Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 30-09-2006, 16:07   #1
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny Moja wlasna (w miare obiektywna) ocena profesji

Chcialbym przedstawic swoja wlasna ocene profesji. Zawsze sie mowi ze zadna profesja nie jest gorsza ani lepsza od drugiej. To nie do konca prawda. Niektore sa 'minimalnie' lepsze od innych. Przedstawie tutaj kategorie jakimi posluzylem sie oceniajac profesje i koncowy wynik.

Expienie (miejsce, nazwa profesji, liczba punktów za miejsce):
1. Druid - 3
2. Sorc - 2
3. Paladin - 1
4. Knight - 0
Uzasadnienie: Nezogogi = 6,863,640 expa w 1 dzien = elder druid! (a z czolowki swiatowej najszybciej obecnie expi wlasnie druid - Mateusz Dragon Wielki) Dlaczego druid a nie sorc, na czym polega sekret druida? Ano na tym ze leczy sie ponad 2 razy taniej od sorca, wiec zaoszczedzone pieniedze moze przeznaczyc na wieksza ilosc runek ofensywnych i manaskow. Nalezy zauwazyc ze sorcem sie nie expi z ue, ani innych czarow ktorych druid nie posiada. Dwie kolejne profesje bazuja na sile fizycznej ktora nie rosnie wraz z lvlem, totez zostaja daleko w tyle. Paladyn jest jednak lepszy magicznie wiec zasluguje na 3 miejsce.

PVP (walka z innymi graczami):
1. Sorc - 3
2. Druid - 2
3. Paladin - 1
4. Knight - 0
Uzasadnienie: Tym razem to sorc jest lepszy od druida. Posiada on wiele czarow ofensywnych takich jak ue, e-wave ktore mozna wykorzystac w walce z graczami zadajac bardzo duze obrazenia. Druid jest skazany na strzelanie z sd, totez latwiej sie uhac w rytm jego atakow. Pozostale profesje bazuja na sile fizycznej ktora nie rosnie z lvlem i zadaja smieszne obrazenia. Paladyn jednak jest troche lepszy bo rowniez moze uzywac sd, jednak z duzo gorszym skutkiem od druida. Bolty w pvp zadaja marginalne obrazenia, bron podobnie, z exori nie latwo trafic.

Huntowanie:
1. Druid - 3
2. Sorc - 2
3. Paladin - 1
4. Knight - 0
Uzasadnienie: Druid znowu lepszy od sorca, a to dlatego ze posiada bardzo przydatne na huntach czary heal friend i mass healing. Czar heal friend szczegolnie przydaje sie na huntach grupowych do leczenia blokera, ewentualnie pozostalych czlonkow ekipy. (np grupowy hunt na hydrach) Mass healing jest znakomity do samotnego expienia z summonami. (np dragi) Czary sorca takie jak e-wave przydaja sie na huntach rzadko, tylko do dobijania uciekajacych potworow lub bedacych w red hp. Paladyn zadaje niewielkie fizyczne obrazenia z boltow, uzywanie run paladyn nie jest zbytnio oplacalne. Knight do ataku sie 'praktycznie' nie nadaje na huntach.

Blokowanie:
1. Knight - 3
2. Paladin - 2
3. Druid - 1
4. Sorc - 0
Uzasadnienie: Niektorzy uwazaja ze pal z dobrym shieldingiem i na wysokim lvlu jest lepszym blokerem od knighta. Ja uwazam ze to nieprawda bo knight ma czar challenge ktory jest prawie niezbedny na huntach, a pal rzadko trenuje shielding bo nie jest to zbytnio oplacalne, knight ma tazke sporo wiecej hp i ma wieksza szanse przezyc max combo danego potwora. Druid lepszy od sorca ze wzgledu na to ze exura sio jest bardziej oplacalna od exura vita. (ale to tak na marginesie bo obydwie profesje sa w tym bardzo slabe)

Bezpieczenstwo (szansa na przetrwanie niespodziewanego ataku danego potwora/czlowieka):
1. Knight - 3
2. Paladin - 2
3. Druid - 1
4. Sorc - 0
Uzasadnienie: Praktycznie to samo co wyzej, ale potraktowalem to jako oddzielny punkt bo co innego blokowac celowo a co innego walczyc o przezycie ataku pk/zlurowanego potwora.

