Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-07-2003, 22:11   #1
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny Rasy

Tu opowiem wam troche slowami gracza ktory gral wszystkimi rasami cos o nich (temat glownie dla newbie).

Knight:
Najprostsza do opanowania rasa dobra dla poczatkujacych wiele knightow walczy swordami gdyz jest to dla nich najlepszy typ broni. Bardzo latwo zdobywamy pieniadze robiac loot bagi (loot bag = itemy ktore mozna sprzedac u jakiegos NPC z tego mamy bardzo duzo pieniedzy musicie poprosic jakiegos kolege lub obcego gracza by wam to wyciagnol chyba ze umiecie sami) i szybko zabijamy potworki. Mie zapominajmy rowniez o skilach gdyz jesli mamy je male nie zablokujemy zadnego silniejszego stworka praktycznie jedynym expowiskiem nadajacym sie dla knighta sa kopalnie kolo kazo dwarfy i roty na poczatek potem dwarf soldy i na koncu dwarf guardy.
To tyle co wam moge powiedzec na temat Knighta.

Palladyn:
Walka dystansowa poczatki dosyc trudne i zumdne trenowanie skili ciagle tylko podnosimy te spiry i podnosimy ale to daje efekty potem gdy na 20levelu ze skilami 55/50 mozemy spokojnie wybrac sie na GS'y i na PoH. Ma takze spore mozliwosci co do czarow okolo 40levelu powinnismy nabic ten 15mlev aby uzywac poteznej broni SD.
Wiecej nic tu nie powiem.

Druid:
Hmmmmmm ta profesja nie gralem ale cos o niej wiem na 11levelu i 11magic levelu majac 1,5k gp moze zarabiac bardzo duze pieniadze robiac chyba najbardziej potrzebne runy dla knighta zwane UH (wielkie leczenie) za kazdy zrobiony bp dostaniemy od 2k do 2,2k wtedy mozemy postac tak okolo 3-5 dni i zarobimy full kasy na nasz eqip. Magia bardzo defensywna ale i ofensywnych czarow nie zabraknie zazwyczaj kupujecie SD od Sorcererow.

Sorcerer:
Potezna profesja chyba nawet najpotezniejsza posiada bardzo dobre czary ofensywne ale i ma tez kilka defensywnych jego najlepszym czarem bez PACC'a jest SD wraz z levelem i magic levelem rosnie wasza moc poczatki beda zawsze trudne ale gdy juz sie rozwiniecie bedziecie naprawde wielcy.

P.S. Dzis juz sie duzo napisalem moze byc troche literowek srry jak sa ale juz mi sie niechce pisac.
Cibboz jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-07-2003, 00:46   #2
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Knight - faktycznie, najprostszy do opanowania. Natomiast nie do końca zgodzę się co do broni. To zależy w dużej mierze od gracza i jego podejścia do gry. Miecze są dobre, ale drogie, i te naprawdę dobre są dostępne dużo później. Dlatego osobom, które grają średnio poniżej godziny dziennie oraz takie, które z góry zakładają, że na pierwszej postaci poznają tylko grę, a potem i tak założą nową postać, polacał bym racze cluby, szybciej i łatwiej można dostać dobre.

Paladyn - trening, polowania na poh, polowania na poh, trening, to tak w skrócie jego życie

Druid - chyba najłatwiej nim się zarabia, od 11 poziomu wspomniane przez ciebie UHy i handelek kwitnie. Ale nie jest on gorszy od Sorca. Fakt, SDki musi kupować, ale za to ma za free UHy, a u sorca odwrotnie.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 12:28   #3
Loney
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Loney ma numer GG 3289785
Domyślny

