Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-09-2004, 09:11   #1
Tolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2004
Wiek: 36

Posty: 89
Domyślny Nudny sorcek ;/

Gram sorcererem, mam 21 lvl i 29mlvl. Bije ciągle orki i roty, bo jak pójde na guardy to i tak nawet mi sie kasa za zakupione runy nie zwróci :/
Próbowałem sumonować Elf Scouta i iść na cyki, to na cyklopach duzo ludzi sie kreci i nie ma szans na expa. Na orkach w Veno w 10 minut robie 1k expa, potem czekam na respawn kilka minut i znowu ide na expa. Nudne takie expienie w jednym miejscu :/ Zazdroszcze knightom ktorzy na moim levelu chodza na ghoule, czy z UHami na guardy i robią niezłego expa i kase. Do którego levelu sorkiem trzeba w taki sposób expic? 25, 30? Później co? Summony i na dragi?
Tolo jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-09-2004, 09:56   #2
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

0.o na ghule sorcem chodzilem od 20lv-26, pozniej jeden lv na cycach, pozniej z monkiem na minosy lootbaga i na dwarfy na expa.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 17-09-2004, 11:25   #3
Tolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2004
Wiek: 36

Posty: 89
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream
0.o na ghule sorcem chodzilem od 20lv-26, pozniej jeden lv na cycach, pozniej z monkiem na minosy lootbaga i na dwarfy na expa.
Ale na ghoule duzo hmm schodzi, ale exp fajny. Tylko ze kasa sie nie zwroci a duzo czasu sie traci zeby samemu ladowac runki ;/

Pochwalcie sie na jakie potworki chodziliscie sorkiem na jakim levelu, bo nie wiem na czym expic zeby przynajmniej kasa za runy sie zwrocila ;/
Tolo jest offline  
stary 17-09-2004, 12:11   #4
Kim Yonso
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2004

Posty: 3
Domyślny

Ja ci powiem ze sorcem na rotach/minosach to trzeba do 50 lvla siedziec. A w miedzy czase dla zabawy na drago albo cos. Jednak jesli chodzi o expo to tylko roty.dwarfy/minosy. Chyba ze grasz na nowiutkim serwerze to tylko tak do 30.

I do wszytkich co mi wyjada ze nigdy nie gralem sorcem, to mowie odrazu: tak grałem i mam 50+ lvl.
Kim Yonso jest offline  
stary 17-09-2004, 12:16   #5
L3chu
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 05 2004
Lokacja: Grajewo
Wiek: 40

Posty: 8
Domyślny

No wlasnie mam ten sam problem mam sorca na 20 lvl (byl 21 ale mnie PK dorwal) i nie wiem gdzie chodzic expic z summonami dobrze znam jedynie okolice carlin, i jedynymi mocniejszymi potworkami na otwartym tereniesa dwarf soldiery, nie zejde do podziemi z summonami b nie dosc ze one nie przechodza miedzy pietrami to jeszcze jak bede uciekal przed takim dwrf guardem to mnie moj archer zablokuje.


Czy ktos moze podac konkretne miejsca zeby dobrze expic z mino archerami?
L3chu jest offline  
stary 17-09-2004, 13:41   #6
Tolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2004
Wiek: 36

Posty: 89
Domyślny

Qrde no jak sie dowiedzialem ze do 26-28 lvla sorkowie expia na rotach to normalnie mi sie odechciewa grac sorkiem. Przeciez na 28lvl trzeba chyba z 300k expa, z 20 levelu trzeba zrobic, 200k zeby awansowac, czyli zabic 5 tysiecy rotow LOL.

Chyba zaczne grac knightem, albo palkiem, ale raczej ryckiem. Nie wiem, nie chce mi sie sorkiem grac, bo nudne takie expienie na rotach ;/
Tolo jest offline  
stary 17-09-2004, 13:44   #7
Wojownik Samery
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 08 2004

Posty: 17
Domyślny

mozliwe, ale potem zobaczysz co z tego wyniko, na 60+ sorc rox! Gdy osiagniesz ten poziom to bedziesz naprawde zadowony z siebie, a pozatym nie musisz chodzic tylko na roty, sa tez trolle . ale serio to mozesz chodzc z kolegami na jakies lepsze potworki np. na dragi, albo i inne, bo samemu to nie bedzie tak latwo.
Wojownik Samery jest offline  
stary 17-09-2004, 15:17   #8
Jugo-ten_prawdziwy
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

O<M>G ej magowie... Nieslłyszeliście o takim czym jak "Dragon Hunt"w dragon lair?? Ja jak mialem mojom Starom postacia(magiem) z lvl 18 i mlvl 34 to jusz za zielonymi latałem(oczywiście z blokerem) i skonczylem na 34lvlu ( hack bleeeee knight rox)

Ostatnio edytowany przez Jugo-ten_prawdziwy - 17-09-2004 o 15:19.
 
stary 17-09-2004, 15:20   #9
Tolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2004
Wiek: 36