Łatwosc gry (dla poczatkujacego):
1. Sorc - 3
2. Druid - 2
3. Knight - 1
4. Paladin - 0
Uzasadnienie: Sorcem na 8 lvlu od razu po wyjscia z rooka mozna wziac rozdzke i od razu zabijac kazdego z poczatkowych potworow pozniej 50 expa, ghoule i soldy nie stanowia problemu, nawet pojedynczego guarda, dsa mozna zabic. Druid ma gorzej bo rozdzka z trucizny (czyli nie zabije dwarfow ale tak samo jak sorc zabije roty, mino itd itp). Knight lepszy od pala bo szybciej rosna skille wrecz. (a pal na malym lvlu ze spearow i strzal i tak trafial bedzie bardzo malutko) Jednak obie niemagiczne profesje musza duzo skillowac zeby jakiegokolwiek potwora zabic, wiec przegrywaja z magikami.

Zarabianie pieniedzy (mam tu na mysli najbardziej popularna metoda, czyli exp + lootbag):
1. Knight - 3
2. Paladin - 2
3. Druid - 1
4. Sorc - 0
Uzasadnienie: Wiekszosc profesji zarabia na minotaurach, knight jest najlepszy bo zabija je po prostu najszybciej i za darmo. Druid lepszy od sorca bo podczas bicia moze sobie robic dodatkowe uhy ktore sa bardziej oplacalne na sprzedaz od gfb. Jesli mamy na mysli expienie z summonami i robienie lootbagu (np w tombie) to znowu druid jest lepszy od sorca bo ma mass healing do leczenia summonow. Pal nie wydaje fortuny na strzaly (tak jak mysla niektorzy newbie), koszty mu sie zwracaja lepiej od sorca/druta na slabych potworkach.

Różnorodnosc gry:
1. Sorc - 3
2. Druid - 2
3. Paladin - 1
4. Knight - 0
Uzasadnienie: gra knightem dlugimi momentami jest monotonna bo musi skillowac. Paladyn tez musi na poczatku, a pozniej ma mniejsza sile ognia od profesji magicznych. (podobnie jak knight) Sorc lepszy od druida bo jego czary pozwalaja mu na wykonanie dowolnego questa lub zabicie dowolnego potwora solo bez wolania pomocy ze strony innych graczy. (potworow lepszych od demona nie biore pod uwage) Druid nie jest w stanie zabic na raz wielu silnych potworow z powodu braku ue.

Podsumowanie:
1. Druid - 15
2. Sorc - 13
3. Paladin - 10
3. Knight - 10

Wniosek: Najlepsza profesja jest DRUID!
Srebrny medal dla sorca
Brązowy medal dla paladina i knighta. (te 2 profesje sa tak samo dobre - maja taki sam dorobek punktowy)

PS.
Uwazam ze to obiektywna ocena bo przed ocenianiem nie zalozylem sobie z gory kto jest lepszy a kto gorszy. Wyszlo mi tak dopiero po przeliczeniu punktow. Wzialem tez pod uwage praktycznie wszystkie istotne elementy gry.

Ostatnio edytowany przez noobowaty mistrz - 30-09-2006 o 16:17.
noobowaty mistrz jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 30-09-2006, 16:24   #2
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Ja to wiem, ty to wiesz ale inni tego nie wiedza. Co poradzisz? Nic. Ludzie wciaz benda sie upierac: "bo ten ma UE", "bo ten ma exori" albo "bo ten bije aksem".
Cytuj:
Bezpieczenstwo (szansa na przetrwanie niespodziewanego ataku danego potwora/czlowieka):
1. Knight - 3
2. Paladin - 2
3. Druid - 1
4. Sorc - 0
Uzasadnienie: Praktycznie to samo co wyzej, ale potraktowalem to jako oddzielny punkt bo co innego blokowac celowo a co innego walczyc o przezycie ataku pk/zlurowanego potwora.
Tutaj sie nie zgodze: druid i sorc moga uzyc utani gran hur i wlaczyc mana shield co daje im wieksze szanse niz knight z jego uhaniem sie po 300-400hp i mizerna predkoscia (ja nie nosilem BOH knightem).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bakuo Pokaż post
Teraz mi tylko powiedz od kiedy to knightowi skille ida szybciej?
Ba, palkowi ida przeciez szybciej szczegolnie podczas expienia.

Ostatnio edytowany przez Stożek - 30-09-2006 o 16:48.
Stożek jest offline  
stary 30-09-2006, 16:30   #3
Bakuo
Użytkownik Forum
 
Bakuo's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2005
Lokacja: Wrocław
Wiek: 31

Posty: 501
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Knight lepszy od pala bo szybciej rosna skille
Teraz mi tylko powiedz od kiedy to knightowi skille ida szybciej?

