Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-07-2005, 09:40   #1
Kajulec
Użytkownik Forum
 
Kajulec's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004

Posty: 1,632
Imię: Raititute
Profesja: Elite Knight
Gildia: Satanica
Świat: Astera
Kajulec ma numer GG 2445317
Domyślny Satanizm - Wasze zdania

Lukasz (Warszawa), 28
Religia jak kazda inna... tylko ze spolecznie szkodliwa... z racji swoich pogladow nieakceptowana przeze mnie.

Piotr (Warszawa), 29
Satanizm jest podobno nowa religia lub filozofia ktora jest mi zupelnie niepotrzebna.

Danuśka (Białystok), 12

Ludzie jak ludzie, dziwni, bo dziwni. Nie oznałam ich filozofii czy religii, ale sądze, że musi być ciekawa skoro tyle osób robi w okół tego szum

Monika (Kraków), 31

Nie wiem nie zastanawialam sie nad tym. Nie jestem zwolenniczka statanizmu. Ale mysle ze tu nie chodzi o wyglad lecz o dusze. Mysle ze satanista to czlowiek "wrazliwy inaczej", co nie znaczy ze popieram satanizm. Wszystko jest ok do momentu gdy ktos zaczyna byc krzywdzony. Staram sie byc tolerancyjna ale sa pewne granice.

Miłosz (Białystok), 20
Hmm. Czci szatana. Gardzi chrzescijanami. Hmm. Nie wiem jak z tymi obrzadkami. No, ale pewnie jakies "czarne msze" czy cos takiego. Choc to niekoniecznie. Przeciez to moze byc normalna osoba.

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

To co widzicie na gorze, to mala sonda, ktora przeprowadzilem, aby dowiedziec sie, co ludzie sadza o satanizmie. Jest to temat na pewno gleboki i nie mozna go jednoznacznie zakonczyc. Ale mnie ciekawia takze Wasze zdania na ten temat. Na 100% beda to zupelnie rozne wypowiedzi, ale to oczywiscie nie przeszkadza. No wiec, stukac w klawisze i dzielic sie ze soba informacjami. Jakie jest Wasze zdanie o satanizmie?

...
__________________

retired/retarded

Ostatnio edytowany przez Kajulec - 28-07-2005 o 09:41.
Kajulec jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-07-2005, 09:43   #2
Gunir
Redaktor
 
Gunir's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Knurów

Posty: 797
Domyślny

Kamos (Bydgoszcz/Knurów), 13
Jeśli ludzie wierzą w Boga, to czemu nie mają wierzyć w Szatana jeśli wg Boga istnieje? Religia.
__________________

Ostatnio edytowany przez Kamos - 28-07-2005 o 10:04.
Gunir jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 09:50   #3
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Cóż jeste satanizm i satanizm. Jest satanizm ludzi słabych, pragnących władzy i bogactw od demonów z którymi stara się połączyć, co oczywiście im nie wychodzi, bo sztuka takiego satanizmu już praktycznie wyginęła. Jest też satanizm, którego nie pojmuję, niby jakaś ideologia czerpania z życia pełnymi garściami, czy coś w tym stylu. Dla mnie to totalna bajka, lecz obiektywnie rzecz ujmując, religia jak każda inna. Ludzie postrzegają ją, jako wypatraszanie kotów i czarne msze, na których składa się ofiary z ludzi. Bulszit. Mi sataniści nie przeszkadzają, ale sam nim nie jestem i nie będę. Dlaczego? Bo interesuje sie takimi rzeczami i widze że satanizm wyznają najczęściej ludzie zrezygnowani, przygnębieni życiem, szukający jakiegoś pocieszenia, władzy, lub ucieczki od żeczywistości, bądź z nudów, no i dzieci które mazną pentagram na podzłodze pozapalają świece i chcą bawić sie w medium. Oczywiście najczęściej nie znaczy zawsze. Są też ludzie którzy naprawde w to wierzą i znam takich. Dlatego nie wyznaje tej religii, myślę że wystarczą mi własne idee życiowe, aby przebrnąć życie szczęśliwym. Proste :-)
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 09:52   #4
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Gdybym powiedział ci co o nich myślę, najprawdopobniej dostałbym bana na minimum miesiąc, albo wdal się w niepotrzebną dyskusje z niektórymi userami.
Niech trafią tam, gdzie ich miszczu. o.O
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:01   #5
hoomik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 11 2003

