Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Pokaż wyniki sondy: Czy ten post.....
Pomogl wam zrozumiec swoje bledy 51 37.50%
mial dobra tresc 72 52.94%
pokazal wam ze to ja jestem wielki noob 28 20.59%
olaliscie na calego? 17 12.50%
Sonda z możliwością wyboru wielokrotnego Głosujących: 136. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 17-08-2004, 23:56   #61
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Pergamin

Dziekuje bardzo za wszystkie mile komentarze, motywuja mnie do dalszego pisania, ba, prosze tu i teraz Scorcerera: jesli mozesz, stworz mi wlasny kacik, czesto jestem na forum i chcialbym miec takie wlasne miejsce gdzie wiem ze moge zawsze napisac a ludzie nie musza szukac moich artykulow po calym forum. Martwie mnie tylko ankieta..... pare osob stwierdzilo ze olalo ten artykul, 10 osob! stwierdzilo ze to ja jestem wielki noob.... No coz, martwi mnie to, lecz pocieszam sie faktem ze tak wielu osobom dalo to cos jednak do przemyslenia, zaraz zabieram sie za kolejny artykul, wiec looknijcie na 1 strone tematu pod tym linkiem http://www.tibia.pl/forum/showthread.php?t=8832 , moze bedzie cos ciekawego. Rowniez dziekuje za tak wysoką reputacje, gdy widze ze rosnie to naprawde robi mi sie milo ze komus ten artykul pomogl, a teraz bez zbednego czekania, zaczynam sie zabierac za kolejny artykul
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji

Ostatnio edytowany przez WszechStronny - 17-08-2004 o 23:58.
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-08-2004, 00:07   #62
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez WszechStronny
@pawelek
jesli nie zauwazyles ten artykul jest o takich ludziach jak ty...... a reszcie ludzie dziekuje za mile komentarze
Czyżbyś nigdy nie nazwał złodzieja nobem??
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 15:18   #63
bzzyksoft
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004

Posty: 10
Domyślny

A więc gratuluje w większości się zgadzam choc nie we wszystkim. Czlowiek dopisujący do czaru rozne slowa to nie n00b... jest wiele przypalowcow ktorzy tak robia i to nieonzacza ze sa noobami, moga przeciez robic sobie w ten sposob jakies jaja...
bzzyksoft jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 17:14   #64
Dogers
Użytkownik Forum
 
Dogers's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 35
Dogers ma numer GG 8667428
Dumny przesadzasz

po pierwsze nie 90% polaków to n00by tylko jakies 40%
po drugie ja sam nie ucze sie z forum lecz od kolegi z rl i innych kolegów z tibi fakt znam kilku polaków chamskich i wogule, ale na vip prucz pk ktuzy mnie bija mam 8 polakuw i 1 norwega wszyscy sa ok i spox, i jeszcze jedno plx to unowocześniona wersja plz stwożona na czatach i wogule na internecieja sam nigdy nie używalem zwrotu LOL a po 5 dniach gry w tibie tak sie przyzwyczaiłem ze nawet w rl uwie czasem,
acha a zwor 'gratz' tez uznasz za glupote??
to znaczy gratuluje (jak by ktoś nie wiedzial),
wracając do 'plx' zauwasz ze 'z' jest blisko'x' i mozliwe ze ktos nie trafil w 'z' i wyszlo mu plx no i ak to sie moglo zacząć ,
acha no i 'lol' czy tego uzywa sie w realnym swiecie no powiec panie wszechwiedzacy,
no i pewnie już zauważyłeś mam 14 lat w tibi jestem cienki ale obrazanie 90 polakuw to glupota bo na 20, 30 polakuw trafia sie jakis cymbal

jeżeli ktoś myśli tak jak ja prosze o + :tongue: a jeżeli nie to dawajcie mi minusy z sensownym komentarzem ok?
__________________
eeee...
ZADEN MADAFAKA NIE PODSKOCZY DO POLAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
Dogers jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 18:08   #65
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Evul

