Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-04-2006, 13:52   #181
Wolfek
Użytkownik forum
 
Wolfek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 30

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 25
Skille: 59/57
Poziom mag.: 4
Wolfek ma numer GG 5528238
Domyślny

to chyba najwiekszy temat forum a moze ten budrik w kopalni ten w czerwonych wlosach czy jakos tak moze on cos wie ;p ale napewno jest w to wplatany bazyliszek u niego w legowisku sa 3 dziury po co one ... zeby sie dostac i wydostac od bazyliszka ?
Wolfek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-04-2006, 14:41   #182
szymon287
Użytkownik Forum
 
szymon287's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2005
Wiek: 33

Posty: 915
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Plotek
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Domyślny

przed skarbcem sa ,,kladki'' w tibii jesli cos sie da/stanie na tej kladce ona sie zapada czyli moze ty wystarczy zgrany team (ilos kladek=ilosci graczy np. z okreslonym lv ) lub jakies rozne itemki dac, nie wiem co tam dac wiec to nam pomoze bazylisk , a aby do niego dosc trzeba znalesc jego droge xD wiec moze trzeba poprobowac dac jakies itemki i az kladka sie zapadnie, ale to moze nie wystarczyc =/ jesli kladki sie rusza i wszystkie bede ,,nacisniete'' to ktos musi jakas dziwgnie pociagnac xD ehm mozna by duzo na ten temat mowic...

@Vil:
dlatego musisz zagadac do bazyla i on i podpowie, ale tu z kolei musisz sie do niego dostac, czyli masz 2opcje albo szczelasz do konca serva xD albo szukasz info z innych zrodel (npc/booki itp)
__________________
Kiedys Royal Blon, dzisiaj Plotek

Ostatnio edytowany przez szymon287 - 24-04-2006 o 23:46.
szymon287 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 15:36   #183
Veturo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 04 2006
Lokacja: Poland =]

Posty: 7
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Iridia
Domyślny

Może i da się dostać do tego skarbca, ale napewno nie na ~20 lvlu. Wyobrażacie sobie później postać na 8 lvlu z DSL? Legsy straciłyby swoją wartość, to byłoby bez sensu... Jak wogle się da to bramka ~100 lvl musiałaby być... Nie ma jej tam! Więc:
1- Albo dostać się tam nie można i na zawsze tak zostanie !
2- Dostać się tam nie można, jednak po Update CipSoft cos zrobi
3- Można się tam dostać jednak nie tymi drzwami (niewidoczna bramka lvlowa? - głupie )
Veturo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 17:02   #184
ajmo
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 09 2004

Posty: 13
Domyślny

Postedit
empty

Ostatnio edytowany przez ajmo - 25-04-2006 o 16:37.
ajmo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 19:54   #185
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez szymon287
(ilos kladek=ilosci graczy np. z okreslonym lv )
k^n^4 mozliwosci, gdzie k= level, n=ilosc kladek ( bo nie pamietam ile jest ). Dla lev 100 i 6 kladek szansa na trafienie odpowiedniej kombinacji jest mniejsza niz na wygranie w totolotka, chyba ze ktos jest na tyle ograniczony ze ustawil triggera na 6x taki sam level i to w dodatku 'typowy questowy' ( 100, 120 itp ).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez szymon287
wiec moze trzeba poprobowac dac jakies itemki i az kladka sie zapadnie
miliony mozliwosci = zaprzegnij caly serwer do probowania, do wakacji moze cos da ( a moze to wogole slepa uliczka? )

teorie z graniem na instrumentach/ stawaniem na odpow. levelu na kladkach itp dywagacje na temat losowosci odpadaja z jednego prostego powodu - Cipsoft nie jest az tak glupi ( wiem co niektorzy mysla ale nie az tak ... ) zeby wprowadzic zagadke tak skomplikowana bez jakichkolwiek wskazowek do jej rozwiazania..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Veturo
Może i da się dostać do tego skarbca, ale napewno nie na ~20 lvlu. Wyobrażacie sobie później postać na 8 lvlu z DSL? Legsy straciłyby swoją wartość, to byłoby bez sensu... Jak wogle się da to bramka ~100 lvl musiałaby być... Nie ma jej tam! Więc:
Po co bramka levelowa skoro znajdziesz 1-2 osoby max ktore sa na tyle wytrwale zeby to zrobic/ zrozumiec/ rozwiklac ? lev req 200 zeby dzieciaki zaczely grac po 5 na 1 koncie i zebys widzial 10latkow paradujacych w dsl ? Najtrudniejsza bariera do pokonania w rpg jest koniecznosc samodzielnego, tworczego myslenia i analizowania faktow, a nie czas posiwecony zeby naklepac levele ..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2006, 22:42   #186
Aroonia
Now or never
 
