Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-10-2004, 22:54   #1
Canek
Użytkownik forum
 
Canek's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Canek ma numer GG 3108326 Send a message via Skype™ to Canek
LOL MMORPG MAKER - Czy ktoś zna jakiś ??

Siema,
mam problem i potrzebe w jednym.

Znacie może jakiś program do robienia MMORPG?

Jeżeli znacie jakieś, lub strony z których można ścągnać MMORPG maker.

Błagam piszcie i szukajcie!!

Możemy stwożyć swój mmorpg maker jezeli sobie pomozemy
Canek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-10-2004, 08:02   #2
Sadamq
Użytkownik Forum
 
Sadamq's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2004

Posty: 141
Stan: Aktywny gracz
Imię: ---
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Dobiłeś mnie ==' LOOOL... MMORPG Maker ? A co to ma być jakiś klon rpg makera ? Już widać że grałeś bardzo krótko w tibie i chcesz zrobić własną tibijsko podobną grę. Tyle że przed tem tworzyłeś gry w rmk2 i myslisz że wszystko jest takie łatwe, i polega na przeciągniu myszką. Ucz sie języków programowania i moge ci obiecać że na innym gó.... tego nie zrobisz.
__________________
World : Saphira
Vocation : Sorcerer
Level : 1x
Magic : x
Sadamq jest offline  
stary 05-10-2004, 09:07   #3
Iris on Eternia
Użytkownik Forum
 
Iris on Eternia's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: Russia

Posty: 289
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Canek
Siema,
mam problem i potrzebe w jednym.

Znacie może jakiś program do robienia MMORPG?

Jeżeli znacie jakieś, lub strony z których można ścągnać MMORPG maker.

Błagam piszcie i szukajcie!!

Możemy stwożyć swój mmorpg maker jezeli sobie pomozemy
Ehh... do wszystkiego by chcieli programy... zgadzam się z Sadamqiem. To nie jest takie proste. Najpierw trzeba nauczyc się języka programowania (niewiem w jakim robią takie gry).

Ps. Hmm... a może wie ktoś gdzie jest link do zrobienia najlepszej gy komputerowej na świecie ?
Iris on Eternia jest offline  
stary 05-10-2004, 16:51   #4
Baron Kaldrick
Użytkownik Forum
 
Baron Kaldrick's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: from Dwarves Lands...

Posty: 1,289
Domyślny

Cytuj:
Najpierw trzeba nauczyc się języka programowania (niewiem w jakim robią takie gry).
C++, C#, Delphi, Java ( w takiej mniej wiecej kolejnosci...Ew. wymiennie Delphi z C#~)
Cytuj:
Znacie może jakiś program do robienia MMORPG?
Cholernie prosty jezyk programowania, stworzony z C++, lekko przerobiony, specjalnie do tworzenia mmo-gier.
www.byond.com
Ale jesli nie znasz angielskiego - a zapewne nie znasz, bo nawet z polskim u ciebie na pienku - to nawet sie tego nie tykaj.
__________________
Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, czlowieku....
Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością.

Terry Pratchett, "Straż! Straż!"
Baron Kaldrick jest offline  
stary 07-10-2004, 00:02   #5
Canek
Użytkownik forum
 
Canek's Avatar
 
Data dołączenia: 16 03 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 6
Stan: Na emeryturze
Canek ma numer GG 3108326 Send a message via Skype™ to Canek
Domyślny

Kilka spraw.

Po pierwsze czytałem na angielskim forum ze jest jakis program do robienia gier mmorpg. Podał nawet link, ale ja mam troche popsuty internet i nie na wszystkie strony mi włazi. Na tą właśnie nie mogłem.

Po drugie ja nie tworze w programach dla dzieci jak rmk2!!!

Po trzecie Baronie w javie nie tworzy się gier!!! Możesz je robić w delphi bo to najlepszy program(ale ty pewnie nie wiesz nawet po co zrobili delphi).
Tak samo w C++ nikt nie tworzy takich gier lub programów!!!

