Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-05-2007, 01:12   #1
WoodstockSms
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 05 2007

Posty: 3
Domyślny Konkurs SMS - watpliwosc ?!

Po zobaczeniu dzisiejszych wyników konkursu sms zaczołem się zastanawiać nad przebiegiem takiego "losowania".

Po sprawdzeniu wyników doszedłem do kilku faktów i wniosków:

1) "Zwyciężcy" z losowania 15-04-2007 nadal nie mają paców, a na konta się nie logują od jakiegoś czasu. ( Nicki są do wglądu na liście zwyciężców ).

2) a)Mancosac – wygral juz 3 razy – coż za niebywałe szczęście - nie sądzicie ? ( Mimo to NIE MA ani Pacca ani się NIE LOGUJE ).

b) Iron Monique – także wygrywa co chwile ... zadziwiające te zbiegi okoliczności ... - Zadziwiające że ktoś może wygrać 3 RAZY w krótkich odstępach czasu.

3) i mój ulubiony rodzynek:
Drianox Zomu – zdobywca PS3 nawet nigdy sie nie zalogowal na swoje konto a juz wygral w konkursie sms ... wygląda jakby konto zostało utworzone tylko po to zeby komuś przypisać "główną" wygraną :/

I tu mam kilka spostrzeżeń :

-Czemu zwyciężcy z 15 kwietnia nie mają opłaconych paców ? ( takich osób jest wiele wiecej po prostu nie chcialo mi się sprawdzać wszystkich "losowań" ).
-Czyżby były to tylko konta podstawione żeby ktoś wygrał paca ? , a skoro się nie upomna o to , to kasę będzie można tak zbijać dalej na podstawionych postaciach.

Jak ktoś nie wierzy niech sobie sprawdzi "wylosowanych" z listy na tibiacom zobaczycie że nikt z wygranych nie ma paca !

TEN KONKURS TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO ...
WoodstockSms jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-05-2007, 03:00   #2
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

OMG! ON WIE!
Uciekaj człowieku, uciekaj! Oni mają twój adres! Znajdą ciebie i uciszą na wieki! Leć do Meksyku, tam jest bezpiecznie. Odkryłeś ich oszukańczą grę i przekręty, teraz stałeś się ich wrogiem! Drom będzie cię ścigał, żeby prawda nie wyszła na jaw, uciekaj!
Jakbyś znał dane personalne tych "zwycięscóff" znalazłbyś jeszcze jedną analogię... Każdy z nich jest dalszym lub bliższym znajomym Droma, Bosala lub MatKusa... lol
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 13-05-2007 o 03:05.
Quezacoatl jest offline  
stary 13-05-2007, 03:11   #3
Hestoran
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2006

Posty: 231
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Hestoran
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: -
Świat: Secura/Hiberna
Poziom: 120
Poziom mag.: 70
Domyślny

Hmm ciekawa teoria... teraz to juz sam nie wiem..
Hestoran jest offline  
stary 13-05-2007, 10:02   #4
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Ale co za różnica? Nikt ci nie każe brać w tym konkursie udziału.
ripper jest offline  
stary 13-05-2007, 10:27   #5
gy_ver
Użytkownik Forum
 
gy_ver's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2003
Lokacja: z eteru

Posty: 69
Stan: Na Emeryturze
Gildia: rodzina
Świat: earth
Skille: 666
Domyślny

Pierwszy raz brałem udział w tym konkursie.
I już chyba nigdy nie będę więcej wysyłał tych smsów.
Po przeglądnięciu listy wygranych doszedłem do wniosku ze nie ma sensu.
"Last login: never logged in"
Główna wygrana,dość sporej wartości.
Mi to nie pasuje.
__________________
http://www.gyverq.prv.pl
gy_ver jest offline  
stary 13-05-2007, 10:44   #6
Tasker
Zbanowany
 
Tasker's Avatar
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 177
Stan: Aktywny Gracz
Imię: NOBBSTAYER
Profesja: Rookstayer
Poziom mag.: 0~
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
OMG! ON WIE!
Uciekaj człowieku, uciekaj! Oni mają twój adres! Znajdą ciebie i uciszą na wieki! Leć do Meksyku, tam jest bezpiecznie. Odkryłeś ich oszukańczą grę i przekręty, teraz stałeś się ich wrogiem! Drom będzie cię ścigał, żeby prawda nie wyszła na jaw, uciekaj!
Jakbyś znał dane personalne tych "zwycięscóff" znalazłbyś jeszcze jedną analogię... Każdy z nich jest dalszym lub bliższym znajomym Droma, Bosala lub MatKusa... lol
cóż co za błyskotliwa odpowiedź (i jak wiele wnosi do tematu )
Jeżeli tbia.pl jest taka "sprawiedliwa" to nie powinni wygrywać tylko ich znajomi -.-

