Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-11-2006, 12:54   #1
Orl
Użytkownik Forum
 
Orl's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 36

Posty: 77
Stan: Początkujący
Imię: Orzel
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 200
Skille: 20/26
Poziom mag.: 77
Domyślny Agresja w szkole - Wypowiedz sie!

Witam, robie ten temat poniewaz potrzebuje glosow i opinii na temat trudnej mlodziezy w naszych szkolach do mojej pracy.
A wiec, prosilbym o napisanie swojego zdania na pare pytan i tematow.
Glownie chcialbym dostac odpowiedzi od osob, ktore gimnazjum maja juz za soba lub pracuja w gimnazjum.

Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?


Prosilbym was o odpowiedzi na dane pytania lub wypowiedzi zwiazane z powyzszymi tematami, prosilbym o szczere i przemyslane odpowiedzi.
Rowniez chcialbym zebyscie ponumerowali swoje posty w kolejnosci - co pomoze mi policzyc glosy do statystyk.


Za wszelkie wypowiedzi z gory bardzo dziekuje.
Pozdrawiam,
Orl
Orl jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-11-2006, 13:16   #2
Sebaus
Użytkownik forum
 
Sebaus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2006
Lokacja: Piła
Wiek: 31

Posty: 22
Stan: Niegrający
Sebaus ma numer GG 6471699
Domyślny

Temat 1: Agresja w szkole.

- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
Nie, najlepszym sposobem na zwalczanie agresji jest twarda ręka ojca. Agresja jest skutkiem tzw bezstresowego wychowywania. Bo czego ma się bać uczeń, skoro nawet nie musi się obawiać ochrzanu w domu?

- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
Nie, "agresję i inne odchylenia" poznaje się na podwórku wśród znajomych no i coraz częściej w domach.

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?

Nie. W dzisiejszych czasach głupoty nie da się powstrzymać. Powrót do systemu 8 klas może co najwyżej spowodować, ze coraz młodsze dzieci będą miały kontakt z agresją, narkotykami itp. Tego nie da się zwalczyć tylko w szkołach.
Sebaus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 13:17   #3
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Gimnazjum nie ukończyłem jeszcze, ale już prawie, bo 3 klasa - mam nadzieję, że się nie obrazisz, jeśli się wypowiem ; )

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orl Pokaż post
Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
Nie jest to rozwiązanie. W takiej szkole byłaby mordownia, a i owe osobniki by szans na rozwój nie miały (jeśli któryś by się 'nawrócił' i chciał się wyedukować w takiej szkole nie miałby na to szans).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orl Pokaż post
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
Nie. Jeśli ktoś ma sięgnąć po używki, to równie dobrze zrobi to za namową kolegów na osiedlu. No i na przykład mnie w gimnazjum nikt do używek nie namawia, sam też się nie pcham...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orl Pokaż post
Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
Nie sądzę, żeby pomogło... co najwyżej jeszcze starsi gnębiliby jeszcze młodszych.

P.S. - posty w temacie się same numerują.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 13:26   #4
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

Bez sensu tworzyć jakieś szkoły dla plebsu.Oni by się tam na wzajem powybijali.To jak arena walk....

Mój tata mówił( i ja jego zdanie pochwalam) że nie powinni pokazywać tych gorszych palcami,tylko pokazać im że są tacy sami.Zainteresować ich,pochwalić,dać jakieś zainteresowanie.Teraz młodzież nie ma co robić.Moi rodzice chodzili do szkoły na po 5 kółek. (jakieś fotograficzne,etc.) Teraz nie ma nic.Nauczyciel Chciał by przejść się do szkoły na 5 lekcji(czyt. 5 kawek) I jeszcze dostawać za to grube pieniądze,a nic od siebie.
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 13:43   #5
Slay
Użytkownik Forum
 
Slay's Avatar
 
Data dołączenia: 27 03 2005

Posty: 1,427
Slay ma numer GG 1676568
Domyślny

Trzy razy tak.
Slay jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 13:49   #6
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?