Posty: 2,117
Domyślny

Z racji iz nie wierze w boga, nie wierze rowniez i w szatana. Dlatego caly ten satanizm (a zwlaszcza zamieszanie robione wokol niego) wywoluje u mnie jedynie szczery smiech.
hoomik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:02   #6
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Gohan,16
Satanizm...hmm...jedni twierdzą,że oni jedzą koty,cóż w Chinach jedzą psy
Drudzy twierdzą,że hmm...pomińmy to
Moim zdaniem jest to grupa ludzi która nie zaznała zaspokojenia od religii Chrześcijańskiej,lub są poprostu zbyt młodzi aby zrozumieć co robią...
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:07   #7
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 36

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny Hail Satan - czyli jak to jest naprawde.

Jako wyznawca tej pięknej filozofii wypowiem na jej temat się jako pierwszy.

Satanizm, jest Filozofią, odrzucającą Boga i Szatana, spytacie dlaczego nazywamy się Satanistami, a nie wierzymy w Szatana?
- Szatan to z Hebrajskiego "Wróg", My jesteśmy wrogo nastawieniu do Instytucji Kościoła Katolickiego, niektórzy również są wrogami wszystkich Chrześcijan lecz ja kultywowuje jednostki.
- Jak wiadomo dzisiaj jest ogrom różnych filozofii życiowych, więc nikt nie zwraciłby uwagi na Satanizm gdyby nazywał się jakoś inaczej. A samo słowo Satwanizm od wieków wzbudza kontrowersje, intryguje i straszy, ale z drugiej strony jest zaciekawieniem, gdyż dużo ludzi słyszało o Satanistach, Czarnych Mszach itp... ale w życiu nie spotkali Satanisty, i samo zdanie "Jestem Satanistą" wzbudza ciekawość i pozwala się wybić z tłumu jako jednostka.
Trudno tutaj wymienić nasze zasady, gdyż sam prekursor tej wiary, Anton Szandor LaVey powiedział "Nie można jednoznacznie powiedzieć czym jest Satanizm, gdyż każdy Satanista dostosowuje tą wiare do Swoich potrzeb". Ale w skrócie Satanizm jest właśnie zaspokajaniem Swoich potrzeb, gdyż jeśli chcemy uprawiać sex robimy to! Jeśli mamy ochote na wędline w czasie postu jemy to ! Jeśli w dzień święty mamy ochote się bawić to nikt nam tego nie zabroni! Satanizm jest zaspokojeniem wszystkich tak zwanych "grzechów".
Oczywiście zaraz powiecie że zabijamy dzieci itp.. Otóż każdy szanujący się Satanista nie skrzywdzi nigdy dziecka, gdyż nasz kodeks tego zabrania, nie znajdziecie wśród nas pedofili gdyż nimi gardzimy, jeśli Satanista okaże się pedofilem to znaczy że nie jest Satanistą ! Bo każdy może stwierdzić że jest wyznawcą tej wiary, tak samo jak kazdy może powiedzieć że jest Elvisem Presleyem.

