Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-09-2006, 16:59   #61
Blood'Crow
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 09 2006
Lokacja: Sosnowiec

Posty: 3
Profesja: Knight
Gildia: ------
Świat: Azura
Poziom: 37
Skille: 67/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Ja tez mialem hacka :/ niby 37 lvl to sie nie wydaje tak duzo ale stracilem dsm-a c legi gsa bohy steel bootsy bsa demon shielda rh 28 bp uh 230k w gotowce troche sie wkurzylem po tym ale nie az tak jak stracilem na 25 lvlu moje pierwsze boszki
Blood'Crow jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-10-2006, 16:13   #62
suchyxxx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004

Posty: 170
Domyślny

ja jednak polecam program kaspersky internet security 6.Jest płatny ale są sposoby aby zrobić go bezpłatnym Program szybko się uruchamia nie spowalniając pracy komputera.Zajmuje mało pamięci i jest naprawdę lekki tylko trzeba go umieć ustawić odpowiednio
Ma antywirusa-najlepszego w tej chwili na świecie bowiem wykrywa jakie 99.8% wszystkich wirusów (sprawdźcie na wykresach to zobaczycie) usuwa także trojany,robaki,keyloggery a także inne rzeczy typu adware i spyware.Ma ochronę prywatnych danych czyli kluczy czyli antyphishing.Ma zaporę i to dobrą-jak się odpowiednio ustawi to jest naprawdę bardzo szczelna.Powiem tylko że go używam i jak do tej pory nie miałem żadnych,powtarzam żadnych kłopotów z wirusami czy atakami hakerów-oczywiście trzeba umieć z programu korzystać i samemu posiadać wiedzę czego nie odwiedzać na www itp.
suchyxxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 19:07   #63
kupa_rulez
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja mam mały do wytknięcia mały błąd Fireall to nie jest zapora ogniowa tylko Przeciwogniowa takie buty ... jednocześnie mowie tez że naljepiej inwetować w nod32 ma najniższy czas robienia bazy wirusów taki Avast! ma 4 dni! a NOD32 ma 2:16 (gg:mm) także polecam Bitdefender .Miałem demo
zajefajny program
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2006, 22:33   #64
YyyeeyIsBack
Użytkownik Forum
 
YyyeeyIsBack's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006

Posty: 141
Domyślny

ja polecam Kaspersky'iego i AntiVir personal, za avastem nie przepadam, bo dużo kłopotów potrafił narobić, panda takze nie nalezy do orlow.
YyyeeyIsBack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 23:45   #65
sybot
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ale mnie kolo zrobił. Stoję sobie w depo i nagle ktoś zagaduje, że jestem na blackliście i mam mu powiedzieć za co. Zdziwiłem się jak cholera poniewaz ZAWSZE gram fair play. Mówię kolesiowi (a raczej "kolesiówce"), że nigdy żadnego gracza nie zaatakowałem ani nie oszukałem, więc to nie możliwe, że na blackliście jestem. To on na to, że mam sobie sprawdzić na www.tibians-blacklist.up.pl Wszedłem na tę strone później i stwierdziłem, że jest to przecież tibia.com. Zauważyłem, że żadnej blacklisty tam nie ma, ale przy okazji weszłem sobie na moje konto (podałem acc i hasło). Oczywiście strona była fałszywa i koleś łatwym sposobem zdobył moje konto. Zorientowałem się jak głupio postąpiłem i czym prędzej zkorzystałem z opcji odzyskiwania hasła. Wszedłem na swoje konto i... moja postać była już goła, podobnie depo. Mało tego, za chwile wywaliło mnie ponownie i drugi raz wejść się nie dało. Czym prędzej odpaliłem konto mojego bracholka i szok... moja była postać stała sobie niedaleko mnie. Potem zaczelo mi cos nawalac z IP, tak że nawet konto brata nie działało. Ostatecznie wkurzony totalnie wywaliłem Tibię z kompa. Teraz piszę o tym na forum, a za chwilę przeskanuję kompa bo mogę mieć jakieś keyloggery.
PS: Nie ufajcie nikomu!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2006, 16:18   #66
Aragorn077
Użytkownik forum
 
Aragorn077's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Askara
Poziom: 35
Skille: 69/67
Poziom mag.: 5
Domyślny

Mam problem sciagnalem niby tibicam jak probowalem uruchomic to wyskoczylo okienko NODA32 i pisze ze key logger to usowam szybko i tu jest moje pytanie czy to sie przypadkiem jeszcze gdzies nie zaszylo ? Ten key logg czy mozna juz grac ?
Aragorn077 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2006, 18:21   #67
Sulfrendil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 08 2006

