Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Wasze propozycje poradników

Notki

Wasze propozycje poradników Zanim Twój poradnik trafi na strone, zostanie tutaj sprawdzony.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-02-2012, 16:16   #1
zyziekholland
Guest
 

Posty: n/a
Żarówka Poradnik dla palladyna 1 do 80 lvl FACC gracza z 12-letnim stazem

Poradnik dla palla od 1 lvla do 80 FACC ![

Wiec tak zaczynamy na Rookgaardzie gdzie na wstepie idziemy na Minotaur Hell Quest.Staramy sie dojsc do skrzyni z Carlin Swordem zabieramy szybko miecz i wkladamy go w ekwipunek.Prawdopodobnie padniemy ale nie nalezy sie tym zbytnio przejmowac,moze komus uda sie uciec .Ok przypuscmy ze padlismy i budzimy sie w swiatyni,teraz staramy sie zdobyc studded armora,leather boots i wooden shield,mozliwe ze komus uda sie to znalesc po drodze na MH Quest.I to jest juz nasz eq aż do 8 lvla gdziez na lepszy szkoda tracic czas.Questow tez juz innych nie robimy nawet na legion helmeta szkoda czasu chyba ze komus sie chce isc po present.Nastepnie az do 8 lvla expimy tylko na wolfach i czasem bugach.Jesli czasem po drodze spotkamy jakiegos trolla to tez go ubijamy i zbieramy cale zloto.Lepszego eq nie potrzebujemy na takie potworki.Przy takiej grze przechodzimy rocka w okolo 3 godziny.

Wazne jest zeby uzywac carlin sworda a nie mace.Ma w prawdzie ten -1 ataku mniej ale przy expieniu 1 do 8 lvla roznica ta jest prawie nie widoczna przy tak krótkiej grze na rooku, a uzywanie carlin sworda na roku przyda nam sie potem na mainie gdzie na wstepie kupimy w markecie poison daggera ktory w przypadku zbyt duzej liczby trolli bedzie ratowal nam tylek w poczatkowej fazie treningu i to bedzie wieksza korzysc .
Ok wbilismy 8 lvl teraz przypuscmy ze udalo nam sie uzbierac okolo 200 - 300 golda to za wszystko kupujemy carlin swordy.wybieramy postac palladyna , zabieramy legi 4 arma i armora 7 arma i wbijamy na statek do Carlin.Wiem ze bylo wiele podobnych poradnikow ale nie wszystko bylo w nich ok.Teraz sprzedajemy wszystkie carlin swordy u npc w carlin i kase wrzucamy do banku,zostawiamy sobie tylko 50 golda w bp.
Nastepnie otwieramy market i kupujemy poison daggera ktorego bierzemy do plecaka.I wyruszamy w podroż do Ab'Dendriel.Prawda jest ze tam jest najlepsze miejsce dla palla 8 lvl.Kupujemy klucz do troli i wbijamy tam trenować.Nie musimy tam mieszkac wystarczy mieszkac w Carlin chyba ze ktos boi sie ze bedzie mial po smierci zbyt dluga droge do ciała ,ale co moze byc w ciele 8 levelowej czy 15 levelowej postaci .
Nie powiem dokladnie do ktorego lvla tam zostac powiem tylko ze do distance 40-45 najlepiej i pamietajcie o tym zeby 2 trolle zawsze was bily gdyz shielding u paladyna jest bardzo ważny takie moje zdanie a wiem ze rożnie ludzie mowia,jednak ja wiem swoje i wiem ze jest wazny.Pamietajmy o uzywaniu spearow na full def.Ok mamy 45 distance i przypuscmy 13-15 lvl teraz mozemy zdobyc troche lepszy eq a wiec za zloto uzbierane na trolach kupujemy beleted cape w Markecie (ja zaplacilem okolo 400 gp) i tyle reszta eq zostaje.I teraz do wyboru mozemy isc expic na cyklpy lub na dwarfy i dwarf soldiery.Ja uwazam ze lepsza opcja do dwarfy gdzie mozna wylodowac iron ore za ktore w markecie dostaniemy minimum 1 k a za to juz fajny eq mozna kupic.Malo tego Dwarfen shield 26 def i Soldier Helmet.Taki eq wystarcza na ten lvl w zupelnosci.Huncimy tam do 25 lvla.

