Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Multimedia > Filmy

Notki

Filmy Gdy zdjęcia to za mało do akcji wkraczają filmy.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-02-2010, 00:05   #1
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny Statystyki Loot`u :)

Witam

Piszę, ponieważ chciałbym się z Wami podzielić tym, co pisałem przez kilka ostatnich miesięcy - Statystykami Lootu, jaki wypada z różnych potworów.

Statystyki te robię w swoim profilu użytkownika na tibia-wiki:

tibia-wiki.net/wiki/Użytkownik:Michaellll86


Tak, wiem, powstało już dużo statystyk tego rodzaju, jednak te od innych różnią się głównie w 2 kwestiach:

1) Wszystkie informacje znajdują się na jednej stronie

Jest to możliwe poprzez zastosowanie interfejsu graficznego, tzn. prócz podpisów pod potworami (które w sumie dodałem 2 dni temu) wszelkie informacje pojawiają się dopiero po najechaniu myszką na przedmiot/potwora i wyświetlają się w chmurce.
Oczywiście są wady i zalety takiego rozwiązania (wada - przy pierwszym uruchomieniu trzeba trochę poczekać, aż wszystko się wczyta), jednak uznałem, że ja to zrobię właśnie w takiej formie.

2) Informacje do statystyk są Waszą zasługą.

Nie wiem, może źle szukałem, ale ze wszystkich 4 stron ze statystykami loota, z jakimi się spotkałem, nie było wprost napisane "Jeśli chcecie pomóc, to ...". A ja tutaj piszę: "Tylko dzięki Wam ta strona może stać się najlepszą ze statystykami." Wszystko, czego potrzebuję, to filmów typu '.cam', stamtąd kopiuję Server Log i dodaję do statystyk.
Tak, jasne - są serwisy typu TibiaCAM i inne, ale problem jest taki, że dzięki tym serwisom dostaję wiadomości o Demonach, o Smokach, Meduzach, Hydrach itp., ale do statystyk potrzebuję także informacji o Szkieletach, Lwach, czy Szczurach, a filmów z takowym "huntem" nie znajdę w takich serwisach.
Właśnie dlatego tutaj piszę i proszę o pomoc - każdy tak, jak może - o nagrywanie filmików i zamieszczanie ich tutaj, lub wysyłanie do mnie (wszelkie szczegóły pod zamieszczonym wcześniej linkiem).

Nawet problem typu "TibiaCAM kosztuje" można ominąć, ponieważ jest darmowy zamiennik - o BynaCam pewnie niejedna osoba słyszała

Jednak to nie wszystko, co mam do zaoferowania - przeglądając pozostałe serwisy zauważyłem, że w kilku aspektach także wyróżnia się moja twórczość:

Dokładność i dbałość o szczegóły

Jeśli miałbym podawać przekłamane dane - nie podaję ich w ogóle (mięso, szynka - ich ilość jest nieznana, więc całkowicie rezygnuję z nich w statystykach).
Przejrzyjcie też staty innych witryn z potworami, z których wypadają książki i porównajcie do moich - wszędzie "książka" wypadająca z moba, to po prostu książka. Ja staram się odróżniać konkretne rodzaje.



Tym samym zapraszam Was do przejrzenia tych statystyk. Poniżej jeszcze raz podaję link:

tibia-wiki.net/wiki/Użytkownik:Michaellll86

I proszę o wpisywanie swoich uwag, które mielibyście do tego spisu, by ten mógł stać się jeszcze lepszym, a także do czynnego przyczyniania się, by te statystyki były jak najlepsze

Pozdrawiam
michaellll86
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-02-2010, 00:09   #2
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Wierze, ze znajda sie uzytkownicy, ktorzy z checia Ci pomoga. Powodzenia.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-02-2010, 10:45   #3
Ok'rzes
Użytkownik Forum
 
Ok'rzes's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2007
Lokacja: Jelenia Góra

Posty: 553
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Świat: Hiberna
Poziom: 10
Skille: 420
Poziom mag.: 10
Ok'rzes ma numer GG 6156548
Domyślny

Cóż przeczytałem całe ! Hah świetnie zrobione )!! Powodzenia
Ok'rzes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-02-2010, 00:45   #4
Niewiemjakinick
Użytkownik Forum
 
Niewiemjakinick's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2007

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Targenss
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 150
Domyślny

Życze powodzenia
Pjonteczka.
__________________
Niewiemjakinick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2010, 23:38   #5
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

Odzew po założeniu tematu był, ale... Jakiś taki niewielki. Bo jak inaczej można określić odpowiedź 6 osób przy ponad 700 odwiedzinach? Przysyłajcie Camy, to spis będzie coraz lepszy

Przed chwilą aktualizowałem statystyki - prawie 40 tysięcy potworów i tyleż przedmiotów (nie licząc złota).
Prócz tego już 6 potworów jest w przedziale "1-10 tysięcy zabić", a tym samym statystyki są dla nich już całkiem dobre.

