Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-10-2009, 14:14   #1
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny Dziś mam pomysł na...

Marnując swe życie jak codzień wpadłem na pomysł jakby urozmaicić tibię...
apokalipsą.

Polegałaby ona na tym, że wielki wszechpotężny potwór, którego niedadzą rady rozwalić nawet 1000lvle biega w jakimś... ogólno dostąpnym miejscu... naprzykład ten teren między kazo, ab, i carlin. Wraz z pojawieniem się potwora... pojawialiby się jego sługusy... niekoniecznie trzymający się bossa, ale biegający po tym samym kawałku kontynentu...
z każdego takiego sługusa który byłby silny jak... np demon... wylatuje wskazówka... prowadząca do następnej wzkazówki... i tak dalej aż w końcu dochodzi się do ostatniej najtrudniejszej wskazówki... za rozwikłanie i jej... dostaje się item który może okięłznać wszechpotężnego potwora.
Żeby jednak go użyć trzeba podejść dostatecznie bilsko potwora... używa się na nim tego przedmiotu... a po jego zniknięciu... bohater zostaje jakoś uhonorowany... jakimś rare itemem... np medal of honur a całej tibi pojawiają się w jakichś skrytkach niespozianki... niewarte więcej niż 1cc bo byłoby za fajnie...
W całym pomyśle chodzi o to, żeby mógł się wykazać nawet 8lvl... bo w końcu chodzi o zagadki a nie pokonywanie jakiegoś super elo kozackiego potwora, więc tylko jeśli 8 lvl zdobędzie 1 wskazówke co jest najtrudniejsze, dalej może radzić sobie w miare sam.


Wżuciłem ten pomysł tu, bo slabo znam angielski... i mam nadzieję, że ktoś doceni ten pomysł przetłumaczy i wstawi na tibie.com
Proszę o pomoc!
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Monsword - 18-10-2009 o 14:17.
Monsword jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-10-2009, 14:50   #2
Ruuszek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 10 2009

Posty: 28
Domyślny

Pomysł nice, sam o czymś takim myślałem.
Ruuszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 16:34   #3
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

spieprzaj na flyffa
__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:
Zamne jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 17:05   #4
AnArAki
Użytkownik Forum
 
AnArAki's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2006
Lokacja: Peterborough
Wiek: 31

Posty: 189
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
AnArAki ma numer GG 3532964
Domyślny

eeee.. nawet spoko
__________________
AnArAki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 17:21   #5
Hakuje_palte_sety
Zbanowany
 
Data dołączenia: 24 06 2009
Lokacja: Vichan /b/

Posty: 340
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Berylia
Domyślny

I tak tego nie wprowadzą, bo popadają pacc-mani i będą się żalić cipsoftowi że już paka nie kupią.

Ale pomysł ok.
Hakuje_palte_sety jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 17:31   #6
wiewioreq_are_back
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 08 2008
Lokacja: Gdańsk

Posty: 98
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Iron Epee
Profesja: Knight
Świat: Secura
wiewioreq_are_back ma numer GG 6999744
Domyślny

Głupi pomysł....
__________________
Wiewioreq powraca. Dostałem bana za ostrzeganie graczy przed hackerami.

STOP POLSKIM NOOBOM! MY TEŻ JESTEŚMY POLAKAMI!

wiewioreq_are_back jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 18:27   #7
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zamne Pokaż post
spieprzaj na flyffa
co to flyff :<?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 18:31   #8
nie_slucham_ludzi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Monsword Pokaż post
co to flyff :<?
Zapewne TO
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 18:51   #9
Kozto$
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2007

Posty: 255
Domyślny

W sumie niezły pomysl.
Kozto$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 19:07   #10
Sidis
Użytkownik Forum
 