Aroonia's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Chorzów
Wiek: 32

Posty: 682
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tytanowiec
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 87
Skille: 87/56
Poziom mag.: 18
Aroonia ma numer GG 3824417 Send a message via Skype™ to Aroonia
Domyślny

Nie no według mnie to na 98% nie jest qest. bo przeciez jakby to bylo codziennie ktos by zgarnial DSL (chyba ze by sie nie "respily")? bez sesnu... ale bardzo dziwia mnie te zapadnie... mozliwe ze jest to zbliżone do desert qesta... ale wszyscy nie mamy pojęcia co tam trzeba polozyc gdzie rzeba isc itp....

Ostatnio edytowany przez Aroonia - 24-04-2006 o 22:43.
Aroonia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2006, 22:05   #187
Kolidos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: 30cm od Monitora

Posty: 418
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Zomo
Świat: Refugia
Poziom: 32
Skille: 66/33
Poziom mag.: 13
Domyślny

Na początku było napisane, że te kosztowności są poukładane w różnych ilościach. Dobra pierwszy punkt już mamy
Przed skarbcem są zapoadnie hmhmm.. może na tych zapadniach powinny stawać postacie na takich levelach żeby levele się zgadzały z ilością poszczególnych drogocennych kamyków w skarbcu.
Przykład:
Załórzmy, że w skarbcu leży 30 rubinów (są pierwsze od lewej) to na zapoadni powinna stanąć osoba z takim levelem.
Co o tym myślicie?
Kolidos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2006, 23:24   #188
Krzesław
Użytkownik Forum
 
Krzesław's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Komórka pod schodami do nieba
Wiek: 33

Posty: 346
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Berylia
Krzesław ma numer GG 5937171
Domyślny

Ja mam tylko jedno pytanie. Skąd wiecie, że Bazyliszek to NPC??? NIe znalazłem w tym temacie odpowiedzi, bo wszyscy są pewni, ze to NPC. Ja bym prosił zapis rozmowy z Bazyliszkiem.
__________________

Powyższy post jest zapewne częścią programu pt. "Chcę zostać naj użytkownikiem w przyszłym roku"
Krzesław jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-05-2006, 00:27   #189
kalan
Użytkownik forum
 
kalan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006

Posty: 5
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Świat: Arcania
Skille: 70/48
Poziom mag.: 10
kalan ma numer GG 7011772
Pergamin

A ja sądze , że to all ma sens i ,że w tym skarbcu jest jakaś wskazówka co do tych kładek.Nie trzeba mieć megamózgu tylko trzeba umieć logicznie myśleć i kojarzyć fakty.Czy mógłby ktoś padsumowac all co mamy ??? Bo to jest zadanie nie na mój łep.
kalan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-05-2006, 22:35   #190
ShadowKaczor
Użytkownik forum
 
ShadowKaczor's Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2006
Lokacja: zza komputera

Posty: 10
Stan: Rookstayer
Imię: Neo Grak
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Irida
Poziom: 7
Skille: 21/19
ShadowKaczor ma numer GG 2126982
Domyślny

Co do bramek lvl jest mozliwosc ze sa one pod fieldami. Co do ludzi twoierdza ze to niemozliwe bo mzoie wziasc koles wszystko a drziw bedea otwrte itp. Co do otwartych drzwi to i ja mam watpliwosci, poniewaz to rzeczywiscie bylo by glupie ze noob moze sonie wziasc tak poprodtu te rzeczy. Ale po co by byly fieldy? dla picu? hmm.. no neiwiem podejrzane. Jest jednak taka mozliwsoc, ze jest teleport ktory teleportnie cie do skarbca, a po wybraniu jednej rzeczybys pojawil sie w swaityni dp lucb cos w podobnym stylu. Tyle ze po co by bylo np 1 platinum coin skoro go raczej nikt by nie wziol? Jest tez teoria ze to sa nagrody ktore sie dostaje za znalezienie buga czy cos takiego.

