Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-05-2006, 21:13   #1
Ing
Użytkownik Forum
 
Ing's Avatar
 
Data dołączenia: 30 11 2004
Lokacja: Thais
Wiek: 36

Posty: 172
Domyślny JS halp plax ;P

Problem: Jestem w trakcie projektowania bazy danych dla pewnej filrmy (dostępnej spod http i zewnętrznego klienta) no i natrafiam na problem jak przysłowiowa kosa na kamień. Nigdy (never ever) nie babrałem się w JavaScripcie, jako że nie było mi to potrzebne ;P

Jeśli ktoś kiedyśtam bawił się w podstawy Javascript pod html, to prosiłbym o 2 skrypty (względnie jakieś odpowiedniki dHTML), które są mi ekstramalnie potrzebne:

primo: Zaznaczenie/odznaczenie checkboxa (czy np. wybranie z droplista [select] jakiejś wartości) powoduje ustawienie innej kontrolki na disabled true/false (powiedzmy input type=text). Wystarczy mi sam schemat, z przebudowaywaniem tego co trzeba sobie poradze.

secundo: Jakaś pętla z opóźnieniem, czy coś tego pokroju... W każdym razie - odlicznie sekund, czy milisekund i dynamiczne zwracanie wartości do zmiennej (powiedzmy jakieś i, co sekundę i++, a jak dobije do jakiejś wartości - wyjście z pętli i wywołanie funkcji).

Z góry dziękuję... Wiem, że tematyka odbiega nieco od forum (za co administratorów przepraszam), ale mam nadzieję, że znajdę tu osobę, która pomoże małemu JS-noobowi ;P.
__________________
Piroko Linux 2.0
now featuring LDW (Largo Desktop Enviroment) 43.4
50% cute. 50% deadly force. 100% ice cold. ph34r t3h penguin!

copyright: www.megatokyo.com
Ing jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:36.


Powered by vBulletin 3