Posty: 31
Profesja: Knight
Sulfrendil ma numer GG 5588652
Domyślny

mam pytanie. Hackneli mi konto. zaraz po reinstalacji kompa. mam antivira wszystko ok. i tu ważne]NIE SCIAGAM BOTOW NIE LOGUJE SIE NA WWW.TIBIA.SUPERGILDIA.PRv.PL NIE LOGUJE SIE NA FREE ITEMY NIKT NIE MA MOICH PASSOW a jednak mnie hackneli. Active Ports nie wykrywa nic podejrzanego. Jak mam sie upewnic czy wszystko w porzątku??!! Prosze o pomoc.
__________________
Best team:-=Giant Spider=-
Best solo: -=Beholder=-

Sulfrendil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2006, 11:03   #68
Maderi
Użytkownik forum
 
Maderi's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2006
Lokacja: Wejherowo

Posty: 20
Imię: Maderi
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 20
Skille: 46/43
Poziom mag.: 3
Maderi ma numer GG 5525833
Król Pest Patrol

PestPatrol To dobry Program :
1. Fire Wall
2. Scaner Spyware
3. Anty-wirus

3 in 1


Polecam

-- Maderi
Maderi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2006, 13:49   #69
-Lopez-
Użytkownik Forum
 
-Lopez-'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 15
Imię: Lopez
Profesja: Elite Knight
Gildia: Convidents
Świat: Guardia
Poziom: 197
Skille: 103/102
Poziom mag.: 9
Domyślny Maly problem prosze o rade

Witam zostałem zhakowany .... haker bawi sie ze mna od paru dni poniewaz posiada mojego r-keya i na zmiane odzyskujemy haslo narazie stracilem duzo a z reszta jest to juz 6-ty hack tego konta i powoli odechciewa mi sie grac w ta gre ..... Prosze o wskazowki co do zmiany bo dawniej było tak że sie wysylało jakas kopie dowodu ze swoimi danymi i sie po pewnym czasie otrzymywało nowego r-keya a teraz nie wiem jak jest trzeba niby wysłac 5 euro i to wszystko ?? Bo nie wiem co jeszcze trzeba zrobic czy odprocz tego wyslac jakis list na ich adres z kopia dowodu albo aktu urodzenia ?? Prosił bym o wskazowki itp. o adres na ktory trzeba wyslac list tez dziekuje
-Lopez- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-11-2006, 14:02   #70
Pipczoch
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

11.11.06 hack na przeszlo 800k z mojego 53 knighta :[
I co tu robic? Ja zaczolem grac sorckiem na nowym koncie tyle ze na facc :/
Btw. Nie mialem key'a tylko zhakowali mnie przez IP
Jak koles zna chociaz twoj numer GG to moze bardzo duzo...

Ostatnio edytowany przez Pipczoch - 12-11-2006 o 14:05.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2006, 11:25   #71
Xsasero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 11 2006

Posty: 23
Stan: Aktywny Gracz
Imię: --- ? ---
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Galana
Domyślny Hack;/

Bardzo prosze o pomoc. Otóż. Musiałem zainstalowac nowego Windowsa bo zniknął mi pasek start i nie dalo sie nic kopiować ani wklejać. Zainstalowałem też program Antyvirusowy Avast bo wiem, że est dobry. Zrobiłem skana i okazało sie że mam trojana. wszedłem na www.tibia.com wpsiałem swoje passy i acc i okazało się, że ktoś zmienił mi dane(te co za darmo jest recorverkey) a z tego co wiem to trzeba czekać 30dni aby zmienić dane i kliknąć "accept". Z tego wynika, że ktoś znał moje passy ponad 30 dni i nie zabrał nic z dp ani z eq. I moja prośba polega na tym aby ktoś z was powiedział mi co zrobić aby nie stracić konta w grze. Oczywiście od razu Avastem usunąłem virusa i zeskanowałem komputer jescze z 3 razy. Czy jak bym poszedł do kolegi który nie ma trojana i keylogera i u niego zmienił passy czy to by wystarczyło do zachowania konta. Bardzo prosze o pomoc.
Xsasero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2006, 11:33   #72
Neo_pl
Użytkownik Forum
 
Neo_pl's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2005
Lokacja: Włocławek

Posty: 374
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Poziom: 60
Skille: 80/65
Poziom mag.: 15
Neo_pl ma numer GG 0002221
Domyślny

A ja na forum w tibia.org.pl wszedłem na temat i prawdopodobnie sciągnoł mi się rootkit Bardzo wkurzajacy program !! Czytałem że nawet jak zerwałem połączenie to i tak mam go na kompie !! Otóż mam pytanie : Jeżeli gmer'em zabiłem wszystkie procesy , i gdy były tylko 3 zeskanowałem kompa ad-adawer i avastem to moge być pewny że nie mam już rootkita czy cokolwiek innego ?? A jeżeli mam to jak go usunąć??