Posty: 89
Domyślny

Slyszelismy, ja nawet na 19lvlu (chyba) zsolowałem 2 dragi z SDkami (dla nie dowiarkow mam filmik)
Ale to sie nie oplaca ;/
A jesli by zatrudnic blokera to wtedy trzeba byloby sie z nim dogadac, ze np. loot dla niego, exp dla sorka, ale wtedy marnuja sie hmmy a zwrotu kasy nie ma ;/ Ale za to exp
Tolo jest offline  
stary 17-09-2004, 15:22   #10
Tolo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 07 2004
Wiek: 36

Posty: 89
Domyślny

Aa i mam jeszcze jedno pytanko, gdy juz sie osiagnie 28/29 lvl to mozna bić dragi DSami/Leaderami? Wszystko to jest takie piekne jak sie wydaje? Czy exp jest do bani a smok zabija nam summona? Jak to z tym?
Tolo jest offline  
stary 17-09-2004, 20:45   #11
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

lol do 50lv na rotach niewieze ci ze masz 50lv sorc. Pozatym sorx rox juz na 25lv+
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 18-09-2004, 00:28   #12
Xelloss Mettalium
Użytkownik Forum
 
Xelloss Mettalium's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Ab'Dendriel
Wiek: 34

Posty: 61
Dumny !!!sorc Rox!!!

Jeśli o mnie chodzi to do 20 lev siedziałem na ghulach i slimach a później z kumplem drutem (17 lev) na Beholdery chodziliśmy <LoL> !!!SORC ROX!!!
Teraz mam 25 lev ale przenosze się na Galane i zgadnijcie jaką profesje wybiore xD
Xelloss Mettalium jest offline  
stary 18-09-2004, 11:01   #13
Kim Yonso
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 09 2004

Posty: 3
Domyślny

Screan: widac ze krótko grasz w tbie. Nie mowie ze cały czas na rotach do 50 lvla. Tylko jeseli expic sorcem to tylko na rotach/minosach/dwarfach uziberac troche kaSY tak z 20bp hmm i wtedy isc na necr/dragi/dl. Potem znow minosy/roty i znowu hunt. Tak ze cały czas sie na rotach expi, bo exp na guardach czy cycach jest NIEOPLACALNY. Dopiero na 60+ oplaca sie EXPIC na guradach/cycach i innych takich.

Jak nie wiezysz ze mam +50 to sobie zobacz moj nick na tibi: "Yon"
Kim Yonso jest offline  
stary 23-09-2004, 12:38   #14
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Cool

prawda jest taka, ze kazda postac jest w jakis tam sposob nudna...
sorc/drut caly czas skazani niemalze na roty/minoski/dwarfy.
knight musi caly czas zbierac kase na coraz to nowy eq i uhy.
paldek ma sie w sumie niby najlepiej... ale niestety podczas treningu strasznie denerwujace jest zbieranie spearow... jeszcze jak by byly troche lzejsze...
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline  
stary 23-09-2004, 15:34   #15
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

Gdzies tak od 25lvl możesz juz zacząć chodzić na ds-y, a jak masz blokera to tym bardziej możesz tam normalnie sobie expować. Tak naprawdę najważniejsze dla sorca/druida to jest chodzenie na hunty z jakimś zaufanym i dobrym blockerem. I to dobry nie znaczy tylko dużych skilli i levelu ale również bardzo dobre umiejętności blokowania, ściągania stworków jak się przerzucą. Taki bloker potrafi ustawić ci ze 3 ds-y w linii i wtedy 1 strzal z explo i zadajesz więcej obrażeń niż z sd, potem drugi strzał i ds-y leżą a ty masz 3x240 expa
Matfiej jest offline  
stary 24-09-2004, 22:59   #16
Basti
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

WIESZ CO JA MAM JEDNA RADE: TERAZ ROB MLVL, A JAK JUZ BEDZIESZ Z HMM BIL NA POTWORKACH PO 70-90 TO NAJLEPIEJ NA GUARDY CHODZIC. A JESLI CHCESZ PATRZYC CZY CI SIE KASA ZWRACA CZY NIE TO NARKA: PRZECIEZ LICZY SIE TO, ZE EXPA BIJESZ, A PO DRUGIE PRZECIEZ JAK TAK KUPUJESZ HMMY I JESLI BEDZIESZ BIL SREDNIO PO 80 TO NA 3 STRZALY BEDZIESZ BRAL GUARDA. W BP HMMow JEST 100 STRZALOW HMM, CZYLI JEDNYM BACKPACKIEM ZABIJESZ 30 GUARDOW. JEDEN GUARD TO 185 EXP CZYLI MASZ JUZ OK. 5 K EXP. I HYBA MI NIE POWIESZ, ZE ZA 5 K EXPA NIE OPLACA SIE 1 K ZA BP HMMow WYTRACIC. A JAK TAM BEDZIESZ TO JAKIES RUNY BEDZIESZ ROBIL, NO I LOOT JESZCZE PRZECIEZ TEZ WYPADA NIE DUZO NA TYM TRACISZ A EXP JEST NIEZLY
 
stary 24-09-2004, 23:11   #17
Azaroo
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 05 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 34