Sidis's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2009

Posty: 252
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Monsword Pokaż post
]
Wżuciłem ten pomysł tu, bo slabo znam angielski... i mam nadzieję, że ktoś doceni ten pomysł przetłumaczy i wstawi na tibie.com
Proszę o pomoc!
Słabo znasz Angielski? Polskiego się naucz >.>
A co do możliwości wykazania się ósmym levelom -> od kiedy taki może zabić "sługę o sile pokroju demca"?
__________________
Cytuj:
gdzie jest napisane ze trzeba pisac po polsku ja moze mam swoj jezyk i tak pisze! (nawet jesli rozni sie jednym slowem od waszego)
Ileż można znaleźć wytłumaczeń na brak słownika w domu
Sidis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 19:13   #11
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Z takim czymś to na OTS-y. Tak, to nie ma szans.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 20:12   #12
Brak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 06 2007

Posty: 203
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cholernik
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: 252
Poziom mag.: 83
Domyślny

to spowoduje jedynie zablokowanie na jakis czas tego terenu w ktorym pojawi sie owy boss oraz jego przydupasy no i oczywscie mase placzacych 10 lvli ktorze beda prosili o to by oddac im 2k bo stracil plejt seta padajac na tym szicie
__________________
TIBIA-STATS.COM - najlepsza strona z statystykami expa , loota i o wiele więcej!
Brak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 00:45   #13
RailChris
Użytkownik Forum
 
RailChris's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2008
Lokacja: Polska

Posty: 314
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

Jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry. Nie rozumie tej krytyki ze strony niektóry userów. Zamiast krytykować słowami głupi pomysł, bez wyjaśnienia dlaczego uważacie go za głupi to lepiej sami coś wymyślcie. Zapewne lepiej siedzieć i krytykować niż działać.
Ja z Twojego pomysłu usunołbym tą opcje, że po zdobyciu tego rare itemka każdy dostaje do depo jakiś przedmiot. Rozumisz wtedy każdy po 100 kony 8 level i czekają, aż dostaną ten przedmiot wart np 5k połączą wszystkie i mają 500k.
Dlaczego Cip Soft tego nie wprowadzi?
Za dużo atrakcji dla facc. Liczy się tylko kasa, kasa, kasa (chociaż za bardzo im się nie dziwię). Tibia to rentowna inwestycja, więc ciągną ile sie da, a nie gra charytatywna. Poza tym Cip Soft woli rozbudowywać gre na wszystkie strony świata niż zająć się poprawianiem starych terenów (oczywiście w ostatnim Update poprawili wygląd Carlin itp. miast faccowiskich ale to kropla w morzu potrzeb). Gdyby wprowadzili różnego rodzaju ataki np. taki o którym mówisz Ty, wprowadzili więcej kreatur chodzących po świecie, zrobili więcej questów do krótych jest więcej niż 1 rozwiązanie może wróciłbym do gry bo teraz za bardzo mi sie nudzi. Facc, smoki, dle, gsy, smoki, dle ......

Pomysł OK.
RailChris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 01:02   #14
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,453
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez RailChris Pokaż post
Jak dla mnie pomysł jest bardzo dobry. Nie rozumie tej krytyki ze strony niektóry userów.
Bo nie jest fajny, wręcz głupi. Krytyka zaś nie była z niczyjej strony tutaj jakoś specjalnie dosadna. (chyba, że już mój miernik się rozregulował)

Coś podobnego o czym autor wspomniał funkcjonowało w Tibii jakieś 10 lat temu. Był sobie potworek i nazywał się Ferumbras, no i był kierowany przez człowieka, którego wówczas prawie nikt nie potrafił pokonać, za to sam ten potwór mógł sobie zabijać ile wlezie (ludzie to czasami nazywają RPG).

Oczywiście to nie przypadek, że funkcjonowało to kiedyś, a teraz nie. Po prostu czasy się zmieniają, a wraz z nimi gracze, ich ambicje, cele w grze i ogólnie rzecz biorąc charakter i system wartości.