Wypisze tutaj większość naszych zasad

9 Twierdzeń Satanizmu

1 Szatan reprezentuje zaspokojenie żądz zamiast wstrzemięźliwości.

2 Szatan reprezentuje pełnię życia zamiast duchowych mrzonek!

3 Szatan reprezentuje nieskalaną mądrość zamiast obłudnego oszukiwania samego siebie.

4 Szatan reprezentuje przychylność dla tych, którzy na to zasługują, zamiast marnowania miłości na niewdzięczników.

5 Szatan reprezentuje zemstę zamiast nadstawiania drugiego policzka! (Jeśli ktoś uderzy Cie w policzek, roztrzaskaj mu drugi!)

6 Szatan reprezentuje odpowiedzialność w stosunku do odpowiedzialnych zamiast troski o psychicznych wampirów!

7 Szatan reprezentuje opinię, że człowiek jest zwierzęciem, niekiedy lepszym, ale częściej gorszym od czworonogów, z powodu zaś swojego "boskiego - duchowego i intelektualnego rozwoju" stał się najbardziej drapieżnym zwierzęciem ze wszystkich!

8 Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, ponieważ prowadzą one do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia!

9 Szatan jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek Kościół posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dawał mu zajęcie!

Jedenaście Satanistycznych zasad Ziemi:

1. Nie dawaj rad ani nie wydawaj opinii póki cię o to nie poproszą.

2. Nie opowiadaj o swoich problemach innym póki nie jesteś pewien, że chcą tego słuchać.

3. Kiedy jesteś w cudzym legowisku okazuj szacunek, lub w ogóle tam nie wchodź.

4. Jeśli gość w twoim legowisku drażni cię, potraktuj go z okrucieństwem i bez litości.

5. Nie zabieraj się do seksu, póki nie dostaniesz wyraźnego sygnału przyzwolenia.

6.Nie zabieraj niczego co nie należy do ciebie, chyba, że jest to ciężar dla kogoś i płacze on by go od tego uwolnić.

7. Wyraź wdzięczność sile magii, jeśli użyłeś jej z sukcesem by zaspokoić swoje żądze. Jeśli wyprzesz się tej siły po użyciu jej z powodzeniem, stracisz wszystko, co osiągnąłeś.

8. Nie narzekaj na nic, co jesteś w stanie zmienić.

9. Nie rób krzywdy małym dzieciom.

10. Nie zabijaj zwierząt, chyba, że zostałeś zaatakowany lub jesteś głodny.

11. Kiedy jesteś na otwartym terenie nie zaczepiaj nikogo. Jeśli ktoś zaczepia ciebie poproś go by przestał. Jeśli nie przestanie, zniszcz go.

Oczywiście Sataniści nie uważają Swojej wiary za doskonałą i mamy również grzechy, oto i one:

1) Głupota - jest na tej liście grzechem najwyższym; grzechem podstawowym satanizmu. Wielka to szkoda, że głupota nie boli. Ignorancja to rzecz jedna, lecz nasze społeczeństwo wręcz coraz bardziej afirmuje głupotę. Fundamentem jej są ludzie robiący wszystko co im się powie. Media promują nieledwie kult głupoty jako postawę nie dość, że akceptowalną, lecz wręcz czci wszelkiej godną. Sataniści muszą umieć przejrzeć manipulację i nie mogą pozwalać sobie na głupotę.

2) Pretensjonalność - puste pozowanie jest rzeczą w najwyższym stopniu irytującą i jest sprzeczne z zasadami Niższej Magii. Utrzymuje ona rynkową koniunkturę w tym samym stopniu co głupota. Każdy ma prawo czuć się wielkim, nieważne czy może obnosić się z bogactwem czy nie.

3) Solipsyzm - może być wielkim zagrożeniem satanistów. Przypisywanie własnych reakcji, poglądów czy uczuć komuś, kto jest prawdopodobnie mniej przyjaznym niż ty sam. Błędem jest oczekiwać od ludzi, że darzą cię tym samym poważaniem, grzecznością i szacunkiem z którym się do nich naturalnie odnosi. Nie odpowiedzą tym samym. W zamian satanista musi starać się stosować w życiu zasadę "Czyń innym tak, jak oni tobie". Ten trud musi podjąć większość nas; trzeba byś czujnym aby nie popaść w sielską ułudę wiary w to, iż wszyscy cię lubią. Jak powiedziano, pewne utopie w sam raz się nadają dla społeczeństwa filozofów, a my niestety (lub na szczęście z makiawelistycznego punktu widzenia) do niego należymy.

