Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-07-2007, 19:12   #1
Taboo_tack
Guest
 

Posty: n/a
Problem Zabezpieczenia tibii.

Szczerze znam malo osob ktorych nigdy w zyciu nigdy nikt nie okradl w 'cudownie zabezpieczonej' grze o nazwie tibia.

Czesciowo czemu tak sie dzieje ? Key loggery sa coraz nowsze, lepsze co za tym idzie. Wszelkiego rodzaju backdoory, i inne syfy dzieki ktorym hacker bardzo latwo moze pozyskac nasze passy CALY CZAS SIE ROZWIJAJA. Owszem rozwijaja sie takze antyvirusy lecz czesto one tez niewiele moga. Wiec jak mamy sie chronic przed keyami etc. Nie mozliwe jest wchodzenie na strony tylko www.tibia.pl tibia.com gdyz czesto takze musimy skorzystac z wyszukiwarki w celach prywatnych INNYCH niz tibia gdzie ktos moze walnac kl pod pretekstem a moze na moja strone wejdzie ktos kto gra w tibie...
Zmiezam do tego ze kl etc sie rozwijaja, tibia sama w sobie takze sie rozwija, tylko CipSoft pomija zawsze najwazniejsza rzecz, mianowicie zabezpieczenia.
Moze i to by bylo w jakis sposob pracochlonne ale czy CipSoft nie mogl by sie postarac o lepsze zabezpieczenia w np wpisywaniu hasla ? Aby przykazdorazowym logowaniu nie wpisywali caly czas ciegu tych samych znakow tylko wpisywali znak numer 1, 2, 4, 6, 9 bezpieczenstwo by bylo napewno lepsze bo nie wiem na jakiej zasadzie by dzialaly kl.
Btw wie ktos kiedy sie zmienily zabezpieczenia w tibii w np wpisywaniu hasla? oczywiscie nie liczac tego ze acc number jest dluzszy bo to jest przez to ze uzytkownikow jest wiecej...
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-07-2007, 19:14   #2
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

No i?

Fajnie gadać o czyms co każdy wie.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 19:15   #3
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Niezbyt rozumiem, jak ma cipsoft ma zabezpieczyć konta użytkowników przed ich głupotą.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 19:20   #4
Ashael
Użytkownik Forum
 
Ashael's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2007
Lokacja: exiva ''Ashael

Posty: 186
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 25+
Skille: 60~/60~
Poziom mag.: 4
Ashael ma numer GG 505667
Domyślny ^^

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Niezbyt rozumiem, jak ma cipsoft ma zabezpieczyć konta użytkowników przed ich głupotą.
Stanowczo popieram. Ponad 80 % hacków jest z winy shackowanych graczy
__________________
<Naruszenie limitów sygnatury>
Ashael jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 19:22   #5
Calen Futh
Zbanowany
 
Calen Futh's Avatar
 
Data dołączenia: 21 11 2005
Lokacja: Chrzanów
Wiek: 32

Posty: 1,233
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Gram chyba z 2.5 roku - nigdy mnie nie zhackowali. Czemu ? Bo głupi nie jestem.
Calen Futh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 19:28   #6
Cafe
Użytkownik Forum
 
Cafe's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Daleko
Wpisy bloga: 1

Posty: 516
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Cafe ma numer GG 5247922
Domyślny

Jesli dajesz sie nabrac na akcje typu "Kto mi zamieni zdjecia z BMP na JPG bo nie umiem a potrzebuje na allegro itp" to sie nie dziwie ze cie "zhackowali"
__________________
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały Wszechświat działa potajemnie,
by udało ci się to osiągnąć.
Cafe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 19:33   #7
Taboo_tack
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

uwierz mi gram z 4 lata, 50 ed tylko po update sie przenioslem na teraz 29 lv i nie nie nabieram sie na takie numery dla twojej informacji ;] sam nie wiem co sciagnalem ogolnie mowie ze takie cos by sie przydalo aby takie kl byly nie skuteczne, chociaz na troche czasu by byl spokoj(puki by czegos nowego nie wymyslili)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 20:02   #8
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
(puki by czegos nowego nie wymyslili)
Czyli ile? Kilka dni?
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 20:08   #9
Cafe
Użytkownik Forum
 
Cafe's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Daleko
Wpisy bloga: 1

Posty: 516
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Cafe ma numer GG 5247922
Domyślny

Pewnie na nowego KL czekałoby sie tyle co na nowa tibie mc. xd
__________________
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały Wszechświat działa potajemnie,
by udało ci się to osiągnąć.
Cafe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 20:35   #10
Taboo_tack
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

afff
nie wiem jak z wykonaniem wydajke mi sie ze to troche by trwalo ale takie zabezpieczenia sa np w bankach tzn u mnie w BPH wpisujesz tylko kilka znakow z hasla, nie slyszalem zeby sie ktos komus wlamal :d
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 21:00   #11
Corgar Frizz
Użytkownik Forum
 
Corgar Frizz's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Hinamizawa
Wiek: 33

Posty: 1,247
Corgar Frizz ma numer GG 919691
Domyślny

W tibie gram od jakiś ~2 lat. Szczerze mówiąc nie zwracam uwagi na jakie strony wchodzę... Wcześniej ktoś powiedział że hacki są w 80% spowodowane przez okradanych, ale tak naprawde to 100% hacków jest spowodowane przez głupotę ludzką! Wystarczy taka prosta rzecz jak ustawienie w firewallu zapytanie o dostęp do internetu przez każdy program. Gdy Trojan chce wysłać pasy musi się połączyć z netem, i wystarczy nie pozwolić łączyć się trojanowi połączyć. W tym cała filozofia.