Czesciowo tak. W tych "normalnych" szkolach w pewnym stopniu zostanie wyeliminowana przez oddzielenie agresywnych uczniow... ale to i tak nie za wiele da, bo taki uczen sobie posiedzi w specjalnej szkole miesiac czy 2, wroci do normalnej szkoly i dalej bedzie czul sie bezkarny bo skoro trafil tam raz i przezyl to co mu sie stanie jak trafi drugi raz? Lepszym rozwiazaniem byloby przeniesc takiego ucznia na stale do takiej szkoly, bez mozliwosci powrotu... A jak sie pozabijaja tam to trudno, mniej bedzie ich po ulicach chodzilo... bo na to ze sie poprawia i tak nie ma co liczyc.

- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?

Gimnazja? Juz gowniarze z podstawowek pija i pala...

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?

Czesciowo tak. Ludzie przechodzac do gimnazjum czuja sie tacy "dorosli" bo juz nie sa w podstawowce... I czuja sie coraz bardziej bezkarni, skoro juz sa tacy dorosli, nie sa w podstawowce to moga robic co chca. Zwlaszcza ze i tak gimnazjum ma opinie szkoly w ktorej mozna robic wszystko bez zadnych konsekwencji. Wiec gowniarz sobie mysli ze jak tam pojdzie to juz za zadne wybryki nic mu nie grozi.

Ale to i tak nie jest rozwiazanie... Bo nie eliminuje zrodla tego zachowania. A jakie jest zrodlo? m.in media, gowniane kanaly w stylu mtv gdzie promuje sie skrajny idiotyzm nazywajac go fajna zabawa... gowniane gazetki dla goracych 13nastek gdzie promuje sie puszczanie na lewo i prawo i myslenie jedynie o nowych ubraniach i kosmetykach...
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 13:59   #7
Bebilon
Użytkownik Forum
 
Bebilon's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2004
Lokacja: Gdynia
Wiek: 34

Posty: 627
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bebilon
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 312
Domyślny

Temat 1:
Gimanazjum, mysle ze pierwsze 2 klasy byly dosyc nieciekawe. Czyli bijatyki na przerwach miedzy kolegami z klasy, ale tego chyba nie wyklucyzmy tak jest poprostu w kazdej szkole, jak to Pan Minister Giertych powiedział. Ale tak jak ja wspominam Gimnazjum, hmmm. Bylo kilka "scen", wsumie nie kilka tylko nawet i kilkaset. W kazdej klasie mysle ze sa osoby na ktorych innni sie wyzywaja czyli zazwyczaj sa to osoby silniejsze fizycznie i psychicznie. i poprostu z takimi osobami postepuja poprostu co tylko chcą, wszystko odbywa sie albo gdy nauczyciel nie widzili lub nauczyciel nie raguje co tez sie tak działo. Co dnia widzialem przepadki przemocy w gimnazjum, wg. mnie nauczyciele powinni bardziej zwracac na to uwage a uczniowie nie powinni mimo wszystko bać sie, i isc do wychowawcy czy innego nauczyciela czy pedagoga i powiedziec jesli ktos mu dokucza, najczesciej osoba wlasnie nie chce isc i sie boi bo jest zastraszana i wie czym moze sie to skonczyc jesli powie. A jesli nawet ktos "nakablowal" to konczylo sie ktortkow rozmowa u wychowawcy czy u dyrektora a osoba i tak dalej postepowala jak postepowala wczesniej. A co do używek i alkoholu? Hmm... Chodizlem 10 lat do jednej szkoly tzn zerówka + szkoal poctawowa i gimnazjum, i ani arazu nie slyszalem o narkotykach w mojej szkole, nie szlyszalem by kto kolwiek cos bral czy palil... nie wspominajac o rozprowadzaniu. A co do alkoholu? Wg. mnie to nie jest porblem :) Gdyby rodzice pozwalili ziecku wypic sobie ta szklanke piwa co jakis czas w domu to by taki nie chidzl gdzies po lesie i pil piwko z kolegami, gzdie moze mu sie potem cos stac. Ale wracajac do szkoly to spotykalem sie na jakis uroczystosciach czy dyskotekach :P Ale alkohol w szkole to chyba nie ejst istotny problem. Teraz kolej a papierosy... no to juz bylo wiadome, sporo osob w wieku 14-15 lat zaczyna palilc, niektorzy z nich nawet odczowaja (tak myla chyba :p ) ze maja juz taki glod ze musza zapalic! A ze sa w szkole to wychodza poza jej teren albo pala w toaletach. A co jak ich przyłapia? Poprostu nauczyciele maja na to wyj*****. Tak wlasnie bylo w pewnym gimnazjum w Gdynii.

