Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > FAQ i zasady

Notki

FAQ i zasady Często zadawane pytania i zasady. Zanim o coś spytasz, sprawdź tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-05-2005, 18:54   #1
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny FAQ: Premium account

FAQ-frequently asked questions.
Często zadawane pytania o płatne konto(pacc)

Pytanie: Co oznacza Pacc/Facc?
Odpowiedź: Pacc- Premium ACCount
Facc-Free ACCount

P: Po co kupić Pacc?
O: Posiadacze płatnego konta mają następujące udogodnienia:
-Logują się bez kolejki
-Mogą wykupić promocję
-Mają dostęp do dodatkowych terenów(A co za tym idzie wielu nowych potworów, questów, NPC)
-Mają dostęp do dodatkowych czarów.
-Mogą zakładać Gildię
-Mogą kupować domek
-Mają dodatkowe outfity
-Po personalizacji konta mogą zostać Tutorami
-Mogą otworzyć prywatny czat.(Private chat channel)

P: Ile trwa dojście Pacca przelewem?
O: 5-11 dni.

P: Ile trwa dojście Pacc przy płaceniu Kartą?
O: Około godziny

P: Ile trwa dojście Pacc przy wysyłaniu pieniędzy przez pocztę?
O: Od 3 do 11 dni roboczych.

P: Ile kosztuje PACC?

O:Tu znajdziesz aktualne ceny za PACC, a także dowiesz się jak go kupić.

P: Co to jest personalizacja konta?
O: Jest to proces w którym twoje konto zostaje zapisane imiennie na ciebie. Podając dane osobowe(imię, nazwisko, adres, data urodzenia) masz pewność iż w przypadku kradzieży Twojego konta nie będzie problemu z jego odzyskaniem. Po poprawnie przeprowadzonym procesie personalizacji otrzymasz recovery key. Wpisując go w lost account interface będziesz mógł zawsze odzyskać swoje konto, nawet nie znając hasła, numeru konta albo adresu e-mail

P: Jak spersonalizować konto?
O: Poczytaj

P: Jak kupić pacca?
O: Pocztą polska
Priorytetem
Przelewem bankowym
Kartą płatnicza
Firma Drom

P: Kto to jest tutor?
O: Jest to osoba z spersonalizowanym kontem(czyli musi posiadać Pacc), która zdała test na Tutora. Tutorzy regularnie odwiedzają Help channel aby pomagać nowym w typowych dla nich problemach. Mogą także raportować imiona niezgodne z regulaminem oraz wysyłać raporty o błędach.

P: Jak zostać Tutorem?
O: W „my account” kilkasz na „become a tutor” i wypełniasz test. Musisz mieć spersonalizowane konto a także posiadać postać na poziomie 20 bądź wyższym.
Tutor. W tym poradniku znajdziesz także informacje na temat obowiązków i przywilejów bycia Tutorem.

P: Jak założyć Gildię
O: Poczytaj

P: Mam już gildię. Gdzie znaleźć członków?
O: Możesz ogłaszać się na forum Tibia.com, poprzez Trade channel w grze bądź korzystając z działu Gildie na tym forum.
Zanim cokolwiek tam napiszesz, koniecznie przeczytaj zasady

P: Jak wejść do gildi?
O: Wchodzisz na www.tibia.com , wchodzisz w zakładkę Guilds Wybierasz świat na którym grasz i klikasz na submit. Spośród wszystkich Gildii wybierasz tą, do której zostałeś zaproszony(ułożone są alfabetycznie). Na samym dole jest tabelka „Invited Characters”. Klikasz na Login, podając swój acc number i hasło, a następnie wybierasz swoją postać. Klikasz na Submit i...jesteś w gildi. Pamiętaj, że opis twojej postaci zmieni się dopiero po powtórnym zalogowaniu do Tibii.

P: Czy pacc obejmuje wszystkie postacie na jednym koncie czy tylko jedną?
O: Wszystkie postacie na koncie.

