Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-10-2006, 11:21   #301
Wormittus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Skills

Najlepiej trenowac od 8 lvl, tak jak ja. zrobilem juz skills 60/60 i mam zamiar zrobic 70/70 a potem dopiero expic do 30-40 lvl i znow skillowac zrobic 80/80 i 60-70 lvl i znow skillowac... na skillach 70/70 juz sa wyje**** hity... pomyslcie ze ja juz na okolo 12 lvl bede mial skills 70/70 i 4 mlvl. Jaki Wniosek ? Najlepiej Trenowac POTEM expic !!!!
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-10-2006, 11:40   #302
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wormittus Pokaż post
pomyslcie ze ja juz na okolo 12 lvl bede mial skills 70/70 i 4 mlvl. Jaki Wniosek ? Najlepiej Trenowac POTEM expic !!!!
czy ja dobrze zrozumialem ? TY bedziesz miec 12 lev i 70/70 zatem najlepiej trenowac a potem expic ?
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2006, 14:52   #303
lajtn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 05 2006
Wiek: 30

Posty: 125
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 71
Skille: 85/85
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wormittus Pokaż post
Jaki Wniosek ?
Po stylu pisania, braku argumentów (nie liczę agumentu, że skillować trzeba, bo Ty tak robisz) oraz Twojej nieco krzywej wiedzy o tibii szkoda tracić na Ciebie czas.
__________________
.

Ostatnio edytowany przez lajtn - 31-10-2006 o 14:54.
lajtn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2006, 17:47   #304
Colard
Użytkownik Forum
 
Colard's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 89
Domyślny

Ja skilluje wylacznie na bocie, wylacznie na non-pvp i wylacznie jak mam ochote pograc z kumplami w inna gierke. We wszystkich innych przypadkach uwazam trening za strate czasu.
Colard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2006, 19:27   #305
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Colard Pokaż post
Ja skilluje wylacznie na bocie
Tą wiedze akurat bym zachował dla siebie, róbmy chociaż pozory uczciwych graczy
Zrobić skile 40/40 tak, by wogóle trafiać, potem wbić troche większy poziom, ok. 20-25 i wtedy skilować aż wskoczy 4mlev. Dalsza gra wg uznania i możliwości, myśle że wiele osób ma podobne zdanie
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lajtn Pokaż post
Chodzi o to, że skillować warto tylko do 60/70, bo przeginanie do 90/90 przed zdobyciem sca jest nieco bezsensu.
Nie widziałem nigdy 100leva ze skilami 60/70(), bo zanim zrobi ten lvl wbije większe skile podczas expienia. Skile 90/90 dla większości knightów z sca zostaną uznane za niezbędne minimum, ale w tym przypadku poświęcenie czasu na zrobienie tych skili jest uzasadnione, ponieważ zwraca się to ze sporym zyskiem.

Ostatnio edytowany przez Marciniek - 01-11-2006 o 19:28.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2006, 19:53   #306
Colard
Użytkownik Forum
 
Colard's Avatar
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 89
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marciniek
Tą wiedze akurat bym zachował dla siebie, róbmy chociaż pozory uczciwych graczy
Nie, ja bede mowil o tym otwarcie. Po co klamac i utwierdzac cipsoft w przekonaniu ze profesje sa zbalansowane skoro kazdy uzytkownik tego forum z IQ powyzej 50 widzi ze jednak nie sa? Gra knightem bez bota PRZY OBECNYM MECHANIŹMIE GRY nie ma najmniejszego sensu. Nie dosc ze strasznie meczy sie wbijajac kolejne skille (nieziemska nuda) to jeszcze, zeby bylo zabawniej, nadal expi wolniej od sorca na takim samym poziomie nawet po wbiciu bardzo dobrych skilli. (special thanks to exori vis and mort)

Bot umozliwia zmniejszenie przepasci w poziomie dzielacej te dwie profesje. (knight ma szanse dogonic sorca w lvlu tylko wtedy kiedy 100% czasu przed kompem poswieca na expienie i nie skilluje recznie)

