Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-12-2005, 22:06   #1
Madi
Użytkownik Forum
 
Madi's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 32
Domyślny Skillować czy Expić...

2 robione postacie skrajne, jedną tylko expiłem, drugą tylko skillowałem. Sami ocencie co sie bardziej oplaca
Czas robienia postaći bardzo podobny, może nawet skillowałem dłużej niż robiłem pierwszego najta.
__________________
Lucero de'Vito
Madi jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-12-2005, 22:17   #2
Rabanbar
Użytkownik Forum
 
Rabanbar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 499
Stan: Na emeryturze
Rabanbar ma numer GG 3067062
Domyślny

Wniąsek? Knightem którym nie skilowałeś nic nie zabloczysz bo masz dupiane skille a przedewszystkim nie masz 4 magic levela. Nic lepszego nim nie solujesz bo masz dupiane skille i powoli expisz bo masz dupiane skille. A skillujacym knightem 30 level wbijesz w krótkim czasie bo ma dobre skille. Wniąsek?

Skillowac!

@down Już widze jak 30 knightem zablokuje draga bez uh (brak 4 magica) Moim zdaniem powinno sie skillowac dopóki nie wbije sie 4 magic levela.
__________________
Z pamietnika gracza:

Poniedzialek: Otwieram tibia.com a tam keyloggery
Wtorek: Otwieram tibia.org.pl a tam keyloggery
Środa: Otwieram tibia.pl a tam keyloggery
Czwartek: Boje sie otworzyć puszke sardynek

Ostatnio edytowany przez Rabanbar - 22-12-2005 o 00:05.
Rabanbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-12-2005, 23:35   #3
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

wniosek:

- expiacym knigtem masz 300 hp wiecej, przezyjesz 1 kombo od draga, mozesz spokojnie blokowac potworki sporo powyzej guarda jesli poswiecisz jakies 10-15 godzin na dobicie shildingu do sensownego poziomu. Drugim knightem w kilkanascie godzin zrobisz 2-3 levele z ktorych nie bedzie zadnego pozytku.

-dobra, masz 62/62 i na co pojdziesz ? Zaloze sie, ze z tego wzglegu ze stales skillujac, nie zarabiales na eq, tak wiec ze zlomem nie pojdziesz nawet na soldki, twoja kariera konczy sie na dwarfach/ rotach ewentualnie minosach. Tak samo jak 31 lev knighta ktory praktycznie nie trenowal, za to przez ten czas oblowil sie jak ruski biznesmen.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 06:17   #4
Knight Zbych
Użytkownik Forum
 
Knight Zbych's Avatar
 
Data dołączenia: 20 12 2005
Lokacja: Morąg
Wiek: 33

Posty: 64
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Holy Dragons
Świat: Celesta
Poziom: 110
Skille: 85/88
Poziom mag.: 7
Knight Zbych ma numer GG 7381793
Domyślny

@Up Obłowił się jak ruski biznesmen .... No i co z tego ?? ma takie skile , że się nie da nic z nimi zrobić , a i tak tym charem musiał jakoś zacząć , a nie lepiej jest zacząć z charem z lepszymi skilami ?? Trochę się pomęczyć na low lvlu na tych dwarfach/rotach/minosach?
@Topic Według mnie powinieneś ustawić sobie jakąś poprzeczkę np. na 20 lvlu skille 65/65 a na 35 70/70 . Wtedy będzie się grało lepiej i przyjemniej .
Knight Zbych jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 06:25   #5
Wipatu
Użytkownik Forum
 
Wipatu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 11 2004
Lokacja: SzCzEcIn
Wiek: 33

Posty: 40
Stan: Niegrający
Wipatu ma numer GG 5112323
Domyślny Expic

Według mnie nalezy na początku zrobic 50/50 a potem expic do ~~30, dopiero wtedy mozna zaczac skillowanie do okolo 75
..i tyle..
__________________
wapitu

Ostatnio edytowany przez Wipatu - 22-12-2005 o 06:27.
Wipatu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 06:40   #6
Wald_Kerius
eX Moderator
 
Wald_Kerius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2005
Lokacja: www.tibiaspy.com
Wpisy bloga: 2

Posty: 847
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 170
Skille: 96/75
Poziom mag.: 23
Domyślny

