Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 07-12-2007, 09:11   #21
Trickhor
Zbanowany
 
Data dołączenia: 30 07 2007
Lokacja: Zambrów
Wiek: 31

Posty: 133
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Trickhor
Profesja: Elite Knight
Gildia: Bezele
Świat: Honera
Poziom: 104
Poziom mag.: 7
Trickhor ma numer GG 7299216 Send a message via Skype™ to Trickhor
Domyślny

Jak dla mnie jest coraz lepiej. Po prostu chce się grać z update na update. Tibia robi się coraz ciekawsza i popularniejsza.
A co do tych co mówią, że rl tibia to ots...
Ty sobie lepiej dobrze porównaj otsa z rl tibią, nie będzie nigdy takiego otsa, który chociaż będzie dorównywał tibii grywalnością i popularnością, po prostu nie będzie!

CipSoft dobrze robi, żywioły bardzo urozmaicają grę, bez nich co raz mniej graczy by w to grało. Gra byłaby bez sensu gdyby wszyscy graliby od początku w ich ulubioną wersję -.-

Pozdro

Ostatnio edytowany przez Trickhor - 07-12-2007 o 09:12.
Trickhor jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-12-2007, 01:57   #22
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

Zeby jeszcze dali mozliwosc zamrozenia wroga...
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 08-12-2007, 09:39   #23
Aimech
Użytkownik forum
 
Aimech's Avatar
 
Data dołączenia: 23 11 2007
Lokacja: Łapy

Posty: 5
Imię: Aimech
Profesja: Royal Paladin
Gildia: In The End
Świat: Kyra
Poziom: 93
Skille: 89/69
Poziom mag.: 20
Domyślny

moim zdaniem nowy system zywiolow jest calkiem dobry. nawiazujac do trucizny zamienionej na zywiol ziemi jest to duzy plus poniewaz trucizna nie dziala na duza ilosc potworow (m. in. tak czesto oblegane Dwarfy).

chcialem jeszcze nawiazac do motywu z ograniczeniem dystansu broni miotanych dla paladyna. 3-4 kratek rzutu np wlocznia zupelnie wystarczy. jesli bedziesz chcial miec wiekszy dystans bierz kusze/luk ale musisz sie liczyc z oslabiona obrona. a jesli chcesz miec wieksza obrone to tracisz dystans. poruszylem ta kwestie (nie zwiazana z tematem tak zupelnie przy okazji ;p )

pozdrowienia
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
Dać druidowi charakter, ale nie skazywać go na służbę Matce Ziemi...
Foxbee
Druid zawsze byl "sluga" matki natury. w kazdej grze rpg druidzi trudnia sie w magii zwiazanej z natura.
Aimech jest offline  
stary 08-12-2007, 10:42   #24
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Hmm...żywioły będą nawet dobrym wprowadzeniem, ale paru rzeczy jeszcze się obawiam, jak będą wyglądały w praktyce...
Np:
-Knight miał spike sworda, chce kupić bright. Głównie expi na dragach, więc kupuje od razu miecz zaczarowany na lodowy. Sam przemienić go nie może. Po utracia działania co ma zrobić? Najlepszą alternatywą jest danie miecza kumplowi-driudowi, żeby ponownie zaczarował go. Ale jeżeli nie może? Ma kupić nowy-zaczarowany, a sprzedać stary? A co jeżeli ma avenegera ?? No właśnie...

-Nie napisali, że druidowi dadzą możliwość robienia run lodu i ziemi na FACC-u...

-Prawdopodobnie większa ilość noobów bedzie spamowała na forum: "Jak moge zrobic rzeby muj miecz byl prondowy?" itp.
Wylansowany jest offline  
stary 08-12-2007, 11:17   #25
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Foxbee Pokaż post
Dać druidowi charakter, ale nie skazywać go na służbę Matce Ziemi...
Foxbee
a ja właśnie wybrałem go bo jest "sługą ziemi"

@Wylansowany - wienc tak niebędziesz musiał co chwile kupować nowego sworda... bo enchanted gem sie kupuje a każda profa może zakląć broń... tylko sorek i druid mogą zakląć kamień szlachtny
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline  
stary 08-12-2007, 11:45   #26
Thorvald
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Tibia się zmienia, a moim zdaniem na lepsze. System żywiołów jest b.dobrym pomysłem, szczególnie dla druida, który od ostatniego update był taki jakby... bezpłciowy . Swoją drogą ciesze się, że przynajmniej tutaj zachowała się choć odrobina kultury.