A co do angielskiego to zapewnie ciebie ze umiem bardzo duzo!

SADAMQ - ja nie jestem n00b'em w tibiipogadajmy może o naszych postaciach. I w dodatku ty powinieneś się uczyć programowania, bo widze ze ty sie bawisz programikami jak rmk2 - NACISNIJ_PRZECIAGNIJ!
Canek jest offline  
stary 07-10-2004, 16:07   #6
Zyraf
Użytkownik Forum
 
Zyraf's Avatar
 
Data dołączenia: 07 08 2004
Lokacja: Lidzbark
Wiek: 36

Posty: 162
Zyraf ma numer GG 8374789
Domyślny

ehh
a po kolejne to java itd sie lacza
ty chyba glupi jestes ze w 1 jezyku mozna zrobic gre całą (nie taką prosta oczywiscie)
Zyraf jest offline  
stary 07-10-2004, 16:21   #7
Walrock
Użytkownik Forum
 
Walrock's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: Wrocław
Wiek: 34

Posty: 295
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Tyria
Poziom: 20
Walrock ma numer GG 2462960 Send a message via Skype™ to Walrock
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Canek
Kilka spraw.

Po pierwsze czytałem na angielskim forum ze jest jakis program do robienia gier mmorpg. Podał nawet link, ale ja mam troche popsuty internet i nie na wszystkie strony mi włazi. Na tą właśnie nie mogłem.

Po drugie ja nie tworze w programach dla dzieci jak rmk2!!!

Po trzecie Baronie w javie nie tworzy się gier!!! Możesz je robić w delphi bo to najlepszy program(ale ty pewnie nie wiesz nawet po co zrobili delphi).
Tak samo w C++ nikt nie tworzy takich gier lub programów!!!

A co do angielskiego to zapewnie ciebie ze umiem bardzo duzo!

SADAMQ - ja nie jestem n00b'em w tibiipogadajmy może o naszych postaciach. I w dodatku ty powinieneś się uczyć programowania, bo widze ze ty sie bawisz programikami jak rmk2 - NACISNIJ_PRZECIAGNIJ!
W javie nie tworzy się gier ?? ROTFL A gry na komórki chociażby ??
Walrock jest offline  
stary 07-10-2004, 16:26   #8
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Canek
Kilka spraw.

Po pierwsze czytałem na angielskim forum ze jest jakis program do robienia gier mmorpg. Podał nawet link, ale ja mam troche popsuty internet i nie na wszystkie strony mi włazi. Na tą właśnie nie mogłem.
Może, ale nic porządnego żadnym takim programem nigdy nie zrobisz.
Cytuj:
Po trzecie Baronie w javie nie tworzy się gier!!!
A jesteś pewien? Bo ja znam conajmniej kilka takich tytułów
Runescape
Wurm
to tak jeśli chodzi o MMORPG które mi teraz przychodzą do głowy, ale wiem, ze jeszcze kilka innych MMORPGów bylo, ino nie moge se tytułów przypomnieć.
Cytuj:
Możesz je robić w delphi bo to najlepszy program(ale ty pewnie nie wiesz nawet po co zrobili delphi).
Delphi fajny jest, sam go bardzo lubię, ale ma jedną wadę - ma problemy z linuxem. NIby jest Kylix, ale... Niestety, ale serwer gry musisz zrobić w C++
Cytuj:
Tak samo w C++ nikt nie tworzy takich gier lub programów!!!
Nie licząc Tibii, Ultimy, Quake'a oraz 99% gier wydanych na PC, PSX, PS2, X-Boxa....
Cytuj:
SADAMQ - ja nie jestem n00b'em w tibiipogadajmy może o naszych postaciach. I w dodatku ty powinieneś się uczyć programowania, bo widze ze ty sie bawisz programikami jak rmk2 - NACISNIJ_PRZECIAGNIJ!
Jak widzę, nie rozróżniasz słów noob i newbie - bo jak na razie trochę się tym postem zlamiłeś (znoobiłeś w języku tibijskim mówiąc).
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!