Co do samego pomysłu autora, to jest głupi z kilku względów. Po pierwsze, a zarazem najbardziej żenujące, to pomysł, aby 8 lvle też mogły bawić się w "rozwiązywanie zagadki". Przeciętny 8 lvl z definicji to gracz z Carlin, który w 95% przypadkach nie potrafi angielskiego, podobnie jak nie potrafi logicznie myśleć [jak reszta graczy w sumie (co jest akurat potrzebne do rozwiązywania zagadek)]. Jak już znajdzie się osoba na 8 lvlu, która jednak jest przeciwieństwem takiego gracza, to wtedy nie zna ona jeszcze na tyle systemu gry, aby zabrać się za taką zagadkę. Wszystko to wyklucza go z roli "tibijskiego indiany dżonsa". Po drugie - CipSoft jest zbyt płytki, aby wymyślić naprawdę dobre wyzwanie. W zasadzie to Tibia jako gra ma tak ograniczone możliwości, że chyba nawet osoba która zna się na tworzeniu takiego czegoś nie potrafiłaby zrobić tego w tym środowisku. No i końcem końców - umieszczenie takiego pomysłu na t.com mogła by zwrócić czyjąś uwagę, ale na pewno nie CipSoftu. Oni szukają - kolokwialnie mówiąc - innego typu pomysłów.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 19-10-2009 o 01:04.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 08:31   #15
Bigzone
Użytkownik Forum
 
Bigzone's Avatar
 
Data dołączenia: 25 09 2006
Lokacja: Łódź

Posty: 216
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Isara/Harmonia
Domyślny

jak dla mnie bez sensu



z reszta cipsoft tez ma jakies kretynskie pomysly, a fajne questy mozna opracowac banalnie




a tak btw.Myslalem te ten tematma nazwe:
Dziś mam pomysł na... Pulpeciki
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki
aby pomóc mu w zawładnięciu światem!!!

Ostatnio edytowany przez Bigzone - 19-10-2009 o 08:34.
Bigzone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 08:58   #16
Mat3usz
Użytkownik Forum
 
Mat3usz's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2008

Posty: 147
Domyślny

Cytuj:
Polegałaby ona na tym, że wielki wszechpotężny potwór
FACEPALM....


A co do pomysłu... jakoś nie widzie go w grzę...
Mat3usz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 12:42   #17
Azjateczka
Użytkownik Forum
 
Azjateczka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 10 2009
Lokacja: Londyn

Posty: 65
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Azura
Poziom: 58
Poziom mag.: 48
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Bo nie jest fajny, wręcz głupi. Krytyka zaś nie była z niczyjej strony tutaj jakoś specjalnie dosadna. (chyba, że już mój miernik się rozregulował)

Coś podobnego o czym autor wspomniał funkcjonowało w Tibii jakieś 10 lat temu. Był sobie potworek i nazywał się Ferumbras, no i był kierowany przez człowieka, którego wówczas prawie nikt nie potrafił pokonać, za to sam ten potwór mógł sobie zabijać ile wlezie (ludzie to czasami nazywają RPG).

Oczywiście to nie przypadek, że funkcjonowało to kiedyś, a teraz nie. Po prostu czasy się zmieniają, a wraz z nimi gracze, ich ambicje, cele w grze i ogólnie rzecz biorąc charakter i system wartości.

Co do samego pomysłu autora, to jest głupi z kilku względów. Po pierwsze, a zarazem najbardziej żenujące, to pomysł, aby 8 lvle też mogły bawić się w "rozwiązywanie zagadki". Przeciętny 8 lvl z definicji to gracz z Carlin, który w 95% przypadkach nie potrafi angielskiego, podobnie jak nie potrafi logicznie myśleć [jak reszta graczy w sumie (co jest akurat potrzebne do rozwiązywania zagadek)]. Jak już znajdzie się osoba na 8 lvlu, która jednak jest przeciwieństwem takiego gracza, to wtedy nie zna ona jeszcze na tyle systemu gry, aby zabrać się za taką zagadkę. Wszystko to wyklucza go z roli "tibijskiego indiany dżonsa". Po drugie - CipSoft jest zbyt płytki, aby wymyślić naprawdę dobre wyzwanie. W zasadzie to Tibia jako gra ma tak ograniczone możliwości, że chyba nawet osoba która zna się na tworzeniu takiego czegoś nie potrafiłaby zrobić tego w tym środowisku. No i końcem końców - umieszczenie takiego pomysłu na t.com mogła by zwrócić czyjąś uwagę, ale na pewno nie CipSoftu. Oni szukają - kolokwialnie mówiąc - innego typu pomysłów.