Ja już grałem knightam gram palkiem i teraz mam postac
7lvl i zarz wychodze i nie wiem kim zostac
magiem czy druidem moze ktoś już grał
obydwoma profesjami i moze stwierzic która jest lepsza
Loney jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 12:57   #4
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

ja mam palka i knighta i sorca palkiem gram knightem cwicze palka i sorca a sorcem robie runy i zarabiam na palka
__________________
To mówiłem ja bosal

bosal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 13:31   #5
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Gram Knightem z prostego rachunku:

Pall - potrzebuje bolty/strzały i UH's
Druid i Sorc - potrzebuje Rny i UH's
Knight - Potrzebuje UH's
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 13:39   #6
Loney
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Loney ma numer GG 3289785
Domyślny

Wiesz też grałem znaczy jeszce pogrywam knightem ale to jest nudne poprostu idziesz zabijasz i to samo
zreszt madzy i druidzi tez musza robic runki ale mam teraz palka 23 lvl i 7lvl chyba mag albo druid i tamtym bede dawal temu kase na czary i bedzie Full-wypas
Loney jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 13:46   #7
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny

Loney hmmmm Druid a Sorec ?
Zalezy co wolisz latwy start a trudniejsza dalsza gra (DRUID) czy trudny start latwa dalsza gra (MAG).
Ja na twoim miejscu wybral bym Sorca gdyz jest to profesja ze tak powiem njmocniejsza bardzo dobra ofensywa, a Druid to raczej Defensor.
Cibboz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 13:51   #8
Loney
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Loney ma numer GG 3289785
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Cibboz
Loney hmmmm Druid a Sorec ?
Zalezy co wolisz latwy start a trudniejsza dalsza gra (DRUID) czy trudny start latwa dalsza gra (MAG).
Ja na twoim miejscu wybral bym Sorca gdyz jest to profesja ze tak powiem njmocniejsza bardzo dobra ofensywa, a Druid to raczej Defensor.
Chyba masz rację właśnie teraz popatrzyłęm do dzialu madzy i ma ogólnie strasznie dużo tych czarów i dużo runków czyli dużo kasy ale na serio to chyba sorc jest napwrde mocny w pózniejszych fazach gry tylko minus tylko stac i czekac na manne
no ale czeba cierpiećżeby na czymś zyskać
Loney jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 14:56   #9
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny

Nie koniecznie musi stac i czekac na mane w takich momentach kiedy robilem runki odwalalismy jaja albo jesli trzeba bylo szybko kupowalo sie ze 2bp mana fluidow i szybciej to szlo ale trzeba bylo miec kase.
Cibboz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 15:20   #10
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Grałem zarówno sorcem, jak i druidem, oboma dośc długo, żeby ich poznać, i musze stwierdzić, ze oboma gra się niemal identycznie. Sorc produkuje se sam SDki ale kupuje UHy, druid odwrotnie. I nie rozumiem, czemu ktoś pisze, że sorc jest mocniejszy później. A druid to może nie? No i druid szybciej zawiązuje znajomości z hi-lvlowcami sprzedając im UHy i dzięki temu może później liczyć na ich pomoc czasem, a przynajmniej na to, że oni go nie zabiją Jak dla mnie obie te profesje są identyczne w graniu. Jak są wyposażone w zapas runów, to ani sorc, ani druid są nie do zahepania przez równoległuch poziomami knightow czy paldków.
I naprawdę nie ma sensu stać czekając na manę. Runy równie dobrze można robić polując na rotwormy czy inne potworki. Ale na potworki mocniejsze niż smok obaj potrzebują blokera i nic na to nie poradzisz.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 20:50   #11
Spider
Użytkownik Forum
 
Spider's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Wiek: 37

Posty: 301
Imię: Guhav
Profesja: Elder Druid
Gildia: Hades
Świat: Secura
Poziom: 181
Poziom mag.: 77
Domyślny

Gram zarówno magiem jak i druidem. Prawdą jest, że tym drugim gram dłużej . Mag ma więcej czarów w związku z tym potrzebuje więcej pieniędzy :/. Natomiast Druid ma troche mniej czarów niż mag . Druid na zrobienie plecaka UHów zużywa 2000 many co oznacza, że w czasie, gdy Mag zrobi 1 plecak SDków, Druid zrobi ponad 2 plecaki UHów . Teraz czas na czystą matematykę . Za 1 plecak UHów dostaje się 2k gp. Za 1 plecak SDków 4k gp. Z czego winika, że Druid zarobi więcej kasy w tym samym czasie co Mag, tym samym kupi więcej czarów .