Ważna rzecz : nie ma najmniejszego sensu kupowac pacca dla paladyna do 50 lvla.Dla palla jest mnustwo miejscowek do expienia na facu gdzie nie ma wiele osob.Ja np expie na fibuli.Najlepiej zaopatrzyc sie w pacca dopiero na 80 lvlu.Takie moje skromne zdanie.

Co jeszcze wazne jesli chodzi o distance skilla to jak kto woli ale ja od distance 45 wogule nie trenuje dopiero w puzniejszej fazie gdy na dwarf geomancer lub z innymi playerami.
Niektorzy lubia od 8 lvla jak najszybciej wbic skila 80 dista i np 60 shieldinga ale potem dosc mocno boli strata takiego skila w przypadku smierci.Chyba ze ktos lubi sie bawic w pk ale moim skromnym zdaniem po tylu latach gry w Tibie palladyn jest teraz najgorsza postacia do pk co nie zmienia faktu ze mi najprzyjemniej sie palem gra.Tak na marginesie odbiegajac od tematu to wogule kilka lat w stecz w tibi byl duzo lepszy klimat gdzie ludzie chetniej chodzili na wspolne questy , magowie i druidzi walczyli skull stafem , bylo mozliwe lurowanie i wszystkiego mozna bylo sie w gdzie spodziewac a teraz jest w prawdzie duzo wiecej itemow i market jest olbrzymim pozytywem ale Gra Tibia straciła ten swój wspanialy klimat.Nastala lekko to ujmujac monotonia wbijania lvla i wzbogacania sie kosztem przyjemnosci z gry .Itemy byly o wiele drozsze pamietam blue robe 50 k plate armor 2 k plate legi 3 k gdzie teraz plate legi mozna za 200 gp kupic w depo od innego gracza i gracz z rookgardu wychodzi i z Leather Legs 1arm lub Studded Legs 2arma przerzuca sie momentalnie na Plate Legs 7arma.Cos tu jest nie tak.Troszke odbieglem od tematu
Teraz napisze o eq :
Od 25 lvla staramy sie juz nosic najlepszy eq.Jeśli chodzi o armora i gdy mamy do wyboru blue robe 11 arma ktore jest lekkie i pozwala nam wziasc wiecej r-spearow to o wiele lepszym rozwiazaniem bedzie crown armor 13 armora.Noszenie Palladyn armora nie ma najmniejszego sensu,o wiele lesza opcja jest golden armor a potem DSM.
W butach nie mamy wogule wyboru bo jedynie boots of haste nadaja sie dla palladyna
Legi to tylko i wylacznie blue legs jesli mamy na tyle funduszy
helmet to tylko cworn helmet , po 80 lvlu demon helmet
tarcza vampire shield , nastepnie demon shield
naszyjnik do wyboru zalezy gdzie huncimy
a bron to royal speary az do 50 lvla chyba ze ktos ma na tyle kasy to troche lepszy luk + onyx arrows troche lepsze hity ale to jednak wersja dla bogaczy.
Po 25 lvlu dobrze huncic na wywernach i dragonach , szkoda juz czasu na cyklopy czy dsy gdzie tylko dobry exp.Po 50 lvlu poh i gsy gdzie pall z tym lvlem juz spokojnie sobie poradzi lub fibula albo zamek orkow to najlepsze miejscowki.
Jesli chodzi o leczenie sie pallem to na prawde co kto woli , ja np trenuje mlvl i lecze sie magia i nie narzekam , moze zaczne narzekac w pozniejszej fazie gry.
I mysle ze to by bylo na tyle tego poradnika po 80 lvlu zaczyna sie juz PACC i kazdy wybiera swoja wlasna droge.
Pozdrawiam i życzę miłej gry.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-02-2012, 12:27   #2
VengOuch
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 01 2012

