Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-06-2005, 14:09   #1
Aviator
Użytkownik forum
 
Aviator's Avatar
 
Data dołączenia: 07 03 2005
Lokacja: kolo kraka (venore)
Wiek: 35

Posty: 13
Aviator ma numer GG 5464800
Domyślny Czym jest sesja RPG

Prosze o DOKŁADNE wytłumaczenie na czym polegają sesje RPG....jesli taki topic z szczegółowym wytłumaczeniem juz powstał prosze o odesłanie mnie do niego (link) z góry thx
Aviator jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-06-2005, 15:26   #2
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

nie wiem czy już był taki topic ale napisze tu w skrócie na czym to polega (ktoś inny może podjąć się wiekszego wyjaśnienia.. ale wydaje mi się, że ogół jest i tak zawsze taki sam.. a różnica tkwi w systmie w jakim się gra XD)

a więc jest jeden Mistrz Gry, który opisuje przygodę i jest siłą wyższą, czyli jeśli coś się dzieje on ci powie jak ci się to udało przy pomocy kostek (o nich później)
i są gracze..
na początku wybiera się system w jakim sesja ma mieć miejsce i gracze zaczynają robić własne postacie według ogólnie dostępnych szablonów, gdy je w końcu zrobią mistrz gry je przejrzy i jeśli uzna to można zacząć grać, jeśli nie - no to parę poprawek..
no więc jet tych paru graczy - zazwyczaj chyba z 4-5.. zresztą to zależy od możliwości MG i ilości samych chętnych
MG wprowadza poszczególne postacie, może zrobić tak, że wszyscy się znają i znajdują w jednym miejscu - wtedy mówi co i jak i dlaczego
następnie umieszcza ich w jakiejś sytuacji i gra się zaczyna - każdy odgrywa swoją postać a MG mówi co tam się dzieje, jeśli np. gracz wykorzystuje jakąś swoją zdolność lub jest zdarzenie losowe - czyli ile ran ci ktoś zadał to tu wchodzą kostki - rzuca się i w zależności ile oczek wypadnie i systemu obliczeń jakie MG stosuje taki wynik dostaniesz, np. że to draśnięcie, bądź cholernie głęboka rana..

tak więc krótki fragment może wyglądać tak XD:
G:"no to podchodzę i otwieram te drzwi"
MG:"są zamknięte"
G:"to je wywarzam"
MG:"wywarzasz je a tam w środku stoi 5 uzbrojonych po zęby orków..."
G:"OoO... uciekam"

tak więc jest to nic innego jak stworzenie własnej postaci i granie jej w jakimś surrealistycznym świecie, których opisy są łatwo dostępne w książkach oraz w necie
nie można chyba tego 'dokładniej' opisać wtedy by wyszedł esej opisujacy wszystkie systemy pokolei..
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..

Ostatnio edytowany przez Taube - 25-06-2005 o 15:27.
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.


Powered by vBulletin 3