Up
Z ta "poprzeczka" to nie jest taki glupi pomysl. Dobrze by bylo jak by polaczyc tamtych 2 knightow tak zeby wyszeld jedenze srednim lvl i srednimi skillami i wtedy bylo by juz dobrze. Bo faktycznie ten na 31 lvl nic nie przybloczy a i ten z wysokimi skillami nic nie wyhunci. To wszystko moze jednak zalezec od swiata rowniez. Na nowych swiatach bardziej jest wskazane expienie a na starych skillowanie.
__________________

Nowa strona o Tibii w profesjonalnym wydaniu


Mój temat ze zdjęciami



Pacc Secura - 400k. Wiadomość do Wald Kerius - Secura/Ankrahmun (list).

Ostatnio edytowany przez Wald_Kerius - 22-12-2005 o 06:44.
Wald_Kerius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 06:40   #7
Dolor
Użytkownik Forum
 
Dolor's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Katowice
Wiek: 32

Posty: 732
Stan: Na Emeryturze
Imię: Ligus
Dolor ma numer GG 3898731
Domyślny

Ja mam takie ustalone granie
Ja dzialam wedlug tego planu:
Skilluje do 60/60 robie 20 lvl
Jak juz mam ten 20 lvl to skilluje do 70/70 i robie 30 lvl
Jak juz mam ten 30 lvl to wypada skilowac do 80/80
Jak juz ma sie te slabe skille 80/80 to robimy 50lvl
No i tutaj juz dowolny wybur
__________________
Dolor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 07:28   #8
Madi
Użytkownik Forum
 
Madi's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 32
Domyślny

Więc teraz wypowiem się ja

Grając Filanderem miałem dużo czasu na grę. Praktycznie non stop postać była online i nierobiłem nic poza tibią. Zarobiłem znacznie więcej pieniędzy, bo na sue prawie nic, ale też bez żadnych rewelacji, może jakieś 20k wyniosłem, bo larvy niedają dużo gp. Słaby shielding miałem dlatego że grałem praktycnzie od 0, nie stać mnie było na lepszy miecz niż two handed. Lecz postać wyrobiła by się bardzo szybko, dotrenowac do 50 shielding to tylko kwestia krutkiego czasu.

Grając Sue niemiałem czasu na tibię. Praktycznie cały czas byłem afk. Nie zarobiłem prawie nic gp, bo ciagle trenowałem ze znajomym na monku. Mając takie skille można potem będzie lvl zrobić naprawdę szybko. I wiele osób się dziwi że postać na 11 lvlu bije tak mocno

Statystycznie te dwie postacie będą zadawać bardzo podobne dmg. Jednak ja raczej jestem wiekszym zwolennikiem bicia lvli. Potem skills wbija sie koszmarnie powolnie, a on również wzrasta przy robieniu lvla. O ile na początku można sobie pozwolić na trenowanie to moim zdaniem potem jest to bezcelowe. Większy lvl to większa siła czarów, skills i tak rośnie przy nabijaniu lvla.
__________________
Lucero de'Vito
Madi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 09:01   #9
Mithgar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 12 2005
Wiek: 35

Posty: 6
Imię: Mithgar
Profesja: Knight
Gildia: Evil Inside
Świat: Pandoria
Poziom: 36
Skille: 83/83
Poziom mag.: 5
Domyślny Lol

Ja moim knightem na 18-19 lv(nie pamietam dokładnie) miałem skile 70/70. Następnie zaliczyłem 2 dedy podczas skilowania i postanowiłem poexpić, aby żaden pk nie chciał mnie juz ruszyć. Doexpiłem szybko 33 lv na skilach 69/69 wróciłem do trenowania. I nie zaliczyłem juz żadnego zgona Mam teraz skile 80/81 na 35lv, zamierzam skilowac do 85/85.
Tak więc skilować panowie, skilować, bo potem expi się zdecydowanie szybciej, mozna chodzić na lepsze monsterki, które dają większy loot, więc zarabia się przez to więcej kaski.
A knight na 31 lv z takimi skilami to naprawdę porażka...
Mithgar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 09:55   #10
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Knight Zbych
a nie lepiej jest zacząć z charem z lepszymi skilami ?? Trochę się pomęczyć na low lvlu na tych dwarfach/rotach/minosach?
1. to jest postac testowa ktora moze sobie pozwolic na beznadziejne skille.
2. moja metoda - do przodu z expem, trening dopiero ( i tylko tyle ile konieczne ) zeby przeskoczyc na nastepny poziom potworkow. W zasadzie oznacza to "poprzeczke" na zasadzie : 20 lev -> 60/60 -> 30/35 lev -> 73/73 -> do konca bez treningu. Spisuje sie dobrze juz dla mojej czwartej postaci 40+ wiec chyba nie jest takie glupie.
3. kazdy skilluje tyle ile uwaza za sluszne
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 12:29   #11
Madi
Użytkownik Forum
 