Ostatnio edytowany przez Colard - 01-11-2006 o 19:59.
Colard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2006, 20:32   #307
Arut
Użytkownik Forum
 
Arut's Avatar
 
Data dołączenia: 09 05 2005
Lokacja: Arkadia

Posty: 216
Stan: Początkujący
Arut ma numer GG 5617877
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Colard Pokaż post
Ja skilluje wylacznie na bocie, wylacznie na non-pvp i wylacznie jak mam ochote pograc z kumplami w inna gierke. We wszystkich innych przypadkach uwazam trening za strate czasu.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Colard Pokaż post
Nie, ja bede mowil o tym otwarcie. Po co klamac i utwierdzac cipsoft w przekonaniu ze profesje sa zbalansowane skoro kazdy uzytkownik tego forum z IQ powyzej 50 widzi ze jednak nie sa? Gra knightem bez bota PRZY OBECNYM MECHANIŹMIE GRY nie ma najmniejszego sensu. Nie dosc ze strasznie meczy sie wbijajac kolejne skille (nieziemska nuda) to jeszcze, zeby bylo zabawniej, nadal expi wolniej od sorca na takim samym poziomie nawet po wbiciu bardzo dobrych skilli. (special thanks to exori vis and mort)

Bot umozliwia zmniejszenie przepasci w poziomie dzielacej te dwie profesje. (knight ma szanse dogonic sorca w lvlu tylko wtedy kiedy 100% czasu przed kompem poswieca na expienie i nie skilluje recznie)
Jestes idiotą. Kiedy powstawala tibia, nie mialo byc czegos takiego jak "skillowanie", stad jest to niezbalansowanie knighta w stosunku do sorca/druida. Nie chcesz ? nie skilluj. Mozna fajnie grac skillujac tylko do 50/50 na ~15 lvlu a pozniej dac sobie spokoj. Na 100 lvlu bedziesz mial okolo 80~ skilla. Cipsoft nigdy nie wprowadzi tak radykalnych zmian jak powiekszone hity dla knighta, conajwyzej bedzie je stopniowo polepszal co update, do pewnej granicy. Ja gdy skilluje, najczesciej ucze sie/odrabiam lekcje, ogladam telewizje. Nigdy przy skillowaniu sie nie nudze, a jesli ty jestes takim noobem ze musisz kozystac z botow do powiekszenia skilli to wspolczuje, i uwierz mi ze bardzo wiele osob doszlo do wysokich skilli nawet nie sciagajac bota. Knight najczesciej jest o wiele bogatszy niz taki sorc, czy druid. Wiesz dlaczego? Bo knight prawie zawsze expi na takich miejsach gdzie zawsze zarabia, conajwyzej jest na 0. Sorc w tym wypadku tez moze tak expic, ale nie bedzie to tak efektowne jak w przypadku knighta. Wysoki lvl sorc siedzi przykladowo na smokach, gsach albo na hydrach z blokerem. Zwraca mu sie dopiero przy duzym farcie do loota, a na hydrach prawie nigdy po przedostatnim update. Knight z zarobionych pieniedzy przy expie, moze je zwastowac na mocniejszych potworach dla zabawy, ale prawie nigdy mu sie nie zwraca*.

A tak btw, gdzie podzial sie twoj wspanialy podpis pod avatarem z twoim mega wypas 122ek? A i ostatnio o twoim expieniu knightem z exori tez nie wspominasz, moze lepiej przestan sie udzielac okay?


* pare dni temu kupilem 20bp uh i 8 bp hmm, i poszedlem pobic dle na ank. Z czwartego dla polecial dsm.

Ostatnio edytowany przez Arut - 01-11-2006 o 20:33.
Arut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 12:02   #308
Ares de'Buchanan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2005
Wiek: 40

Posty: 46
Imię: Carlin~
Profesja: Elite Knight
Świat: C~~
Poziom: 14x
Skille: 96/94
Poziom mag.: 8
Domyślny

knight lvl 101 92/90 eq: najlepsze dostepne dla plebsu, w lapie SCA

W Liberty na rotach + tych wiekszych rotach Nie chce mi sie sprawdzac nazwy knightem wyciagam 20k/h. Kasa jest calkiem calkiem.... ale to miejsce jedynie dla botterow.