@dogers
czlowieku, z czyms takim to wiesz....... albo to twoj styl albo jakbys mial do mnie o cos pretensje. po pierwsze nie 40%, napewno nie, chyba nie grales na paru swiatach naraz...... Po drugie pomysl ze moze dla ciebie ktos jest spoko ale jest w nim wiele cech nooba, ktore ty akceptujesz jako normalne, uczyc moglbys sie zaczac z forum bo niektorzy ludzie tutaj potrafia pomoc, skad masz pewnosc ze kolega sam wie dobrze? a tu masz przynajmniej zdanie wielu ktore moze cie zapewnic o tym ze ktos ma racje lub jej nie ma. Plx nie zostalo stworzone na czatach, tylko na tibi, siedze na ircu, na chatach i nie widze plx plx nigdzie i nigdy. A jak sie komus pomylilo to nalezy ten blad naprawic. Gratz nie uznam za glupote, ale osobiscie wole napisac cale congratulations, gdyz nie jest mi zal stracic sekundy dluzej na ladne napisanie. A z tym lol to w ogole pokazales swoja inteligencje, po pierwsze nie jestem wszechwiedzacy, po drugie czy wiesz chociaz co to znaczy? Jesli nie to masz tu 2 POPRAWNE znaczenia: lots of laughs, czyli duzo smiechu, i Laugh out loud, czyli zasmiac sie glosno, niektorzy uzywaja LOL w zyciu ale wg mnie jak cos cie rozbawilo to sie glosno smiejesz a nie mowisz LOL co ma oznaczac ze sie smiejesz gdy tego nie robisz....... Pasi ci taka wypowiedz? 1 na 20-30 polakow to cymbal......... no coz, wtedy to sprowadza % glupich polakow do 5% lub 9%, a do 40 to daleko........ wiec pomysl o tym co piszesz
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 19:01   #66
Master Of Dragon
Użytkownik Forum
 
Master Of Dragon's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2004
Lokacja: Barlinek
Wiek: 31

Posty: 71
Master Of Dragon ma numer GG 1906892 Master Of Dragon ma login Tlenu voltex200
Domyślny

Tak , ta k, tak
Nie spotkałem jeszcze sie z przypadkiem aby pol zabił pol'a,grałem kawałek czasu na 6 servach i nic takiego nie widziałem...
Gdy BR sie spytał "BR?"Ja powiedziałem no,pol a on I Hate Pol i zabił mnie,to teraz jak się ktos pyta "BR?" to mówie , no,USA i to działa...
Znam wielu bardzo fajnych Swe (Pozdro dla Aifona,za to ze jako kompletny newbie na mainie dostrzegł mnie i zaoferował mi pomoc,choć sam wiele nie miał!)lecz zadnego BR dobrego nie spotkałem... Na Harmonii mam bardzo wielu kolegów (Krasnal,Mamba,SKS(?) i naprawde wielu innych!)nawed gdy mnie hlvl zablokował przy Guardq to kolega o jakies 50 lvl nizszy przesuną go i ledwo przezylem,lecz on mnie jeszcze UHną!

Tak owszem polska powinna sie trzymac razem tak samo jak Swe,ale to nie jest raczej mozliwe...
Polacy to największe n00by (oczywiście nie wszyscy),tak tak,sam byłem n00bem choć o tym nie wiedząc ,byłem newbie i chciałem sprzedaz bp hmmow za 1100gp lecz mnie wysmiali... Potem zrozumiałem kto to n00b i sprzedawałem jush za 800 gp,nie jestem z tych typów ludzi co jak ktos prosi 5 gp plz plz to mu nie dam,oczywiście dam,ale jak kur... ktoś ma mi dac to nie MA!

Ps: Chciałem dodac ze POLAK NIE BEDZIE N00BOWAŁ U POLAKA! TYLKO U INNYCH...
__________________
Yo ziomale !
Gram na Hamonii xP
Master Shen , Sorcek mam zamiar wybrac sie na cos mocniejszego(Banshee),jak chcesz isc to wal w grze ;d do Master Shena
Cya
Master Of Dragon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 19:12   #67
PiXik
Zbanowany
 
PiXik's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2004
Lokacja: Rybnik

Posty: 1,845
Imię: Sir Pix
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

wszechwiedzocy nie odpowiedzailes na pytanie czy nigdy nie nazwałes złodzieja nobem
PiXik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 20:20   #68
Matheous
Użytkownik Forum
 
Matheous's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Tam, gdzie... Cholera. Tam, gdzie... -Dobranoc.-Powiedzial diabel.
Wiek: 33

Posty: 1,402
Matheous ma numer GG 2872460 Matheous ma login Tlenu emcid@tlen.pl
Domyślny