Ostatnio edytowany przez MatKus - 07-10-2004 o 16:40.
MatKus jest offline  
stary 07-10-2004, 20:15   #9
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 38

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

użyj MÓZGU
Chociaż z tym u Ciebie raczej ciężko chyba.

Widać że wyrosłeś na Pascalu (Delphi wywodzi się od Pascala)więc łaskawie nie objeżdżaj porządnych języków opierając się na dwudziestoletnim staruszku posklejanym do kupy (Pascal ssie). Delphi tez jest denne- próba stworzenia języka zorientowanego obiektowo na podstawie szkieletowego? mażenie. Spróbój zaprogramować coś w C# ( na przykłąd drzewo wyszukiwania binarnego) to pogadamy.

ech, szkoda słów..
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline  
stary 07-10-2004, 23:44   #10
Sadamq
Użytkownik Forum
 
Sadamq's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2004

Posty: 141
Stan: Aktywny gracz
Imię: ---
Profesja: Knight
Świat: Saphira
Poziom: 27
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
SADAMQ - ja nie jestem n00b'em w tibiipogadajmy może o naszych postaciach. I w dodatku ty powinieneś się uczyć programowania, bo widze ze ty sie bawisz programikami jak rmk2 - NACISNIJ_PRZECIAGNIJ!
Z komentuję twój dopisek. Wybacz ale gdybyś choć trochę znał się na programowaniu nie gadał byś bzdór w stylu delphi jest najlepsze! Wiesz co to delphi ? Język programowania podobny w większym stopniu an Borland C++ Builder, tyle że z troche przyjemniejszą składnią. Nie będe się z tobą kłócił co jest lepsze, ale napewno powiesz że niemam racji , że c++ to shit, że pascal był pierwszy itepe. Sorry-man, ale c++ zostało opracowane 5 lat wcześniej, i od początku biło na głowę przyszłe " Gófno " pod względem kody, szybkości i wydajności. Co do programów w stylu rm2k i tgf. Według twoich posów widać że nawet nie wiesz co piszesz. Wiele rzeczy w tych programach trzeba pisać odręcznie, za pomocą komend i skryptów. Gdyby cię to interesowało jest równierz program Game Maker, posiadający własny język skryptowy, napisany przez magistra informatyki Marka Overmasa. W tym programie można budować gry rpg, z taką łatwością jak łączy się klocki lego ze sobą. Tyle że trzeba znać podstawy j. angielskiego, i mieć chęci i mocne palce. Czego ty akurat nie posiadasz. Co do mnie, i tego że tworze w rmk2. Akurat teraz zagłębiam się w skłądniki BCB i GML. OStatnio zająłem się php min. Stosowaniem zabezpieczeń na stronach, i operowanie na plikach tekstowych. Zapewne nawet nie wiesz połowy z tego co pisze i wątpie abyś w ogóle przeczytał ten post w całości. Jednak dodam to jeszcze jedno zdanie. Jeżeli się nie znasz to się nie odzywaj, ponieważ jescze bardziej się ośmieszysz, tak jak to zaprezentowałeś w tym temacie...

Sorry za błędy, jednak jestem świeżo po formacie i nie posiadam tymczasowo worda. Uprzejmie przepraszam moderatorów i userów za utrudności w czytaniu postu...
__________________
World : Saphira
Vocation : Sorcerer
Level : 1x
Magic : x
Sadamq jest offline  
stary 10-10-2004, 17:16   #11
Pelkas
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 06 10 2004

Posty: 7
Domyślny skad wziasc ?