GUARDY

Zbierajac all loot da sie tam niezle zarobic. Shieldy 95, hammery 120, helmety 293 + scalaki 75 ale z tym trzeba leciec do H.La, ktory przypominam nie obsluguje babeczek, wiec grajac female macie problem
Jezeli chodzi o exp to nigdy nie patrzylem ile na h, moze sprawdze jutro to wyedytuje post.

ŻÓŁWIE

EXP: 40-45k/h Bardzo przyjemne miejsce do wbijania lvli.Slaby loot. Zbiera sie tylko warhammery i gold. Ale sa tego sensowne ilosci wiec mozna tam posiedziec dzien zeby potem sobie zwastowac kase gdzie indziej. Raczej nie trzeba uzywac mfow, nie mowiac juz o uhach...

OF

Najlepsze miejsce jezeli chodzi o zarabianie jak dla mnie. Nalezy tylko omijac warlordy.Czesto lecace halabardy przyciagaja mnie tam Exp... podobny jak na zolwiach.Oczywiscie wszystko zalezy od tego jak duzo osob jest w danej chwili na expowisku

EF

Elfy traktuje jako rozrywke, relaks i zdobycie kwiatkow.Nigdy nie expilem tam na czas... tez sprawdze niedlugo. Za duzo zabawy z lootem... zbierajac luki chyba za duzo sie nie zarabia. Zbierajac rowniez longswordy zwraca sie za manaski a luki wychodza juz na czysto.

Dragi DLe itp... moze ktos mi o nich cos napisac? Gdzie co, jak za ile, ile expa - dla knighta ze skillami i eq jak wyzej.
Chodzi mi o to zeby ktos mnie przekonal do tych czerwonych szczegolnie bo dotychczas solo to tylko Towerke zlootowalem :/ Nic z nich nie leci...
Ares de'Buchanan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 13:53   #309
lajtn
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 05 2006
Wiek: 30

Posty: 125
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 71
Skille: 85/85
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marciniek Pokaż post
Nie widziałem nigdy 100leva ze skilami 60/70(), bo zanim zrobi ten lvl wbije większe skile podczas expienia. Skile 90/90 dla większości knightów z sca zostaną uznane za niezbędne minimum, ale w tym przypadku poświęcenie czasu na zrobienie tych skili jest uzasadnione, ponieważ zwraca się to ze sporym zyskiem.

Popełniłem niewielki błąd, chodziło mi o 60-70. Z tym, że wbije się zgadzam, nawet 80 (średnio podczas expienia skille lecą 3x wolniej). I 90/90 właśnie, żeby miało to chociaż jakiś sens można zrobić po zdobyciu sca.
__________________
.
lajtn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 15:17   #310
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

@ Ares de'Buchanan

w edl/vdl zrobisz jakies 50-65k expa w godizne, w zaleznosci jak duzo dragow bedziesz klepal na raz zamist bawic sie w ich lurowanie pojedynczo lub ropowanie z dziury. Generalnie uhy sie zwracaja juz knighta na 80 levelu z sov/sca lub 100 z gs, dl, wh.

Jak dla mnie (103 level, 89/87 to samo eq co Ty) dragi sa najlepszym miejscem do zarobienia kasy, tylko ze ciezko o spaw. Dragi w ank posiadaja za male/wolne respy wiec pozostaja mi tylko lairy w edron i venore.