Jjjjja cie krece artykul wywalisty ale juz ostatnich 3 postow nie chcialo mi sie czytac... Przytloczenie za duza iloscia informacji naraz
Jak dla mnie drobnym bezsensem jest uwazanie kogos za nooba za pisanie plx-chyba kazdy z forumowiczow po nowej czesci opka pisze 'Comment plx', HEGE TEZ wiec czy Hegemmon jest noobem tylko dlatego ze powtarza formulke wypowiadana przez cale forum???(Sorry Hege ze posluguje sie toba jako przykladem, tak jakos wyszlo
Podobnie z opisami przy czarach-chyba 90% Tibii uzywa tych bajerkow... To przynajmniej potrafi rozsmieszyc Dla mnie to nie jest noobowskie, tylko fajne... No oczywiscie ekstrema w rodzaju 'Exura vita 'I S*******AJ S****YSYNIE BO MI GOWNO ZROBISZ'(wymyslone) to juz jest noobstwo na max ale takie lekkie ladne i smieszne sa fajne
Wg mnie nie lvl zdobi czlowieka tylko czlowiek lvl-parafrazujac znane polskie przyslowie Jednak ludziska tutaj maja racje-idzie sobie 100 lvlowiec i wszystkih wyzywa od noobow i zabija dla zabawy, w koncu on jest 100 lvl to jest wzorem Tibijczyka, a to sa 8 lvle wiec to sa nooby i trza je gnoic... Ja dziekuje...
Co do Polakow-a wiecie ze ja chyba przez pol roku bylem przeciwnikiem tego stereotypu??? Potem pogralem w Tibie i chyba w tydzien zaczalem sie do tego stereotypu przekontwac... Jednak stoje se przy depocie '10 gp plz' 'no' 'Polakowi nie dasz????' RECE QRDE OPADAJA...
Pawelek-wyobraz sobie: newbie, pierwszy raz gra w tibie, wytszedl z rooka, jego 1,2k to zdawaloby sie ogromna fortuna... specjalizuje sie w mieczach, uslyszal oferte 'I sell Firesword', nie wie ile to kosztuje. Daje na poczatek 800 gp bo nawet nie wie co to platyna i wydaje mu sie niewyobrazalnym, zeby ktos nosil przy sobie 8k czy ile tam i wogole 5k wydaje mu sie niewyobrazalna suma. Czy z powodu jego niewiedzy gostek od razu jest noobem??? Albo wyobraz sobie ze ktos ma zamiar sprzedac f axe za 9k(nie wiem ile to kosztuje mowie na chybil trafil), krzyczy ze sprzedaje a ty mu mowisz ze kupisz za 7k. Byloby ci przyjemnie jakby gosc zaczal cie wyzywac od noobow i thiefow???
Matheous jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2004, 22:56   #69
Sorcers of titania
Użytkownik Forum
 
Sorcers of titania's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Nowa Sól
Wiek: 34

Posty: 150
Stan: Aktywny gracz
Imię: Latimerid
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Titania
Poziom: 60+
Skille: PoCoMi
Sorcers of titania ma numer GG 1804170
Domyślny

WszechStronny --> za******* artykuł . Dobry jesteś nie bałeś się konsekwęcji które Cię czekały , krytyki itp. Nienawidze jak dam na mapce na depo Bohater mój idzie i co chwile zmienia miejsce i nie można się przedostać do Dp . Denerwuje mnie także takowe wydarzenie : Łepek na Titani stoi " POLAK " i takie coś ( na trade , pisze tak jak on nie zważajcie na błędy ortograficzne ) " jeste biedny szukam polaka co rozdaje żeczy " i w kułko to samo . Polacy nie są zgrani dlatego przegrywamy prawie każdą walkę ze Szwedami np. w Ab'Dendriel . A słyszeliście to " żaden( madafaka )nie podskoczy do polaka " a właśnie że podskoczy bo nikt Cię nie będzie bronił ani pomagał ---> to jest rola polaków..wee ginie mój rodak , jeszcze go dobiję !! ( chociaż czasem jest ok. przykład idę sobie raz mam czerwone życia i łepek do mnie Polak ? a ja mówie tak i mnie uhnął .. i mówi masz szczęście że jesteś polakiem .. inaczej już byś nie żył " PODEJŚCIE POLAKA "
------------------------------------------------------->>>
Ps. Szwedzi są godni podziwu WSZECHSTRONNY ująłeś ich bardzo dobrze !!
- ( WS 4u<król>:::OLSKIE:::NOOBUSTWO:::NIE:::ZNA:::GRAN IC
__________________
Take care about yourself...
Back off ! Before you die...