Z wyrazami szacunku
Thorvald
 
stary 08-12-2007, 11:46   #27
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mazgier Pokaż post
Prawdziwa potworność, no nie? Poprostu niewyobrażalne chamstwo. Pracować i chcieć mieć z tego pieniądze zamiast rozdawać wszystko wszystkim za darmo. No zwyczajnie wierzyć się nie chce...

Ja gram na FACC, zwyczajnie szkoda mi kasy na PACC. Gram właściwie dlatego, że jest darmowe, zresztą byłoby to śmieszne, gdyby Tibia stała się płatna: wielu graczy zrezygnowałoby z gry, a nowi by nie dochodzili (w końcu kto wyda kase żeby grać w dwuwymiarową grę bez dźwięku?). Tak więc bezpłatność jest głównym atutem Tibii.

A oryginalność Tibii polega nie na tym, że jest zupełnie odmienna od innych gier, a więc nierozbudowana, lecz na niekonwencjonalności stworzenia. W grach typu WoW czy Lineage poruszamy się swobodnie, w jakimkolwiek kierunku. A w Tibii panuje układ kratkowy. To właśnie czyni ją wyjątkową. Trapy, rzucanie firefieldów, zakopywanie itemów innymi, czy gra byłaby bez tego lepsza? Zdecydowanie nie.
Pozdro.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline  
stary 08-12-2007, 13:16   #28
Zdzichu_Szprycha
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Skarżysko-Kamienna

Posty: 61
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Strzałka

Ja [CHAR]Zdzichu Szprycha[/CHAR] mam takie pytanko. Jak to jest z tymi nowymi czarami, żywiołami. Pall dostanie świętość. Czy hity zadawane z exori mas san w potwory nieumarłe takie jak Mumię będą takie same jak np. w Dragona? Jeśli nie, to jaka może być różnica w hitach powiedzmy przy palku 50lvl 16mlvl?
__________________
Zdzichu_Szprycha jest offline  
stary 08-12-2007, 22:01   #29
Foxbee
Użytkownik Forum
 
Foxbee's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Pergamin Od autora

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zdzichu_Szprycha Pokaż post
Ja [CHAR]Zdzichu Szprycha[/CHAR] mam takie pytanko. Jak to jest z tymi nowymi czarami, żywiołami. Pall dostanie świętość. Czy hity zadawane z exori mas san w potwory nieumarłe takie jak Mumię będą takie same jak np. w Dragona? Jeśli nie, to jaka może być różnica w hitach powiedzmy przy palku 50lvl 16mlvl?
Natomiast ja, Foxbee, bardzo proszę o zapoznanie się z celem i tematem dyskusji, a w nurtujących cię, drogi Zdzichu, sprawach odsyłam do odpowiedniego tematu w tym dziale...

A do tematu wracając, chcę wyjaśnić jedną sprawę. Albowiem niektórzy zupełnie niesłusznie podejrzewają, że temat ten jest spotkaniem tajnego kółka przeciwników wszelkich zmian w Tibii. Otóż nie! Update to taka rzecz, dzięki której sam logowałem się do Tibii nawet wtedy, gdy już dawno nie grałem. I zamierzam zrobić to jeszcze raz. Uaktualnienia to bardzo potrzebna rzecz, a skargi takie jak "Tibia 7.5 - to były czasy!" należy rozumieć raczej jako uznanie dla rozwiązań w grze z tamtych czasów. Zapewne nawet ci, którzy w ten sposób mówią, tak naprawdę chcieliby, aby zmiany szły w innym kierunku i o nim dopiero można by dyskutować. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
__________________
Jestem lisek - kogo liznę, wykituje na wściekliznę!

Ostatnio edytowany przez Foxbee - 08-12-2007 o 22:04.
Foxbee jest offline  
stary 09-12-2007, 02:35   #30
wrivalmaster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 12 2007

Posty: 5
Domyślny

Mam pewne pytanie związane z nowym systemem żywiołów. Wyczytałem, że:
-lód bedzie dobry na dragi, demce itp.
-ziemia na quary
-świętość na nieumarlaki
-ogień na lodowe potwory
-mort ogólnie na wszystko działa

A energia??? Nigdzie nie znalazlem odpowiedzi, dlatego jeśli ktoś grał na test servie proszę o odpowiedź
wrivalmaster jest offline  
stary 09-12-2007, 02:59   #31
Torog Velrock
Użytkownik Forum
 
Torog Velrock's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2005
Lokacja: mwahahahahahahahaha
Wiek: 30
Wpisy bloga: 6