2 Temat:
Trudno mi powiedziec, mysle ze gimnazjum jest lepsze, poznaje sie wiecej osob... Sam nie wiem, nie umiem uzasadnic :-)


Bebilon~
__________________


Bebilon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 14:00   #8
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

[quote=Orl;1073629]Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?[q/quote]

Nie. Agresja zawsze byla, jest i bedzie. Taka jest nasza natura. Slabsi i ci, ktorzy nie potraia sie dostosowac przerywaja - i takich trzeba zwalczac (mowie calkowicie serio - agresja w gimnazjach istnieje, bo pierdoly w stylu maminsynkow czy innych lalusiow nie potrafia sie przeciwstawic.)

Cytuj:
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
Zarodkiem agresji jest miejsce w naszym mozgu. NIe dorabiajmy niczego ponad to.

Cytuj:
Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
A co za roznica? Wy naprawde myslicie, ze jak powroci 8 klasowa podstawowka wszystko wroci do normy? Ja bylem w 8 klasie - AGRESJA TEZ TAM BYLA. Dorastala razem ze mna. Byl tez alkohol i zainteresowanie plcia przeciwna. Zmiana systemu edukacji niczego nie zmieni. Powtorze jeszcze raz: agresja istnieje, przez takie pierdoly jak wy - maminsynkow nie potrafiacych powiedziec STOP kiedy ktos sie nad kims zneca.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 11-11-2006 o 14:02.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 14:03   #9
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
Tak.
@Sebaus
Jak ojciec nie ma twardej ręki to ta szkoła będzie ją miała ;p
Cytuj:
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
Nie. Większość moich znajomych zaczynała znajomości z używkami w podstawówce. W gimnazjum ją tylko kontynuują.
Cytuj:
Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
Nie. Gimnazja to imho pomyłka. Ich wprowadzenie nie miał raczej żadnych korzyści. Ale wrócenie do tego jak było też nic nie da. Po prostu trzeba myśleć zanim się coś zrobi teraz to już po ptokach.

Gimnazjum nie ukończyłem (2 klasa) jak to przeszkadza to później mnie zbijesz.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 14:47   #10
Aversin
The Witcher
 
Aversin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2004
Wiek: 40
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,109
Stan: Na Emeryturze
Aversin ma numer GG 2615286
Domyślny

Podstawówka powinna mieć 8 klas tak jak to było kiedyś. Pomagało to w nawiązaniu jakiejś więzi z nauczycielami, których znało się od młodego wieku. Faktycznie wtedy byli oni dal nas jakimiś wzorami, czuło się do nich szacunek gdyż przy nich dorastaliśmy. Teraz nauczycieli ma się gdzieś i zanim uczeń zdąży się przyzwyczaić i znaleźć sobie miejsce, to zaraz zmiana, nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe środowisko, nowi koledzy. To na pewno nie wpływa pozytywnie na to co się w szkołach dzieje.
Co do używek, (pomijając narkotyki) piwo czy papieros to są chyba rzeczy, których każdy spróbuje tak czy siak, niezależnie od środowiska w jakim dorasta i się wychowuje. Wiadomo, że dzieci ciągną do tego co zakazane. Być może wzrost ceny paiperosów zapowiadany w najbliższym czasie troszkę to zmieni
Ja miałem to szczęście, że skończyłem szkołę już dość dawno i głupimi pomysłami Giertycha nie muszę już sobie głowy zawracać.
__________________
We all want to help one another, human beings are like that. We want to live by each other's happiness, not by each other's misery. We don't want to hate and despise one another. In this world there is room for everyone and the good earth is rich and can provide for everyone. The way of life can be free and beautiful.
But we have lost the way.
Speech by Charlie Chaplin from "The Great Dictator"
Aversin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 14:55   #11
Sebaus
Użytkownik forum
 