Co do baylicha to widac ze w tym pokoiku sa 3 wejscia. widac 2 dziury. 3 moglboy byc rope place a nad tym bylobywyjscie. Zeby sie upewnic postanowilem w tyym, celu zainstalowac cheata (juz go nie mam jak cos) ktory pokazuje wszystkie mapy cale odkryte. Nad tym nie bylo zadnego przejscia, ale jednak pomysallem sobie ze moze jednak tam byc poniewaz przy tym czicie to kolo slimow w Thais. Pietro nizej niz slimy i roty gdzie sie respi jeden skeleton to dzieki cheatowi widac jeszce 3 diznwe jakby tunele ktore nie sa calkowicie odkryte, a wiec jest mozliwosc ze jest mozliwosc zejscia do bazyliszka. Jest jeszce jedna mozlwiosac ze wejscie jest od dolu. Nizej nie da sie ustawic nic w mapce, ale moz ejednak jest gdzies jakis ukryty tunel. niedsotepny dal mini mapki itp.

Czmu wspomnialem o bazylu? Bylo troche o nim tu juz mowa, ale mowie wam odrazu ze przniesienie martwgo bazyla do imperatora to napewno nic nie da. poniewaz nawet go niezabijecie. To jest na 70% NPC tak samo jak MinoMag na rooku. Mozlwe jest ze jesli sie z nim odpowiednio pogada i sie go uwolni i powiesz op tym kruzaowi to z podziwu pozwoli ci wybrac jedna rzecz, ale to watpliwe poniewaz on bazycha chyba nie lubi, ale moze samo to ze sie tam dostanie wzbudzi w kruzaku podziw i da ci cos ze skarbca. A co do rozmowy o moze sie da z nim ogadac tylko trzeba znac jezyk wezy? Mialem jeszce kilka teorii, ale narazie chailem tyle napisac. Pozdroffka dla ludzi ktorzy prubuja to rozwiazac.

P.S.
Poczytajcie kod leonarda da vinciego. Widziice jak tam wszyztko zakodowajne jest? Jednak wydaje mi sie ze to nie jest zagdaka dla megamozgow, ale moze ejszce pomysle.
ShadowKaczor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 00:26   #191
Neolh
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

A może trzeba powiedzieć " sezamie otwóż sie "
Proste rozwiązania są najlepsze
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 15:41   #192
czaruś
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka gg

[quote=Leito]Hmmm... Na początek małe wprowadzenie. Dostałem sobie bana nudziło mi się więc założyłem nowe konto-ot tak-do pogrania przez
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 17:26   #193
Xene
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 14
Imię: Xene Xiron
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 36
Skille: 23/25
Poziom mag.: 47
Domyślny

Nie czytalam calego tematu, tylko kilka postow... ale wiem, ze to nie jest quest. Najprostszym wytlumaczeniem jest to, ze przedmioty bardzo czesto leza w jakims niedostepnym miejscu, aby zachecic graczy do zdobycia ich (chociaz im sie i tak nie uda, sa oczywiscie wyjatki...)
1. Spike sword na rooku, dokladniej na wysepce... nie da sie wziasc (to jest wlasnie wyjatek, posiada go jeden z rookstayerow)
2. Sweety cyklop (czy jakos tak, w kazdym razie spocony cyklop) podobno jest to pozostalosc po legendarnym warlord sword quescie (z odpowiedniego metalu cyklop wykuwal go, zwany tez excalibugiem, ale to inna historia... chcecie- poszukajcie)
3. No i skarbiec imperatora ;]
Slyszalam, ze skarbiec jest tylko "ozdoba" questa zwiazanego z bazyliszkiem (wedlug spekulacji to quest na warlord sword/excalibug, ale to sa spekulacje, jak caly ten temat)
Zachecam do dalszego szukania

Ostatnio edytowany przez Xene - 19-05-2006 o 17:30.
Xene jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2006, 22:25   #194
ShadowKaczor
Użytkownik forum
 
ShadowKaczor's Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2006
Lokacja: zza komputera

Posty: 10
Stan: Rookstayer
Imię: Neo Grak
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Irida
Poziom: 7
Skille: 21/19
ShadowKaczor ma numer GG 2126982
Domyślny