P: Mam domek. Jak pozwolić innym wejść do niego?
Każde polecenie wpisujemy w domku.
Aleta sio - Pokazuje się nam okienko, a w nim możemy wpisać listę osób, które mogą w nim przebywać.
Aleta Som Edytujemy listę sub-ownerów czyli ludzi, którzy mogą wchodzić domku, a także zapraszać do domku innych graczy.
Alana Sio "nick W ten sposób wyrzucamy kogoś z domku, ale nie na stałe. Tego polecenia mogą używać ownerzy, a także sub ownerzy do wyrzucania wszystkich osób. Pozostali mogą użyć go w stosunku do siebie, aby zapobiec "house trap"
Aleta Grav- Otworzy się nam okienko w którym możemy edytować listę graczy którzy mogą otwierać i zamykać drzwi. Trzeba być zwróconym w stronę drzwi.
Cyt zapożyczony z Poradnika Wszystko o domku. Tam też dowiesz się jak kupić domek i jak go sprzedać.
P:Licytuję domek, ale chcę z niej z jakiegoś powodu zrezygnować. Jak przerwać licytację?
O:Ktoś musi przebić twoją ofertę. Innego sposobu nie ma.

P: Czy można mieć domek będąc na Rookgaard?
O: Obecnie nie jest możliwe uczestniczenie w Aukcji domku przez osoby przebywające na RookGaard

P: Czy można zmienić płeć naszej postaci?
O: Tak, ale taka zmiana możliwa jest tylko dla posiadaczy Pacca i kosztuje skróceniem czasu trwania Pacca o 5 dni.

P: Jeśli zrobię sobie postać na serwerze dla PACC i skończy mi się pacc to wtedy co się dzieje z postacią? Mogę grać dalej?
O: Nie, nie możesz. Postać jednak nie zostaje skasowana, po wykupieniu pacca będziesz mógł grać nią dalej. A na zwykłym świecie, jeśli jesteś w mieście dla pacc, zostaniesz automatycznie teleportowany do Thais.

P: Co się stanie, jak skończy mi się pacc
O: Tracisz: promocję (wraca po ponownym zakupie)
Czary zastrzeżone dla posiadaczy płatnego konta -wracają jak ponownie wykupisz pacc.
Jeżeli byłeś na terenie dla pacc-po ponownym zalogowaniu pojawisz się w mieście gdzie jesteś zameldowany. Jeżeli byłeś zameldowany w mieście dla pacc- zostaniesz przeniesiony do świątyni w Thais i automatycznie tam zameldowany. Przedmioty z dp na pacc area zostaną tam gdzie były.
Tracisz możliwość podróżowania statkami oraz dywanami.
Tracisz możliwość spania w łóżku, posiadania domku, bycia liderem bądź vice liderem.
Jeżeli używałeś paccowskiego outfitu, zostanie on zmieniony na podstawowy (taki sam, jaki ma nowo utworzona postać). Stracisz też możliwość używania addonów, aż do ponownego zakupienia pacca.

Widzisz błąd? Nieścisłość? Literówkę? Wyślij PW do autora powyższego tekstu. Zacytuj pytanie i odpowiedź do którego się odnosisz,rzeczowo mówiąc co jest nie tak. Staraj się wyróżniać literówki poprzez pogrubienie bądź zmianę koloru czcionki
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 03-05-2009 o 14:26. Powód: Drobne uaktualnienie
Dwimenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-06-2005, 16:21   #2
Lady Aneczka
Użytkownik Forum
 
Lady Aneczka's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2005
Lokacja: ~I tak mnie nie znajdziesz~
Wiek: 34

Posty: 55
Stan: Niegrający
Domyślny

Bardzo proszę kogoś o podanie obecnego adresu na jaki wysyła się pieniądze pocztą. Czy moze dostaniemy go po zamówieniu pacca?
__________________
Anioł...
Toż to Anioł!