P.S.: Pozdrowienia dla wszystkich Magów i Druidów .I to by było na tyle .

P.S.: Pozdrowienia dla wszystkich Magów i Druidów .
P.S. 2: Stanie i robienie runków ma pewien sens. Otórz:
gdy się stoi to się trenuje magic lvl bez wzrostu lvl . Co oznacza, że będziemy mieli większy mlvl na tym samym lvlu . Ja tak robie i wielu innych graczy tak robi .

I to by było na tyle .
__________________
kthxbye.



>>>KLIK!<<<
Spider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2003, 22:13   #12
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny

re.up Pomysl sobie ze niektorzy kupia plecak SDkow nawet za 4,4k, a UHow za 2,2k i dolicz blanki i pusty bp.
Zaraz dam wszystkie obliczenia:

SDki 1BP=4400many co daje nam 440minut=7h 20min co na czysto wyjdzie nam 3780gp

UHy 1BP=2000many co daje nam 200min=3h 20min co na czysty zarobek wyjdzie 1780gp lecz do porownania dajemy 2bp UHow czyli 3h 20min+3h 20min=6h 40min co na czysty zarobek wyjdzie 3560gp do czego musimy dodac runkow zeby jak najbardziej zblizyc te kwote czyli: 3780gp-3560gp=220gp z czego zrobimy 2UHa i zostanie nam 40gp z ktorym nic nie zrobimy, a czasowo bedzie to 6h 40min=20min=7h czyli moza powiedziec ze UHy sa troche bardziej oplacalne.

P.S. Osobiscie wolal bym robic UHy niz SDki bo UHy latwiej sprzedac
Cibboz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2003, 06:57   #13
Nubi
Użytkownik Forum
 
Nubi's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2003

Posty: 38
Nubi ma numer GG 4508621
Domyślny

hyh z moich obliczen wynka ze knight jest najslabsza "rasa" <-- eh sory ale mi sie spodobalo
na 100 lvl ma +/- 1500hp do tego czasu wyjdziesz moze na 10 m lvl

pladn ma 1100hp +1400many za utamo wite co daje okolo 2500 hp jak bybyloz magic lvl'em to nie wiem gram pierwszy raz palem

a teraz na koniec ci od czarow
hp malo bo 600 ale jak dodasz 2700 many to wychodzi jakies 3300 magic lvl nabijesz 70+ co daje takie dmg na tych lvl

hmm 123 ---- \
gfb 205 -------- to dmg na potwora na gracza 1/2 tego
sd 615 --------/
a z ucha wali za 1025


wiec jesli masz zamiar grac dlugo to pomysl moze i magowie to levvary na poczotku ale jak sie wyrobi takiego to mozna kozaczyc


a niech mi nikt nie mowi ze "knajt" to bedzie mial super ekwipunek i jak dorwie sorca to ponim przed magia nie bonia armory wiec wystarczy byc kilka kratek od knajta by nie dosiegl swoja bronia i walic go z runek
Nubi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2003, 22:46   #14
Pan Lesio
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 07 2003
Lokacja: Gdańsk

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Nerana
Poziom: 44
Skille: 18/24
Poziom mag.: 40
Domyślny

Grałem każdą z RAS (lol) i najbardziej podoba mi sie knight nie wiem czemu wydawalo mi sie że jest nudna na nowym serwie wybrałem knighta i nie żałuję gra jest naprawde przyjemna i daje dużo frajdy 8)
Pan Lesio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2003, 22:48   #15
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

No, ale za to magowie mają bardzo mało capa i idąc na polowania zawsze dają parę BP blokerowi do ponoszenia
Profesje są wyważone, suma HP+MP+CAP zawsze jest równa (+45 na poziom).