Lati~
Sorcers of titania jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 15:48   #70
Ozyrisis
Guest
 

Posty: n/a
Brak ikony

Ludzie chłopak zrobił kawał dobrej roboty ale cóż wątpie że komuś to przemówi do rozsądku (ale mam nadzieje ) . Nie czytałem wszystkiego bo niestety nie mam aż tyle czasu. Sory za to

Ostatnio edytowany przez Ozyrisis - 19-08-2004 o 15:51.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 17:26   #71
Krzysiek mistrz miecza
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 07 2004

Posty: 7
Domyślny LoL

Lol piszecie o jakis n00bach i o polakach którzy nie trzymaja sie razem.
Ale to wkurza!!
Podchodza do ciebie kolesie gdy trenisz spokojnie(3 polaków) i zaczyna z sd popier***** i fire elemental bije. I co mialem powiedziec "thx, nie bede was bic bo jestescie polakami"?!?!?!?!? Z moim kolega poszlismy na nich (ja 31 lvl knight on 53 elite), kolege zaczeli napier***** a on uciekal. Gdy szlismy na nich okazalo sie ze inni juz zabili ich (nasi koledzy którzy o tym wiedzieli [i tez POLACY].
ALbo gdy podchodzi do ciebie koles na 8 lvlu i pyta sie czy masz cos na sprzedasz, na co ja mówie itemy na sell, a on do mnie "plz daj mi te itemy, patrz ja mam 8 lvl i jestem n00b". I co ja mialbym mu dac bo jest polakiem??!!
Nigdy w zyciu. Tak sie sklada ze ja na swój eq sam zarabialem kase!! Niech i n00bek zbierze se na n00b seta.
Krzysiek mistrz miecza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 17:39   #72
Nosferat
Użytkownik forum
 
Nosferat's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Wiek: 35

Posty: 6
Nosferat ma numer GG 2000994
Domyślny

Na dobry początek:
WszechStronny – podziwiam Cię, widać, że już długo grasz i masz dużą wiedzę o tibijskim świecie. + dla Ciebie.

Ja gram w Tibie dopiero od jakiegoś miesiąca. (dla wszystkich, którzy oceniają sobie wiedze innych po ich levelu mogę zdradzić, iż gram knightem lvl 21, skile 60/59 i 4 mlvl i nie uważam się za wszechwiedzącego, wprost przeciwnie..)

Cieszę się, że w końcu na moim ulubionym forum ktoś postanowił wyleczyć innych z choroby którą w skrócie można nazwać newbie = n00b. Sam pamiętam jeszcze ( w końcu to nie tak dawno ) jak stawiałem pierwsze kroki w tibijskim świecie. Jeszcze dobrze nie ustawiłem wyglądu, zamieniłem parę zdań (wyrazów) z Cipfriendem (czy jak mu tam było.. tego już nie pamiętam ), zrobiłem kilka kroków do przodu a zostałem zaatakowany lawiną żółtych napisów powtarzających się w kółko... I wyobraźcie sobie teraz co taki koleś co 5 min temu dopiero zainstalował Tibie sobie pomyśli. Ze to normalne.. I będzie robił tak samo jak będzie miał jakiś przedmiot na sprzedaż a tym że ktoś go będzie wyzywał od jakiś tam n00bow na pewno się nie przejmie..
Ale jak my wiemy nasza postać to w 100% newbie który nawet jeszcze nie wie jak coś kupić/sprzedać...

Chciałbym teraz przytoczyć tu pewne różnice, które znalazłem w skrótach na pewnej polskiej stronce o tibi (niestety nie pamiętam już jakiej):
Newbie – tak określa się osoby nie w pełni zorientowane w grze, ale chcące się czegoś nauczyć.
N00b – osoba, której się wydaje, że jest wspaniała, a często tak naprawdę niewiele wie. UWAGA: Nie każdy newbie to n00b i nie każdy n00b to newbie. Zdarzają się n00by z wysokimi poziomami, a wielu też jest newbie, którzy n00bami nie są.

W międzyczasie: chwała Ci Andrew [AfR] za przetłumaczenie tego artykułu którym nas tu poczęstowałeś. Wielki + dla Ciebie..