Poza tym bledem wszystko ladnie, ale jakos dalej nieprzekonujesz mnie na to, zeby grac sie na drutem
__________________
Pomoglem? Skrzywdzilem? Napisz : )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arack Pokaż post
ale zal chłopie oszmiesyzłes sie teraz xD
w moich oczach jestes głupi lekko muwiąc
Bakuo jest offline  
stary 30-09-2006, 16:49   #4
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Dość dobra ocena, ale najważniejsze są osobiste preferencje każdego z nas. Np ja jako maniak pvp na pierwszym miejscu stawiam bezapelacyjnie sorca.
ripper jest offline  
stary 30-09-2006, 17:02   #5
Tymoslaw
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 09 2006
Lokacja: poznań

Posty: 14
Profesja: Knight
Świat: Honera
Poziom: 49
Skille: 80/80
Poziom mag.: 5
Domyślny

Expienie (miejsce, nazwa profesji, liczba punktów za miejsce):

1.Knight - 5
2.Palladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1

PVP (walka z innymi graczami):

1.Druid - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Knight - 1

Blokowanie:

1.Knight - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
Druid - 2


Bezpieczenstwo (szansa na przetrwanie niespodziewanego ataku danego potwora/czlowieka):

1.Knight - 5
2.Druid - 3
Sorcerer - 3
Paladin - 3


Łatwosc gry :


1.Knight - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1

Uzasadnienie: Knight odrazu jak wyjdzie z rooka z około 1000 gp moze kupic sobie dobre uzbrojenie i jakis mieczyk porobic dobre skille i blokować dobre potworki, sorcer na 3 miejscu ponieważ ma lepszą różdżke od druida na 8 lvl.


Zarabianie pieniedzy (mam tu na mysli najbardziej popularna metoda, czyli exp + lootbag):

1.Knight - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1

Uzasadnienie: Knight z dobrymi skillami zabija najszybciej potworki i ma z tego więcej kasy później paladin, sorc lepszy od druida bo ma lepsze runki atakujące.

Różnorodnosc gry:


1.Knight - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1

Podsumowanie:

1.Knight - 31 pkt
2.Paladin - 21 pkt
3.Sorcerer - 15 pkt
3.Druid - 14 pkt

Wniosek : NAJLEPSZĄ PROFESJĄ JEST KNIGHT


PS.
Uwazam ze to obiektywna ocena bo przed ocenianiem nie zalozylem sobie z gory kto jest lepszy a kto gorszy. Wyszlo mi tak dopiero po przeliczeniu punktow.A po za tym grałem wszystimi profesjami i doszedłem wszystkimi około 15 lvl i uwrzam że KNIGHT JEST NAJLEPSZY, tak jak i wyszło w...
Tymoslaw jest offline  
stary 30-09-2006, 17:08   #6
Rooker666
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 06 2006

Posty: 257
Stan: Niegrający
Domyślny

Ładnie opisałeś wszystkie profesje po prostu duże gratulacje dla ciebie radziłbym ci to umieścić w dziale poradniki

Ostatnio edytowany przez Rooker666 - 30-09-2006 o 17:09.
Rooker666 jest offline  
stary 30-09-2006, 17:17   #7
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tymoslaw Pokaż post
Expienie (miejsce, nazwa profesji, liczba punktów za miejsce):

1.Knight - 5
2.Palladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1
ROTFLROTFLROTFL!!!111111111

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tymoslaw Pokaż post
PVP (walka z innymi graczami):

1.Druid - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Knight - 1
ROTFLROTFLROTFL!!!1111111

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tymoslaw Pokaż post
Zarabianie pieniedzy (mam tu na mysli najbardziej popularna metoda, czyli exp + lootbag):

1.Knight - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1
ROTFLTROTFLROTFL!!!!1111111

Przecież oczywiste jest, że sorc wrzuci utani gran hur, i trudniej ukraść mu lootbaga. Więc sorc tu powinien być na samej górze.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tymoslaw Pokaż post
Uzasadnienie: Knight z dobrymi skillami zabija najszybciej potworki i ma z tego więcej kasy później paladin, sorc lepszy od druida bo ma lepsze runki atakujące.
Runki mają te same, nie uważasz? Bo NIKT nie robi runek po to, żeby z nimi expić. No, powiedzmy nikt z mózgiem.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tymoslaw Pokaż post
Różnorodnosc gry:

1.Knight - 5
2.Paladin - 3
3.Sorcerer - 2
4.Druid - 1
Według stereotypu 'sorc=roty; druid=UHy'? Przykro mi, bejbe, knight jest najmniej różnorodny.