Posty: 218
Stan: Niegrający
Świat: Danubia
Azaroo ma numer GG 7430672
Król

Taak to prawda sorce rox! I szczerze mowiac to powiem wam tak: kiedy zaczynalem nim grac od 8-14 lv chodzilem na trole! a na 15 i az do 23 lazilem do kopalni dwarfow i szczerze mowiac za chiny nie schodzilem na nizszy poziom niz 2 ;D. I niedawno kiedy zakupilem paca expie na Darashi gdzie jak wiadomo sa masowe respy rotwormów! W sumie expienie jest bardzo proste i nic zycia prawie nie tracisz ani zadnej kasy w to nie wkladasz(nom chyba ze tylko na statek ). I calkiem niezly loot bo np przez 2h w samym rotwormow uzbieralem 2k i przy tym 28k expa . To tyle!

Ps: Knight na poczatku robi dobre skile i se expi zarabia na uhy itp ale mi tez filozofia, palek to samo... a sorcem czy drutkiem trzeba sie naprawcowac i jest z tego najwieksza satysfakcja ;D
Azaroo jest offline  
stary 24-09-2004, 23:20   #18
Bonastick
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Iława
Wiek: 41

Posty: 87
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@azaroo - tak, tu masz rację. wyprowadzenie dobrego sorca, druida to na prawdę spora satysfakcja z gry. A co do tego, że na zmiane masz hunt (wszystko co najmocniejsze w tibii) i exp (roty kochane)... taki już urok tych profesji.

@basti - z tą radą na temat siły hmm to sie z kolei niezbyt zgodzę. żeby robić takie hity, on MUSI podciągnąć lvl. żeby robić takie hity potrzeba mniej wiecej 50/50 (lvl/mlvl) wiec musiałby zrobić chyba najlepszy mlvl w tibii, żeby na 10-25 lvl osiągnąć takie hit'y
__________________
always be prepared for unexpected...
This will make your life easier.
Bonastick jest offline  
stary 24-09-2004, 23:28   #19
Elite Pietras
Użytkownik forum
 
Elite Pietras's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Libiąż
Wiek: 35

Posty: 21
Elite Pietras ma numer GG 1419970
Domyślny

Cała prawda jest taka. Sorce moze sa uwazane za "wymiataczy". Moi kumple mowia ze Setzer Gambler rozwaliłby Buble jesli odbyla by sie taka walka. No i h** z tym ze by wygrał. Ale do 50 lvlu siedzial jak jakis wapniak po depo i robil runy albo w kopalniach meczyl roty nie pozwalajac innym ich zabic. Sorc jest do bani. Musisz zawsze wybierac - exp albo kasa. Knightem i palkiem jest inaczej. Co poziom chodzisz na lepsze potworki, zarabiasz naprawde duza kase i masz super obrazenia i stuff. Ja na 15 lvlu knightem mialem lepsze uzbrojenie niz moj kumpel sorc na 22 lvlu, ktory gra w tibie wiecej o 1,5 miesiaca ode mnie i siedzi bez przerwy pod depo i runki robi a wiec jeszcze raz - sorce to pier****** cieniaze i sa do d***. Biezcie knighta i sie nie zastanawiajcie
Elite Pietras jest offline  
stary 24-09-2004, 23:42   #20
PacMan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

"a wiec jeszcze raz - sorce to pier****** cieniaze i sa do d***. Biezcie knighta i sie nie zastanawiajcie" - Gratuluje podejścia ... iloma profesjami już grałeś - bo po tej wypowiedzi stwierdzam że ten knight to twoja 1sz'y char - więc zamknij się bo masz tyle do gadania co Ż*Y*D na GESTAPO !
Ja grałem już wszystkimi postaciami iprzekonałem się na własnej skurze że ani knight ani sorc/drut ani pall nie są 'perfekcyjni' - prof'a którym się gra trzeba czuć - to się najbardziej liczy ! Jeżeli ktoś lubi "chomikować" kase , sprzęt i bezpośredni kontakt z potworkiem to powinnien zostać knight'em ( Kosztem przyglądania się jak koledzy sorki na 20+ zarzynają drag'a ... ale teraz co zdziała taki sorc na 30+ Vs. DL bez bloker'a ? ) - jeżeli lubi dużo akcji - to pall'em ( Kosztem wielu godzin podnoszenia "zapałek" ) - a jeżeli lubi MOC to sorc'em ( kosztem WIEEEEEEEEEEEEEEEEELU GODZIN Z ROTAMI... ) ... o tak jeżeli ma się końską cierpliwość to sorc jest idealny...mi się ta cierpliwość co jakiś czas czerpie ( 30 lvl i 40 mlvl mam od 3 tyg...eh... ) ...roty mi uszami wychodzą...ale co tu zdziałać...
 
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:24.


Powered by vBulletin 3