Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 24-08-2004, 21:32   #1
Earl
Użytkownik Forum
 
Earl's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Krakow

Posty: 147
Stan: Na emeryturze
Domyślny Palek na 15 lvl.

Co do mojej postaci to macie wszystko w podpisie. Od jakiegos czasu (12/13 lvl) caly czas robie to samo znaczy sie chodze na roty ze spearami i robie hmm'y. Pare dni temu doszedlem do wnisoku ze trzeba cos zrobic bo nie bede do konca zycia bil rotow i troli. Wzialem luk (kupiony na 9 lvl ) zrobilem sobie 100 strzal, wzialem, tarcze kilka hmm'ek zakupilem Antidoie i poszedlem na ghostland (pierwszy raz solo. Sprawa wygladala tak. Ubilem 2 mumie i ghula i zostalem na yellow HP. Wyszedlem na powierzchnie zeby pare exurek walnac w spokoju i lyknac mf'a. Wszedlem a tu jakis noobek uciekal przed dwoma ghulami. Doszedlem do wnisoku ze moge sprobowac je zabic. Pierwszy poszedl a drugi mnie zjechal strasznie. Jak wyszedlem na powierzchnie mialem 30 HP, 10 many i zero zarcia. Wracajac uciekalem przed Spiderami i Wolfami na wszelki wypadek. Doszedlem do wniosku ze ghostland zaczeka i mozna zajac sie czyms innym. Dobielm pare k expa na rotkach, wzialem znowu 100 strzal i poszedlem do Goblin Hills (tez pierwszy raz ). Ubilem buga przy wejsciu i zaczalem isc przed siebie z coraz wieksza niepewnoscia. Czemu tu nie ma ani jednego trupa.... No i tak obszedlem, wszedlem na chyba 3 poziom. Obok mnie dwie swieczki ubita owca..... (slyszalem o tej gorce i zaczalem sie czegos domyslac) az w okienku battle pojawil sie hunter i na dziendobry przywalil za 30. Zszedlem na dol i dalej szedlem na wprost (a raczej po okkregu). W pwenym momencie stala jakas chalpka a za nia trup w ostatnim stadium rozkladu tyle ze baaaaardzo duzy i nie wygladal na miska. I znow zaczalem sie domyslac bo w zyciu go nie widzialem... az w battle pojawil sie cyc. Zaczalem strzelac i jednoczesnie wiac i krzyczec Help bo nie mialem pojecia jaki on moze byc silny i szybki. Trafil sie jakis sorc kolo 20 ktory go polozyl ale mialem dosc.

Sam juz nie wiem co teraz robic. Roty sa nudne. Na foldzie ponoc masa PK. Na Amazonki i Valkirie za duzo strzal schodzi (3 na amazonke i 7 na valkirie) a za mocne sa zebym ryzykowal speary. Niby jest masa poradnikow ale nie moge sie odwazyc na nic konkretnego.

1. Na czym moge sobie bezpiecznie (najlepiej bez wiekszej straty exp) poexpic. Najlepiej tez ze spirami, a jak z lukiem to zeby strzaly mi sie zwracaly(tzn. koszty).
2. Czy zabije cyca (jednego mysle ze tak)? Jaka taktyka i jaka bronia. Ile na raz? Gdzie sa takie respy?
3. Czy dalbym rade hunterkowi?
4. Od ktorego lev oplaca mi sie GhostLand (pierwsze poziomy)?
5. Co jescze moge spotkac w GoboHils (nie liczac DS)?

ps. Mam p-seta, dark helmet, moge kupic szalik jakby co.
ps2. Jesli sie da wolalbym trzymac sie z dala od krasnali bo wole hunty na ziemi a nie w podziemiach (szkoda kasy na torch, a jak mam luk to juz tragedia )

Z gory thx za wszystki MADRE odpowiedzi graczy ktorzy maja/mieli palka. I nie mowcie ze jest opcja szukaj bo tyle wiem ale z tych poradnikow nie wiele wynika....
Earl jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-08-2004, 21:58   #2
Nocny koszmar of danubia
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: CARLIN

Posty: 74
Domyślny

Ja też mam palka 19 level skille cienkie nawet bo teraz mam jakieś złe dni i ginę co dwa trzy dni i tylko przez lupote ale moim zdanie możesz poexpic na cycach<wziość luk i strzały walic w niego i uciekac>Ale właśnie jest problem ze strzały ciężko tam się zwraca.A jak chodzi o Ghosland to ja se chodze na spokojenie a tobie poradziłim bym jak się trochę boisz to tak na skilach z dystansa 50 i spoko.A jeśli chodzi o foldę to nie ma aż masy PK ale czasem są a najbardziej NOOBy co robiż miss na 10 levelach już takich kilka się zabiło jak się żucają ale to nie jest ważne.Więc TERAZ MOŻESZ CHODZIĆ NA Cyce,ale proponował bym bardziej Folda ale to twoja srawa albo jak masz kumli knighta jakiegoś to na Hunty z dragami ja se chodzę czase