Madi's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 32
Domyślny

Ja pokazałem mniej więcej efekty. Oceńcie sami co wam bardziej odpowiada. Prawdą jest że skillowanie to sprawa indywidualna.
__________________
Lucero de'Vito
Madi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 14:37   #12
Fallen
Użytkownik Forum
 
Fallen's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2005
Lokacja: wrocek
Wiek: 33

Posty: 15
Profesja: Knight
Gildia: White Army
Świat: Refugia
Poziom: 93
Skille: 90/87
Poziom mag.: 7
Domyślny

wszystko zalezy tez od sera (zwyky, no, albo enforce). na dodatek jezeli bedzie sie mialo np skille po 70 na 10 lev to jak dla mnie jest to troche bez sensu bo byle pk cie ubije i kupa czasu w plecy. nie oznacza to ze nie powinno sie skillowac tylko jak ze wszystkim co za duzo to nie zdrowo
Fallen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 15:08   #13
Asieks
Użytkownik Forum
 
Asieks's Avatar
 
Data dołączenia: 12 09 2003
Lokacja: Pustków City
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Asieks
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Lunara
Asieks ma numer GG 2998491
Pergamin

Ja uwazam ze lepiej pierw wbic skills ;p nie odrazu 70/70 -.- ale 60/60 potem szybciej sie expi.Postacia z wysokim lvl i niskimi skilami...ta napewno opłaca sie bloczyc -.- zejdzie napewno sporo Uhów...bo Hity z tak zwanej "łapy" będa spore.
Asieks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 18:38   #14
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

Skilluje człowieku, skilluj !
Zrób z 60/60 i powiedzmy że da się przy tym jakoś grać.. ja przedostatnim charem miałęm skille 72/72... a ostatnio.. szkoda gadać. Zachciało mi się szybko expować - efekt ? 4dni, 26lvl i za***iste evul staty 55/55 =/
Teraz trenie do 60/60.. ale i tak ta postać jest już stracona
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 19:25   #15
-//Dekalis\\-
Użytkownik Forum
 
-//Dekalis\\-'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 11 2005
Lokacja: Mielec

Posty: 90
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 40
Skille: 70/69
Poziom mag.: 5
Król

najlepiej skillować moim zdaniem jakbym palem 2x nie dead przez walonom neostrade -.- to bym mial 76 a tak mi po pierwszym dedzie na 24 levku to mi spadło 2x a potem omg !! znowu to samo i skill's poszły się walić ale tak zapasem najlepiej skillować
-//Dekalis\\- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 20:22   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Asieks
Ja uwazam ze lepiej pierw wbic skills ;p nie odrazu 70/70 -.- ale 60/60 potem szybciej sie expi.Postacia z wysokim lvl i niskimi skilami...ta napewno opłaca sie bloczyc -.- zejdzie napewno sporo Uhów...bo Hity z tak zwanej "łapy" będa spore.
Praktycznie wszystkie stworki typu smok i wyzej wala glownie ( ~80% ? ) z magii badz z uzyciem atakow ktore i tak normalnie ciezko zablokowac ( spiry bk i kamyczki beho ). Roznica 10 shieldingu ma tu malo do gadania. Wieksze roznice - owszem, ale nikt normalny nie bedzie gral absolutnie bez treningu.

