Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-10-2004, 21:08   #1
Laraxus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 17
Domyślny

............................

Ostatnio edytowany przez Laraxus - 12-02-2011 o 01:25.
Laraxus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-10-2004, 21:51   #2
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Laraxus
" Krzyż na brązowym rzemyku (nie odwrócony, normalny, sataniści waleni) "

Typowe pieprzenie niedoinformowanych ludzi.. Gosciu, najpierw przeczytaj kim jest satanista a dopiero potem sie wypowiadaj na ich temat - odwrocony krzyz NIE jest symbolem satanistow i satanisci NIE wyznaja szatana, bo pewnie tez tam myslisz. Polecam przeczytanie filozofi satanizmu chocby na satan.pl... Ehhh..


Jakbyś bobrze czytał, to byś wiedział, że jest rodzaj satanizmu, który wyznaje szatana. BK podwierdzi moje słowa....

Dla mnie wszystkie rodzaje satanizmu sa smieszne, a tym bardziej tych wyznajacych szatana naprawde (jak wyznawać coś, co po śmierci będzie się nad tobą znęcać?) <w końcu satanisci wiedzą, że pojdądo piekła>

Sorry za oftopic, ale wkurzają mnie ludzie z tym satanem i satanem. Nastepna moda. Muszę być orgnialny więc "Ave Satan" <spluwa na ziemię>. (nie zwracam się tutaj do Larexusa, tylko ogólnie)

Ateizm jestem w stanie zrozumiec, ale satanizm, chodzby nie wiadamo pod jaką formą NIE.

Ostatnio edytowany przez Nightwalker - 26-10-2004 o 21:58.
Nightwalker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 22:46   #3
Laraxus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 17
Domyślny

..............................

Ostatnio edytowany przez Laraxus - 12-02-2011 o 01:25.
Laraxus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 12:13   #4
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Po pierwsze, chciałem zaznaczyć, że jestem chrześcijaninem, więc widze szatana tak a nie inaczej. Szatan był aniołem, stworzonym przez Boga, odwrócił się od niego i jest, czym jest.
Sam satanizm wywodzi się od kultu szatana, jako SYMBOLU wolności. Odwrócony krzyż jest sybolem antychrześcijaństawa, a czyż szatan nie jest przeciwko chrxześcijaństwu? Pozatym normalny satanizm jest wyznaniem wolności w każdym jej aspekcie, a głównie chodzi o to, że możesz robić wszystko bez jakichkolwiek konsekwencji. Pozatym pamietaj, ze wiekszosc ludzi przyjmuje satanizm jako czysty kult szatana, czyli ten skrajny odłam...

I, z łaski swojej, przestań objeżdżać ludzi na podstawie jednego zdania, w dodatku napisanego ironicznie.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 13:00   #5
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny Co Wy tam wiecie, czyli wykladzik Magus'a...

Troche historii:
Sekty satanstyczne w Polsce i w Europie czesto nawiązuja do roku 1801, kiedy Isaak Long, szkocki mason, przywiózł do Ameryki posążek Bafometa - panteistyczne wyobrazenie Absolutu zakonu templariuszy i założył tam Antyczny i Uznany Obrządek Szkocki. Ta masońska loza przeksztalcila sie nastepnie w Zreformowane Palladium praktykujace czarna magie i okultyzm.
przez wiele lat pełniła ona role centrum amerykanskiwgo satanizmu. Do tej wlasnie tradycji nawiązuje współczesny Kosciół Szatana, ktory powstał z nocy z 30 kwietnia na 1 maja 1966 roku, w tak zwana noc Walpurgii. Jego zalorzycielem i najwyzszym kaplanem - Czarnym Papiezem jest Anton Szndor La Vey, z pochodzenia Węgier. W 1968 roku La Vey napisał Czarną Biblie - podstawowy kanon wiary dla czcicieli Szatana. Eksponuje ona 3 sposoby oddziaływania:
1. Słowo - nisnik informacji o Panu
2. Pobłażliwośc - zabieg socjotechniczny polegajacy na zacieraniu granicy pomiedzy dobrem i zlem, prawda a klamstwem.
3. Muzykę - nosnik emocji.
Biblia La Veya zawiera zawiera kanon czarnej mszy, swiadectwo nowej ery Szatana, przepisy jak sprzedac dusze, opis satanistycznego seksu, liste diabelskich imion i wezwan oraz 10 satanistycznych praw i objawien. W polsce wspolczesny satanizm pojawil sie w 1981 roku.