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Premia
Poziom: 10+
Skille: 32\33
Poziom mag.: 1
Domyślny

Nie zgodzę się z Rookiem, ja nie robiąc ŻADNYCH questów rooka przeszedłem w hmm... półtorej godziny...
Są o wiele lepsze sposoby niż ten który opisałeś.
Pff... Blue Legi ? Lepsze zaoan legi, i w Gold Legach też można biegać.
Lepszy będzie Pall Armor bo doda do dista a te 3-4 armora, to od 3 do 6 obrażeń różnicy =) Czyli praktycznie nic. I się w niej lata aż do zdobycia Master Archer Armor.
buty... Tutaj też się nie zgodzę ponieważ mimo iż BoH'y są dobre, to naprawdę softy też się idealnie nadają dla Palka.
Demon Helmet to przeżytek, lepszy będzie Zaoan Helmet.
Kur**, Demon Shield ? Dlaczego kończysz na demonce ? Potem się używa MMS, a następnie shielda z Nightmare\Necromancer.
RP ma naprawdę na tyle dużo CAP'a że nie musi biegać w najlżejszych rzeczach.
Znajomy ma 109RP a i tak ma w ch** Cap'a, mimo że musi brać dość sporo Royalek.
Łuki ? Nie polecam, jak już to DevilEye ma niezły potencjał, ale to kusza. Teraz lepiej tarcza + Royalki\Enchantki\Assasynki
PZDR
PS. HAhahahAHHAHha ( lol ) jak to nie ma miejscówek dla RP na PACC'u na 50lv ? Jest CAŁA MASA : YALAHAR, Taski, Ankrahmun, Darashia, można próbować nawet Nightmare, Destroyer z ekipą bo z dobrymi skillami 80\80, można bić z Royalek całkiem sporo, i możemy być skutecznym jak i b.tanim shooterem bo royalki kosztują naprawdę niewiele a na długo starczają. Nawet jeśli wydamy 1k to pohuncimy dużo, zadamy dużo dmg, więc można nieźle zarobić... BO taki MS będzie musiał mimo wszystko sporo wydać zanim zada jakieś obrażenia, a RP dmg zadaje za royalki praktycznie za free

Ostatnio edytowany przez VengOuch - 03-02-2012 o 12:36.
VengOuch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2012, 15:40   #3
zyziekholland
Guest
 

Posty: n/a
LOL

Wiadomo ze golden legi lepsze ale przed 80 lvlem nie ma sensu ich nosić chyba ze nie grasz na pvp.

A i jesli chodzi o twój smieszny komentarz ze przeszedles rooka w 1,5 h to tylko pogratulować bo

a) Nikt jeszcze tak szybko tego nie zrobił.
b) Jesteś w tym najlepszy w grze mozesz być dumny z siebie xD
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2012, 15:45   #4
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Orty, brak obrazków, zjedzone spacje... Pogrubienie całego tekstu także fajne nie jest.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-06-2012, 00:11   #5
demoninator
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 01 2006

Posty: 402
Stan: Niegrający
Profesja: Brak (Rookgaard)
Domyślny

12 letni staż to Ty może masz ale życiowy.

Co do poradnika to początkowa część trochę pomoże komuś co nic nie wie o paladynie (jezu czemu oni jeszcze nie zmienili nazwy tej profesji przecież paladyn to rycerz światła walczy mieczem i... a dobra nie chce mi się już pisać). Dalej jest już trochę bez sensu. Mając 12 letni staż powinieneś wiedzieć o itemach co dodają dista, o tym że im większy skill tym lepiej.
demoninator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.


Powered by vBulletin 3