Jak więc widać nie każdy newbie to n00b.
Szczególnie mam prośbę do wysokolevelowych postaci, które robią sobie nowe i wpadają na rooka i wyzywają co drugiego od n00ba. Sam niedawno robiłem sobie (dalej robię ale już jestem na mainie) UH-róbka. I aż w oczy piecze jak się widzi co chwila słowo Noob..
Przypomnijcie sobie jak to wy graliście na rooku po raz pierwszy.. Ja pamiętam wszystkie moje wspaniałe wypady jak mnie Cave rat pogonił i ledwo uszedłem z życiem, albo jak przeszedłem bez jedzenia przez poisonfieldy i musiałem oddać calą kasę za runke Antidote.. tak pamiętam to wszystko...
Wiele mnie te błędy nauczyły i mogę śmiało stwierdzić, iż nie jestem n00bem, ale na pewno nie powiem, że nie jestem już newbie....

Dziękuję tym, którzy przeczytali moje wypociny do końca

Artykuł oczywiście oceniam na wzorowy..

Natomiast w dyskusję co do n00bostwa Polaków, czy nien00bowstwa Szwedów wplątywać się nie będę bo gram zbyt krótko, lecz z przykrością muszę stwierdzić ze większość n00bów jakich spotkałem to POLACY.
Nosferat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 18:21   #73
Krzysiek mistrz miecza
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 07 2004

Posty: 7
Domyślny

Albo sytuacja....
Mnie shackowali
zabrali mi WSZYSTKO i nic nie mialem to co mialem goly chodzic?!?!?!
Poprosilem kumpla zeby mi pozyczyl troche kasy.... kupilem se jakies slabe itemy i poszedlem loota robic
Mówie od razu..... Fajny post ale nie wszystkie sytuacje sa naprawde "n00bskie"
Takie cos musi byc zeby nie wkurzaly tak n00by.
Nikt nie znajdzie czlowieka o zdrowych zmyslach i który ma przynajmniej 15 lvl i nie ma dosc n00bów.
Krzysiek mistrz miecza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 19:37   #74
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Pergamin

Widze ze niektorzy naprawde docenili moj artykul, a niektorzy powtarzaja zdanei poprzednikow ze to nikomu nie pomoze albo szukaja w nim niedociagniec, widze ze niektorzy nie potrafia czytac dokladnie wiec odpowiem na wszystkie zarzuty,/pytania/podziekowania gdy tylko znajde chwilke czasu
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 22:16   #75
Zyraf
Użytkownik Forum
 
Zyraf's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Lidzbark
Wiek: 36

Posty: 162
Zyraf ma numer GG 8374789
Domyślny Co do n00bków

Świetny artykuł!
Ja przyznam się że jestem newbie mam 16 lat i nie umie grac
Nie przeczytałem wszystkich postów ale mam pare komentarz.
Ja sie spotkalem z wieloma rzeczami pk itd...
I wiele razy widzialem ze jak ktos (szczegolnie BR) pk polaka to wyzywali go
fucking n00b itp.
Troche to dziwne bo po tym tekscie to świadczy ze zabity jest n00bem i to
w pelnym tego slowa znaczeniu.
Ja sie przyznaje ze nie znam sie na tej grze i ostatnio doznalem wstydu a nawet nie wyszlo to na zle.Na channel TRADE chcialem kupic Serpent Sword
no i zglosil sie do mnie gosc z BR mowi ze sprzeda za 2,5 k. ja mu na to ze dam mu bp of gfb i 1k no i niedosc ze dlugo czekal bo powiedzialem ze mam
w depo w AB a ja szlem z expa z foldy to mi wytlumaczyl (okazalo sie ze chcialem mu dac 1 rune gfb) ze bp of gfb to backpack caly zapelniony tymi runami.Zaczalem go przepraszac powiedzialem mu ze jestem nowy i nie wszystko wiem, on mnie zrozumial i powiedzial NO PROBLEM!!!(zaś polak to by powiedzial : "Spie..... ty ku.... zaj....... albo cos w tym stylu) i jestem tego pewny no i powiedzial ze jak bede mial 2k to mi sprzeda bo jemu i tak niepotrzebny
a cio do jednoczenia... (NO COMMENTS) są polacy ktorzy na to pojda ale wiekszosc to imo DEBILE. ale to dobry pomysl i z checia bym sie przylaczyl do grona takich PRAWDZIWYCH graczy. Ja mialem tylko jednego kumpla w Tibii pochodzil z Rosji i byl nowy tak jak ja.Jakos sie dogadalismy i gralismy ciagle razem pomagalismy se kase porzyczalismy itd. no ale on juz nie gra i teraz 0 kumpli, wszyscy nawet polacy niby mamy potrenowac a oni mnie chcą pk tylko ze oni glupi i mysla ze bede nosil cos wiecej od wooden shield jakiegos mieczyka ja nie ryzykuje.
Także jesli ktos gra na chimerze niech sie zglosi plz
Mam 14 lvl skille 42//38
Zyraf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2004, 23:00   #76
Seban PL
Użytkownik Forum
 
