Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-03-2008, 17:08   #61
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Kulikos, jasne że jestem no liferem. Gdyby temat mnie nie interesował to bym w nim nie pisał. O ile Lucid Dream jest realny, OOBE odgrywa sie w naszym mózgu, dlatego nie ma podstaw do twierdzenia 'Haha, głupi śmiertelnicy! Nie potrafią wychodzić z ciała, jestem lepszy'
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-03-2008, 17:25   #62
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Ale co to w dalszym ciągu ma do no life'ów? To, że ktoś chce się pobawić w robienie czegoś, czego normalnie nie może jest złe? To ty na przykład nie możesz marzyć, że kiedykolwiek poruchasz jakąś fajną laskę (bo na 100% to się nigdy nie zdarzy ; p), albo, że nie wiem... cokolwiek na co nie masz szans. Po twojemu wychodzi na to, że nie można używać wyobraźni, bo jest się już no - life'em.

"No lifer" rox.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 17:53   #63
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Doczepiliście się mojej opinii jakbym Was dogłębnie obraził albo prawda kole w oczy ; /
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 17:58   #64
Dark Horseman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: W domu

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: -
Świat: Fortera
Poziom: xx
Skille: xx
Poziom mag.: xx
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Kulikos, jasne że jestem no liferem. Gdyby temat mnie nie interesował to bym w nim nie pisał. O ile Lucid Dream jest realny, OOBE odgrywa sie w naszym mózgu, dlatego nie ma podstaw do twierdzenia 'Haha, głupi śmiertelnicy! Nie potrafią wychodzić z ciała, jestem lepszy'
Napisalem Ci, NIE WIEM jak to wytlumaczyc, nie znam zrodla tego zjawiska. Mozliwe ze sie dzieje w mozgu, bynajmniej sama Projekcja Astralna.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

A. Einstein
Dark Horseman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 20:22   #65
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Bynajmniej jako partykuła występuje z innym zaprzeczeniem. Ale i tak pewnie chodziło Ci o przynajmniej.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 20:29   #66
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

sphinx123 to nie była opinia, tylko jawna prowokacja nie mająca na celu niczego innego jak tylko zapoczątkowaniu kłótni. Skoro temat cię interesuje, to wnieś coś do niego a nie pisz takich bzdur. Popieram zdanie Matrika, po co tu mieszać Bogu ducha winnych "no liferów". Ale szczerze mówiąc chciałbym dowiedzieć się więcej o OOBE, niech to będzie projekcja w mózgu, w sercu czy w palcu od nogi. Chciałbym i już ;p
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 21:04   #67
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Ja bym bardziej był zainteresowany LD. Czy trudno się tego nauczyć (tzn. jak długo to zajmuje), etc. Kiedyś chciałem, ale ktoś o tym coś takiego napisał, że uznałem nauczenie się LD za niemożliwe (nie wspomnę tego tutaj, dużo dzieci może czytać... było to w poprzednim temacie o LD).
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 21:27   #68
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .Matrik. Pokaż post
Ja bym bardziej był zainteresowany LD. Czy trudno się tego nauczyć (tzn. jak długo to zajmuje), etc. Kiedyś chciałem, ale ktoś o tym coś takiego napisał, że uznałem nauczenie się LD za niemożliwe (nie wspomnę tego tutaj, dużo dzieci może czytać... było to w poprzednim temacie o LD).
Nauczenie się tego nie jest trudne, początkowo powinieneś po przebudzeniu zastanowić się nad swoim snem, następnie zapisać go w swoim dzienniku snów. Jest to ćwiczenie ułatwiające zapamiętywanie snów - jest to jeden z najważniejszych kroków, które należy poczynić, by osiągnąć LD. Codziennie, dość często należy robić RT (Reality Tests), czyli czynność, którą najprawdopodobniej robimy we śnie, przykładowo: patrzenie na zegarek, patrzenie na własne ręce (we śnie wygladają trochę inaczej) itp. Gdy robimy RT od conajmniej miesiąca (kilka razy dziennie) to robiąc daną czynność we śnie uzyskamy świadomość.
RT to sposób, dla osób chcących łatwiej osiągnąć LD, nie wchodząc przed snem w trans. Robiąc RT nie musimy w żaden sposób się przygotowywać do LD (oczywiście mimo wszystko ciągle należy prowadzić dziennik snów).
Robiąc RT, przykładowo z zegarkiem, nie wystarczy na niego tylko spojrzeć. Należy przy wykonywaniu danej czynność powtórzyć parę razy (najlepiej na głos) "To jest sen, i wiem, że śnię", należy przy tym zastanowić się nad tym co się powiedziało, można po powtórzeniu tych słów spróbować zrobić coś, co jest możliwe tylko w śnie, naprzykład spróbować wzbić się w powietrze.
Oczywiście do osiągnięcia LD powstały również specjalne techniki, szczególnie polecam to forum: www.lucid.fora.pl
Są na nim dokładnie opisane sposoby osiągania LD, wielu użytkowników tamtego forum ma LD kilka razy w tygodniu.
Zawsze można zapytać o coś kogoś doświadczonego w tych sprawach.
Życzę wielu LD
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 21:56   #69
Dark Horseman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: W domu

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: -
Świat: Fortera
Poziom: xx
Skille: xx
Poziom mag.: xx
Domyślny

Aj tam zes wylecial z lucidem xd

www.energyforum.pl
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

A. Einstein
Dark Horseman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 22:00   #70
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Słyszałem coś o metodzie WILD, jeżeli chodzi o wywoływanie LD. Polegała ona mniej więcej na skupieniu na oddechach i liczeniu ich, podobno potem umysł we śnie pozostaje skupiony, co podobno prowadzi do LD. Nie mówię że to skuteczna metoda, poprostu gdzieś mi sie obiło o uszy ; P
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-03-2008, 22:07   #71
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sphinx123 Pokaż post
Słyszałem coś o metodzie WILD, jeżeli chodzi o wywoływanie LD. Polegała ona mniej więcej na skupieniu na oddechach i liczeniu ich, podobno potem umysł we śnie pozostaje skupiony, co podobno prowadzi do LD. Nie mówię że to skuteczna metoda, poprostu gdzieś mi sie obiło o uszy ; P
Masz rację, metoda Wild polega dokładnie, na świadomym wejściu w sen. W przeciwieństwie do metody z RT, Wildem rozpoczynamy sen odrazu ze świadomością. Ważna w tej metodzie jest umiejętność wyciszenia się, po wejściu w trans po kilkunastu minutach zaczyna się mieć hipnagogie (czyt. hipnagogi), czyli halucynacje i różne wrażenia słuchowe, np:czyjeś kroki obok łóżka. Po hipnagogie'ach możemy cieszyć się LD

@Dark Horseman
Najlepiej poznać sprawdzone sposoby wielu osób z lucid forum. Tam dowiedziałem się naprawdę wiele na temat LD.

Ostatnio edytowany przez Arcan - 11-03-2008 o 22:13.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2008, 14:15   #72
Dark Horseman
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 06 2005
Lokacja: W domu

Posty: 235
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Gildia: -
Świat: Fortera
Poziom: xx
Skille: xx
Poziom mag.: xx
Domyślny

W sumei fakt, sam zaczynalem od lucida : ). A WILD jest na tyle fajna metoda, ze tak jak powiedzieliscie, przejscie w swiadomy sen odbywa sie krok po kroku od razu. Samo tak jakby "wnikniecie" do snu, to przejscie jest boskim uczuciem ;].

Pzdr.
__________________
"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona."

A. Einstein
Dark Horseman jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.


Powered by vBulletin 3