Sebaus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2006
Lokacja: Piła
Wiek: 31

Posty: 22
Stan: Niegrający
Sebaus ma numer GG 6471699
Domyślny

@Eivrel

Generalnie problem tkwi w tym, że gdy uczeń coś przeskrobie i dochodzi do rozmowy nauczyciela z rodzicem, to rodzice mówią w większości przypadków "Mój syn/ córka? Niee, to nie może być prawda. Na pewno koledzy go namówili". Później w domu nawet nie porozmawiają ze swoim dzieckiem, bo są przekonani, że ich dziecko jest aniołkiem.
Sebaus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 14:57   #12
Zlodziej
Użytkownik Forum
 
Zlodziej's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003
Lokacja: Żyrardów
Wiek: 37

Posty: 57
Pergamin

Temat 1: Agresja w szkole.

- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?

To jest według mnie najgorsze z możliwych rozwiązań. Skomasowanie tych wszystkich "trudnych dzieci" na małej powierzchni na pewno nie przyniesie nic dobrego. To jest uniwersalny i pewny sposób na stworzenie jednej wielkiej patologicznej wylęgarni. A dzieje się tak dlatego, że to jest właśnie CZYSTY populizm. Rozwiązanie, które jest najłatwiejsze do przeprowadzenia, pociąga za sobą najmniejsze koszty i jest w pewnym stopniu skuteczne. Ale czy naprawdę warto? Czy ktoś wogóle myśli o tych dzieciakach, które będą trafiały do takich szkół? Przecież Ci ludzie w przyszłości będą totalnie pozbawieni perspetkyw i skazani na więzienie tudzież bezrobocie. Warto by było pomyśleć nad innym rozwiązaniem..które na pewno nie będzie proste/oczywiste/przyjemne. Nie umiem powiedzieć co sam bym zaproponował, bo to wymagałoby jakiś kurde analiz czy choćby paru dni pomyślenia.

- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?

Tak, według mnie osoby w gimnazjum są w wieku "młodego buntownika". I tak samo jak w poprzednim podpunkcie uważam, że jak się zamknie bardzo dużo buntowników na małej powierzchni to na pewno nie będzie z tego nic dobrego.

Przy poprzednim podziale nie było tego problemu. Ósmoklasiści otoczeni byli przez bandę małych gnojów i był spokój. Po ukończeniu szkoły podstawowej i pójściu do liceum też było inaczej, bo wszyscy byli skutecznie temperowani przez 3-4 klasistów. Wprowadzenie gimnazjów tworzy taką małą enklawę dorastających dziciorów, których włosy łonowe można policzyć na palcach jednej ręki, które mają niesłychanie wysoką samoocenę. I stąd właśnie narastanie tych wszystkich nieładnych zachowań.

Jednak mimo wszystko uważam, że gimnazja powinny zostać, bo w gruncie rzeczy przynoszą więcej dobrego, niż złego. Z tym, że taki kurcze nauczyciel, który to niby ma uczyć w takim gimnazjum nie może być jakąś 30-letnią ciotuchną, która da sobie założyć kosz na głowę. To musi być twardy, wyrachowany, brutalny kark, który jak będzie trzeba złapie za mordę i wymierzy kilka kopniaków w krocze. Może prezentuję dosyć skrajne poglądy, ale według mnie nauczyciele mają za mało uprawnień.. Nie jestem kurde jakimś zwolennikiem kar cielesnych, ale jak patrzę na niektóre wypowiedzi rodziców typu:

"a dlaczego wyrzucił pan mojego Klemensika z zajęć i popchnął go pan? Doniosę o wszystkim dyrektorowi i rzecznikowi praw ucznia! Wyleci pan z roboty z wilczym biletem! Przecież to taki grzeczny chłopiec, on stara się uczyć i jestem pewna, że to niemożliwe, żeby obnażył się w środku lekcji niemieckiego.. nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.."