Zeczywiście wygląda to jakoś dziwnie. Może poprostu zwycięzcy robią se nowe postacie na kącie żeby zachować anonimowość. ;/ chodziasz mi to też niepasuje

Ostatnio edytowany przez Tasker - 13-05-2007 o 10:46.
Tasker jest offline  
stary 13-05-2007, 11:46   #7
Uther92
Użytkownik Forum
 
Uther92's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Za górami, za lasami....
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,388
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

a pomyśleliście, może, że oni po prostu nie aktywują pacca, tylko czekają na wakacje etc ?
__________________
***
† Jarosław Krasuski (1974-2007)
***
Może wstawisz mi notkę ?
***
Masz problem z keyloggerem ? Nie jesteś pewien co do swojego bezpieczeństwa ? Chętnie ci pomogę
Uther92 jest offline  
stary 13-05-2007, 11:52   #8
Descartes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 1,327
Domyślny

Cholera, masz rację. Żaden ze zwycięzców z 15 kwietnia (prócz jednego, który wygrał... kubek) nie ma swojego PACC-a. O_o Póki co bookmarknę sobie ten temat i zobaczymy, jak się rozwinie dyskusja.

@Up: Hmm, też możliwe. Ja już sam nie wiem, co o tym myśleć. W każdym razie nie chce mi się zbytnio wierzyć, że to oszustwo, bo Drom sprzedaje PACCi a taki incydednt zniszczyłby jego reputację.

Ostatnio edytowany przez Descartes - 13-05-2007 o 11:58.
Descartes jest offline  
stary 13-05-2007, 12:10   #9
Lapojufo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

sam wygralem pacc wiec sadze ze to nie oszustwo
 
stary 13-05-2007, 12:14   #10
Dwimenor
Born to Ban
 
Dwimenor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: inny wymiar
Wiek: 37
Wpisy bloga: 7

Posty: 2,783
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 88
Skille: 87/62
Poziom mag.: 18
Dwimenor ma numer GG 7472583
Domyślny

Zobaczmy...taaak. W większości wygrały osoby z niskimi poziomami. Czy to nie dziwne? Czy nie przyszło ci do głowy, że ludzie zakładają postacie aby grać w takich konkursach? PACC idzie na całe konto i ludzie ukrywają swoje dane? Mogły zdażyć się przypadkii, że ludzie nie aktywowali pacca a potem sprzedawali konto, w ofercie pisząc że ma nieaktywowane 90 dni. Szczerze mówiąc: nam nic do tego.

Druga sprawa: osoby często wygrywające: jak wysyła dużo SMSów(telefon służbowy itp) to ja się nie dziwię że wygrywa.
Wiem, że zdziera od środka żal że nie ty wygrałeś i szukasz winnego. Założę się iż Totalizator Sportowy dostaje tysiące listów miesięcznie z oskarżeniami o nieuczciwe losowania.
Daj sobie na wstrzymanie i o olej ciepłym moczem spiskową teorię dziejów.
__________________
Poniższe zdanie jest fałszywe
Powyższe zdanie jest prawdziwe.

Ostatnio edytowany przez Dwimenor - 13-05-2007 o 12:17. Powód: Hmm...źle ujęta myśl. Ktoś mógłby mnie źle zrozumieć
Dwimenor jest offline  
stary 13-05-2007, 12:21   #11
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Firma Drom NIE ZAJMUJE SIĘ SMSAMI!
Ile razy mam powtarzać?

A co do tematu:
Bosal się pojawi to wyjaśni, jednak jakby miało być jakieś oszustwo w konkursach sms, to na pewno byłoby takie, że byś się nawet nie zorientował. To że jedna i ta sama osoba wygrywa często to znaczy że wysyła dużo smsów i ciągle wygrywa w konkursie na najwięcej smsów. Po wygraniu przenosi pacca na inne konto zapewnie. Masz przykład:
Masz komórkę firmową, szef Cię nie sprawdza z niej i nie rozlicza, po prostu płacą za nią, 3 razy w miesiącu wysyłasz największą ilość smsów i wygrywasz pacc, którego potem odsprzedajesz koledze za prawdziwa kase, a do CipSoftu piszesz, iż chciałbyś przenieść ten pacc i już. Póki jest nieaktywowany można go przenosić bez problemów.

BTW jakbym wysyłał smsy to też bym na jakiegoś noob-chara wysyłał je.