Ale czego się spodziewać po kimś, kto każdą profesją doszedł do 15 lvlu... Ja miałem 43 lvl sorcem i 42 knightem. Druid jest prawie taki sam jak sorc, więc nie porównuję, palkiem wbiłem ~20. I śmiem sądzić, że knight jest najgorszy, a sorc najlepszy (choć niektórzy mogą sądzić, że druid ^^').

A co do samego tematu (tak tak, może nie widać, ale zauważyłem, że napisał go ktoś inny, niż autor przytoczonego posta...) - całkiem trafna ocena.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 30-09-2006, 19:11   #8
Cenarius
Użytkownik Forum
 
Cenarius's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: nie chcesz wiedzieć

Posty: 236
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Gildia: Ni ma :<
Poziom: 96
Skille: 18/25
Poziom mag.: 66
Pergamin

oO no to mnie zaskoczyłeś mnie się to podoba nawet bardzo
__________________
Carpe Jugulum
Cenarius jest offline  
stary 30-09-2006, 23:48   #9
Hunter Of Mystery
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 04 2006

Posty: 117
Imię: 000
Gildia: 000
Świat: 00
Poziom: 00
Skille: 0000
Poziom mag.: 00
Domyślny

[quote=Lasooch]Przecież oczywiste jest, że sorc wrzuci utani gran hur, i trudniej ukraść mu lootbaga. Więc sorc tu powinien być na samej górze.
[Quote/]
na 50 lvl knight ma duuuuzo wiecej capa czyli jak mu zwina to mniej rzeczy straci bo wiecej wejdzie do bp.
__________________
Best Solo :Beholder
Best hit:140(Cyclops)
eQ: Noble Armor,Plate Legs,Soldier Helmet,Guardian Halberd,Knight Axe,Guardian Shield
Hunter Of Mystery jest offline  
stary 01-10-2006, 00:36   #10
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rooker666 Pokaż post
Ładnie opisałeś wszystkie profesje po prostu duże gratulacje dla ciebie radziłbym ci to umieścić w dziale poradniki
Chyba kpisz.

@ noobowaty~

Nie wspomniales o jednej z wazniejszych rzeczy w Tibii, ktorym jest Capacity.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline  
stary 01-10-2006, 00:40   #11
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hunter Of Mystery Pokaż post
na 50 lvl knight ma duuuuzo wiecej capa czyli jak mu zwina to mniej rzeczy straci bo wiecej wejdzie do bp.
No, racja, weźmie o te parę-naście śmieci więcej (czyli pewnie z 300-1000 gp). Ale ja mówię o lootbagach po 15+k oz.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline  
stary 01-10-2006, 01:04   #12
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz Pokaż post
Nezogogi = 6,863,640 expa w 1 dzien = elder druid! (a z czolowki swiatowej najszybciej obecnie expi wlasnie druid - Mateusz Dragon Wielki) Dlaczego druid a nie sorc, na czym polega sekret druida?
Nie ma czegoś takiego jak sekret druida, to że Mateusz~ expi teraz najszybciej nie ma nic wspólnego z czarem exura sio~ tylko jego czasem który poświęca na tę grę expiąc. Taifun ostatnio mniej maniaczy...

Ale poradnik dobry, co do ocen - zgadzam się.

Niemniej jednak dla mnie najbardziej liczy się walka PVP, więc...

Sorcerer górą :}
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 01-10-2006, 09:29   #13
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Keel Pokaż post



Nie wspomniales o jednej z wazniejszych rzeczy w Tibii, ktorym jest Capacity.
Nie wspomnial, poniewaz jest to oczywista sprawa dla kazdego kto rozpoczyna gre. To tak jakby wspominac: "ilosc many na lvl:druid, sorc 3, pal 2, najt 1". Uwazam, ze wszystkie powazne aspekty zostaly wspomniana jednak trzeba by jeszce zrobic rozdzial na: pvp, non-pvp i e-pvp.
Stożek jest offline  
stary 01-10-2006, 14:34   #14
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stożek
trzeba by jeszce zrobic rozdzial na: pvp, non-pvp i e-pvp
Ja napisalem ten temat pod kątem gry na zwyklym servie pvp. Jednak walka z innymi graczami na serwerach pvp i pvp-e to jest praktycznie to samo, czyli najlepszy sorc, potem drut, pal, knight. Natomiast na non-pvp ranking sie nieco zmienia:

