Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-07-2009, 21:01   #21
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

spalilem 3 radeony , obecnie jade na ge i trzyma sie swietnie
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-07-2009, 21:36   #22
Wolek
Użytkownik Forum
 
Wolek's Avatar
 
Data dołączenia: 28 04 2005
Lokacja: Ełk

Posty: 52
Domyślny

do intela biore gigabyte ga-ep45-ed3 intel p45 socket 775 a do amd gigabyte ga-ma770-ud3 amd 770 socket am2+

zasilacz z obudowa i-box phoenix 512 400w/24piny/sata,prescot

no tez bym wzial tego radka 4770 ale go nie ma ;/ mocno widzialana jest ta roznica miedzy radkiem a gf 9800 gt 1gb (ver.oc) ;p
Wolek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-07-2009, 23:33   #23
Mazur199
Użytkownik Forum
 
Mazur199's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2005
Lokacja: krk

Posty: 1,221
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Adres Jabbera do Mazur199
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
@Mazur: Nie wszyscy lubia grac na ustawieniach - very very very bardzo low.
No coz, moze mam monitor LCD'19 wiec gram na rozdzielczosci 1024x768 ale podejrzewam ze nawet na ciut wyzszej i tak by wszystko smigalo na high/very high z maksymalnym wygladzaniem tekstur,odbiciami w wodzie etc wiec po co mam wydawac 600-800zł wiecej na cos co juz mam w okrojonej wersji ale wystarczajaco dobre? te grafy wyzej wymienione i tak moga pokazac swoje maksymalne mozliwosci dopiero w grach ktore wyjda za 2 lata, 1gb pamieci w grafie jest tak potrzebne jak slepemu okulary. Na własnej skórze przekonalem sie ze nie ma sensu ładowac niebotycznych sum w kompa, który i tak będzie przeznaczony tylko do gier, pamietam jak kiedys kupilem 1Gb ramu za 700zł a teraz trudno bylo je sprzedac za 70zł wiec think twice,to samo było z radeonem 9550 od razu po jego premierze(ktorego nadal polecam ludziom malo wymagajacymym a chcacym miec "solidna"grafe gdyz krecila sie i to ostro).

@down

to jest wina silnika graficznego gry :> poszukaj na google na jakich kartach gra sie zacina z powodu złego slinika graficznego,czasami nawet patche nie pomagaja i gra sama po ok. 1h grania zacina tak na wiekszosci graf ze nie da sie plynnie jechac samochodem

Ostatnio edytowany przez Mazur199 - 19-07-2009 o 00:44.
Mazur199 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 00:08   #24
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

@Mazur: To dziwne, ze na takim sprzecie ci wszystko chodzi w high detalach, jak np. Meryba musi w gta 4 zmniejszac tekstury na srednie.

@Topic: Co do 1GB na karcie grafiki - jak najbardziej tak. Po co masz kupowac 512mb i za pol roku zalowac, ze nie wziales tej z wieksza iloscia pamieci?
A na twoim miejscu, wzialbym radka 4770
__________________

Ostatnio edytowany przez Tompior - 19-07-2009 o 00:10.
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 00:55   #25
michalll
Użytkownik Forum
 
michalll's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Zgierz
Wiek: 33

Posty: 320
Imię: Sold.
Profesja: Elite Knight
Gildia: allegro
Świat: Candia
Poziom: 137
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Sam mam 1 gb na grafie (radek 4870) i przy gta się przydaje (monitor z rozdzielczością HD).
Wybierając kartę, warto też zwrócić uwagę na to, jaka firma ją wydaje, bo różnice są czasami spore.
__________________
22:14 GM Faerwynn on Candia [2]: you'll end up in a prison, picking up soap for some bald guy
michalll jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 01:28   #26
Meryba
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2006
Wiek: 35