Seban PL's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: * Polska *

Posty: 37
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Strzałka WszechStronny masz racje!

Przykro mi sie robi jak czytam ze ktos ma cos do twojego komenta bo to naprawde dobry tekst zobaczylem ze ja sam jestem noob tak przyznalem sie mowie to bo przemyslalem tego komenta i mi sie troche zal zrobilo ze jednak jestem noob ale ja chcem sie poprawic. Mam nadzieje ze inni tez sie poprawia i niebeda sie awantorowac po twoim poscie (chyba ze sa noobami) Ja przyjolem ten post z pokora i zrozumieniem dla bardziej doswiadczonego gracza. Przyznaje sie ze mimo tego ze niegram w tibie dlugo i nieznam nawet niektórych okreslen obowiazujacych w tibi to chce sie poprawic i niebyc juz noobem. Po obserwacji tego co napisales zobaczylem ze naprawde robie wiele z tych zeczy niewszystkie ale wiele. Szanoje to co mowisz i ciesze sie z tego posta bo naklonil mnie do przemyslen. Mam nadzieje ze zmieni on spojzenie niektorych na samych siebie.

PS. Wielkie SORRY za ortografie ale zawsze mialem do tego slabosc .
__________________
Semi-Retired!




Best Noob! Dead Noob!

PS. Nieoceniaj mnie za ortografię... Szkoła Óczy.
Seban PL jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2004, 01:16   #77
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Pergamin

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moj artykul, ciesze sie ze 75% procent z was sie on podobal. Teraz czas na male podsumowanie chyba no nie?
Patrzac na wasze odpowiedzi, stwierdzam ze pare osob nie doczytalo do konca, pare chcialo tylko nabic sobie posta, a jeszcze inni bog tylko wie co chcieli osiagnac. Byli tez tacy ktorzy odpowiedzieli kulturalnie, sensownie, i za te wszystkie odpowiedzi dziekuje. Teraz wyjasnie pare niejasnosci. Pare osob pisalo ze nie wszystkie dopiski na koncu czaru sa glupie, ja sie z tym zgadzam, napisalem "glupie dodatki na koncu czaru", a przez glupie mozna wiele rozumiec, a glownie to ze sadze iz niektore sa fajne To taka mala drobnostka, a teraz glowny temat. Jednoczenie polakow. Wielu z was spoglada na ta sprawe zbyt szeroko. Gdyby chodzilo mi o jednoczenie wszystkich polakow to jak jakis monk heretyk wykrzykiwal bym ciagle hasla reklamowe w grze. Natomiast mam inna taktyke, wale na forum. Chce dotrzec do tych paru osob ktore czytaja to forum i wyciagaja z niego wnioski. Mam wiekszy plan ktory niedlugo ujawnie, ale najpierw musicie zaczac myslec o sobie, czy chcesz sie zmienic czy nie, czy ci sie podobaja moje poglady czy nie. Dopiero wtedy, jak juz wezmiesz sie za siebie, to bierzesz sie za innych. Mam nadzieje ze to rozwialo pare niejasnosci co do moich planow i pogladow, zycze milej nocy
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2004, 10:45   #78
Almexian
Użytkownik Forum
 
Almexian's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2004
Lokacja: Przemysl