---------------------------------------------------
nie wiem czy ci pomogłem a jeśli tak To bardzo się cieszę.Trzymaj się i powodzenia życzę.NARkaaaa
__________________
DANUBIA is THE BEST
Nocny koszmar of danubia jest offline  
stary 24-08-2004, 22:48   #3
Fadix
Guest
 

Posty: n/a
LOL Exp

Ja osobiście bym ci nie radził cyców badziewiasty loot i jak cie ktos przyblokuje to bedzie kiepsko. Ja na tym levelu bylem se na rotach potem mi sie znudziły i zaczołem trenowac aż do dista ~60 a dalej na ghoule do ghostlandu albo do ab(chociaż tam jest wiecej skieletuw niż ghouli ale jak jestes sam to zarombisty exp są tam terz 2 respy slima wiec expa nie brakuje tam morzesz spokojnie expic do ~16 lv potem to zaczolem chodzic na solidery marny exp ale loot fajny dobilem gdzies ~18 lv i latalem na guardy na ten resp w kazordoon bo w kopalni z jedengo respa na drugi latasz i lurujesz całą armie guarduw :tongue: dalej nie będe pisal bo mi sie nieche
 
stary 24-08-2004, 22:55   #4
Fadix
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Wracając do twoich pytań

Jednego cyca sam zabijesz ale kilka strzał zejdzie 2 respy cyca sa w goblin hills i w mount sterum jest masa respów. Z twoim levelem będzie cieżko ale raczej niezabijesz i radze nie prubowac. 14, 13 z dobrym distem. Są tam cyce,ds,huntery,bug,owieczki,chyba gobliny,roty w pod ziemiach
Sory że nie zmiescilem tego w jednym poscie ale zapomniałem o tym
 
stary 27-08-2004, 00:08   #5
resurrection
Użytkownik Forum
 
resurrection's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2004

Posty: 30
Domyślny odp

cyklopy dla paladyna nie są trudne, tyle że niestety przy niskich skillach schodzi na nie dużo strzał - koszt się nie zwraca. pierwszego zabiłem na 10 lvl, ok 32 dista, ale strzał poszło co niemiara, a w dodatku nudne jest takie ganianie się wokół górek, krzaków. najlepsze są dla palla slimy - 2-4 strzały i dead, tylko trudno jest trafić na dobre miejsce do ucieczki przed nimi - polecam pewną jaskinkę na południowy-wschód od venore, dosyć dużo miejsca, 3 się respawnują. jak na razie mam 14 lvl, 47 dista i chcę dobić do 50 na foldzie [gram na non-PvP], tylko na 3 poziomie trzeba uważać na fire elementale - potrafią nieźle przygrzać
co do valkyrii i amazonek to właściwie tylko czasem ubiję jakąś v. na południe od greenshore, z amazonkami mam mało do czynienia, czasami też zabiję wild warriora - raz mi się trafił war hammer, poszedł za 4k ;]
resurrection jest offline  
stary 27-08-2004, 10:47   #6
Nightwalker
Użytkownik Forum
 
Nightwalker's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 664
Domyślny

1. Na dwarfach w kazz pocwicz shielding i dyst walac w dwarfy spearami.Pozniej idz poexp na soliderach. By isc na solidery ze spearami potrzebujesz: okolo 55/55 i uhy
2. Zabić to mozesz z łukiem idziesz na cyce kolo thais (na polnoc od thais taka gora)
3. OMG NIEIDZ NA HUNTERA! on cie zabije! chyba ze masz tyle Uhow ze mozesz ryzykowac, ale Ja ci niepolecam isc na huntera
4 Juz mozesz isc na Ghoule i Scorpy spoko
5 Cyce, gobliny

Ostatnio edytowany przez Nightwalker - 27-08-2004 o 10:49.
Nightwalker jest offline  
stary 27-08-2004, 15:04   #7
T_A_D
Użytkownik Forum
 
T_A_D's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 2003
Lokacja: Olkusz
Wiek: 35

Posty: 83
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Paladin
Gildia: brak
T_A_D ma numer GG 4540932
Domyślny

JA mam palka 13lvl, biore ok. 200, ide do ghostlandu, na ghule i skieletony i exp leci jak Małysz. Po 5 min ok 1k na ghulach (u skieletów wolniej).
T_A_D jest offline  
stary 27-08-2004, 18:35   #8
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Domyślny

wedlug mniechodzenie z malymi skillami na cycki to jest strata kasy... dojedzcie sobie tak do 60 w discie... wtedy to bedzie exp... osobiscie na etherni chodzilem na cyce na 15 levie w p-secie. bralem kusze i beltow ile wlezie... cycka mialem na 5-8 strzalow max. trenilem na rotach dopuki na full defence nie klepnolem rota na 2 razy...
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline  
stary 29-08-2004, 14:21   #9
Siergiey
Użytkownik Forum
 