Ostatnio edytowany przez Dr. Omader - 13-05-2007 o 12:22.
Dr. Omader jest offline  
stary 13-05-2007, 12:23   #12
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwimenor Pokaż post
Daj sobie na wstrzymanie i o olej ciepłym moczem spiskową teorię dziejów.
heh chyba kogoś poniosło

PS. najlepiej nie bierz udziału w żadnym konkursie to będziesz mieć spokój
Cossma jest offline  
stary 13-05-2007, 12:27   #13
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Tylko zastanawiam sie...skoro tylu tych ludzi teoretycznie NIE dostalo pacca, czemu nikt z nich nie krzyczy o tym na forum? Nagle wszyscy zamilkli? :/
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 13-05-2007, 12:30   #14
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Ja nie rozumiem tej ekscytacji. Jeżeli uważasz, że tak to działa, to najlepiej będzie, jeżeli zaprzestaniesz wysyłania SMSów na te konkursy, i nie dasz się "oszukać" - sprawa z głowy. No chyba, że liczysz na zwrot, to już sprawa się komplikuje.
Dr.Unknown jest offline  
stary 13-05-2007, 12:36   #15
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dr. Omader
Firma Drom NIE ZAJMUJE SIĘ SMSAMI!
Ile razy mam powtarzać?
Zdaje mi się, że twój stereotyp na tym forum obrazuje ciebie działającego gdzie tylko przepływa jakaś kasa
Więc ja bym się tak na twoim miejscu nie dziwił, że wszystko jest na ciebie.

BTW
Zamknijcie już ten temat, jak Bosal przyjdzie to sobie otworzy i napisze. Bo jak się tak każdy po kolei tłumaczy to faktycznie wygląda to jak jakiś przekręt...
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline  
stary 13-05-2007, 12:36   #16
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
Po zobaczeniu dzisiejszych wyników konkursu sms zaczołem się zastanawiać nad przebiegiem takiego "losowania".
Losuje maszyna systemem "random (x)", gdzie "X" jest dowolna liczba z zakresu 1-y, a "Y" iloscia zgloszen do konkursu sms.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
1) "Zwyciężcy" z losowania 15-04-2007 nadal nie mają paców, a na konta się nie logują od jakiegoś czasu. ( Nicki są do wglądu na liście zwyciężców ).
Primo - nie na konto, tylko na postac. Myslisz, ze kazdy poda ci prawdziwe dane przy takich konkursach? Szczegolnie, ze jak juz wspomniales - "dane sa do wgladu". Ludzie robia postacie specjalnie do takich konkursow, albo zglaszaja swoje n00b-chary.
Moze kupuja PACC, a potem bez aktywacji sprzedaja konta w tibii z PACCem. Ewentualnie czekaja na lepsze dni, gdzie beda mieli czas na gre (tu: wakacje). Jak wiesz teraz byly matury, niedlugo sesje studentow, wystawianie ocen w szkolach. Marny okres. Gdyby aktywowac pacca teraz, to polowa by sie zmarnowala, bo czasu na gre nie ma.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
2) a)Mancosac – wygral juz 3 razy – coż za niebywałe szczęście - nie sądzicie ? ( Mimo to NIE MA ani Pacca ani się NIE LOGUJE ).
Powiedzmy, ze rodzice nie pozwalaja mu na kupno pacc. Wiec wysyla smsy, przy kwocie ~90zl, ktora musi zaplacic za pacc, a ktora wyda na doladowania i sms jego szanse na wygrana bardzo wzrastaja. Moze potem sprzedaje te wygrane PACCi zmieniajac dane konta, na ktory kupuje sie pacc przy potwierdzeniu wygranej mailem?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
b) Iron Monique – także wygrywa co chwile ... zadziwiające te zbiegi okoliczności ... - Zadziwiające że ktoś może wygrać 3 RAZY w krótkich odstępach czasu.
Moze robi podobnie jak pan opisany wyzej?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
3) i mój ulubiony rodzynek:
Drianox Zomu – zdobywca PS3 nawet nigdy sie nie zalogowal na swoje konto a juz wygral w konkursie sms ... wygląda jakby konto zostało utworzone tylko po to zeby komuś przypisać "główną" wygraną :/
Nie zalogowal sie "NA POSTAC". Nie masz wgladu do innych postaci, wiec skad wiesz, czy nie logowal sie na konto? Poza tym - robienie postaci specjalnie do tego, by wygrac ps3, to normalna taktyka. Szczegolnie, gdy ludzie wysylaja kilkadziesiat sms'ow, by zgarnac glowna wygrana. Podobnie jak zakladanie nowych kont na forum, zeby miec wiecej szans na wygrane w konkursach forumowych.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
-Czemu zwyciężcy z 15 kwietnia nie mają opłaconych paców ? ( takich osób jest wiele wiecej po prostu nie chcialo mi się sprawdzać wszystkich "losowań" ).
Nie "nie maja oplaconych paccow", tylko - "nie aktywowali tych PACCow". A dlaczego? Nie wiem, spytaj wygranych. Sadze, ze powodami moga byc moje spostrzezenia z poczatku postu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
-Czyżby były to tylko konta podstawione żeby ktoś wygrał paca ? , a skoro się nie upomna o to , to kasę będzie można tak zbijać dalej na podstawionych postaciach.
Tak, lotto i wszystkie inne gry loteryjne podstawiaja osoby do wygranych. Czemu uwieszasz sie na kilku przypadkach, ktorzy nie maja aktywowanych pacc? Popytaj tych, co wygrali i ciesza sie nagrodami. Ale, oczywiscie, dzialasz taktyka gazet - "tylko oczerniajaca/smutna/tragiczna informacja jest ciekawa".