Ranking profesji na non-pvp:
1. Druid - 13
2. Sorc, knight - 10
4. Paladin - 9

Czyli tak czy siak, niezaleznie od swiata najlepsza profesja jest druid. Sorc i knight maja rowne punkty ale uwazam ze o pół punktu jest lepszy sorc bo szybciej expi. (expienie to imho najwazniejszy element gry bo jak masz lvl - zabijesz potwora, nie masz lvla - nie zabijasz potwora czyli lvl robi wielką roznicę). Na ostatnie miejsca spada za to paladyn.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Raditz Saiya-jin
Nie ma czegoś takiego jak sekret druida, to że Mateusz~ expi teraz najszybciej nie ma nic wspólnego z czarem exura sio~ tylko jego czasem który poświęca na tę grę expiąc. Taifun ostatnio mniej maniaczy...

Ale poradnik dobry, co do ocen - zgadzam się.

Niemniej jednak dla mnie najbardziej liczy się walka PVP, więc...

Sorcerer górą :}
Wlasnie ze to ma wiele wspolnego z czarem exura sio. Bo jak leczysz sie o polowe taniej to zostaje ci wiecej kasy. Jak zostaje ci wiecej kasy to kupujesz wiecej run i manasow. Jak kupujesz wiecej run i manasow to expisz szybciej od sorca ktory w tym samym czasie zuzywa mniej run i manasow wiec wolniej zabija potworki. Dlatego wlasnie druid expi szybciej od sorca, a czary ktore posiada sorc a nie posiada druid nie slużą do expienia. Rozumiesz czy mam zbudować z tego kwadrat logiczny?

Ostatnio edytowany przez noobowaty mistrz - 01-10-2006 o 14:49.
noobowaty mistrz jest offline  
stary 01-10-2006, 14:55   #15
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz Pokaż post



Wlasnie ze to ma wiele wspolnego z czarem exura sio. Bo jak leczysz sie o polowe taniej to zostaje ci wiecej kasy. Jak zostaje ci wiecej kasy to kupujesz wiecej run i manasow. Jak kupujesz wiecej run i manasow to expisz szybciej od sorca ktory w tym samym czasie zuzywa mniej run i manasow wiec wolniej zabija potworki. Dlatego wlasnie druid expi szybciej od sorca, a czary ktore posiada sorc a nie posiada druid nie slużą do expienia. Rozumiesz czy mam zbudować z tego kwadrat logiczny?
Zle mu to wytlumaczyles, owszem wszystko to jest prawda ale:
PGerzy zuzywaja ogromne ilosci mf (maja ich tyle ile moga uniesc) a wiec jesli druid zuzyje o polowe mniej many na exure sio moze siedziec dluzej na spawnie bez potrzeby latatnia do dp (oczywiscie mozna doladowac mfy za pomoca kolegi ale mowimy o grze solo). Nie wiem coprawda ile mfow sa w stanie uniesc druidzi na 200+ i nie wiem na ile wystarczaja ale to jest kolejny argument na kozysc druida. Pozatym jesli chodza oni na warlocki w demonie bez mana shield (nie wiem jak oni expia...) to powrot zajmuje kupe czasu.
Stożek jest offline  
stary 01-10-2006, 15:14   #16
PiKA.pIka
Użytkownik forum
 
PiKA.pIka's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2006
Lokacja: Venore

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Imię: Hero Matex
Profesja: Knight
Poziom mag.: 4
Domyślny

Z ta kasa to sie raczej nie zgodze bo: pallek musi miec bolty/arrowsy/speary/stony co jest dosc drogie i mu sie czesami nie zwraca za te lootbagi.
PiKA.pIka jest offline  
stary 01-10-2006, 16:39   #17
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Dumny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stożek Pokaż post
druid zuzyje o polowe mniej many na exure sio moze siedziec dluzej na spawnie bez potrzeby latatnia do dp (oczywiscie mozna doladowac mfy za pomoca kolegi ale mowimy o grze solo). Nie wiem coprawda ile mfow sa w stanie uniesc druidzi na 200+ i nie wiem na ile wystarczaja ale to jest kolejny argument na kozysc druida.
jezeli myslisz ze np. taifun nosi tylko tyle mf'ów ile ma przy sobie, to sie mylisz. zresztą, był filmik w którym widac bylo ze mial je w bagu. problem z leczeniem wieksza iloscia many nie jest zadnym problemem na tym lvlu, gdyz exp zwraca sie tak czy siak i te "pare" manasów więcej nie robi różnicy (btw. watpie zeby taifun~ i mateusz~ uzywali run na wrl)

pozdro
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 01-10-2006, 17:14   #18
Poborca_Podatkowy
Użytkownik Forum
 
