Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-01-2004, 18:01   #41
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

hmmmm. Ja sobie siedzę na foldzie i z rapierem na full defie trolle bije. Szybko schodzą, ale jest czesto rew, a rsp znam ich pełny. Praktycznie nigdy nie dostaje obrażeń, a mimo to shielding mi leci szybciej niż swording (a tam mam ciągle krew). Co z tego że atakuje mnie kilka stworów jak
Cytuj:
każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu
coś mi się nie wydaje, gdyby tak było to zamiast mieć obecnie 53/49 powinienem mieć 53/43 a jakoś tak nie jest. musi być luka w twojej teorii. A skille mi idą dość szybko.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-01-2004, 21:24   #42
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Ponieważ zauważ, że w czasie, kiedy Ty zadasz jeden cios trollowi, sam otrzymujesz 2 ciosy na tarczę (najwyżej dwa ciosy, bo tyle jesteś w stanie tarczą zablokować, wszystkie inne idą na korpus). To jest przecież oczywiste, że w tym samym czasie więcej chmurek zbierzesz na shielding niż na atak, czyż nie? Jest jeszcze druga kwestia. Jeśli masz np. skile 53/43, to co będzie szybciej leciało? Oczywiście, że shielding, bo żebyś awansował z 43->44 potrzebujesz znacznie mniej chmurek niż przy przejściu z 53->54. I to też dla mnie nie jest dziwne.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 08-01-2004, 01:57   #43
MaRiO
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 12 2003

Posty: 64
Domyślny

Jeszcze jedno pytanie do Raynolda:
Napisales:
Cytuj:
Teraz shielding: Mamy basen. Jeżeli basen zostanie napełniony, mamy awans. A basen ten może być napełniany koszykami. Każdy koszyk może pomieścić 30 chmurek. Każdy koszyk może pomieścić 30 chmurek (chmurek na nas, tzn kiedy przyjmujemy ciosy przeciwnika na tarczę). Każdy bloody hit (i ponownie: gdy my uderzymy przeciwnika!) uwalnia zawartość koszyka do basenu. I ta sama zasada: każda chmurka powyżej trzydziestej to strata czasu.
Czyli po zadaniu blood hita, zawartosc koszyka zwalnia sie do basenu. Teraz moje pytanie:
Czy po zadaniu blood hita uzbierana przez nas zawartosc koszyka przechodzi do basenu od razu? Czy tylko po uzbieraniu 30 chmurek? Tzn.: Mamy 7 chmurek, zadajemy blood hita i te 7 chmurek przechodzi do basenu? Czy nazlezy poczekac na te 30?
MaRiO jest offline  
stary 08-01-2004, 08:10   #44
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Odpowiedź: oczywiście, 7 chmurek jest zwalnianych. Gdyby tak nie było, to mało kto by kiedykolwiek awansował...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 16-01-2004, 19:19   #45
benator
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Słuchajcie, mam skille 62/60. Chcę mieć równy shield i club. Jak robi to(mam 23 lvl) jaki eq(wszystko zdobede) i gdzie iść trenić i z czym(lepiej z potforami) podajcie konkretne miejsca(blisko ab) najlepiej zamieście mapke!PLX
 
stary 16-01-2004, 19:54   #46
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

No wiesz... jeśli chcesz mieć skile równe tylko po to, żeby pochwalić się: patrzcie! mam równe skile! to to nie ma sensu. Ale jeśli trenujesz z dwoma potworkami naraz, to powtarzam to, co wcześniej: 2 razy szybciej rośnie shield niż club (teoretycznie). Jeśli odpowiednio dużo poćwiczysz, to w końcu Twoje skile powinny się wyrównać na poziomie, czy ja wiem.. 65/65 może tak pi*oko + drzwi przybliżenie
A co do konkretnych miejsc: sam zawsze trenowałem na
Foldzie i chyba już zawsze będę, bo nie chce mi sie marnować czasu na szukanie odpowiednich miejsc do trenowania blisko Ab. Może ktoś inny pomoże. Ale z tego, co tak przeglądałem inne tematy i posty, to coś na północ od Ab jest jakieś miejsce, co tam są trole, roty i inne. Nie jestem do końca pewien...
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 16-01-2004, 20:57   #47
Anka siora buska
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Matises
No tak a powiedzcie jeszcze raz dokladnie jaki trening dla pallasia ale NA SECURZE.Na poczatku trenowalem distance i mam 33 na 11 levelu to jest bardzo cienko.
Chciałbym sie dowiedziec jeszcze raz w miare zrozumiale jak trenowac distance i shielding.
Z gory dziekuje ?(