Jeszcze nie robilem swoich zadnych gierek jak muwicie ze w rmk2 jest latwo zrobic tp podajcie mi linka skad go moge wziasc i zapewniam was ze dobrze znam angielski !!
Pelkas jest offline  
stary 29-12-2005, 20:25   #12
Maralgoth
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005

Posty: 3
Domyślny

A ja znalazlem, MMORPG makera, nazywa sie Eclipse, jest bardzo prosty przypomina nieco RM2K, nie bawilem sie nim za dlugo ale wiem ze potrzebna jest drobna znajomosc Visual Basica, ogolnie jest prosty.
Oto strona z ktorej sciaga sie powyzszy program: http://www.touchofdeathproductions.com/
Maralgoth jest offline  
stary 30-12-2005, 13:46   #13
Ziven
Użytkownik Forum
 
Ziven's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Lokacja: Katowice

Posty: 108
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pelkas
Jeszcze nie robilem swoich zadnych gierek jak muwicie ze w rmk2 jest latwo zrobic tp podajcie mi linka skad go moge wziasc i zapewniam was ze dobrze znam angielski !!
LoL. Jak ty mozesz znac dobrze jezyk angielski skoro nawet polskiego nie umiesz.
Ziven jest offline  
stary 30-12-2005, 14:23   #14
Pabak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 10 2004
Lokacja: Ruda Śląska
Wiek: 34

Posty: 90
Stan: Na emeryturze
Wyślij wiadomość przez ICQ do Pabak Pabak ma numer GG 5459497 Pabak ma login Tlenu tuminure@o2.pl
Domyślny

@offtopic
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Canek
Po drugie ja nie tworze w programach dla dzieci jak rmk2!!!!
Ten program, jest bardzo ciekawym programem (jak i reszta rpg makerów)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pelkas
Jeszcze nie robilem swoich zadnych gierek jak muwicie ze w rmk2 jest latwo zrobic tp podajcie mi linka skad go moge wziasc i zapewniam was ze dobrze znam angielski !!
www.rpgmaker.pl < tam jest download i poradniki, pozatym ten program wymaga tylko podstaw angielskiego.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ziven
LoL. Jak ty mozesz znac dobrze jezyk angielski skoro nawet polskiego nie umiesz.
Eee... czy jakbym napisał: "powiec mi gdzie zanjde skszynke pocztowom" czy to oznacza że nie znam języka angielskiego? Pozatym każdy popełnia błędy, literówki itp...

@topic
Chciałbym złożyć zażalenie na admina i moderatora, jak i na wszystkich piszących w tym temacie prócz użytkownika Maralgoth gdyż wszyscy łamią szósty punkt regulaminu który brzmi "Pisz na temat."
__________________
Stare gry na PC, stare gry, Old PC Games, download na OPCG.net!
Pabak jest offline  
stary 30-12-2005, 15:54   #15
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Canek
Kilka spraw.

Po pierwsze czytałem na angielskim forum ze jest jakis program do robienia gier mmorpg. Podał nawet link, ale ja mam troche popsuty internet i nie na wszystkie strony mi włazi. Na tą właśnie nie mogłem.

Po drugie ja nie tworze w programach dla dzieci jak rmk2!!!

Po trzecie Baronie w javie nie tworzy się gier!!! Możesz je robić w delphi bo to najlepszy program(ale ty pewnie nie wiesz nawet po co zrobili delphi).
Tak samo w C++ nikt nie tworzy takich gier lub programów!!!

A co do angielskiego to zapewnie ciebie ze umiem bardzo duzo!