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
Jak ktoś nie wierzy niech sobie sprawdzi "wylosowanych" z listy na tibiacom zobaczycie że nikt z wygranych nie ma paca !
Sprawdzilem 3 losowo wybraner osoby z listy zwyciezcow w konkursach PACC sms. Kazdy mial PACC.
Poza tym radze przeczytac regulamin konkursu. Wyraźnie w nim pisze:
Cytuj:
12. Tibia.pl zastrzega sobie prawo do 30 dni, na wysłanie nagród.
Dodajac do tego czas, w ktorym dana osoba aktywuje pacc, moze to byc 2-3 dni, a moze wyjsc spokojnie ponad miesiac.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
TEN KONKURS TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO ...
Wiesz, zanim zaczniesz kogokolwiek oczerniac - poczytaj regulaminy, sprawdz dokladnie. BO to, co ty robisz, to zal.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One

Ostatnio edytowany przez Shinjix - 13-05-2007 o 12:41.
Shinjix jest offline  
stary 13-05-2007, 13:49   #17
bosal
TecHadmin
 
bosal's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2003
Lokacja: Web 3.0

Posty: 1,870
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bosalek
Profesja: Elite Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WoodstockSms Pokaż post
Po zobaczeniu dzisiejszych wyników konkursu sms zaczołem się zastanawiać nad przebiegiem takiego "losowania".
Po sprawdzeniu wyników doszedłem do kilku faktów i wniosków:
Cytuj:
1) "Zwyciężcy" z losowania 15-04-2007 nadal nie mają paców, a na konta się nie logują od jakiegoś czasu. ( Nicki są do wglądu na liście zwyciężców ).
Moze sobie po prostu nie aktywowali, wiekszosc ldzi zostawia sobie pacca do aktywacji na update. Czy to nie jest logiczne ?
Cytuj:
2) a)Mancosac – wygral juz 3 razy – coż za niebywałe szczęście - nie sądzicie ? ( Mimo to NIE MA ani Pacca ani się NIE LOGUJE ).
manosac wyslal bardzo duzo smsow, nie ingerujemy w wyniki konkursu, ale tych smsow bylo kilkaset, to czy aktywowal pacc czy nie, to czytaj wyzej
Cytuj:
b) Iron Monique – także wygrywa co chwile ... zadziwiające te zbiegi okoliczności ... - Zadziwiające że ktoś może wygrać 3 RAZY w krótkich odstępach czasu.
polecam studiowanie rachunku prawdopodobienstwa, im wiecej sms tym wieksze szanse, dlatego tyle razy sie potwarza.
Cytuj:
3) i mój ulubiony rodzynek:
Drianox Zomu – zdobywca PS3 nawet nigdy sie nie zalogowal na swoje konto a juz wygral w konkursie sms ... wygląda jakby konto zostało utworzone tylko po to zeby komuś przypisać "główną" wygraną :/
Tutaj sytuacjia jest zupelnie inna, ludzie tworza nowe konta tylko po to aby po wygranej sms, nie byc meczonymi przez innych. Przestudiowalem historie wyslanych smsow przez tego goscia, zdecydowal sie wyslac duzo smsow, w ostatni dzien konkursu.
Cytuj:
I tu mam kilka spostrzeżeń :

-Czemu zwyciężcy z 15 kwietnia nie mają opłaconych paców ? ( takich osób jest wiele wiecej po prostu nie chcialo mi się sprawdzać wszystkich "losowań" ).
Odpowiedizalem wyzej. PACC sa w wiekszosci oplacone, niektore nie sa, bo nie mieli spersonalizowanych kont.
Cytuj:
-Czyżby były to tylko konta podstawione żeby ktoś wygrał paca ? , a skoro się nie upomna o to , to kasę będzie można tak zbijać dalej na podstawionych postaciach.
Nie
Cytuj:
Jak ktoś nie wierzy niech sobie sprawdzi "wylosowanych" z listy na tibiacom zobaczycie że nikt z wygranych nie ma paca !

TEN KONKURS TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO ...
Mam nadzieje ze rozwialem wszelkie watpilowsci
__________________
To mówiłem ja bosal


Ostatnio edytowany przez bosal - 13-05-2007 o 13:51.
bosal jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:56.


Powered by vBulletin 3