... to normalnie ręce mi opadają

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?

Nie, myślę, jak już napisałem powyżej, że wprowadzenie 8 klas z powrotem nie jest dobrym rozwiązaniem. W zwalczaniu zjawisk agresji tudzież innych patologii pomagają:

* policja/straż miejscka w szkołach
* kamery
* wysokie kary za łamanie regulaminu
* wysoka wykrywalność i bezkompromisowość
* spotkania rodziców w szkole ze specjalistami
* i co najważniejsze reakcja, reakcja i jeszcze raz REAKCJA na każde zachowanie, które nie powinno mieć miejsca.

Ostatnio edytowany przez Zlodziej - 11-11-2006 o 15:03. Powód: wpadło mi jeszcze coś do głowy
Zlodziej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 14:58   #13
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orl Pokaż post
Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
a) Nie, ze względu na brak wiary w to, że podział będzie normalnie przeprowadzany w tym kraju.
b) Nie, tego typu odchyły można zauważyć jeszcze w podstawówce, gimnazjum jest miejscem, w którym wszelkie strachy zaczynają się sumować.

Cytuj:
Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
Nie, ze względu na gigantyczne wręcz koszta i przeniesienie domniemanych bandziorów z gimnazjów do dzieciaków z podstawówek.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 15:22   #14
Always hunted
Użytkownik Forum
 
Always hunted's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Thais depot...
Wiek: 32

Posty: 600
Stan: Niegrający
Imię: Petersaber
Profesja: Druid
Gildia: Silver Cross
Świat: Julera
Poziom: 43
Skille: 22/25
Poziom mag.: 49
Always hunted ma numer GG 8078836
Domyślny

Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uważacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?

Nie. W takich szkołach znajdą się "sfoje huopaki" ktore mogą nawet zawiązać swoją własną bandę. Myślicie, że nastolatkowie co okradają ludzi, a o których się mówi, to przypadkowi ludzie co się przypadkowo spotkali? Nie! To kumple ze szkoły, z osiedla... Poza tym agresja w takich specjalnych szkołach kumulowałaby się... Wchodzi trudne dziecko, wychodzi psychopatyczny morderca, bandyta. Z kumplami po fachu.

- Czy uważacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?

Nie. Zarodkiem agresjii nie jest gimnazjum, gimnazjum to jedynie miejsce gdzie się ją manifestuje. A te odchylenia typu używki, to z osiedla... (i innych tego typu miejsc) i tzw "Syndrom Owocu Zakazanego". Chyba wiecie o co mi chodzi, no nie? Poza tym... taki wiek, z hormonami i ogólnie z biologią człowiek nie wygra, nie ma szans.

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uważacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?

Dzisiaj, zrobienie 8 klas w podstawówce, spowoduje że młodsi uczniowie będą bici częściej, i szybciej zetkną się z używkami. Ale też nawiążą "więź" z nauczycielami, i unikną stresu związanego ze zmianą szkoły na inną, spotkaniem zupełnei nowych osób, nowych nauczycieli, itd. Jest plus, ze właśnie poznaje się nowych ludzi, ale duży stres pozostaje. Poza tym... włożono tyle pieniędzy w budowę gimnazjów, że teraz tego politycy nie zmarnują(w końcu to mniej dla nich, no nie?).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sebaus Pokaż post
Nie, najlepszym sposobem na zwalczanie agresji jest twarda ręka ojca. Agresja jest skutkiem tzw bezstresowego wychowywania. Bo czego ma się bać uczeń, skoro nawet nie musi się obawiać ochrzanu w domu?
Gówno prawda. Agresja w szkole jest często odreagowywaniem na własne krzywdy (w tym bicie przez rodziców). Dzisiaj bicie przez rodziców powoduje tylko nienawiść do nich, a są skuteczniejsze metody niż bicie. Na własnym przykładzie wiem, że np odcięcie od pieniędzy, jest lepsze niż pobicie ;P (na mnie bicie nigdy nie działało, to teraz odcinają mi kompa+kasę i jestem utemperowany )