4) Megalomania - jest dziewiątym postulatem satanizmu, ale zasługuje by ją tu wymienić jako kolejny grzech główny. Nie wolno nam akceptować ani świętych krów, które się nam podsuwa, ni narzucanych ról. Megalomania jest dobra tylko wtedy gdy jest źródłem przyjemności, ale i wtedy powinno się być jej świadomym. Jednakże wtedy nie jest już chorobliwym przerostem ego.

5) Konformistyczna stadność - jest oczywistym złem z pozycji satanizmu. Nie ma nic złego w spełnianiu życzeń drugiego człowieka, jeżeli zdecydowanie sprawia ci to przyjemność. Jednakże głupiec tylko podąża za stadem, pozwalając by jego bezosobowy duch dyktował mu rozkazy. Istotą jest mądrze wybrać Mistrza, zamiast dać się zniewolić labilności tłumu.

6) Ograniczenie - znowu, rzecz która może przysporzyć mnóstwa bólu sataniście. Nie wolno ci nigdy tracić wglądu w to kim i czym jesteś, i jak wielką siłą dysponujesz przez sam fakt swego istnienia. To ty, tu i teraz - tworzysz historię. Miej zawsze na uwagę szeroki kontekst historyczny i społeczny swoich działań. I to także jest istotą Wyższej i Niższej Magii. Musisz widzieć zarysy i kształty oraz umieć tworzyć całości, jeżeli chcesz odnajdywać właściwe miejsce rzeczy.

7) Niepamięć historii Ducha - bądź świadom że jest ona jednym z warunków wtłaczania w ludzkie umysły ideologii, przedstawianych jako 'nowe' i 'inne', podczas gdy w rzeczywistości są one dobrze znane, a jedynie 'opakowane' jak nowość. Oczekuje się od nas, byśmy bredzili o geniuszu 'stwórcy' a zapominali o prawdzie. Zaprawdę, cecha to przeznaczonych na przemiał.

8) Bezkompromisowa duma - ważnym jest pierwsze słowo. Bowiem duma jest cechą wspaniałą, ale tylko tak długo, dopóki nie wylewa się dziecka z kąpielą. Zasadą satanizmu jest kryterium pragmatyczne: dobrym jest to co ci służy. Lecz gdy już nie służy, a raczej zapędziło cię w ślepy zaułek, i jedyną rzeczą, jaka ci pozostała, jest powiedzieć: "Pomyliłem się, przyznaję. Pójdźmy na kompromis" - zrób to.

9) Brak wrażliwości estetycznej - fizykalny odpowiednik czynnika zrównoważenia. Jest ważna w Niższej Magii i powinna być kultywowana. Jest rzeczą oczywistą, że nie daje ona ogromnych zysków, dlatego też jest pogardzana w konsumpcyjnych społeczeństwach, lecz jest jednak ważnym narzędziem satanizmu i warunkiem magicznej skuteczności. Nie jest czymś, co ma dawać łatwą przyjemność - jest czym jest. Wrażliwość na piękno jest w wysokim stopniu zależne od osoby, ale istnieją ponad wszelką wątpliwość dzieła uniwersalnie piękne i, jako takich, nie powinno się ich negować.