Zawiodłam, ja
Wybaczył, on

Zrozumiałam, ja
Zaufał, on

Spojrzał w oczy,
Znowu były ciepłe,

Złapał za ręke
-Wybaczam na zawsze

Szepnął,
Twarz miał jasną,

Uskrzydlenie było tylko wyczuwalne...
Ufam.

Jesteś Aniołem Zaufania.
Lady Aneczka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-06-2005, 22:31   #3
Kavos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mam pare pytań.
1. Czy moge kupic pacc kartą, gdy mam Vise Electron? Na tibia.com napisali tylko o Visie więc nie wiem czy Visa Electron jest odpowiednia.
2.Podając komuś mój numer karty i te wszystkie bajery jaka mam pewność ze nie wezmą wiecej pieniedzy niż powinni?
3.Jak oni już pobieraja te pieniadzę to oni pobieraja te pieniądze w zlotowkach czy trzeba zamienic specjalnie dla nich na euro?Czy jeszcze jest moze jakaś inna opcja?

Dzięki za odp.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2005, 00:09   #4
Know Naim
Użytkownik Forum
 
Know Naim's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Imię: Know Naim
Profesja: Elder Druid
Świat: Fortera
Poziom: 50
Poziom mag.: 48
Know Naim ma numer GG 6507834
Domyślny

mam pytanie: jak mam pacc'a to jak dać koledze protect?
__________________
Know Naim - Elder Druid
Know Naim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2005, 00:55   #5
khazad
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 12 2004
Lokacja: Mahakam
Wiek: 41

Posty: 332
Domyślny

protect to jest taka opcja "nieoficjalna". takie cosidlo daja gracze z wysokim levelem znajomym badz ludzia ktorzy za to placa
__________________
baruk khazad!!! khazad aimenu!!!

Hail Mahakam!!!

khazad jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2005, 18:06   #6
Know Naim
Użytkownik Forum
 
Know Naim's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Imię: Know Naim
Profesja: Elder Druid
Świat: Fortera
Poziom: 50
Poziom mag.: 48
Know Naim ma numer GG 6507834
Domyślny

nieoficjalna? tzn? ja sobie niedawno kupiłem pacca i bym chciał właśnie ta nieoficjalną formę zastosować (no ale nie wiem jak).
__________________
Know Naim - Elder Druid
Know Naim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2005, 18:39   #7
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

@up
Nie ma żadnej formy oficjalnej. Protectowanie to tak samo jak ze ślubem. Ktoś kogo znasz, ma duży level itd; to Cię protectuje w sensie, że Ci pomoże jak ktoś Cię zabije, odstraszy innych itd. Nic więcej oficjalnego z tym nie ma.
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-06-2005, 23:55   #8
Know Naim
Użytkownik Forum
 
Know Naim's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 14
Stan: Aktywny gracz
Imię: Know Naim
Profesja: Elder Druid
Świat: Fortera
Poziom: 50
Poziom mag.: 48
Know Naim ma numer GG 6507834
Domyślny

no dobra, znam kogoś, ale nie wiem jak mu dać protecta. i w tym tkwi problem - chce żeby kolega miał wyświetlone przy ksywce "protected by Know Naim", ale nie wiem jak to zrobić.
__________________
Know Naim - Elder Druid
Know Naim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 00:08   #9
Raul
eX Moderator
 
Raul's Avatar
 
Data dołączenia: 14 03 2004
Lokacja: Estadio Santiago Bernabéu

Posty: 2,197
Domyślny

Wstąpić do gildii i poprosić lidera, aby w polu Title wpisał Ci to co chcesz żeby było wyświetlane w nawiasie w grze, czyli w Twoim przypadki Procted by...
__________________


De las glorias deportivas que campean por Espa
ñ
a,
Va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empa
ñ
a.
Club castizo y generoso, todo nervio y corazón,
Veteranos y noveles, veteranos y noveles,
Miran siempre sus laureles con respeto y emoción.
¡
Hala Madrid! ¡Hala Madrid!
Raul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 00:39   #10
Arch behemoth
Użytkownik forum
 