up@
Policja w szkole? To negatywnie odbija się na psychice ucznia, sprawia że uczeń czuje się jak w więzieniu... to samo z kamerami... My kamery mamy, ale to nie przeszkadza w biciu się poza zasięgiem kamery, lub po prostu w pole jej widzenia.
Wysokie kare też czasami to już za dużo. Niedawno u nas w szkole przyłapano 10 osób które sobie podpijały wódkę. Łyk na każdego, ale zawsze coś. Zebrała się komisja (po 3 dniach) i ciągu tych 3 dni tylko te 10 osób myślało że zostaną wyrzuceni ze szkoły, że mają przerąbane na całego, 2 biedne dziewczyny się zupełnie załamały. W końcu komisja ustaliła, że to nie był poważny wybryk, potraktowała łagodnie. Ale i tak te 10 osób rzuciło alkohol w cholerę... Jaki z tego wniosek? Psychika ma dzisiaj większy wpływ na człowieka niż fizyka.
Świadomość, że mają przejebane, zadziałała lepiej niż jakakolwiek kara, jakiekolwiek bicie. Wpływa to negatywnie na psychikę ucznia, ale przynajmniej nie wywołuje nienawiści do dorosłych, tylko wdzięczność, że potraktowali ich łagodnie.
__________________

Już skopiowałem, w końcu pomysł był mój ;d
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez plafdzifego mloka
Mroku (21-03-2007 18:31)
hyba nie zaówarzyłeś ,rze to byl joke -.-'
Mroku (21-03-2007 18:31)
mash problem
Mroku (21-03-2007 18:31)
metalOOffcu?
Mroku (21-03-2007 18:32)
iks.IKS
PS: Dzięki za reklamę ;d
Always hunted jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 15:59   #15
kaczi
Użytkownik Forum
 
kaczi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Daleko Ci do mnie. Sklep: Skate Shop.
Wiek: 33

Posty: 949
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do kaczi kaczi ma numer GG 4029572
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Always hunted Pokaż post
Świadomość, że mają przejebane, zadziałała lepiej niż jakakolwiek kara, jakiekolwiek bicie. Wpływa to negatywnie na psychikę ucznia, ale przynajmniej nie wywołuje nienawiści do dorosłych, tylko wdzięczność, że potraktowali ich łagodnie.
Dokładnie tak.

Dla młodzieży, tudzież dzieci, takie kary powinny ich spotykać: Psychiczne.

Bo co z tego, że wywalą ich ze szkoły? Będą dalej tego żałować, lecz już nie będzie sensu poprawy...

A jak ich upomną? Również będą żałować i będą starać się poprawić.

Wiem to na własnej skórze.

To taki odskok od tematu.
__________________
~~Wieczny Szejk of Oldschool's maniacs~~

Jestem jaki jestem to fakt
Lubie kiedy buja sie mój świat
Poruszam sie raz w przód raz w tył
Ja piłem, pije i będę pił
Historii mojej nie pozna nikt
Znów świat się buja a ja z nim
To nie jest wyścig , to nie próba sił
Ja piłem, pije i będę pił.

kaczi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 16:14   #16
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
Nie
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
Nie
Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
Nie
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 16:16   #17
Sebaus
Użytkownik forum
 
Sebaus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 10 2006
Lokacja: Piła
Wiek: 31

Posty: 22
Stan: Niegrający
Sebaus ma numer GG 6471699
Domyślny

Always hunted- mówiąc 'twarda ręka ojca' chcialem powiedziec, ze ojciec, a wlasciwie rodzice powinni w jakis sposob karac swoje dziecko za wybryki (nie tylko przez bicie, ale tez jakies kary typu odbieranie kieszonkowego, wiecej obowiazkow domowych i takie tam), a nie bezczynnie patrzec i w dodatku czesto mowic "to na pewno nie on" kiedy syn badz corka pajacuja w szkole :| . No i zgadzam sie, ze dzialanie na psychike daje lepsze skutki niz kary fizyczne, tylko czesto rodzice i szkola nie potrafia tego dobrze robic.
Sebaus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 16:37   #18
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Może dam przykład jakiś (a propos dyscypliny):