Sataniści są Indywidualistami, tzn. nie podążają za stadem, jesteśmy samowystarczalni a otaczamy się jedynie wąskim gronem przyjaciół i czasem rodziny. Ale można wymienić kilka Satanistycznych organizacji, najpopularniejsza z nich to Kościół Szatana (założycielem jest A.S. LaVey), powstał 30 Kwietnia 1970 o północy gdy jego prekursor ceremonalnie ogolił głowe na "zero". (Są również opinie że Kościoł Szatana powstał 30 Października w Noc Walpurgii). Drugą organizacja jest Świątynia Seta, lecz ujmuje ona Szatana osobowo więc nie rozpisuje się o niej gdyż nią gardze.

Czarne Msze nigdy w Sataniźmie nie występowały, są one tworem szatanizmu. Tutaj macie krótkie wyjaśnienie:

Szatanizm - idioci którzy kultywowują Szatana jako swojego boga, robią często Czarne Msze, zbierają się w grupach (sektach), i najczęściej są myleni z Satanistami.

Lucyferianizm - W XII wieku naszej ery, istniała sekta Lucyferian która czciła Lycyfera jako Swojego boga, wiąże się z nimi ciekawa legenda ale nie mam ochoty aby ją tutaj napisać.

Satanizm Okultystyczny - Satanizm, o nim napisałem w tym poście lecz przyjmuje on istnienie Magi

Satanizm Racjonalny - jak wyżej ale odrzuca Magie.

No cóż, zapraszam Matka Uciekaido (chyba dobrze nick napisałem) oraz Barona Kaldricka do dyskusji (gdyż jak widziałem na forum Heretyków, z nimi będzie niezła wymiana poglądów). Hail Satan!

Ostatnio edytowany przez Berials - 28-07-2005 o 10:11.
Berials jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:10   #8
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

@Berials
A to prawda,że jecie koty ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:11   #9
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny a na samym początku......

co myślę o satanizmie? a co można myśleć o pseudo religii negującej pod każdym względem kościół, która powstała w czasach ciemnoty społecznej średniowiecza pod wpływem zbyt wielkiej dominacji kościoła..
otóż to.. chłopi, którzy uznali, że kościół ma za wiele niż mogą dać i chce więcej postanowili sami znaleźć jakąś nową religię, w związku z tym, że ich ukochani kapłani reprezentowali katolicyzm jednocześnie grabiąc ich bardziej niźli można stworzyli zupełne tego przeciwieństwo...

tak więc, co można myśleć o pseudoreligii ociemniałych chłopów, którzy sami stworzyli ten nurt? to jest, że tak powiem z lekka żałosne, te wszystkie pseudorytuały, ludzie, którzy ubierając się w czerń -bo-są-satanistami-... stąd biedne dewotki pewnie ataków apopleksji dostają na widok metala XD

jednak wierzący (chodzi już o katolików), którzy by zanegowali owy nurt i to, co oni wyznają, sami by przecież zaprzeczyli własnej wierze, jako, że w niej istnieje pojęcie zła, jakie jest przeciwieństwem dobrego Boga..
tak więc wyznawać pojęcie i nadawać im formę... satanizm jest dla znudzonych dzieci, bądź lekkich psycholi którzy się nie mogą odnaleźć, satanizm to rozrywka, dostarcza emocji, jest przecież taaaka mroczna...
ale to dość tępa rozrywka
cały ten rozwój jaki powstał satanizmu to po prostu ludzka fascynacja złem.. a tak naprawdę.. to co napisałam na samym początku XD
Cytuj:
Sataniści są Indywidualistami, tzn. nie podążają za stadem
na swój sposób podążają za stadem, a raczej swoją czarną owieczką ze stada, jeśli już jest tu jakiś indywidualizm to ich grupy a nie jednostki..

d. Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..