Wszystko zależy od tego, kto jak lubi grać. Jeśli jest ktoś samotnikiem, to polecam paladyna.
Ja zawsze i w każdej grze wybieram jakiegoś maga, magowie zawsze mają trudniejszy start, ale później jest im coraz łatwiej.
Knightem gra się najłatwiej, ale ciężko jest nim pójść samemu na cięższe potworki. Tam, gdzie mag sobie już dawno radził by s zummonami lub SDkami, knight potrzebuje jeszcze kilku poziomów, lepszej broni i skillów bądź maga do pomocy samemu zbierając wszystkie strzały na klatę.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-07-2003, 22:53   #16
Gelu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 07 2003

Posty: 4
Domyślny

niom profesje som dobrze zrobione, ja tam baardzo lubie palkow, mozna przypietentego, i mozna baardzo szybko na poh sie wybrac i se gs na gorce ubic i liczyc na szczscie i kseta duzo wartego

PS. zapraszam do zwiedzenia handel>>ogolne>>zamiana postaci lunara->secura
Gelu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2003, 09:27   #17
Murf
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 14
Murf ma numer GG 1277934
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez matkus
Grałem zarówno sorcem, jak i druidem, oboma dośc długo, żeby ich poznać, i musze stwierdzić, ze oboma gra się niemal identycznie. Sorc produkuje se sam SDki ale kupuje UHy, druid odwrotnie. I nie rozumiem, czemu ktoś pisze, że sorc jest mocniejszy później. A druid to może nie? No i druid szybciej zawiązuje znajomości z hi-lvlowcami sprzedając im UHy i dzięki temu może później liczyć na ich pomoc czasem, a przynajmniej na to, że oni go nie zabiją Jak dla mnie obie te profesje są identyczne w graniu. Jak są wyposażone w zapas runów, to ani sorc, ani druid są nie do zahepania przez równoległuch poziomami knightow czy paldków.
I naprawdę nie ma sensu stać czekając na manę. Runy równie dobrze można robić polując na rotwormy czy inne potworki. Ale na potworki mocniejsze niż smok obaj potrzebują blokera i nic na to nie poradzisz.
Zapomniales niestety o malym fakcie u czarownika.. jakim jest UE [Ultimate Expolosion].
Murf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2003, 13:54   #18
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Nie, nie zapomniałem.
Jest to czar tylko minimalnie bardziej przydatny, niż paraliż u druida. Fakt, zadaje spore obrażenia, ale kosztem 800 many. Za tyle many, to ja wole zrobić se 3, prawie 4 SD, albo summonować FE. UE to czar przydatny niemal wyłącznie do PKowania i na wojny. Czar może by był przydatny, gdyby zbierał conajmniej połowę tej many, którą zbiera.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2003, 15:28   #19
Cibboz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2003

Posty: 58
Cibboz ma numer GG 3925148
Domyślny

Matkus UE nie koniecznie jest dobre do PKowania i na wojny widzieliscie ten pokuj w ktorym bylo tyle potworow na ger.pl ?? Jesli tak to tam na servie Non PvP wchodzi 3 magow kazdy z nich to wali i maja skarb ktory jest tam ukryty a na servie PvP by musieli wlazic po koleji.
Cibboz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2003, 18:03   #20
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Mimo wszystko ze względu na to, że UE zbiera aż 800 many, jest bardzo rzadko używane. Ponadto czar kosztuje 8 000 gp, co też nieco od niego odstrasza. Osobiście wolę zarzucić niewidzialność lub magic shielda i załatwić sprawę GFB, HMM i przede wszystkim SDkami.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:34.


Powered by vBulletin 3