Na swoim kompie wiele razy miałem keyloggera, a jakoś nigdy nikt pozamną nie korzystał z mojego konta.

Cipsoft może zrobić "fikuśne" zabezpieczenia ale to nic nieda! Wyspecjalizowany program ( nie keylogger, bo keylogger przechwytuje znaki wprowadzane do windowsa ) wyciąga hasło prosto z
tibia . exe podczas logowania ( tak mi się wydaje, nie bardzo się tym interesuje ) i żadne, ale to żadne zapezpieczenie ze strony Tibii nic przeciw takiemu programu nie da.

Ale w końcu jesteśmy w polsce... Ktoś mi ukradł konto, więc to wina Cipsoftu który nie umiał zabezpieczyć tibii. A okazuje się że okradziony zainstalował jakiś program od "najlepszego kumpla".

Jak pomysleć to jest jeden sposób od strony Cipsoftu żeby powstrzymać fale hacków: przed założeniem konta trzeba było przejść przez test na IQ, a potem jeszcze dostać informacje o tym jak zabezpieczyć kompa za pomocą firewalla, ale znając polaków to by tylko ponarzekali że trudno odpowiedzi to testu w internecie znaleźć...

Takie jest moje zdanie na temat głupich dzieciaków które nie umięją sie zapezpieczć a potem jęczą że zostały okradzione.

Co do przykładu z bankiem: programista za dużo ryzykuje tworząc wyspecjalizowany program do przechwytywania hasła bankowego, a zwykły keylogger w tym wypadku nic nieda gdyż zwykle trzeba wpisać tyko część hasła na stronie internetowej. Jednakże gdyby ktoś się uparł to i tak dałby rady wyciągnąć do banku, zbierając dane z kilku sesji
W tibii to zabezpieczenie gówn* by dało, bo hasło jest wyciągane podczas logowania z tibia . exe

A pozatym konta w banku też są kradzione tylko na takim forum jak to się o tym nie mówi bo mało kto ma tu konta, a ci co mają napewno umieją się zabezpieczyć.




Corgar Frizz
__________________
Ukryty tekst:

I am bone of my Keyboard
Internet is my body and Site is my blood
i have created over a thousand threads
unknown to mods nor known to spammers
have withstood the flames of many flamers
yet those flamers cant do anything
so as i create

Unlimited Topic Works

わたしのパン... わたしのパン...

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Ostatnio edytowany przez Corgar Frizz - 24-07-2007 o 21:33.
Corgar Frizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 21:47   #12
Cafe
Użytkownik Forum
 
Cafe's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2005
Lokacja: Daleko
Wpisy bloga: 1

Posty: 516
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Iridia
Cafe ma numer GG 5247922
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Taboo_tack Pokaż post
afff
nie wiem jak z wykonaniem wydajke mi sie ze to troche by trwalo ale takie zabezpieczenia sa np w bankach tzn u mnie w BPH wpisujesz tylko kilka znakow z hasla, nie slyszalem zeby sie ktos komus wlamal :d
Te zabezpiecznie jest w wiekszoci banków chyba (np. ING). Ale watpie zeby w tibi to wporawdzili, wyobrazasz sobie te tysiace zle wpisanych haseł? xd
__________________
Kiedy czegoś gorąco pragniesz,
to cały Wszechświat działa potajemnie,
by udało ci się to osiągnąć.
Cafe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 22:20   #13
Taboo_tack
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

tiaa w banku jak 3 razy zle wpiszesz haslo oni ci blokuja konto i osobiscie musisz je aktywowac w banku tego bym se nie wyobrazal ; d
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 22:28   #14
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Ludzi, było o tym setki razy. "Piny" nic nie dadzą. Żaden mmorpg nie jest rozwijany pod względem bezpieczeństwa, bo to zależy od użytkowników a nie od twórców.
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 22:32   #15
Taboo_tack
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Uther92 Pokaż post
Ludzi, było o tym setki razy. "Piny" nic nie dadzą. Żaden mmorpg nie jest rozwijany pod względem bezpieczeństwa, bo to zależy od użytkowników a nie od twórców.

No racje masz ale tworcy mogli by pomoc
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2007, 22:40   #16
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Taboo_tack Pokaż post
ale tworcy mogli by pomoc
No i pomogli-pisząc security hints, jeżeli ktoś ich przestrzega to żadnego hacka nie będzie.
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.


Powered by vBulletin 3