Nie glupi jestes ... sama robie questy i staram sie jak najwiecej robic sama ... ale moi znajomi tylko net i ida po sznureczku ... czyli wogole nie interesuje ich tresc tylko zrob to powdz tamto .. ale po co ?? dlaczego ?? niewazne...
znacie desert questa ... teoretycznie chodzi o to by polaczyly sie wiezi miedzy profesjami .. a w praktyce konczy sie quest i zabijaja sie dla kasy ...
czyt en pomysl jest dobry ?? jest dobry ale nie dla Tibii .. tutaj sa questy innego typu

Ostatnio edytowany przez Azjateczka - 19-10-2009 o 12:43.
Azjateczka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 14:07   #18
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

niewykonalne z jednego prostego powodu: nie podejdziesz blisko wszechpoteznego stwora, a juz na pewno nie na 8 levelu.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 16:25   #19
Old_Game
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 05 2008
Lokacja: Polska
Wiek: 35
Wpisy bloga: 1

Posty: 213
Stan: Na Emeryturze
Imię: Loneka
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 23
Skille: 60/60
Poziom mag.: 3
Domyślny

@up
Też tak się zastanawiałem jak to można było by zrobić -.^

Jak ten potwór pewnie będzie miał speed +433 a 8 level to wiecie. Zółw go przegania >.<

@topic.

Pomysł taki sobie. \o/.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blader19948 Pokaż post
No już mnie zaczynacie wku*wiać z tym Sunrisem. Pierwszy zdobył 100lvl na rooku. KONIEC!
Nie posiada on Spike Sworda, Brass Armor, Iron Helmeta;
nie walczył on z tarantulą, gulem ani minotaurem magiem;
nie jest GM'em, postacią Cipsoftu; nie znał Durina, Knightmare, Ducha Świętego czy Jezusa Chrystusa;
Old_Game jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-10-2009, 17:03   #20
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

yyyy.... ktoś ciekawie to podsumował, że trzeba by byc "indianom dżonem"
mniej więcej o to mi właśnie chodziło w tym quescie, co do potchodzenia...
nie chodzi mi o to by brał 400lvla na hita... tylko o to, ze żeby użyć tego przedmiotu trzeba współpracy, jeden ek stoi po jeden stornie potwora, druigi po drugiej i odbijaja do siebie potwora żeby indiana dżons mógł użyć przedmiotu.

Ktoś mówił o itemach w dp... mi chodziło o to ze wszędzie na mapie w jakichś skrytkach np pod drzewkiem pojawiają się niespodzianki... pomysł by były coś warte rzeczewiście głupi, ale np jakieś ozdoby... jakieś rzeczy których niemożna zdobyć nie podczas świąt.

Wszyscy mówią, że cip soft bee bo goni za kasą... ale oni z tego żyją...
chociaż jakby im podstawić już częsciowo opracowany plan jakiegoś nowego ciekawego questu mogli by to zrobić, choćby po to by w dzień tego ataku bić rekordy online.

P.S.
wbrew pozorą nie chodzi mi o opinie obiektywną, w której uwzględniasz noobów którzy beda płakać, że stracili p arma przez potwora, ale o subiektywną w której myślisz o tym jakby ci sie to podobalo gdyby istniało.
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Monsword - 19-10-2009 o 17:04. Powód: mamo, to ja
Monsword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:11.


Powered by vBulletin 3