Co do polowania na DL, to zadko kiedy przynosza one zyski, ale DL zadko tez wystepuje pojedynczo, najczesciej dookola niego jest wiele zwyklych smokow z na ktorych mozna odrobic uhy i hmmy ktory zuzylo sie na DL w celu szybszego expa. Ja czesto poluje w okolicahc dl tower w venore, czasem ide zabic tego DL na wierzy, idzie mi na niego 2-3uhy i podobna ilosc hmm, prawie nic z niego nie leci, ale na dragach odrabiam i najczesciej wychodze na plus.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 16:02   #311
Diddy
Użytkownik Forum
 
Diddy's Avatar
 
Data dołączenia: 03 10 2006

Posty: 273
Stan: Niegrający
Diddy ma numer GG 8025029
Domyślny

Cytuj:
Elfy traktuje jako rozrywke, relaks i zdobycie kwiatkow.Nigdy nie expilem tam na czas... tez sprawdze niedlugo. Za duzo zabawy z lootem... zbierajac luki chyba za duzo sie nie zarabia. Zbierajac rowniez longswordy zwraca sie za manaski a luki wychodza juz na czysto.
Jeśli nie będziesz zbierał loota możesz przekroczyć granicę 40k\h.

Ostatnio edytowany przez Diddy - 02-11-2006 o 16:43.
Diddy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2006, 17:55   #312
Oskar111
Użytkownik Forum
 
Oskar111's Avatar
 
Data dołączenia: 29 12 2004
Lokacja: Kielce
Wiek: 33

Posty: 400
Stan: Na Emeryturze
Imię: T!
Domyślny

hmmm kazdy wie co to sa dobre skille nie ? ci co nie wiedza ( takie na ktorych dobrze ci sie gra i pozwalaja lac potworki jakie lubisz ) to samo dotyczy takze eq ( nosimy takie jakie chcemy ) chcialo mi sie skillowac nie przeszkadzalo mi to i nie czuje straty ze przetrenuje jeszcze ~90h zeby wbic 80/80 z 75/75 - na 30 lvlu.. waste czasu ? ryzyko ? => kazdy powinien grac jak lubi eq mam dobre jak na lvl przynajmniej tak uwazam - aol g arm demonka rh bohy .. co planuje zmienic na g arm + g legi mms skull helmet boh aol - bo ladnie wyglada moim zdaniem ktos powie ze lepiej miec demon helmet i mpa ale to moja postac.. "a ja jestem najtem i wale z cluba" moze i nie mam szans na thunder hammera ale dajmy na to hammer of wrath i crystal mace leca z faraonow - cena wygorowana bo leci bardzo rzadko i niewielu ludzi je zabija ale przynajmniej pozostanie satysfakcja a stereotyp ze knight z clubem sux moze odejsc w niepamiec ;p wracajac do skilli ;p to ze ze skillami 73/73 na 25 lvlu expilem do 30 lvl na guardach i soldkach z lekkim + (pijac manasy) a na minosach kolo kaz zrobilem 15k/h expa wynioslem 1k w zlocie + 7k loota i nie uzylem ani 1 manasa to tylko kwestia miejsca huntu. => sa potwory na ktore chodzi sie super wytrenowanym knightem i dopiero wtedy wychodzi sie na + a istnieja miejsca na ktorych nawet knight z 65/65 moze sie niezle dorobic na stosunkowo niskim poziomie.. tak wiec temat jest nie do wyjasnienia - tyle wersji ile uzytkownikow sie wypowiada.

Signed by Dex
__________________
Oskar111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 19:52   #313
Gajutus z Samery
Użytkownik Forum
 
Gajutus z Samery's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2004
Lokacja: Przed komputerem
Wiek: 31

Posty: 45
Gajutus z Samery ma numer GG 3118439
Domyślny

Zależy na czym chcesz expić. To już stare i ludowe powiedzenie. Jeżeli chcasz na tym 31lvl bić słabe potwory to ok ale jeśli wolisz bić cos lepszeo do skilluj.
__________________
A po co mi podpis...
Gajutus z Samery jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 20:08   #314
Neo_pl
Użytkownik Forum
 
Neo_pl's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Lokacja: Włocławek

Posty: 374
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 80/65
Poziom mag.: 15
Neo_pl ma numer GG 0002221
Domyślny

Moim zdaniem warto zróżnicować między trenieniem a expieniem Bo każdy początkujący się znudzi po żmudnym chociażby 3 godzinnym skilowaniem żeby mieć ten skill więcej

Wg. Na 30 levelu starcza i to w zupełności 75/75 i potem nie trenując do około 50 i tak bardzo ładnie wyexpisz. Potem wbijasz te 80/80 i moim zdaniem nie martwisz się o skille bo i tak 9/10 z was nie dojdzie do tego etapu gry.Wg. mnie także bardzo wkurza mnie rozumowanie "ojejej ile ja będe musiał skillować na 75 skillu" najważniejsze aby nabrać motywacji do skillowania na obecnym poziomie.