Siergiey's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004

Posty: 458
Gildia: Draco~ 4ever
Świat: j3bac tibie
Domyślny

[quote=Nightwalker]1. Na dwarfach w kazz pocwicz shielding i dyst walac w dwarfy spearami.Pozniej idz poexp na soliderach. By isc na solidery ze spearami potrzebujesz: okolo 55/55 i uhy
QUOTE]
Taaaa, 55/55 ;P To nie jest knight, a palek. Dist leci o WIELE szybciej niz shielding, wiec nie da sie miec rownych skili. Chyba, zostawilby dist 55 i trenil shilding do takiego samego skilla jak dist, ale po co?

Najlepiej palkiem do 50 dista siedziec na rotach i dwarfach. Bierzesz po 2 i walisz na full defie. Potem jakmasz dist 50+ idziesz na cyce, w okolicach thais jest sporo, niestety strzaly sie nie zwroca chyba, ze trafisz co 10 cyca halabarde, ale takiego farta, raczej nikt nie ma ;P Dojdziesz do 20 lvl i zrobisz 8 mlvl na exure vite, idziesz do kopalni na soldy jesli masz minimum 45 shielding i bijesz na ful defie, max 2 na klate, przy 3 zabijasz jednego na full atak, reszte normalnie na full defie, jakmasz red hp walisz vitke. I tak do ok 60 dista 50 shielda trenisz, i potem expisz gdzie chcesz. Mozesz isc do amazon camp, i bic amki i valkirie (rob lootbagi z chain armow, plate armow i double axe), exp leci szybko jak jestes sam, jak zejdziesz do podziemi uwazaj na witche ktore moga byc zlurowane, i po update sa dosc niebazpieczne, wala chyba z soul fire (hit po ok 40+). Jesli nie amazon camp do w ghostlandzie expisz takze ze spirami, bo szkoda marnowac strzaly jesli ze spirkow walimy juz max hity po ok 100. Jesli masz kase, kupujesz bolty i do hell gate.
I PAMIETAC! Nigdy nie bic slimow/fe/scarabow ze SPIROW, jesli zabijemy potwora nasze spiry zostana przykryte fieldem i bedziemy musieli czekac az field zniknie. Inaczej sie ma sprawa na serverach non pvp, tam fieldy znikaja o wieeele szybciej

Ostatnio edytowany przez Siergiey - 29-08-2004 o 14:37.
Siergiey jest offline  
stary 04-09-2004, 08:49   #10
Cors Ent
Użytkownik Forum
 
Cors Ent's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 674
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Azura
Poziom: 111
Cors Ent ma numer GG 2525795
Domyślny

palek ma tyle miejsc do expowania ze czesto trudno wybrac
jak nie chesz na roty, to majac skille powyzej 45 bizesz luk. capa na maxa strzalami wypychasz- na tym lvlu chyba z 500 wyjdzie i lecisz do hg na maly cmetarzyk.
tam bijesz ladnie bo jest duzo ghuli i szkieletow. i w miare ładie sie respia. no i 2 dsy. najlepiej miec kolo 15lvl zeby leciutko dsy sobie lurowac.
ale tam exp leci milusio jak na taki level postaci, a i z kaska na + na pewno wyjdziesz.
od 14- 17 lvlu na malym cmentarzyku w hg radze.
a po 17 to juz na duzy na dol mozesz isc.
cyklopow nie radze bo z kaska na "-" na pewno na nich wyjdziesz.
a od 20 lvl jak sie postarasz to juz na guardach mozna expic.
Cors Ent jest offline  
stary 05-09-2004, 20:26   #11
aktus
Użytkownik Forum
 
aktus's Avatar
 
Data dołączenia: 04 06 2004
Lokacja: Bezdomny z Gor Krańca Swiata
Wiek: 41

Posty: 392
aktus ma numer GG 6005132
Cool

lej roty na full defie. lej je dopuki nie bedziesz mial w miare wysokich skilli ( tak zeby rota klepnac na 2-3 razy na full def. wtedy od biedy mozesz isc na cycki. nie wczesniej bo bedzie to strata kasy i hp. jak cie obsiadzie/bedzie na ciebie szlo kilka cycuchow to jest raczej wazne zebys je jak najszybciej rozwalil. a poza tym mniejsze prawdopodobienstwo ze ktos zdazy "pomoc" ci w zabiciu cycka...
__________________
I feel like 11 years old nOOb...
Nie jestem podrecznym manualem. Moje gadu-gadu nie sluzy do spamowania mnie.



aktus jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:36.


Powered by vBulletin 3