Posty: 487
Stan: Niegrający
Meryba ma numer GG 9779216
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mazur199 Pokaż post
i po co Ci takie monstrum? dla szpanu? sam mam intela core2duo z ktorego i tak 1 rdzen jest wykorzystywany, radeona HD3850 (czego w ch*j załuje) i chodzi kazda nowsza gra, stalker clear sky,gta IV, więc ładowanie kasy tak jak w Twoim przypadku nie ma najmniejszego sensu
Złożyłem tego kompa za 2300 zł nie jest to chyba aż tak dużo jak na takie coś
Gigabyte Radeon HD4770
MSI 790GX-G65
AMD Phenom II X3
ddr3 4gb ram 1333mhz
zasilacz 500 w OCZ
500 gb dysk

Ostatnio edytowany przez Meryba - 19-07-2009 o 01:33.
Meryba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 11:43   #27
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

weź amda i radka lub też intela i dżiforsa nie mieszaj amd z dżiforsem i intela z radkiem bo to jest sprzeczność interesów i się podzespoły nie lubią
CRT ma 2 zalety: zmienisz rozdzielczość na jaką chcesz i masz czarny kolor (czarny kolor nie istnieje).
eLcEDe: lekki ,tani ,trudno naprawić (samemu) jak przychodzą kumple a ty masz 22' to lansik
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 11:57   #28
Rocket Slayer
Użytkownik Forum
 
Rocket Slayer's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Mikołów, niedaleko zamtuzu :)
Wiek: 33

Posty: 878
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Majk
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 146
Rocket Slayer ma numer GG 9457986 Send a message via Skype™ to Rocket Slayer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
weź amda i radka lub też intela i dżiforsa nie mieszaj amd z dżiforsem i intela z radkiem bo to jest sprzeczność interesów i się podzespoły nie lubią
Nie lubią? Ja miałem amd i GFa, teraz mam Radeona i Intela. Problemów nie widziałem.

Jak chodzi o konfiguracje to polecam "Konfigurator" w czasopiśmie CD-Action. Są tam gotowe zestawy wg kategorii, podane ceny.
__________________

Podoba Ci się ta pszczyla? Może chcesz jej wystawić 10 na fotce.pl?
Rocket Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 13:52   #29
michalll
Użytkownik Forum
 
michalll's Avatar
 
Data dołączenia: 16 10 2005
Lokacja: Zgierz
Wiek: 33

Posty: 320
Imię: Sold.
Profesja: Elite Knight
Gildia: allegro
Świat: Candia
Poziom: 137
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rocket Slayer Pokaż post
Nie lubią? Ja miałem amd i GFa, teraz mam Radeona i Intela. Problemów nie widziałem.
Dokładnie, sam mam Intela i Radeona, bo poprostu według testów i cena/jakość wychodziło w danym momencie najlepiej i żadnych problemów nie ma (poza tym, że spaliłem płyte przy oc ).
__________________
22:14 GM Faerwynn on Candia [2]: you'll end up in a prison, picking up soap for some bald guy
michalll jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 14:13   #30
KrEmAs KAc
Użytkownik Forum
 
KrEmAs KAc's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2005
Lokacja: Nowe Miasto Lubawskie 53° 25' N 19° 35' E
Wiek: 43

Posty: 1,215
Stan: Niegrający
Świat: ¶♪&#
Poziom: 666
Skille: ↕
Poziom mag.: §§
KrEmAs KAc ma numer GG 8372892
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez michalll Pokaż post
Dokładnie, sam mam Intela i Radeona, bo poprostu według testów i cena/jakość wychodziło w danym momencie najlepiej i żadnych problemów nie ma (poza tym, że spaliłem płyte przy oc ).
jeśli kupiłeś przed lipcem 2006r to nie ma problemów. Później to już tak pięknie nie jest
KrEmAs KAc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 14:39   #31
Dj Fara0n
Użytkownik Forum
 
Dj Fara0n's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2004
Wiek: 33

Posty: 373
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Dj Fara0n ma numer GG 1366594
Domyślny

KrEmAs KAc, miałem ochotę napisać Ci coś naprawdę niemiłego za to co tu wypisujesz, ale się powstrzymałem.

