ważne.
Stało się - teraz musisz pokminić jak się z tego wykaraskać.

Cytuj:
Konkretnie temat mojej pracy to wizerunek WŁADCY, więc Sarumana i Denethora jak najbardziej można w niej zawrzeć xD Wiecie, może i zdołałbym ogarnąć ten Silmarillion, jednak ta praca maturalna nie ma być popisem wiedzy o Tolkienie, dlatego wolałbym skupić się na paru dość wyraźnie zarysowanych postaciach, do których można chociaż szczątkowo dopasować jakieś motywy literackie ;P
Nikt nie mówi, żebyś zrobił popis wiedzy. A jeśli chodzi o władców to spora ich część z Silmarillionu jest o wiele lepiej przybliżona niż w LoTR.
Bo z tych postaci co wypisałeś, to opisać sensownie możesz aragorna i theodena. Info o Denethorze, Galadrieli i Sarumanie (IMHO nietrafionym w tym zestawieniu) masz kilkanaście na krzyż a o Sauronie nic konkretnego - ot główny zły, którego nikt na oczy (lulz) nie widzi i nie spotyka. I żadnych detali nie zawrzesz - ot po prostu taki wielki, zły i trzeba go pokonać.
A taki Feanor, który w celu pomszczenia ojca i odzyskania swojej własności nie cofnął się nawet przed pacyfikacją pobratymców (tylko po to by dorwać ich okręty i móc podążać za Melkorem), jest opisany bardzo porządnie. I jest o wiele ciekawszym niż stricte czarna lub biała postać w LoTRze. Silmarillion zawiera o wiele więcej odcieni szarości od trylogii.

Cytuj:
A co do wyboru książki, bardzo dobrze. Silmarilion czytają tylko napaleni małolaci, masochiści i ludzie którzy z przymusu to robią. Zostań przy lotrze, poza lotrem to i hobbita mało ludzi przeczytało, że o innych cudach nie wspomnę.
Taaaaaaaa
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.

Ostatnio edytowany przez eerion - 17-04-2011 o 23:23.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:29   #12
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

O Sauronie właśnie chciałbym zasięgnąć wiadomości z Silmarilionu. Chciałbym uwydatnić jego przebiegłość i wykorzystać motyw diabła w kontekście pierścienia przejmującego kontrolę nad ludźmi korzystającymi z jego mocy (tak jak podpisanie cyrografu, który zapewni spełnienie życzenia w zamian za duszę).
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:34   #13
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@eerion

taaaaaa.

@sphinx
To dość naciągane. Cyrograf to targ, natomiast pierścień to kuszenie. Różnica subtelna aczkolwiek wyraźna.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:36   #14
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Konkretnie temat mojej pracy to wizerunek WŁADCY, więc Sarumana i Denethora jak najbardziej można w niej zawrzeć xD Wiecie, może i zdołałbym ogarnąć ten Silmarillion, jednak ta praca maturalna nie ma być popisem wiedzy o Tolkienie, dlatego wolałbym skupić się na paru dość wyraźnie zarysowanych postaciach, do których można chociaż szczątkowo dopasować jakieś motywy literackie ;P
Tu sprawa rozbija sie o jedno, o czym w sumie nie wspomniales - twoja polonistka przyczepila sie, ze te postacie opisane przez ciebie sa ok, ale troche ich "za malo" na prezentacje maturalna, czy ilosc jest ok, ale wykonanie do dupy?

Cytuj:
Chciałbym uwydatnić jego przebiegłość i wykorzystać motyw diabła w kontekście pierścienia przejmującego kontrolę nad ludźmi korzystającymi z jego mocy (tak jak podpisanie cyrografu, który zapewni spełnienie życzenia w zamian za duszę).
Tylko pierscienie ludzkie zostaly wykorzystane zgodnie z przewidywaniami Saurona - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pier%C5...ie_W%C5%82adzy
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 17-04-2011 o 23:39.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:40   #15
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
@eerion

taaaaaa.
http://www.youtube.com/watch?v=QzxSK3ySAEg
Podsumowanie naszej dyskusji, jakże epickie

A Silmarillion to lekka lektura. "Estetyka i sztuka Japonii", czy "Stosunki dyplomatyczne Polsko-Japońskie w latach 1904-1945" - to jest cięższa lektura. A i tak znajdą się jeszcze brutalniejsze.
No, ale wróćmy do tematu, Ashlon zadał dobre pytanie. Padnie odpowiedź - będzie można kontynuować
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:41   #16
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

@Ashlon
Pokazałem jej listę bohaterów, których miałem zamiar opracować. Stwierdziła, że "temat jest niezrealizowany" oraz że chcę gadać "o pierdołach" zamiast poruszać tak ważne kwestie jak "ekspiacja bohatera" etc...

@down
Bohaterów musi być tylu, żebym mógł o nich opowiadać przez te 15 minut Do każdego powinienem przynajmniej dopasować jakiś jeden motyw, to cała filozofia, w każdym razie tyle zrozumiałem z wypowiedzi nauczycielki xD No bo w pierwotnym konspekcie przesadziłem, wypisałem wiele postaci i to tyle ;P
__________________

Ostatnio edytowany przez sphinx123 - 18-04-2011 o 00:02.
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-04-2011, 23:57   #17
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Czyli dalej temat rozbija sie o to, czy bohaterow jest za malo, czy sa oni nieodpowiednio opisani... Musisz sprecyzowac, najlepiej bezposrednio u zrodla Idz jutro i sie dowiedz.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2011, 00:05   #18
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Wiem, że trochę odbiegnę od tematu lecz zastanawia mnie jedno - czy autor, pisząc tego typu książkę/ki, naprawdę siedzi i zastanawia się 'w jaki sposób umieścić tutaj ten motyw literacki' czy po prostu język polski jako przedmiot wymaga nazywania wszystkiego na siłę i szufladkowania.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2011, 00:33   #19
milano8
Użytkownik Forum
 
milano8's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2007
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 660
Stan: Niegrający
Imię: L
Świat: Konoha-Gakure ?
milano8 ma numer GG 1559165
Domyślny

sillmarillon jest bardzo nudna ksiazka (chodzi mi o poczatek) ja wymieklem jak autor zaczal opowiadaco 50 roznych postaciach. dla mnie to za duzo... nie wiem jak dalej ale poczatek naprawde odpycha.
__________________
milano8 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2011, 01:19   #20
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Panowie, to jest prezentacja maturalna, nie dzieło życia. Ja bym olał i zrobił minimum na pałę. Wynik i tak nie ma żadnego znaczenia (pod warunkiem, że >=30%).

Sam miałem zamiar czytać ze slajdów. Pendrive odmówił posłuszeństwa i musiałem improwizować (analiza i interpretacja tekstów Perfektu), a i tak 70% złapałem, po tym jak raz przeczytałem to, co mi koleżanka przygotowała.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin 3