Posty: 56
Domyślny

Ciekawy post, ale z niektorymi zdaniami mogl bym sie nie zgodzic. Chodzi mi o PLX. Co ci sie w tym nie podoba. Przeciez dobrze wiesz co to znaczy i to zrozumiesz, a ze gracze sobie to skrucili to tylko plus. Jezeli ty chcesz pisac Sudden Death zamiast SD, albo Hight magic misile zamiast hmm to juz twoja sprawa. Nasz narod z pewnoscia nie jest doskonaly, ale jesli chodzi o Tibie to nie wypadamy blado. Mi osobiscie Polak nigdy nic nie zrobil i jak widze rodaka to sie ciesze, ze armia Polska w Tibi rosnie. Ze ty wszystkich procz siebie uwazasz za Noobow to juz twoja sprawa. Ja tak nie uwazam. Gram w tą gre jakies 6 miechow i tez duzo widzialem w tej grze. Na moim swiecie ( Mythera) nie jest za duzo polakow, ale nie jestesmy najgorsi. Pare polakow nalezy do dobrych gildi i reprezentuje dobry poziom i z pewnoscie nie jestemy dnem. Jezli ty chcialem zebrac wszystkich graczy z Polski i ich pojednac to masz troche w glowie nie tak. Bo nie wiem po co mial bys ich pojednac. Przeciez nie po to, zeby zlac dupe Brazylijczykom. A co do forum to chyba jasne, ze sa tu rozni ludzie. Po to jest to forum by pytac i oczekiwac na odpowiedz. Jesli gracz nie wie tego czy tego to ma prawo oczekiwac pomocy. To, ze ludzie czesto zadaja czsami glupie pytania to juz jest oczywiste. Jestesmy tylko ludzmi i nie kazdy gracz gra AZ 4 lata. Mam nadzieje, ze zmienisz swoje podejscie do wszystkich bo nie jestes pepkiem swiata.
Almexian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2004, 10:51   #79
Almexian
Użytkownik Forum
 
Almexian's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2004
Lokacja: Przemysl

Posty: 56
Domyślny

Jeszcze chcialm dodac, ze jest to dobry post bo mozna weyciagnac z niego wnioski. Nie przejmuj sie moja krytyka bo nie chce cie obrazic. Wiem, ze miales dobre intencje.
Almexian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2004, 11:02   #80
WszechStronny
Użytkownik Forum
 
WszechStronny's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2004
Lokacja: Gdynia

Posty: 24
Smutny

Ze niby co???? ok..... po kolei. Przeszkadza mi plx bo wole pls albo plz, brzmi bardziej gramatycznie i ma chociaz sens, bo nie podoba mi sie skrot od czegos gdzie nie ma x.... Jeden post przed toba napisalem juz o tym jednoczeniu, ze nie o to mi chodzi, czy ty w ogole przeczytales wszystkie odpowiedzi? Super ze masz paru polakow, to teraz pograj na innych swiatach i sie wypowiadaj z wiekszym zasobem wiedzi. "to ze ludzie czesto zadaja czsami glupie pytania to juz jest oczywiste." Jaaaaasne..... no coz, skoro chcesz przyjmowac glupote za cos oczywistego i normalnego to powodzenia. I tak na koniec.... Ja uwazam wszystkich za noobow? Gdzie ja to powiedzialem? Wiem ze prawda boli ale bez takich tekstow prosze, tak samo to "bo nie jestes pepkiem swiata". Skad ty to w ogole wzioles? Piszesz ze mozna oczekiwac odpowiedzi od innych i pomocy, ja sadze ze niektorym pomoglem, tym ze zobaczyli swoje bledy, za to nie wiem gdzie stwierdzilem ze jestem pepkiem swiata. Moze przeczytasz jeszcze raz caly artykul i odpowiedzi co?

Takie cos wkurza.... Ludzie nie doczytaja wszystkiego, potem przekrecaja, i maja wielkie pretensje. A ja musze tego wysluchiwac... Uwaza ze jak wiem wiecej i przekazuje to innym to sie popisuje, chwale, robie z siebie kto wie co. Jeszcze pare takich glupich postow i siąde po prostu, bo juz nie wytrzymam
__________________
Wiem że nic nie wiem, ale wciąż wiem o wiele więcej niż wy -nOObki- ^.-

A kiedy skończy sie czas dekadencji
fałszywych pretensji
czas umysłowej impotencji
czas poświęcony negatywnej intencji
jak wielu to kręci
mimo konsekwencji
ja preferuje relaks w rytmie roots reggae ragga
w dobie chaosu
ideana przewaga dla
chorych ambicji
całej hipokryzji
dla dźwięków w eterze
i dla dzwięków na wizji
WszechStronny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.


Powered by vBulletin 3