Fakty:
W Polsce wyroznia sie 4 odlamy czcicieli Szatana: Satanistów, Szatanistów, Lucyferian oraz wyznawcow Kosciola Kirke.
Satanisci - odlam stworzony przez Roberta Szweda, grupa ta twierdzi ze Bog istnieje, jest istota nadrzedna ale słaba. Kult grupy jest lagodny o charakterze witalnym. rekwizyt rytualny - czerwone wino.
Szatanisci - oddaja czesc szatanowi nie deprecjonujac roli Boga. rekwizyt rytualny - czerwone wino lub zwierzeca krew.
Lucyferianie - Najwyzszym bogiem jest szatan a Bog to uzurpator. rekwizyt - koniecznie krew.
Kosciół Kirke - magiczno-okultystyczny o dosc niejasnych zwiazkach z satanzmem.

To tak mniej wiecej tyle na początek
I co, moze teraz jakis wybitny znawca tematu skomentuje. Moze Ty laraxus?
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 13:46   #6
Laraxus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 17
Domyślny

.............................

Ostatnio edytowany przez Laraxus - 12-02-2011 o 01:25.
Laraxus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 14:22   #7
Drybrych
Użytkownik Forum
 
Drybrych's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2004
Lokacja: Tam gdzie trzeba!!! Status: Wolny ;P
Wiek: 31

Posty: 175
Drybrych ma numer GG 4164176
Evul ,,i,,

Sataniści są good ale troche po***. (jak mi kiedys xaotan w moich "złych myślach" napisał) Złe myśli to mój odpowiednik "złotych myśli"
Drybrych jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 15:01   #8
Irux
Użytkownik Forum
 
Irux's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004
Lokacja: A poco to wam? Liczba postów: kto by liczył.
Wiek: 33

Posty: 394
Irux ma numer GG 1631808
Domyślny

Ja jestem chrześcijaninem i nie interesuje się satanistami.
__________________
Irux jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 15:02   #9
]v[ichal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Bydgoszcz, 4don
Wiek: 34

Posty: 619
Imię: Odin Raven
]v[ichal ma numer GG Nie podaje...
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drybrych
Sataniści są good ale troche po***. (jak mi kiedys xaotan w moich "złych myślach" napisał) Złe myśli to mój odpowiednik "złotych myśli"
Ehhh sam sobie przeczysz,najpierw piszesz ze satanisci są good a potem ze sa poje***... Ciekawe co wiesz o satanistach , czy znałeś kiedys sataniste wydaje mi sie ze nie wiesz nic a sie wypowiadasz...
__________________
.hail Metal Militia.
]v[ichal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 15:21   #10
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

@Magus
Nie do konca. La Vey jest, owszem, najwyzszym kaplanem, ale satanistow srednio-radykalnych. Ludzie najczesciej zapominaja o satanistach racjonalnych, czyli bardziej... "luznej" odmianie ateizmu. Wierza oni tylko w siebie, we wlasna sile i sile wlasnego Rozumu, nie uznaja Boga ani Szatana (przy czym ten ostatni istnieje u nich pod roznymi imionami jako SYMBOL[czyt. nie modla sie do niego, nie oddaja mu czci, on po prostu przypomina im, ze sa wolnymi]), uznaja tylko siebie. Taki pseudo-egoizm z otoczka fabularna. Natomiast ludzie noszacy odwrocone krzyze, niszczacy groby, uprawiajacy czarne mszy i inne takie to albo lucyferianie, albo pospolici wandale, ew. po prostu okultysci. Fakt, niektorzy z nich nazywaja sie satanistami - ale jest to blad~
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 15:29   #11
Zyraf
Użytkownik Forum
 