Poborca_Podatkowy's Avatar
 
Data dołączenia: 30 06 2006

Posty: 161
Domyślny

Taifun i Mateusz używają tylko exori mort.
@Topic
Druid ma o wiele więcej kasy niż sorc, bo wychodzi na uhach nawet lepiej niz sorc na sd.
@edit
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz Pokaż post
Najwieciej zarabia sorc bo najszybciej expi. Glupie pytanie.
(to było w temacie kto najszybciej zarabia)
and
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz Pokaż post

Expienie (miejsce, nazwa profesji, liczba punktów za miejsce):
1. Druid - 3
2. Sorc - 2

3. Paladin - 1
4. Knight - 0
Uzasadnienie: Nezogogi = 6,863,640 expa w 1 dzien = elder druid! (a z czolowki swiatowej najszybciej obecnie expi wlasnie druid - Mateusz Dragon Wielki) Dlaczego druid a nie sorc, na czym polega sekret druida? Ano na tym ze leczy sie ponad 2 razy taniej od sorca, wiec zaoszczedzone pieniedze moze przeznaczyc na wieksza ilosc runek ofensywnych i manaskow. Nalezy zauwazyc ze sorcem sie nie expi z ue, ani innych czarow ktorych druid nie posiada. Dwie kolejne profesje bazuja na sile fizycznej ktora nie rosnie wraz z lvlem, totez zostaja daleko w tyle. Paladyn jest jednak lepszy magicznie wiec zasluguje na 3 miejsce.

Zarabianie pieniedzy (mam tu na mysli najbardziej popularna metoda, czyli exp + lootbag):
1. Knight - 3
2. Paladin - 2
3. Druid - 1
4. Sorc - 0

Uzasadnienie: Wiekszosc profesji zarabia na minotaurach, knight jest najlepszy bo zabija je po prostu najszybciej i za darmo. Druid lepszy od sorca bo podczas bicia moze sobie robic dodatkowe uhy ktore sa bardziej oplacalne na sprzedaz od gfb. Jesli mamy na mysli expienie z summonami i robienie lootbagu (np w tombie) to znowu druid jest lepszy od sorca bo ma mass healing do leczenia summonow. Pal nie wydaje fortuny na strzaly (tak jak mysla niektorzy newbie), koszty mu sie zwracaja lepiej od sorca/druta na slabych potworkach.
Wiec zdecyduj się!

Ostatnio edytowany przez Poborca_Podatkowy - 01-10-2006 o 17:21.
Poborca_Podatkowy jest offline  
stary 01-10-2006, 18:04   #19
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Poborca_Podatkowy Pokaż post
Wiec zdecyduj się!
Technicznie szybciej moze expic sorc, bo w pewnych sytuacjach uzycie czaru obszarowego typu wave itp moze sie mu oplacac. Praktycznie - expia z taka sama szybkoscia, a ilosc expa wbijanego przez MDW zalezy tylko i wylacznie od tego, ile czasu siedzi przed kompem...
__________________
Vil jest offline  
stary 01-10-2006, 18:35   #20
noobowaty mistrz
Zbanowany
 
noobowaty mistrz's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2006

Posty: 560
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez noobowaty mistrz
Najwieciej zarabia sorc bo najszybciej expi. Glupie pytanie.
Mialem tutaj na mysli ogolnie profesję magiczna. Rzadko stosuje podzial na sorca i druta bo sie niewiele roznia od siebie, aczkolwiek moim zdaniem druid jest minimalnie lepszy. (bede sie nadal upieral ze expi ciut szybciej bo leczac sie za pol ceny ma wiecej pieniedzy i moze kupic np wiecej explo albo sd ktore w przypadku maga 200+ zadaja sporo wieksze obrazenia od mortów)

Ostatnio edytowany przez noobowaty mistrz - 01-10-2006 o 18:39.
noobowaty mistrz jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.


Powered by vBulletin 3