Tyle to malo? ja jestem leniwa i mam dista 21!!!!!!!!
 
stary 20-01-2004, 13:54   #48
Kael
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 11 2003
Lokacja: Poznań

Posty: 106
Stan: Aktywny gracz
Imię: Top sikret
Profesja: Knight
Gildia: Top sikret
Świat: Galana
Poziom: 81
Skille: duze ;)
Poziom mag.: 6
Kael ma numer GG 7422706
Domyślny

dobrym treningiem (chyba) jest otoczenia sie np. bugami do okola to wplywa dobze na shield
Kael jest offline  
stary 20-01-2004, 18:08   #49
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Kael
dobrym treningiem (chyba) jest otoczenia sie np. bugami do okola to wplywa dobze na shield
Nie bardzo, tarcza blokuje max 2 ciosy na raz.

Wiecej to tylko ta roznica ze masz mniejsza szanse ze nie bedzie 2 ciosow na tarcze na raz.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 23-01-2004, 20:06   #50
Borsuk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witam wszystkich...
Poczytałem sobie tak o tych wszystkich basenach i koszykach i prosił bym żeby ktos mnie utwierdził w pewnym przekonaniu.
Mianowicie, jeżeli wezme sobie dwa wilki do ćwiczenia, i stoje sobie spokojnie i te oto wilki przez cały czas mnie atakują.Natomiast ja sobie spokojnie stoje i nic nie robie.To mój koszyczek zbiera 30 parowań, i wiecej juz sie w nim nie mieści. Wiec pozostałe parowania są bezurzyteczne. I teraz abym ja mógł ten swój koszyczek wlać do basenu musze zranić takiego wilka i wtedy koszyk sie opróźnia i można go znów naładować. Czy dobrze myśle? Że samo stanie i przyjmowanie chmóreczk nic nie daje i ze trzeba jednak walnąć przeciwnika do krwi?
Dzieki i pozdrawiam.
 
stary 23-01-2004, 21:43   #51
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Borsuk
Witam wszystkich...
Poczytałem sobie tak o tych wszystkich basenach i koszykach i prosił bym żeby ktos mnie utwierdził w pewnym przekonaniu.
Mianowicie, jeżeli wezme sobie dwa wilki do ćwiczenia, i stoje sobie spokojnie i te oto wilki przez cały czas mnie atakują.Natomiast ja sobie spokojnie stoje i nic nie robie.To mój koszyczek zbiera 30 parowań, i wiecej juz sie w nim nie mieści. Wiec pozostałe parowania są bezurzyteczne. I teraz abym ja mógł ten swój koszyczek wlać do basenu musze zranić takiego wilka i wtedy koszyk sie opróźnia i można go znów naładować. Czy dobrze myśle? Że samo stanie i przyjmowanie chmóreczk nic nie daje i ze trzeba jednak walnąć przeciwnika do krwi?
Dzieki i pozdrawiam.
tak, trzeba walnac przeciwnika do krwi
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline  
stary 24-01-2004, 21:38   #52
Tychanowicz
Użytkownik Forum
 
Tychanowicz's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2003
Lokacja: End of the World Liczba postów: 1337
Wiek: 33

Posty: 351
Domyślny

Witam,
Po co przy trenowaniu Shieldingu ranienie potworka.Np.Uczysz się grać w piłkę:nie musisz strzelać co 5 min bramiki,mozesz sobie stać i kapki robić )
Tychanowicz jest offline  
stary 24-01-2004, 23:58   #53
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Ech... no wiesz... nie myśmy te zasady ustalali Jeśli znasz trochę angielski, to jeszcze raz daję linka: tibia.txt. To jest wersja skilowania sprzed tego grudniowego update. Nie wiem, na ile sie to zmieniło... No ale i tak to wszystko przypuszczalnie na zawsze pozostanie w sferze domysłów; chyba, że ktoś z CIPów się kiedyś spił w niemieckim barze, wygadał wszystko jakiemuś przygodnemu znajomkowi, ten wrócił do domu, opowiedział o wszystkim żonie, dzieci również się dowiedziały, opowiedziały kolegom w szkole, a któreś z nich pewnie grało w Tibię, więc trenowało jak należy. I wszyscy z Fated Circle się dziwili, że takie skile miał dobre I tak się jakoś rozeszło, a ktoś to wszystko spisał i rozpuścił po necie
Ok, enough of this..
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 25-01-2004, 20:32   #54
Dark Lord Nasher
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 11 2003