Ostatnio edytowany przez Taube - 28-07-2005 o 10:13.
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:12   #10
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 36

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

re: Gohan
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Berials
10. Nie zabijaj zwierząt, chyba, że zostałeś zaatakowany lub jesteś głodny.
re: UP

Satanizm został stworzony w 1970roku. W średniowieczu istniały religie szatanistyczne. A co do indywidualizmu, nie łączymy się w grupy, Kościoł Szatana jest grupą ale o nim też moge dłuższą notke napisać która argumentuje indywidualizm tej instytucji. A jeśli chodzi o Czarne Owieczki w Stadach, to nasze stada Tworzymy tylko My i nasi najbliżsi przyjaciele, nie ma w nim miejsca na czarne owce. Chyba wciąż myli wam się Satanizm (jednostki) z szatanizmem (Czarne Msze, sekty, koty, ZŁO!)

Czytaj potem zadawaj pytania.

Ostatnio edytowany przez Berials - 28-07-2005 o 10:23.
Berials jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:13   #11
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Berials
re: UP



Czytaj potem zadawaj pytania.
Dobra,a jak jesteście głodni to je jecie ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:15   #12
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

@Berials
Ładnie kopiujesz z 'dzieł' LaVeya. Czyżby satan.pl?...
To ja się pobawię w komentowanie...
Cytuj:
Jest satanizm ludzi słabych, pragnących władzy i bogactw od demonów z którymi stara się połączyć, co oczywiście im nie wychodzi, bo sztuka takiego satanizmu już praktycznie wyginęła.
To jest okultyzm, po pirewsze, nie satanizm. Sztuka takiego satanizmu nie mogła wyginąć, bo nigdy nie powstała - jako że sam satanizm powstał w drugiej połowie XX wieku, wraz z biblią LaVeya. Po drugie - niekoniecznie każdy, kto bawi się okultyzmem (a także i innymi odmianami magyi), musi być człowiekiem słabym, pragnącym władzy, etc. Może to być równie dobrze silny, emocjonalnie i psychicznie stabilny człowiek, który 'poszerza swoje horyzonty'.
Cytuj:
Dla mnie to totalna bajka, lecz obiektywnie rzecz ujmując, religia jak każda inna.
Błąd rzeczowy nr. 1 - to nie jest religia. To filozofia, czy droga życia. To spora różnica... Sataniści nie muszą wierzyć w nic, czego się nie da naukowo udowodnić. Wystarczy, że wierzą w siebie.
Cytuj:
Bo interesuje sie takimi rzeczami i widze że satanizm wyznają najczęściej ludzie zrezygnowani, przygnębieni życiem, szukający jakiegoś pocieszenia, władzy, lub ucieczki od RZeczywistości, bądź z nudów, no i dzieci które mazną pentagram na podzłodze pozapalają świece i chcą bawić sie w medium.
Nie posługuj się stereotypami, bo jest to conajmniej głupie. Ja również mogę sypnąć z rękawa masą stereotypów, dotyczących chociażby ludzi, którzy rękami i nogami zapierają się - tak jak ty - że są wolni i wszechmocni we własnym zakresie...
Cytuj:
Gdybym powiedział ci co o nich myślę, najprawdopobniej dostałbym bana na minimum miesiąc, albo wdal się w niepotrzebną dyskusje z niektórymi userami.
Niech trafią tam, gdzie ich miszczu. o.O
Czyli mają żyć wiecznie? Bo mistrzem satanisty jest on sam...
EDIT:
@Taube
Cytuj:
a co można myśleć o pseudo religii negującej pod każdym względem kościół, która powstała w czasach ciemnoty społecznej średniowiecza pod wpływem zbyt wielkiej dominacji kościoła..
Pieprzysz. Satanizm powstał w połowie XX wieku, więc jeśli dla Ciebie to ciemnota społeczna średniowiecza, to gratuluję wymysłu nowej historii.
W czasach tej 'ciemnoty', jak to nazwałaś, rozwijały się kryte religie pogańskie, rozwijał się Zakon Syjonu, rozwijał się - choć również w ukryciu - bafometyzm, lucyferianizm, oraz masa odłamów religii rzymsko-katolickiej, jak chociażby biczownicy. Satanizm nie ma nic wspólnego z żadną z tych pseudo-religii.
Cytuj:
satanizm jest dla znudzonych dzieci, bądź lekkich psycholi którzy się nie mogą odnaleźć, satanizm to rozrywka, dostarcza emocji, jest przecież taaaka mroczna...
A katolicyzm jest dla dewotów, bądź ludzi słabych psychicznie i emocjonalnie, którzy potrzebują wsparcia duchowego, bo sami nie są w stanie wytrzymać natłoku spraw. Katolicyzm jest prosty, bo przecież wszyscy wyznają tą religię...
Cytuj:
Dobra,a jak jesteście głodni to je jecie ?
Co ma żarcie kotów do bycia satanistą, bo ja nie paniał?
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"