@Wolek:
Odwiedź www.pclab.pl i tam zapytaj o rade, bo tutaj siedzą takie spece jak yoh, kremas, gonzo, dj faraon i inni mędrcy, którzy najzwyczajniej w świecie się nie znają.
Dj Fara0n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-07-2009, 16:37   #32
Akahan
Użytkownik Forum
 
Akahan's Avatar
 
Data dołączenia: 21 02 2008
Lokacja: W Polsce...

Posty: 227
Stan: Na Emeryturze
Świat: Celesta
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Yoh Asakura Pokaż post
Mi wszystkie nowsze gry działają wysokich detalach. Core2Duo E6320 i GeForce 8800 GTS.
Jak już mówiłem 8800GTS to jest to same co 9800GTX i GTS 250 tylko z innym biosem, nVidia od zawsze sprzedawała te same karty pod inną nazwą za większą cenę...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ..::QRAS::.. Pokaż post
spalilem 3 radeony , obecnie jade na ge i trzyma sie swietnie
Zmień zasilacz, bo ot tak grafa się bez podkręcania nie spali.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wolek Pokaż post
zasilacz z obudowa i-box phoenix 512 400w/24piny/sata,prescot
Nie bierz kompów z allegro jakiś, wiesz, ibox to jest najgorszy szmelc na rynku, no może Codegeny lepsze, ale i tak daję góra 2tyg., a potem komp się spali.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
weź amda i radka lub też intela i dżiforsa nie mieszaj amd z dżiforsem i intela z radkiem bo to jest sprzeczność interesów i się podzespoły nie lubią
Gówno prawda, że tak powiem, właśnie kiedyś tak było, sam AMD podawał wydajność swoich Phenomów II z GTX 280 na prezentacji

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dj Fara0n Pokaż post
KrEmAs KAc, miałem ochotę napisać Ci coś naprawdę niemiłego za to co tu wypisujesz, ale się powstrzymałem.

@Wolek:
Odwiedź www.pclab.pl i tam zapytaj o rade, bo tutaj siedzą takie spece jak yoh, kremas, gonzo, dj faraon i inni mędrcy, którzy najzwyczajniej w świecie się nie znają.
Dokładnie, jak widzę, ludzi, którzy popierają stereotyp Intel + nVidia, albo AMD i ATI to się niedobrze robi, a po za tym Intel też z nVidią się nie lubi zbytnio(jeżeli chodzi o relacje) myślicie, że czemu płyty Intela pod C2D były pod CrossFire(X38 i X48), a pod SLI nie, dopiero mobo pod Core i7 ma to i to...

I błagam nie bierz tego Iboxa, bo komp Ci padnie i będzie trza nowy kupować, weź Corsaira, albo Chiefteca 450W... Ogólnie zasilacz lepiej kupować oddzielnie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez prison123 Pokaż post
+ Ghoul : Najlepiej przed nim uciekać nawet na 30lvlu bo bierze nieco dużo hp, taktyką powinna być walka z dystansu i nie danie zapędzić się w jakąś pułapkę czy ślepą uliczkę... Polecam summony Monków lub Fire Devilów. Co do lootu to Life Ring czy Brass Helmet nie są zbytnio opłacalnym sprzętem...

Ostatnio edytowany przez Akahan - 19-07-2009 o 16:46. Powód: Ort...
Akahan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2009, 14:12   #33
Andrew
Użytkownik Forum
 
Andrew's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2004
Wiek: 34

Posty: 469
Stan: Na Emeryturze
Andrew ma numer GG 6485757
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KrEmAs KAc Pokaż post
weź amda i radka lub też intela i dżiforsa nie mieszaj amd z dżiforsem i intela z radkiem bo to jest sprzeczność interesów i się podzespoły nie lubią
Nie lubić to się możesz Ty. Mam na jednym kompie CPU intela i grafikę radeona i wszystko ładnie mi śmiga, nic się nie tnie, a kąp nie jest znowu najnowszy.
Jako procesor proponuję Ci Phenoma II x3 720. Nie jest strasznie drogi, a ma bardzo dobre osiągi i nieźle się kręci.
Grafikę weź radeona 4850.
__________________

Najlepsze ogólno-tematyczne forum pod słońcem - sprawdź czy jesteś hardkorem!
Andrew jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.


Powered by vBulletin 3