Arch behemoth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Wrocek city
Wiek: 36

Posty: 8
Arch behemoth ma numer GG 4208885
Domyślny

Siemka, mam pytanie. Wlasnie kupilem pacca karta platniczą, ale pomylilem adres e-mail i dotychczas PAcc nie doszedl. Kupilem takze dla kolegi, ale tam wpisalem dobry adres e-mail i pacc doszedl po 10 minutach a u mnie dalej nic . Kros wie co sie dzieje, gdy sie poda zly adres mejla? Nie bede mial pacca, i CIPy zwrócą pieniądze, cze jednak dostane go?

Ostatnio edytowany przez Arch behemoth - 08-06-2005 o 00:42.
Arch behemoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 10:32   #11
Hozterox
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arch behemoth
Siemka, mam pytanie. Wlasnie kupilem pacca karta platniczą, ale pomylilem adres e-mail i dotychczas PAcc nie doszedl. Kupilem takze dla kolegi, ale tam wpisalem dobry adres e-mail i pacc doszedl po 10 minutach a u mnie dalej nic . Kros wie co sie dzieje, gdy sie poda zly adres mejla? Nie bede mial pacca, i CIPy zwrócą pieniądze, cze jednak dostane go?
Osobiscie nie kupowalem pacca ale byloem przy tym jak kupowal mi go kolega (karta platicza)... Jak kupujesz pacca napisane jest cos takiego:

Note: Important product-specific information such as the invoice or license key will be sent to you by e-mail.

Na moj zdrowy i chlopski rozum pacca powinienes dostac... Nie martw sie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 11:11   #12
Arch behemoth
Użytkownik forum
 
Arch behemoth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Wrocek city
Wiek: 36

Posty: 8
Arch behemoth ma numer GG 4208885
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arch behemoth
--------------------------------------------------------------------------------

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arch behemoth
Siemka, mam pytanie. Wlasnie kupilem pacca karta platniczą, ale pomylilem adres e-mail i dotychczas PAcc nie doszedl. Kupilem takze dla kolegi, ale tam wpisalem dobry adres e-mail i pacc doszedl po 10 minutach a u mnie dalej nic . Kros wie co sie dzieje, gdy sie poda zly adres mejla? Nie bede mial pacca, i CIPy zwrócą pieniądze, cze jednak dostane go?



Osobiscie nie kupowalem pacca ale byloem przy tym jak kupowal mi go kolega (karta platicza)... Jak kupujesz pacca napisane jest cos takiego:

Note: Important product-specific information such as the invoice or license key will be sent to you by e-mail.

Na moj zdrowy i chlopski rozum pacca powinienes dostac... Nie martw sie.
-----------------------
No tak, ale napisali ze ważne informacje zostaną przesłane na adres e-mail, ale jak mogą przesłać, skoro ten e-mail nie istnieje ? :/
Arch behemoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 11:25   #13
Hozterox
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arch behemoth
No tak, ale napisali ze ważne informacje zostaną przesłane na adres e-mail, ale jak mogą przesłać, skoro ten e-mail nie istnieje ? :/
To w takim razie zadnego problemu nie widze... Zmienialem kiedys email na mojej postaci. Klikalem - juz wszystko niby ok, chce wejsc na moja poczte (ta z nowym mailem) a tu mi wyskakuje ze nie ma takiego konta. Niewiedzielem co zrobic (bo stracic 65lvl EKto smuto troche) to ztworzylem nowy mail o tej samej nazwie jaki byl tamten... i?! email doszedl i link potwierdzajacy z tibi com doszedl i bylem happy...