Zapraszam do przeglądania jak i do współtworzenia i przypominam, że nawet jeśli Twoje możliwości sięgają minotaura, to i takie filmy będą przydatne.

tibia-wiki.net/wiki/Użytkownik:Michaellll86

Pozdrawiam
michaellll86
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2010, 15:07   #6
Gustek
Użytkownik Forum
 
Gustek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Wawa
Wiek: 33

Posty: 330
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: obsidia
Poziom: 9x
Gustek ma numer GG 1104284
Domyślny

http://www.speedyshare.com/files/21054677/Djinny.cam
Djinny + gargulce... 40 minut ale może Ci się przyda
Gustek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2010, 20:40   #7
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

Jasne, że się przyda Już pobrałem, wielkie dzięki
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-02-2010, 20:57   #8
CingCiong
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2008

Posty: 46
Domyślny

Pomysl super, tylko coś ci się algorytm obliczający procenty pierdzieli, np.Massacre shell wypada z prawdopodobieństwem 0%, a nie które rzadnkie przedmioty maja w nawiasie wartość około 90%. Może nie zakumałem o co chodzi tam, albo coś.
Ale jak mówiłem pomysł super tylko do dopracowania.
Chyba nie pogardzisz .txt ze skopiowanymi huntami?

Powodzenia
CingCiong jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-02-2010, 22:29   #9
kozotara
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2007

Posty: 10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CingCiong Pokaż post
Pomysl super, tylko coś ci się algorytm obliczający procenty pierdzieli, np.Massacre shell wypada z prawdopodobieństwem 0%, a nie które rzadnkie przedmioty maja w nawiasie wartość około 90%. Może nie zakumałem o co chodzi tam, albo coś.
Ale jak mówiłem pomysł super tylko do dopracowania.
Chyba nie pogardzisz .txt ze skopiowanymi huntami?

Powodzenia
Nie jestem pewien, o co dokładnie chodzi, więc odpowiem trochę naokoło...

U Massacre wszystkie przedmioty są na 0%, ponieważ żadna z otrzymanych tam wartości (na przykład - złota wypada 112.5 na jednego potwora) nie jest ani trochę pewna. Znaczy to tyle, że równie dobrze prawdziwą wartością będzie 50, albo 180 - nie wiem tego. Pewność ta będzie rosła wraz ze wzrostem zabitych potworów - właśnie dzięki temu np. u takiego Grim Reapera jestem w stanie powiedzieć, że "Dark Shield wypada średnio z częstotliwością 1 na prawie 27 potworów" z prawdopodobieństwem 95%.
Bo Massacre ubity został 2 razy, a Grim Reaper półtora tysiąca razy

Czy o to chodziło?

Jeśli zaś chodzi o skopiowany w txt Server Log - niestety pogardzę. To MUSZĄ być pliki "cam".
kozotara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2010, 16:01   #10
CingCiong
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 07 2008

Posty: 46
Domyślny

Spoko już doczytałem od czego są te procenty: to jest prawdopodobieństwo prawdopodobieństwa. I tu rodzi się pytanie czy takie gmatwanie ma sens.

Chwała Ci za to, że to robisz i że Ci się chciało i w żadnym razie nie chcę Cię zniechęcać, ale info w tej chmurce są troszkę nieczytelne, znaczy to co przekazują nie jest zbyt intuicyjne.

Jeszcze raz odnosząc się do wyników śmiem twierdzić, że po prostu przekombinowałeś z tym obliczaniem i tyle. Nie ma to większego sensu, ale jeżeli Ty go widzisz to dobrze, przyszłość osądzi.

A na razie życzę powodzenia. Pa
CingCiong jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:04.


Powered by vBulletin 3