SADAMQ - ja nie jestem n00b'em w tibiipogadajmy może o naszych postaciach. I w dodatku ty powinieneś się uczyć programowania, bo widze ze ty sie bawisz programikami jak rmk2 - NACISNIJ_PRZECIAGNIJ!
Osobiście uważam, że RPGM jest ciekawym narzędziem. Jeśli jesteś zwolennikiem skryptów- w RPGMXP można już się z tym pobawić.
Shanhaevel jest offline  
stary 30-12-2005, 17:57   #16
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pelkas
Jeszcze nie robilem swoich zadnych gierek jak muwicie ze w rmk2 jest latwo zrobic tp podajcie mi linka skad go moge wziasc i zapewniam was ze dobrze znam angielski !!
www.google.pl + tajemnicze hasło rpg maker.Zapewniam,że na pierwszej stronie napewno znajdzie się strona www.rpgmaker.pwii.pl .
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shanhaevel
Osobiście uważam, że RPGM jest ciekawym narzędziem. Jeśli jesteś zwolennikiem skryptów- w RPGMXP można już się z tym pobawić.
Nie zapominaj o możliwości "bawienia" się językiem ruby w tym programie.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline  
stary 31-12-2005, 12:15   #17
Maralgoth
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 12 2005

Posty: 3
Domyślny

hmmm...Wszyscy mowia, zeby sciagnac sobie RPG maker'a, ale to nie jest MMORPG maker, zaden...Robilem troche w RM2K i w RM2003, i troche (bardzo malo) w RMXP, ale nie znalazlem tam mozliwosci aby zrobic tryb multiplayer, a juz napewno nie Massive multiplayer. A chyba oto caly temat byl, zeby doradzic czy ktos zna jakis MMORPG maker...
Maralgoth jest offline  
stary 03-01-2006, 14:15   #18
Ziven
Użytkownik Forum
 
Ziven's Avatar
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Lokacja: Katowice

Posty: 108
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pabak
@offtopic
Eee... czy jakbym napisał: "powiec mi gdzie zanjde skszynke pocztowom" czy to oznacza że nie znam języka angielskiego? Pozatym każdy popełnia błędy, literówki itp...
Jak sie nie umie pisac w ojczystym jezyku to jak sie ma w zagranicznym I watpie by 'U' to byla literowka bo rozumiem ze ktos przestawi litery gdyz np szybko pisze.


A co do rpgmakera. Nom bawilem sie tym programikiem pare lat temu rywalilozwalem nawet z kolegami o leprze skrypty i gry ale to byloooo daaaaaaaaaaaaawnooooooooooo.

P.S. Co do punktu 6 (pisz na temat) to malo kto sie do tego stosuje na tym forum...

Ostatnio edytowany przez Ziven - 03-01-2006 o 14:16.
Ziven jest offline  
stary 08-01-2006, 17:53   #19
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

No nie, tego sie nie spodziewałem na tibia.pl :-)
Rpg Maker jest programem do robienia jRPGów w stylu final fantasy 4, nawet do tibii podobne też sie da. Z czego RM2k3 jest najpowszechniejszy, a XP ma mozliwośc za pomocą rubyy przerobienia całej mechaniki gry. Ja mimo wszystko bardziej polecam 2k3 [2003]
Link do mmorpg makera, kiedyś na forum twierdzy rpg maker-a [www.rpgmaker.pl = www.gospoda.xorg.pl] był link [zamieszczony przezemnie] do Network Rpg Maker-a. Ale jest też pare innych programików, wystarczy spytać sie o to w odpowiednim dziale, i wrócić za jakiś czas :-)
A jeżeli masz pytania co do zwykłego rpg maker-a, wal do mnie.
Pozdrawiam, Orbes, redaktor rpgmaker.pl
-------------------------------------
[email protected] 2232732
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline  
stary 09-01-2006, 07:11   #20
fluid
Użytkownik Forum
 
fluid's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Konoha Vilage!

Posty: 98
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Trimera
Domyślny

@topic to nie mmorpg maker tylko rpg maker a można go ściągnąć na TEJ STRONIE tam też są skrypty,potwory,poradniki itd. a jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej to napisz na PW
POZDRO !!!
__________________
"Welcome to Fantasy World"
fluid jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.


Powered by vBulletin 3