No i poco to piszesz? Oo co Cipsoft rrobil by te legndy? nie chodiz tylko oklimat. rzeczytaj sobie opowiescie RPG. Tam sa bohaterzy ktorzy cos osiagaja. Ty mozesz byc jednym znich choic po twojej wypowiedzi to watpliwe. Chdozi o to zeby znal;ezc tego bohatera. Jednym znich moglby byc sunrise ale nie ejstem pewien cyz on naprwde zabil tego mg. ale to jzu by byl offtop.
ShadowKaczor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2006, 00:38   #195
Eternal Oblivion Master
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 05 2006
Lokacja: w domu

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Imię: Crin Arca
Profesja: Elite Knight
Gildia: Grinders
Świat: Astera
Poziom: 33
Skille: 78/75
Poziom mag.: 5
Eternal Oblivion Master ma numer GG 8865212
Domyślny Quest??

Podobno to jest Quest[chyba].Bazyliszek to NPC od którego trzeba wysepic jego skure,a potem zamienic ja na klucz u jakiegos NPC i dostac sie do skarbca.

Oczywiscie nie wiem dokladnie czy to jest prawda.
sryy jak sie pomylilem,bo nie chce kitu wciskac.


Best solo-Dragon
Eternal Oblivion Master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2006, 15:44   #196
Cedric
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 03 2006
Lokacja: br?

Posty: 214
Domyślny

@up
Po pierwsze trzeba sie dostac do bazyla
Równie dobrze może jest gdzieś teleport dzieki któremu można dostac się do skarbca(-.-). Jednak sądze że to jest tylko dla ozdoby
__________________
Cedric jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2006, 15:44   #197
Paciorek_ms
Użytkownik Forum
 
Paciorek_ms's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2006
Lokacja: Wrzesnia
Wiek: 34

Posty: 40
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dyskordian
Profesja: Elite Knight
Świat: Mythera
Poziom: 37+
Poziom mag.: 4
Paciorek_ms ma numer GG 1129085 Send a message via Skype™ to Paciorek_ms
Domyślny

Jak dla mnie to bujda tylko po to aby wprowadzic troche klimatu i zeby gracze mieli o czym rozmawiac!
__________________
[CHAR]Dyskordian[/CHAR]

† Beyond The Realms of Death †
Paciorek_ms jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2006, 16:02   #198
Karpat
Użytkownik forum
 
Karpat's Avatar
 
Data dołączenia: 04 05 2006

Posty: 25
Świat: saphira
Karpat ma numer GG 7787220
LOL wy sie nie znacie

wy sie nie znacie
trzeba znac kod da'vinci
Karpat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2006, 21:05   #199
Vard Acal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Wiek: 32

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Moim zdaniem w skarbiec jest poprostu jednym z nielicznych elementów RPG jakie pozostały w tibii.

Być może w skarbcu są pokazane nagrody z innych nieodkrytych jeszcze questów. Osobiście ciekawią mnie takie zagadki i gdy czytałem podobny temat dotyczący spoconego cyklopa ludzie prubując rozwiązać zagadke pytali różnych NPC o cyklopa i sprawy z nim związane. Trop tamtej sprawy doprowadził aż do wojny bogów na edron (!) ale zagadki nikt nie rozwiązał.

Jeśli komuś zależy to nich pobiega po kazoo i popyta npców o bazyla itd. być może któryś z nich coś wie.

Żałuje tylko że gdy wychodze z dp to słysze "n00b" "30k" "hunted" itd. zamiast takich właśnie opowieści. Tak jak już powiedziałem dzięki takim zagadką tibia podtrzymuje swój RPGowy charakter którego i tak już niewiele zostało
Vard Acal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-05-2006, 22:46   #200
Misiachu
Użytkownik Forum
 
Misiachu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2005

Posty: 29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vard Acal
Żałuje tylko że gdy wychodze z dp to słysze "n00b" "30k" "hunted" itd. zamiast takich właśnie opowieści. Tak jak już powiedziałem dzięki takim zagadką tibia podtrzymuje swój RPGowy charakter którego i tak już niewiele zostało
niestety musze przyznac ci racje ;p Pamietam czasy starej tibii gdzie ludzie nie huntowali sie tylko np. 1/3 swiata szla sobie wspolnie na questy <kiedy jeszcze nie znano wiekszosci questow>, rozwiazywala zagadki tibia schodzi na psy tym POWER ABUSING'iem, huntedami<nie wiem jak sie odmienia> itp.
Misiachu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.


Powered by vBulletin 3