Posty: 11
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Bloker
Co to jest blood???
Bez komentarza.
A co do trejnienia to zabardzo nie wiem.
Ale trenuj z kumplami wtedy masz pawnosc ze nie padniesz. NMO chyba ze masz hamow a nie kumpli.
Dark Lord Nasher jest offline  
stary 25-01-2004, 23:18   #55
czarna
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 01 2004

Posty: 34
czarna ma numer GG 1307001
Domyślny

Kurcze to ja nie rozumiem ;/
Niedamno owiedzialam sie ze trenujac z butami szybciej rosnie shielding, Ale jak trafia sie w jakis EQ to to sa zolte gwiazdki a zeby rosl shield to musza byc chmurki.
Prosze powiedziec czy to prawda ze trenujac w butach szybciej rosnie shield czy nie (sama w to nie wieze ale plz o odpowiedzi) ?(
czarna jest offline  
stary 26-01-2004, 13:18   #56
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez czarna
Kurcze to ja nie rozumiem ;/
Niedamno owiedzialam sie ze trenujac z butami szybciej rosnie shielding, Ale jak trafia sie w jakis EQ to to sa zolte gwiazdki a zeby rosl shield to musza byc chmurki.
Prosze powiedziec czy to prawda ze trenujac w butach szybciej rosnie shield czy nie (sama w to nie wieze ale plz o odpowiedzi) ?(
Przeczytaj uważnie cały temat. Odpowiedź: nie, to nie jest prawda, że w bytach szybciej rośnie shielding.
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 28-01-2004, 00:48   #57
Sephiroth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 12 2003

Posty: 151
Domyślny

@Reynold
Chyba nie masz racji co do momentu kiedy zawartość "koszyczka" jest przelewana bo "basenu", ponieważ advance w shieldzie można dostac chwilę po tym jak przestałeś atakować.
Myślę że lepszą analogią był by tu kran zamykający się za każdym trafieniem w Ciebie o 1/30, a otwierany do pełna przy tym jak kogoś trafiasz.
Ale to wręcz nieistotny detal.
Otóż nie wiem jak "gwiazdki" ale bloody w Ciebie są na pewno zaliczane do treningu shieldinga (przynajmniej pierwsze 2 w rundzie walki jeśli nie było w niej chmurek)
Sephiroth jest offline  
stary 03-02-2004, 07:25   #58
Mr Logest
Użytkownik Forum
 
Mr Logest's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004

Posty: 145
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Quackor


Są trzy możliwe wyjścia jeśli zadajemy cios:
- chmurka dymu (blok tarczą)
- żółte promienie (przyjęcie ciosu na zbroję)
- krew (zadanie obrażeń)

To to co wiem...

Ciekawostka!


Czasami jak mi sie nudzi boksuje misie.
Zeby mi czasem krewka poleciała raz na jakis czas zdejmuje tarcze
i wrzucam do plecaka. Zgadnijcie czy zmeinia sie cos w ilości chmurek i tych promieni.. NIC! (sic!)

Dziwne

pozdr.
__________________
Signed
~Veon Ithil~
Mr Logest jest offline  
stary 04-02-2004, 20:41   #59
Woyo_1989
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 02 2004

Posty: 13
Domyślny

Jezeli chodzi o distance fighting to liczy sie liczba wystrzelonych strzal albo wyrzuconych dzid a reszta skilli takich jak Club, Sword, Axe trzeba zadawac obrazenia najlepiej male ale duzo razy.
Woyo_1989 jest offline  
stary 04-02-2004, 20:47   #60
Kharegn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Re: Mr. Logest

Nic sie nie zmienia, bo jak zdejmiesz tarcze, to wtedy bron ci paruje (ta chmurka, ktora wciaz sie pojawia). Tak mi sie wydaje, niech mnie jakis spec poprawi jesli sie myle.
 
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:25.


Powered by vBulletin 3