Log z szukania rootkitów programem gmer :

GMER 1.0.12.11889 - http://www.gmer.net
Rootkit scan 2006-11-15 11:28:43
Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 2


---- Devices - GMER 1.0.12 ----

Device \Driver\prodrv06 \Device\ProDrv06 IRP_MJ_CREATE E17C7008
Device \Driver\prodrv06 \Device\ProDrv06 IRP_MJ_CLOSE E17C7008
Device \Driver\prodrv06 \Device\ProDrv06 IRP_MJ_DEVICE_CONTROL E17C7008
Device \Driver\atapi \Device\Ide\IdeDeviceP1T1L0-17 IRP_MJ_INTERNAL_DEVICE_CONTROL [F7A37661] prosync1.sys
Device \Driver\atapi \Device\Ide\IdeDeviceP0T0L0-3 IRP_MJ_INTERNAL_DEVICE_CONTROL [F7A37661] prosync1.sys
Device \Driver\atapi \Device\Ide\IdePort0 IRP_MJ_INTERNAL_DEVICE_CONTROL [F7A37661] prosync1.sys
Device \Driver\atapi \Device\Ide\IdePort1 IRP_MJ_INTERNAL_DEVICE_CONTROL [F7A37661] prosync1.sys
Device \Driver\atapi \Device\Ide\IdeDeviceP1T0L0-f IRP_MJ_INTERNAL_DEVICE_CONTROL [F7A37661] prosync1.sys
Device \Driver\prohlp02 \Device\ProHlp02 IRP_MJ_CREATE E13A77B8
Device \Driver\prohlp02 \Device\ProHlp02 IRP_MJ_CLOSE E13A77B8
Device \Driver\prohlp02 \Device\ProHlp02 IRP_MJ_DEVICE_CONTROL E13A77B8
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX Pokaż post
Wiesz co to jest necroposting?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Decade Pokaż post
Ruchanie zmarlych postow (necrofilia)?
Wskrzeszanie postow (necromancja)?
Ogromne forum ze zmarlymi postami (necropolia)?
Posty ktore moga summoonowac wiecej postów (Necromancerzy)?
ZANIM COKOLWIEK NAPISZESZ - WYSŁUCHAJ
Neo_pl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2006, 19:39   #73
blackburn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam stracilem numerek i haslo.
w momencie gdy wpisuje moj nick na www.tibia.com
a nastepnie podaje maila na ktory moje konto bylo aktywowane dostaje takie info:

This account has recently been used. Your account number and a new password will only be sent to your email address if the account is not used for 4 weeks. Please try again after this waiting period.

na nasze: (cos w tym stylu)
to konto bylo ostatnio uzywane. twoj numer konta i nowe haslo bedzie tylko przeslane na emajla jezeli konto bedzie nieuzywane przez 4 tygodnie. prosze sprobowac ponownie po tym czasie odczekiwania



Jak moge inaczej odzyskac numer i haslo???
jest jakis sposob czy musze czekac te 4 tygodnie?
czekam na informacje.
pzdr.

edit. by nie bylo niep[otrzebnych komentarzy na temat: po co bylo udostepniac hasla- nic takiegp nie mialo mijesca
poprostu mala awanturka z kobitka i wszystko jasne wykasowala mi plik .txt w ktorym mialem haslo i nr konta:/
30lvl

Ostatnio edytowany przez blackburn - 25-11-2006 o 00:12.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 14-12-2006, 22:31   #74
Crova33
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 09 2005
Lokacja: Wisła

Posty: 10
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Trimera
Poziom: 61
Poziom mag.: 5
Crova33 ma numer GG 1701049
Pytanie Dziwny link

Dostalem link nie wiem co to jest http://172.202.12.104/forum/index.ph...readid=1477348
NIE WCHODZIC, najprawdopodobniej hacklink!! czy mogl by ktos powiedziec KTO SIE NA TYM ZNA jak weszedlem na ten link co on robil i wogole...
Crova33 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-12-2006, 02:22   #75
Nakaye
Użytkownik Forum
 