Więc... jezeli pamietasz jaki wpisales tam mail to poprostu zaluz taki mail jak tamten.... kapujesz ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 11:51   #14
Arch behemoth
Użytkownik forum
 
Arch behemoth's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2005
Lokacja: Wrocek city
Wiek: 36

Posty: 8
Arch behemoth ma numer GG 4208885
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hozterox
To w takim razie zadnego problemu nie widze... Zmienialem kiedys email na mojej postaci. Klikalem - juz wszystko niby ok, chce wejsc na moja poczte (ta z nowym mailem) a tu mi wyskakuje ze nie ma takiego konta. Niewiedzielem co zrobic (bo stracic 65lvl EKto smuto troche) to ztworzylem nowy mail o tej samej nazwie jaki byl tamten... i?! email doszedl i link potwierdzajacy z tibi com doszedl i bylem happy...

Więc... jezeli pamietasz jaki wpisales tam mail to poprostu zaluz taki mail jak tamten.... kapujesz ?
Zrobilem tak jak poradziles.. Teraz poczekam, moze PACC dojdzie. Jeśli tak, to wiedz że będę dozgonnie wdzięczny
Arch behemoth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 19:25   #15
Grallu
Użytkownik forum
 
Grallu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 12
Grallu ma numer GG 9278787
Domyślny

Kolega mówi mi że jest tylko specjalna karta do kupienia premium acount Czy to prawda? Nie można zapłacić inną kartą?? I przy okazjii jakbym miał tego pacca to moge mieć dwa domki czy tylko jeden
Grallu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-06-2005, 19:38   #16
Diuks
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 05 2005
Lokacja: Poznań
Wiek: 33

Posty: 127
Świat: Berylia/selena
Diuks ma numer GG 6666666
Domyślny

@Grallu
Możesz mieć jeden domek na jednym serwie, a maksymalnie 3 w całej Tibii

A co do tej karty to to MUSI być karta kredytowa, a nie zwykła płatnicza.


@offtopic
Czy jeśli jedno konto zapiasłęm na moje dane i otrymałem już recover key'a, ale pacc sie skończył. TO czy moge dostać recover key'a na innym koncie bo nie wiem czy kupić pacca na starym koncie którego i tak nie urzywam czy na nowym.
Diuks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2005, 07:48   #17
Grallu
Użytkownik forum
 
Grallu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 12
Grallu ma numer GG 9278787
Domyślny

Ehh..szkoda , że można mieć tylko jeden domek na servie Ale dzięki za info. a i co do pytania to sądze że powienieneś kupić go na nowe konto(ale wiesz ja tak uwarzam nie wiem jak inni)
Grallu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2005, 10:18   #18
Hozterox
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Diuks
@Grallu
Możesz mieć jeden domek na jednym serwie, a maksymalnie 3 w całej Tibii

A co do tej karty to to MUSI być karta kredytowa, a nie zwykła płatnicza.


@offtopic
Czy jeśli jedno konto zapiasłęm na moje dane i otrymałem już recover key'a, ale pacc sie skończył. TO czy moge dostać recover key'a na innym koncie bo nie wiem czy kupić pacca na starym koncie którego i tak nie urzywam czy na nowym.
Ja kupił bym pacca na stare kanto... bo poco na nowe ? Na kazde platne konto mozesz dostac rec key.... dlaczego niby nie mogl bys dostac reca ?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2005, 16:55   #19
Grallu
Użytkownik forum
 
Grallu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 12
Grallu ma numer GG 9278787
Domyślny

W sumie terz racja. Ale ja tam wogule chyba nie kupie se pacca bo jakoś tak szybciej hakują tych którzy mają pacca
--------------------------------------------------------------------------Nie wiem czy to porawda,poradzi mi ktoś z tą sprawą?? Mam kupywać pacca czy nie,a i jeśłi jurz to jak ochronić się przed hakerami?
Grallu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-06-2005, 17:28   #20
mienio
Użytkownik Forum
 
mienio's Avatar
 
Data dołączenia: 11 04 2004

Posty: 89
Profesja: Elite Knight
Domyślny

lol IQ 10 gratz
powiedz czemu prawdopodobnosc jest wieksza wytlumacz -.-
mienio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:01.


Powered by vBulletin 3