Zyraf's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Lidzbark
Wiek: 36

Posty: 162
Zyraf ma numer GG 8374789
Domyślny

hmm...
mam pytanie znacie jakieś strony zajmujace sie tego typu rzeczami??
zwłaszcz śmiercią...
ja się interesuje nekromancją i wampiryzmem i przydałoby mi się pare poglądów...
__________________
http://www.coldfire.glt.pl
Zyraf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 15:53   #12
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Otóż...
Dla mnie satanizm jest wyznaniem które zrodziło się w umysłach ldzui zbuntowanych i będących przeciwko chrześcijaństwu.
Uważają oni (jak już pisaliście) że Bóg jest zły, a szatan ejst panem.
Ale...
Tak naprawdę jest wiele teorii o szatanie.
Dość wiele z nich przedstawia motyw że Bóg posłał Satanaela na ziemię, aby ten pomagał człowiekowi. POnieważ człowiek musi mieć wybór - tak albo nie, dobro albo zło. Więc Satanael posłuchał. Tak też się stało. no i co dalej? w końcu ludzie zaczęli rpzedstawiać ta złą stronę jako odrażajacą i odpychającą, albowiem zło nie może być piękne. I zrobili piekło (siedzibę Satanaela na ziemii) miejscem paskudym, a samego anioła i jego podwładnych obleczono czernią, rogami, ogonami i wsyzstkim co wyglądało na diabelskie.
A co do czyśća to już totalny idiotyzm żeby zachęcić lduzi do łążenia do kościoła...
Sąd ostateczny to esjt przeinaczenie wizji końca świata ( czyli momentu w którym zasady rządzące światem się gwąłtownie zmienią, lub nastapi coś w stylu zmiany biegunów lub przewidywane neidługo zatrzymanie się Golfsztormu (czy jakoś tak- sry jeśli źle napisałem)) na swoją stronę...
Tak samo wiele rzeczy spaczył kościół (głównie w średniowieczu), aby miec nad ludźmi władzę ( o co prawie wszyscy papieże walczyli). TAk samo nie uznają wielu motywów w biblii, które zostaly przepisane, lub zmienione.
PS. Nei ejstem Chrześcijaninem, lecz wierze w Boga i uwarzam Jezusa za wysoko oświeconego mistrza duchowego który zszeł na ziemię z pewną misja...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 16:04   #13
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zyraf
hmm...
mam pytanie znacie jakieś strony zajmujace sie tego typu rzeczami??
zwłaszcz śmiercią...
ja się interesuje nekromancją i wampiryzmem i przydałoby mi się pare poglądów...
Www.google.pl i wpisz "nekromancja", na poczatek powinno wystarczyc.Kiedys znalazlem tam calkiem ciekawa strone o tym. Radze tez poszukac w jakichs ksiazkach itp Pozatym fora dyskusyjne, kanaly na ircu itp itd....
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 16:08   #14
Zyraf
Użytkownik Forum
 
Zyraf's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Lidzbark
Wiek: 36

Posty: 162
Zyraf ma numer GG 8374789
Domyślny

ale mi chodzi o takie z satanizmem a jak wpisuje to sam shit wyskakuje mi :/
__________________
http://www.coldfire.glt.pl
Zyraf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 16:31   #15
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

Ja osobiscie do satanistow nic nie mam. Ale tych, ktorzy ktorzy wybrali to swiadomie. Bo jak ktos podaje sie za sataniste tylko dlatego ze slucha metalu, nosi koszulke z Kozkiołkiem i nie chodzi do kosciola, do zasluguje na smierc i wieczne potępienie.
Jednak jesli, jak juz wspomnialem, ktos wybral diabła z jakis tam wlasnych przyczyn to niech go sobie tam czci.