Nakaye's Avatar
 
Data dołączenia: 20 07 2005
Lokacja: Kraków
Wiek: 38

Posty: 33
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 40
Skille: -/-
Poziom mag.: 57
Wyślij wiadomość przez ICQ do Nakaye Nakaye ma numer GG 3743844 Send a message via Skype™ to Nakaye
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Crova33 Pokaż post
Dostalem link nie wiem co to jest http://172.202.12.104/forum/index.ph...readid=1477348
NIE WCHODZIC, najprawdopodobniej hacklink!! czy mogl by ktos powiedziec KTO SIE NA TYM ZNA jak weszedlem na ten link co on robil i wogole...
Pod linkami z programowania językiem php mogą kryć się bardzo złe rzeczy.
Kiedy nie jesteś pewien co to jest za strona lub dostałeś ją od kogoś nieznajomego po prostu zabij ciekawość i nie wchodź na nią.

//Pozdrawiam
/Nakaye
__________________
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
A jednak jesteś ciekawskie jajco.
Nakaye jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2006, 08:26   #76
kubex18
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

mam naprawde poważny problem otoz mialem sorca 12 level slabo ale mialem eq warte 40 zł i oczywiscie hack stracilem wszystko mam pytanie jak temu zapobiec powiem co zrobilem:
skasowalem tibie i pobralem z tibia.com, ale tam pisało tibia***** jak slyszalem zle. mam takie oto zabezpiecznia SpyBot(robiew skany 2 razy na dzien) Nod32Webroot Desktop Firewall dla mnie hackneli nic nie siagalem zadnych cheatow itp plz pomocy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 21:10   #77
Loxun
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 12 2006
Lokacja: Rybnik

Posty: 5
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 52
Domyślny nom

nom prawidlowo
Loxun jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 21:15   #78
suchyxxx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004

Posty: 170
Domyślny

jedyne co polecam to kaspersky-wykrywa też rootkity oraz keyloggery i w2 sumie w testach światowych wypada na 1 miejscu sposrod 100 antywirów więc polecam
suchyxxx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 14:16   #79
MateuszMateja
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 12 2006

Posty: 5
Profesja: Sorcerer
Świat: Celesta
Poziom: 21
Poziom mag.: 17
Domyślny

Ach te czasy.Dzisiaj grałem sobie w tibie gracz zaproponował mi wejście do
gildii kazał zalogować się na tibia.com wiec wpisałem w wszykiwarce www orginalną stronkie z tibi kazał dać Personal Information
Real name: (not specified)
Location: (not specified)
ICQ: (not specified) wpisałem natychmiast hack na moje konto antywirus nic nie wykrył szybko weszłen na tibie niestety zmienił też emial 10 miniutach udało mi się uzyskać nowe hasło moje eq i depo oraz bank były puste czy można do kogoś napisać ażeby zablokować mu konto lub oddzysać część przedmiotów gdyż jestem spłukany wzioł golden armor,demon shiled,hełm warty 10 k,kingh legi 3 różczki,20 k oraz itamki warte ok 10 k razem zabrał ok 140-160 k mam jego nic nic nie robi się z adminów,używa treści rasistowskich chociaż nie jestem z jakiegoś innego kraju.Oto fragment rozmowy

Lord Matias Shark: byle czym zioom nie zglosza cie nigdzie i bedziesz good
Fracel: strzaleczka ---> zIOOOOOOOoOoOoOm
Fracel: a do adminoq
Fracel: do adminow
Fracel: co ty nie powiesz
Fracel: a moze do adminow osiedlowych?
Fracel: >.<
Fracel: bo i tak miales tam tylko ok. 2 k
Fracel: ,,!,,
Fracel: ja spadam narx
Lord Matias Shark: zioom ja chce eq a nie itamki
Fracel: nie wysle ci
Fracel: wal sie na rj stara cipo
Lord Matias Shark: no ok to nara z kontem zioom
Fracel: wyedytowałem słowo na ku... rasistowska
Fracel: widac ze jestes frajer
Fracel:
Fracel: dzieki
Fracel: za emon shielda
Fracel: demon shielda
Fracel: knight legi
Proponowałem mu 10 k żeby zatrzymał za oddanie nie chciał teraz nawe butów nie mam.
MateuszMateja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 21:11   #80
Hubabuba
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 12 2006

Posty: 3
Imię: Arax Shald
Profesja: Knight
Świat: Arcania
Poziom: 25
Skille: 70/70
Poziom mag.: 4
Domyślny Zostalem zhackowany

Mam pytanie zostalem shakowany i jest jeden problem zapomnialem meila ;/ wiec mam pytanie czy jest jakas mozliwosc odzyskania numeru ?? znam numer tylko ;/
Hubabuba jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.


Powered by vBulletin 3