Posty: 451
Stan: Usunięty
Profesja: Elite Knight
Świat: hahahahahahahah
Poziom: hah
Skille: hahahah
Poziom mag.: ha
Torog Velrock ma numer GG 6504355
Domyślny

Z tego co wiem o energii nic nie wiadomo ;]

najgorsze jest to że zabrali truciznę ;/ mogli by dać i Posion i Erath ;/ bo co, Skorpion będzie nawalał od Terra ? xD Cały Updat jest Świetny a co najmniej ciekawy (żywioły, zaklinanie, podział po dwa elementy na 2 klasy magiczne, światła dla Alladyna i niusowych rzeczy dla Najta ;]( tee nawet mi się pływanie podoba xD)
W sumie żywioły by mogli dać nawet wcześniej ;] ale to w sumie nic ;]
ważne że w ogóle zrobili ;] tylko dwa pytania mnie ciekawią -
*co będzie z trucizną skorpa ;/
*czy wszystkie elementy będą zadawały wszystkim Demejdża ;] (chociaż minimalnego)
Torog Velrock jest offline  
stary 09-12-2007, 03:04   #32
Misza
Użytkownik Forum
 
Misza's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2005
Lokacja: -+*≡☼SZWECJA☼≡*+-
Wpisy bloga: 3

Posty: 1,324
Domyślny

@up i 2up: gdzieś był schemat żywiołów, teraz nie pamiętam, gdzie ja go znalazłem. ;p

Ale wyglądało to tak:
Lód skuteczny na Ogień
Ogień skuteczny na Ziemię
Ziemia skuteczna na Energię
Energia skuteczna na Lód

Podstawowy żywioł druida > Podstawowy żywioł maga
Podstawowy żywioł maga > Pomocniczy żywioł druida
Pomocniczy żywioł druida > Pomocniczy żywioł maga
Pomocniczy żywioł maga > Podstawowy żywioł druida

I w drugą stronę, nieskuteczność:
Lód nieskuteczny na Energię
Ogień nieskuteczny na Lód
Ziemia nieskuteczna na Ogień
Energia nieskuteczna na Ziemię

+nieskuteczność w zakresie danego żywiołu, np. Ogień vs. Ogień

Jeszcze była rozpiska z czarami, w stylu różnice w manie i dmg między zaklęciami tego samego typu w obrębie różnych żywiołów, ale nie pamiętam.

CHYBA było to tak:
Podstawowy żywioł = więcej many, większy dmg, mniejszy obszar
Pomocniczy żywioł = mniej many, mniejszy dmg, większy obszar

Woah, przydałoby się ten tekst skopiować.
__________________
HELIUM~
Misza jest offline  
stary 09-12-2007, 18:37   #33
Monsword
Użytkownik Forum
 
Monsword's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Lokacja: Ziemia/Polska/Bydgoszcz

Posty: 335
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Galana
Domyślny

up@ mort,sd itp... to zywiol smierci i on bedzie najmocniej bil Humanów np Banditów, Theif'ów, itp a energie niepamioentam
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
To jest króliczek. Skopiuj go do swojej sygnaturki aby pomóc mu w zawładnieciu światem!!!

100% tego forum to ludzie. Jeżeli nie należysz do tych 0 % nie wklejaj tego podpisu.

Powybijam ci wszystkie oczy kijem, a jak zabraknie ci oczu dokleje ci nowe kropelką. A mój kij przewędruje twoją źrenice w akompaniamencie krzyku "This is Sparta"!!!!!!!!!!
Monsword jest offline  
stary 09-12-2007, 19:30   #34
wrivalmaster
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 12 2007

Posty: 5
Domyślny

To w takim razie na jakie potworki najlepiej sie będzie sprawdzać sorc?
Chodzi mi już o konkretne przykłady, expowiska itp.
Z góry dziękuje
wrivalmaster jest offline  
stary 10-12-2007, 00:42   #35
Kyle
Użytkownik forum
 
Kyle's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2007
Lokacja: Zamość
Wiek: 29

Posty: 11
Stan: Niegrający
Domyślny

Teraz z tymi żywiołami będzie jak w pokemonach.
Kyle jest offline  
stary 12-12-2007, 17:29   #36
Panicz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 07 2005
Lokacja: Olsztyn

Posty: 136
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Iridia
Poziom: ~
Poziom mag.: ~
Domyślny

update.hmmmmmmmm........
Dreszczyk emocji przy sciaganiu lub up`owaniu "nowej tibi",nieraz rozczarowanie albo nie ukrywana radosc,frajda z odkrywania nowosci,qestow itd.
To moje zdania o update.....xD

Pamietajmy ze panowie z Cipsoftu to nie filantropi i up-dejty maja umilac i ulatwiac gre ,aby gracze chcieli kupic pacc.