K,thx,bye
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX Pokaż post
Wiesz co to jest necroposting?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Decade Pokaż post
Ruchanie zmarlych postow (necrofilia)?
Wskrzeszanie postow (necromancja)?
Ogromne forum ze zmarlymi postami (necropolia)?
Posty ktore moga summoonowac wiecej postów (Necromancerzy)?
ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - WYSŁUCHAJ
Neo_pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2006, 03:59   #315
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Neo_pl Pokaż post
"ojejej ile ja będe musiał skillować na 75 skillu"
do tych 65-70 skila skil rosnie "bardzo" szybko. potem sie zaczynaja schody jak trzeba zrobic skila w 18 godzin. a z 99 na 100 to juz okolo 2h na 1% ( mniej wiecej tyle czasu jak wytrenowanie od 30 skila do 80 )
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2006, 17:54   #316
Wojciech25
Użytkownik Forum
 
Wojciech25's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2006
Lokacja: Ś-cie

Posty: 57
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ostomwoj
Profesja: Elite Knight
Poziom: 64
Domyślny

co do pana up hmm skili 65-70 sie nienabija latwo
Wojciech25 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2006, 19:23   #317
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Neo_pl Pokaż post
Moim zdaniem warto zróżnicować między trenieniem a expieniem Bo każdy początkujący się znudzi po żmudnym chociażby 3 godzinnym skilowaniem żeby mieć ten skill więcej
Z tego co mi wiadomo, nie kazdy poczatkujacy wie o takiej rzeczy jak skillowanie.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2006, 23:27   #318
sat
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 09 2006

Posty: 316
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom mag.: 49
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wojciech25 Pokaż post
co do pana up hmm skili 65-70 sie nienabija latwo
doskiluj do 80/80 to bedziesz porownywal ze skila 75/75 do 76/76 potrzbowalem ok 18h treningu. potem jest to 110% tej wartosci
sat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 07:48   #319
darlen
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Palek

Witam ,
Postanowilem tutaj zamiescic mój post bo duzo was tu bywa
Mam pytanie: Czy majac palka na 18 lvl skille 56/40 na non-pvp mam expic spearami co jest nudne, kamieniami co jest drogie czy kupowac strzaly i tylko expic dzienki za pomoc CZEKAM
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-11-2006, 08:00   #320
Raxi
Guest
 

Posty: n/a
Szczęśliwy

Najlepsze Rady :
-Skillować do minimum 70/70
-Wbić 4 Mlvl
-Jak najmniejszy lvl ;P


Dopiero potem możesz expić ile dusza zapragnie ;P

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez darlen Pokaż post
Witam ,
Postanowilem tutaj zamiescic mój post bo duzo was tu bywa
Mam pytanie: Czy majac palka na 18 lvl skille 56/40 na non-pvp mam expic spearami co jest nudne, kamieniami co jest drogie czy kupowac strzaly i tylko expic dzienki za pomoc CZEKAM
Omg..
Spearami expić ? < Odpada >
Kamyczkami ? < odpada >
Mająć 18 lvl możesz sobie narobić strzał ile tylko ci Soula starczy ;P potem idź expić np. na Poh ;P Zabijaj Cyce i przy okazji Archery ( Zbierając Bolty ) zbierz kilka boltow i idź na guardy ;P Pomogłem xD ?

Ostatnio edytowany przez emilok - 16-11-2006 o 17:33.
  Odpowiedz z Cytatem Received Infraction
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.


Powered by vBulletin 3