Ostatnio edytowany przez Baron Kaldrick - 28-07-2005 o 10:20.
Baron Kaldrick jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:19   #13
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 36

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

re: UP

Owszem, zasady skopiowałem z działu Czytelnia Satan.pl. Nie widze w tym nic złego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick
Bo mistrzem satanisty jest on sam...
Ja raczej bym powiedział, że Satanista jest Bogiem sam dla Siebie. Ale to w sumie to samo.

re: Gohan

Jeśli wylądowałbym na bezludnej wyspie, z Kotem. To uwierz mi że bym go zjadł.

Ostatnio edytowany przez Berials - 28-07-2005 o 10:21.
Berials jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:24   #14
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Satanizm... Ciezko mi o tym mowic... Kiedys myslale, ze wiem o tym 'czyms' wszystko. Ale im wiecej sie dowiadywalem tym tak naprawde wiedzialem mniej

Doszlem do jednego, kluczowego wniosku. Satanizm to nie zadna filozofia czy relaigia. TO najnormalniejsza subkultura (a te podpinamy pod filozofie).

Dla mnie to jest tak prymitywne, ze szkoda gadac. I byc moze wlasnie LeVay stal sie nieswiadomym tworca tej... subkultury. Pozwala ona nam usprawiedliwic nasze najskrytsze marzenia i pozwolic na ich realizacje.

W wiekszosci wypadkow jak ktos przyzna sie, ze jest 'satanista' badz 'szatanista' smiac mi sie zachciewa... Mysle sobie wtedy: 'kto moze plodzic takich pacanow' - przepraszam owych satanistow, ale taka jest prawda. Bunt... nic wiecej;]
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:26   #15
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Berials
re: Gohan

Jeśli wylądowałbym na bezludnej wyspie, z Kotem. To uwierz mi że bym go zjadł.
A gwałcicie dziewice ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:27   #16
Pogromca pk
Zbanowany
 
Pogromca pk's Avatar
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Siedziba Świętej Inkwizycji

Posty: 234
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Baron Kaldrick
A katolicyzm jest dla dewotów, bądź ludzi słabych psychicznie i emocjonalnie, którzy potrzebują wsparcia duchowego, bo sami nie są w stanie wytrzymać natłoku spraw. Katolicyzm jest prosty, bo przecież wszyscy wyznają tą religię...
Euhuaheuahuehua? Brednia <pff, uhh, pufff>
To nawet nie stereotyp, tylko to co mysli wiekszosc ateistow.

@Matek:
Po raz pierwszy zgadzam sie z Matkiem Uciekaido! o_O
W tym temacie ma swieta racje.