Co mnie osobiscie drazni ,takie ulatwianie.Jak zaczynalem grac (7.5 ) to od gracza z lvl 50+ mozna juz bylo sie spodziewac profesjonalizmu jakiegos (nie mowie o pvp !!!),jakiejs podstawowej wiedzy o tibi,mozna byla przypuszczac ze chociaz lubi klimat rpg.....a teraz niestety nie mozna tego powiedziec....

Aim bot byl krokiem ulatwiajacym i nakrecajacym ludzi na granie magicznymi profesjami,zrobilo sie tez mniej knightow co padli z kilkoma bp UHs orzy sobie....xD

Wzrost sily ciosu z meele dla knighta i wrecz super mega hiper hity dla palladyna tez raczej mialy nie zniechcac do grania tymi profesjami co sie dalo zauwazyc .........na erigu xD

Nie pisze o innych up`ach bo nie byly wedlug mnie tak przelomowe,ale OBECNY UP przebil wszystkie !!!!
Popularne visowanie "po skosie" i na 3 sq przebilo wszystko,jak juz ktos zauwazyl najwyzszy czas zapytac Cipsoft kiedy wejdzie nowa profesja "Rozowe Wrozki"

Ciesza mnie natomiast mana potiony od 80 lvl tylko dla druida i sorca,bo to te profesje bez many zyc nie potrafia.
Troszke razaca i przesadzona jest liczba ladunkow w niektorych runach ale coz....xD
Zal jest mi dobrego kolezki knighta....ale coz ...samo zycie .

Lecz w koncu hunt na demony bedzie wygladal tak jak powinien:
Knight bloczy a nie soluje z exori !!
Druid nie sadzi sds tylko leczy knighta,bo sie chlopaczyna sam juz nie wyUHa.
No i shooter sorc klepie demca gdy "koledzy sie zajma soba" a podzial expa jest sprawiedliwy i nikt nie jest stratny.

Co do zywiolow to jeszce nie mam zdania...ale chyba bedzie na +
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Panicz - 12-12-2007 o 17:32.
Panicz jest offline  
stary 12-12-2007, 18:06   #37
n@uriQo.
Użytkownik Forum
 
n@uriQo.'s Avatar
 
Data dołączenia: 09 10 2006
Lokacja: Siemianowice Śl.

Posty: 60
Stan: Niegrający
Domyślny

POKEMON !



HEH =*
n@uriQo. jest offline  
stary 12-12-2007, 21:34   #38
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

@Misza
Bardzo fajna rozpiska, ale między to trzeba włożyć jeszcze śmierć i świętość i poskładać do kupy

Wiadomo, że:
Śmierć: skuteczna przeciwko energii, ogniowi, ziemi, lodowi (chyba). Nieskuteczna przeciwko świętości.
Świętość: Skuteczna przeciwko śmierci, nieskuteczna przeciwko...no właśnie trzeba sprawdzić.

@Monsword
"Rycerze będą trochę uzależnieni od postaci magicznych, ponieważ będą mogły one za pomocą zaczarowanych klejnotów umagiczniać ich bronie."
News o update
Wylansowany jest offline  
stary 13-12-2007, 10:17   #39
Mersok
Użytkownik Forum
 
Mersok's Avatar
 
Data dołączenia: 08 11 2007

Posty: 82
Świat: Elysia
Domyślny

tibia straciła cały swój urok po tym update :/ Tibia 7.6 była najlepsza trzeba było sie uchać bez hotkeysów i to było dobre, ten kto zrobilo anihilatora na tibi 7.6 miał ogromny szacunek. A teraz Tibia zrobila sie za prosta nie trzeba sie nic wysilac zeby uciec przed pk.
Niech robią serwer 7.6 z nowymi outfitami i itemami ale stylem gry 7.6 .
Mersok jest offline  
stary 20-12-2007, 12:22   #40
Keira More
Użytkownik Forum
 
Keira More's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2006

Posty: 20
Stan: Początkujący
Imię: Ciara More
Profesja: Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 21
Skille: 57/42
Poziom mag.: 7
Domyślny

Poprostu Cipki dodali do tibii nowy element świata. To raczej dobrze.
__________________
STOP BŁENDOM W JINTERNECIE!!! KOCHAJONCY ORTOGFAFJE ŁONCZCIE SIEM!!!
Keira More jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:50.


Powered by vBulletin 3