Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Handel

Notki

Handel Sprzedajesz? Kupujesz? Czy szukasz ekipy na hunt/quest? Swoje oferty umieszczaj tutaj.

 
 
Opcje tematu
stary 05-06-2011, 19:56   #1
bartek8808
Użytkownik Forum
 
bartek8808's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 35

Posty: 242
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vire
Profesja: Elite Knight
Domyślny Tibijski Portal Aukcyjny

Witam serdecznie wszystkich graczy.

Dzisiaj przyszedł mi do głowy pomysł, który Wam przedstawię poniżej i chciałbym zapoznać się z Waszymi opiniami na ten temat.

Przechodząc do sedna sprawy chciałbym założyć tibijski portal aukcyjny. Napiszę o nim w skrócie gdyż nie każdemu będzie się chciało czytać o wszystkich zasadach itp.

Na tym portalu, po zarejestrowaniu się każdy użytkownik spełniający odpowiednie wymagania (których jeszcze nie sprecyzowałem) mógłby wystawić swoje przedmioty tibijskie na sprzedaż. Miałby możliwość wystawienia aukcji podlegającej licytacji bądź zamieszczenia opcji "kup teraz" jak na naszym Allegro

Za wystawienie takiej aukcji płaciłby odpowiednią prowizję od wartości wystawianych przedmiotów (w walucie realnej czyli złotówkach bądź tibijskiej). Obawiam się, że ta pierwsza opcja by zbytnio nie przypadła do gustu graczom. Zaznaczam, że opłata nie byłaby wygórowana. Załóżmy, że przy wystawieniu przedmiotu o wartości 10k - 99k, prowizja od wystawienia przedmiotu wynosiłaby 15 groszy.

Proces sprzedaży/przekazania przedmiotów również nie został jeszcze przygotowany.

Póki co chciałbym wiedzieć co o tym myślicie i czy byście skorzystali z takiego serwisu?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
bartek8808 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-06-2011, 21:00   #2
Kharagar
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 05 2011

Posty: 6
Domyślny

Pomysł takiego portalu aukcyjnego jak najbardziej mi się podoba. Podział na serwery - kategorie przedmiotowe itd itp. Ciekawe ciekawe, póki nie ma domu aukcyjnego w tibii to taka stronka mooże po odpowiedniej reklamie by się przyjęła. Ale przede wszystkim kiedy byłaby zagraniczna a nie polska... Są serwery gdzie są sami Polacy, większość to przeważnie znajomi itd więc tam taka rzecz się nie przyda (chociaż...), a są i normalne gdzie jest spory podział na narodowości.
Druga rzecz to prowizja za grosze/złotówki z mojej strony mija się z celem. Chcesz na tej stronie zarobić? To lepiej zacznij rozdawać ulotki. Na pewno więcej zarobisz. Z mojego punktu widzenia robienie przelewów po przykładowo 20-50 groszy jest bez sensu... no bez jaj panowie, trzeba mieć do siebie jakiś szacunek.
Portal też musiałby być na prawdę zadbany i dobrze prowadzony, bo obecnie forum trade na tibia.com wystarcza i to nie wszyscy tam wchodzą, bo po co? W grze Advert~ kanał starcza.

Tyle głupot na ten temat z mojej strony.
Pozdrawiam Kharagar
Kharagar jest offline  
stary 05-06-2011, 21:12   #3
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Ja bym proponował 5% ceny za wstawkę na portal
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline  
stary 05-06-2011, 21:55   #4
bartek8808
Użytkownik Forum
 
bartek8808's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 35

Posty: 242
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vire
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Wątpię żeby ktoś wystawiał tylko 1 przedmiot. Co do wykonywania przelewu na 30 gr to oczywiście masz rację, że to się mija z celem. Muszę zaznaczyć, że są różne metody płatności. W takim przypadku można zastosować np. miesięczne zestawienie płatności. Póki co chodzi o opinię o samym pomyśle. O wykonanie nie ma się co martwić bo byłoby zlecone profesjonalnej firmie.

Poza tym prawdopodobnie urozmaiciłbym gamę usług, nie tylko wystawianie aukcji.
bartek8808 jest offline  
stary 05-06-2011, 22:19   #5
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Jeśli chciałbyś to oficjalnie reklamować na sf i w grze to musisz trzymać się regulaminu... co byłoby raczej trudne.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline  
 


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:24.


Powered by vBulletin 3