Ostatnio edytowany przez Pogromca pk - 28-07-2005 o 10:36.
Pogromca pk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:31   #17
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 36

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

re: Gohan

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Berials
Nie zabieraj się do seksu, póki nie dostaniesz wyraźnego sygnału przyzwolenia.
Gwałt, to seks "wymuszony". Czyli co z tym idzie nie gwałcimy. Jeśli mamy okazje do sexu, z dziewicą to czemu nie.

re: Matek Uciekaido

No cóż, subkulturami są Metale, Skejci, Punki, Skinheadzi. Ale Metale i Skejci oprócz ubioru nic więcej nie wdrążają w życie, Punki i Skinheadzi mają Swoją filozofie której się trzymają (Punki niszą system a Skinheadzi niszczą Punków).
A Satanizm, możesz nazywać jak chcesz, Ty to nazwiesz subkulturą, inni nazwą to wiarą, ktoś już nazywał to nawet religią. Wolna wola wolne słowa.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Uciekaido
Bunt... nic wiecej;]
Bunt przed czym?
Berials jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:34   #18
Gufat III
Użytkownik Forum
 
Gufat III's Avatar
 
Data dołączenia: 08 12 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 19

Posty: 357
Stan: Na emeryturze
Świat: Nova
Gufat III ma numer GG 8644522
Domyślny

Cytuj:
To jest okultyzm, po pirewsze, nie satanizm. Sztuka takiego satanizmu nie mogła wyginąć, bo nigdy nie powstała - jako że sam satanizm powstał w drugiej połowie XX wieku, wraz z biblią LaVeya. Po drugie - niekoniecznie każdy, kto bawi się okultyzmem (a także i innymi odmianami magyi), musi być człowiekiem słabym, pragnącym władzy, etc. Może to być równie dobrze silny, emocjonalnie i psychicznie stabilny człowiek, który 'poszerza swoje horyzonty'.
Satanizm, Szatanizm, w wymowie nie ma dużej różnicy, więc mogłem sie pomylić. Co do drugiej części - czytaj ze zrozumieniem, albo nie wyrywaj moich zdań z kontekstu. Dalej napisałem, że najczęściej nie znaczy zawsze, czyli że nie zawsze są to ludzie o jakich pisałem.
Cytuj:
Błąd rzeczowy nr. 1 - to nie jest religia. To filozofia, czy droga życia. To spora różnica... Sataniści nie muszą wierzyć w nic, czego się nie da naukowo udowodnić. Wystarczy, że wierzą w siebie.
Świetnie, czyli można wyznawać tą filozofię, jednocześnie wierząc w Boga? Bo wydaje mi sie że filozofia i wiara to różne rzeczy, a tutaj sie gryzą.
Cytuj:
Nie posługuj się stereotypami, bo jest to conajmniej głupie. Ja również mogę sypnąć z rękawa masą stereotypów, dotyczących chociażby ludzi, którzy rękami i nogami zapierają się - tak jak ty - że są wolni i wszechmocni we własnym zakresie...
Wnioski swoje wysunąłem z własnych doświadczeń z tymi ludźmi, więc nie mów mi że posługuje się stereotypem. Oczywiście może być inaczej niż mówie, ale ja miałem takie doświadczenia.
__________________
-> regulamin (Goń się, dziadu /przyp. Gufat)
Masz problem?/przyp. dziadu
Tak, mam okres i jestem zdenerwowany. Ty pewnie masz ten sam problem /przyp. Gufat
Gufat III jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:38   #19
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Berials
Bunt przed czym?
Przed normalnoscia. Chec pokazania ludzia, ze 'ja jestem inny! bardzo inny!". Zreszta w tej kwestii sie nie dogadamy ja to widze tak a ty tak
Kwestia tego w co wierzymy

Cytuj:
Świetnie, czyli można wyznawać tą filozofię, jednocześnie wierząc w Boga? Bo wydaje mi sie że filozofia i wiara to różne rzeczy, a tutaj sie gryzą.
A dlaczego nie? Zeby odrzucic Boga trzeba w niego uwierzyc
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 28-07-2005 o 10:41.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2005, 10:41   #20
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

@Berials:
A to prawda,że w nocy chodzicie po ulicach i śpiewacie satanistyczne piosenki ?Tam gdzie ja mieszkam są sataniści i tak właśnie robią.
Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna to powiedz także jakie piosenki (tzn. tytuły)
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:32.


Powered by vBulletin 3