Jest lekcja muzyki, uczniowie śpiewają. Nagle nauczyciel słyszy buczenie. Szuka źródła, którym jest jeden z uczniów. Widać, że robi to z premedytacją, nauczyciel się na niego gapi, upomina, w końcu wpisuje uwagę. Na następnej lekcji buczy 5 osób, bo to przecież śmieszne jest, a nauczyciel tylko wpisze im uwagę, oni i tak mają to gdzieś. Na następnej lekcji nikt nie śpiewa, tylko coś tam gdera, buczy itp. Nauczyciel jest bezsilny, oni wiedzą, że mogą zrobić mu wszystko bez konsekwencji...

Sytuacja prawdopodobna, jak myślicie, co powinien zrobić z uczniami nauczyciel?
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 17:16   #19
Rooker666
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 06 2006

Posty: 257
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Temat 1: - Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?
Stworzenie szkół specjalny to dobry pomysł ale jak dla kogo wyobrażcie sobie dziecko z adhd które by trafiło do takiej szkoły masakra.

Nieuważam ponieważ to wszystko zależy od człowieka a nie od innych ludzi.

Cytuj:

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
Uważam że pomogłoby sam pamiętam jak w podstawówce nasza klasa była zżyta z nauczycielami potem przyszło gimnazjum i już nie było tak pięknie
nauczyciele nikogo nie interesowali a chuliganeria szerzyła się na całą szkołę
Rooker666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-11-2006, 17:34   #20
Vekegi
Użytkownik Forum
 
Vekegi's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2004
Lokacja: Bełchatów/"...W państwie pełnym nienawiści..."
Wiek: 32

Posty: 716
Stan: Niegrający
Świat: Kyra
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Orl Pokaż post
Temat 1: Agresja w szkole.
- Czy uwazacie, ze stworzenie szkol dla trudnych dzieci jest dobrym rozwiazaniem zeby zwalczac agresje w polskich szkolach?
- Czy uwazacie, ze gimnazja sa zarodkiem agresji w szkolach i innych odchylen typu: pierwsze papierosy, narkotyki czy alkohol?

Temat 2: Powrot 8 klas w szkole podstawowej.
- Czy uwazacie, ze wprowadzenie spowrotem 8 klas w szkole podstawowej moze pomoc w zwalczaniu zjawisk agresji na pozniejszych etapach edukacji?
Temat 1:
- w takich szkołach te dzieci mogą się uczyć kunsztu debilstwa z takimi jak oni, więc czy jest sens?
- Tak dużo jest przypadków takich szkół. Bo, w wieku dorastania ziomki takie jak ja chcą wszystko spróbować jak to jest gdy się zjara grama haszu etc. Albo poprostu zmusza ich do tego otoczenie, bycie zauważalnym.

Temat 2:
- może i by pomogło, bo klasa zna się przez 8 lat, ew. może ktoś dojść nowy w między czasie, ale gimnazja to jest diametralna dla niektórych zmiana.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bebilon Pokaż post
2 Temat:
Trudno mi powiedziec, mysle ze gimnazjum jest lepsze, poznaje sie wiecej osob... Sam nie wiem, nie umiem uzasadnic :-)
Tak tylko jak się ktoś dobrze uczy (ma fajną klase, jak ja), bo załóżmy taki uczeń który się słabo uczy, ale zachowanie wcale nie ma złego i wpieprzą go do takiej klasy w której są debile i tylko się biją, to myślisz, że ma łatwo ?
__________________
Łza na ślipiach, nie przerwie niczego i tak 247
Nad czaszkami groźby, być złym czy dobrym?
Zero pytań, wątpisz ? Strach tonie w liczbach
One odbite w źrenicach, a świat upadły w mitach
Zamiast powstać w krytykach czynów,
kreuje co dnia lepszych skurwysynów
Od siebie minimum by z dumą się nie rozstać 2005
Realia Made in Polska
Vekegi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.


Powered by vBulletin 3