Wiekszosc ludzi ktorych znam kolo 100 lev nie miala wiekszego shieldingu niz 70-75 co nie przeszkadzalo im bloczyc czegokolwiek.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2005, 14:09   #17
Celastian Kight
Użytkownik Forum
 
Celastian Kight's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2005
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 66
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 33
Skille: 61/63
Poziom mag.: 4
Celastian Kight ma numer GG 4561514
Domyślny

Nienawidze skillowania.......
Mam skille 52/56 na 32 lvlu i dobrze mi z tym
__________________
Celastian Kight
Świat: Celesta
Narodowość: Carlin
Profesja: Knight
Level: 33
Magic level: 4
Skille: 61/63
Ekwip: knight armor, warrior helmet, bright sword, vampire shield, knight legs, BoHy

PACC
Celastian Kight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2005, 18:55   #18
Pomocnik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 10 2005

Posty: 53
Domyślny Nieno prosze

BUAHAH.Dzięki za to ze dodałeś mi chumoru...Czy to byl pall ten 31 co mial skille 51/35..Przeciez do ciebie by jakis 15 knight z 60skillami i fseem podszedł to by ciebie sklepał jak dziecko (o ile pall i o ile nie masz dobrego eq) Mojim zdaniem lepiej sie expi najpierw...Poniewaz...Dobre hity,dobra obrona przed pk od skillowania to 4 m lvl=uhy..Pozatym na expie nie będziesz tak tych uhów waste(tracic)Na tym 31 lvlu ze skillami 75/75 to bys dle blokowal jak chcesz nawet wrl..Moj kumpel 40 lvl 75/75 demona bloknoł z 45 lvlem,przy drugiej próbie padł no cóz demon potrafi combo nawet 800+ walnąć sam to widziałem..Ale ogolnie na 50 lvlu przy 800+ zycia to lajtowo mozesz wszystko blokowac oprucz faraonów chociaz demona nie warto blokowac bo po co ryzykowac.
Pomocnik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2005, 19:08   #19
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Praktycznie wszystkie stworki typu smok i wyzej wala glownie ( ~80% ? ) z magii badz z uzyciem atakow ktore i tak normalnie ciezko zablokowac ( spiry bk i kamyczki beho ). Roznica 10 shieldingu ma tu malo do gadania. Wieksze roznice - owszem, ale nikt normalny nie bedzie gral absolutnie bez treningu.

Wiekszosc ludzi ktorych znam kolo 100 lev nie miala wiekszego shieldingu niz 70-75 co nie przeszkadzalo im bloczyc czegokolwiek.
Jak ma sie 2 reczna bron to glowne obrazenia od smoka otrzymuje sie z lapy.
Ja tam na 23 levelu mialem 75/75 bo tak sobie ustalilem i tak zrobilem, potem dopiero okolo na 45 zrobilem 80. Nastepnie na 56 zrobilem 90 skilla i bylo przyjemnie. Po prostu wolalem sie troszke ponudzic i potem miec latwiej. Teraz mam 94/91 i gra sie bardzo lekko i fajnie. Ale kazdy robi jak lubi albo mu wygodniej ;]
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-12-2005, 21:03   #20
Asgard
Użytkownik forum
 
Asgard's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2005
Lokacja: Wołomin
Wiek: 37

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Imię: ...
Gildia: ...
Świat: ...
Poziom: ...
Skille: xx/xx
Poziom mag.: ..
Domyślny

No i mamy odpowiedz na to czy skillowac, czy expic i to bardzo widoczna odpowiedz

U mnie trening wyglada tak, ze skilluje az do znudzenia, jak juz mam powyzej uszu treningu to... jeszcze troche trenuje, zeby potem jeszcze dotrenowac, i potem jeszcze potrenowac, i wbijam w ten sposob jak najszybciej skille 70/70. Ktos sie moze zapytac dlaczego tak robie, skoro i tak mam malo zycia?? Robie tak dlatego ze o wiele latwiej zabijam potowory, i trace o wiele mniej zycia, wcale nie zucam sie odrazu na dragi, jak ktos wyzej to napisal, tylko normalnie sobie expie, roznica polega na tym ze szybciej. Pozatym jezeli wbije sie 70/70 do okolo 15-20 lvl to pozniejszy trening to tylko kosmetyczne poprawki, a jezeli nie chce sie byc w top 10 skillow, to mozna go sobie nawet olac, poniewaz podczas expienia te skille takze nieznacznie rosna.
Asgard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:39.


Powered by vBulletin 3