Mowi sie, ze w Niebie jest idealnie. Tam nie zna się zazdrosci, gniewu, pychy itp. Jedynym uczuciem jest milosc. Ludzie żyją zaślepieni w nieustannym szczęściu, radosci, poszanowaniu etc. Satanisci mówią: Szatan, upadły archanioł chciał zbawić ludzi i pokazać im jak świat naprawdę wygląda. Chcial by poznali inne uczucia. Bo jesli w Niebie wszyscy mieli tak idealnie i nie istniała zazdrosc, to w jakim celu się zbuntował?...
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 16:51   #16
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

To teraz troche historji odemnie.
Kult Satanistyczny, siega paradoksalnie czasow na dlugo przed chrzescijanstwem. W tych zamieszlych czasach pentagram byl symbolem bogini Wenus, a kim ona jest ch7yba nie musze tlumaczyc. Idziemy dalej?
W wersji biblijnej Szatan to taki koles z glowa kozla? Przeciez koza byla sytmbolem dobrobytu. Wiekszosc innych symboli satanistyczntch zostalo przeniesionych z starych religji, tylko im biegun zmieniono. Pentagram mial bys pierwszym symbolem Olipiad, czasu pokoju, a sami wiecie czym sie stal. Dlaczego? Koscioł w poczatkach swego isnienia mial wiele problemow. Jak naklonic wyznawcow Zeusa do klepania rożanca?(cos jak uczenie Babci rozancowej obslugi interentu). Wiec wszytko co kojarzylo sie pozytywniez starymi religijami stalo sie symbolem zla, a tych ktorzy wiedzieli jaka jest prawda tepiono jak sie dalo. Tak to sie ciagnie, przeszlo 2000 lat. Nie neguje istnienia Boga, ale kosciol uwazam za narzedzie polityczne(jestem harcerzem a nie boje sie tego powiedziec), i nawet jesli to sie zmienilo, to nie na tyle zebym zaczą chodzic i sluchac co mi książula klepia.(satanista tez nie jestem)
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 18:46   #17
Kenethorn
Użytkownik forum
 
Kenethorn's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2004
Lokacja: Zamość
Wiek: 34

Posty: 21
Kenethorn ma numer GG 1417889
Domyślny

ja tam nie lubie satanistow - mam kumpli ktorzy pokazuja ave i sie witaja ave i rysuja pentagramy (w tym i ja ) ale to oczywiscie jest zabawa a nie satanizm o satanistach nie mam zadnego pogladu, a o tych lucyferianach czy jakos tam czyli tych co odprawiaja czarne msze to sadze ze ich musialo niezle cos w leb walnac w mlodosci a chrzescijanstwo to jest w naszych czasach wiara w kosciol a nie w Boga - Bóg zakazal wyznawania wszelkich bozkow itp... a czym do cholery sa obrazy i miejsca pielgrzymek oraz krzyz ?? w sredniowieczu za 'zbawienie' podczas spowiedzi trzeba bylo placic... normalnie to jest chore... troche offtopic sie rozpisalm dobra juz koncze
Kenethorn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 22:34   #18
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Khan
JBo jesli w Niebie wszyscy mieli tak idealnie i nie istniała zazdrosc, to w jakim celu się zbuntował?...
Jakbyś odrobił lekcje, to byś wiedział, że szatan sie zbuntował, bo chciał być wolny, bez jakiegokolwiek zwierzchnictwa, chciał rządzić ludźmi.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 22:38   #19
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

A ty jakbys czytał moj post... zresztą nie o to chodzi.
Po co miałby mieć władzę? I niby jaką władzę? W niebie nie ma zazdrości, nie ma żądzy władzy, nie ma chciwości. Można mieć wszystko co się chce, każdy sobie żyje idealnie idealnie. Nikt nawet nie myślał o przejęciu jakiej kolwiek kontroli, bo nie było ku temu potrezby. Człowiek zaczyna kombinować jak widzi, że mu czegoś brakuje, a im w koncu nie brakowało. A przynajmniej taka jest definicja Nieba.

Ostatnio edytowany przez Khan - 27-10-2004 o 22:40.
Khan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2004, 22:27   #20
Tasior
Użytkownik Forum
 
Tasior's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Rubber City

Posty: 952
Tasior ma numer GG 4749077
Evul

heh "ciekawy" szatan jest w South Park ciekawe ilu by się znalazło ludzi którzy chcieli by czcić takiego szatana
__________________
"People like Coldplay and voted for the Nazis. You can't trust people, Jeremy" - Super Hans
Tasior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:08.


Powered by vBulletin 3