Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 15-03-2009, 19:24   #21
ogoorovsky
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 03 2009
Lokacja: Warmia
Wiek: 35

Posty: 7
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Folgan
Profesja: Paladin
Poziom: 50
Skille: 73/55
Poziom mag.: 13
Domyślny

Z mojej perspektywy - czyli gracza, który niekoniecznie jest zwolennikiem płacenia za grę, oraz długiego przesiadywania nad tibią - tragedia, dlaczego ? bo tutaj się nic nie zmieni (dla kogoś takich jak ja), a dla graczy posiadających konto premium zwiększą(przyspieszą) się szanse zdobycia wyższego poziomu. To spowoduje (wg. mnie) istny tibijski "wyścig szczurów". Zatem pozostaje tylko zadać pytanie "kto pierwszy wbije 400 lvl w dwa miesiące", oraz "o ile zaniży się frekwencja w gimnazjach i technikach i liceach profilowanych ?". Czas pokaże.

P.S. Kwestią czasu jest całkowita eksterminacja darmowych kont. Rok, maksymalnie dwa lata. To tylko przyczyni się do większej liczby kradzieży w szkołach, gdyż patrząc na wskaźniki, kryzys gospodarczy może potrwać jeszcze nawet (!!) kilka lat, cena kona premium będzie wysoka, młodzież nie będzie miała innej możliwości jak zdobyć sobie konto premium (szczególnie gdy pozostanie możliwość gry tylko dla kont premium). Czarny scenariusz - ale wszystko na to wskazuje

P.S.no2. Jedynym pozytywem jaki dostrzegam, to pojawienie się statystyk i walka z nielegalnymi środkami (patrz boty). Chociaż cheater to taki chwast, którego nigdy się nie wytępi.
ogoorovsky jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-03-2009, 19:49   #22
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Jestem za.
Bardzo za.
Będę na 110% za jeśli w pierwszym dniu "Tygodnia Podwójnego Expa" zbanują botterów.
- Stamina; nigdy mi nie spadła poniżej 50. Powinni jeszcze bardziej zmniejszyć (jak dla mnie, ale wiem, że i tak tego nie zrobią, cieszę się, że chociaż tyle)
- 2 sek. opóźnienie; bardzo dobrze. Nie będzie już partyzanckiej metody up&down. Będzie trzeba pokombinować, czyli zwiększy się trudność.
- Niewidzialne potwory; również się cieszę, bo wyższy poziom trudności się przyda
- Licznik Doświadczenia; najlepsza rzecz. Wreszcie możemy obliczać ilość expa/h bez używania bota, czyli łamania zasad gry.
- Tydzień Podwójnego Expa; średnio, bo to psuje klimat RPG i wszyscy wyrywają sobie potwory na expowiskach, ale jak wcześniej wspomniałem, jeśli pobanują trochę w pierwszym dniu - będzie OK.

Podsumowując: Jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Warto sobie poprawić humor przed poniedziałkiem.

Ostatnio edytowany przez Wylansowany - 15-03-2009 o 19:51.
Wylansowany jest offline  
stary 15-03-2009, 20:03   #23
Avidek
Użytkownik Forum
 
Avidek's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2008
Lokacja: Katowice
Wiek: 32

Posty: 205
Stan: Na Emeryturze
Avidek ma numer GG 3855365
Domyślny

@3up

Pewnie twoja czesc expa zostanie zwiekszona o te 50%.

@top

Zapowiada sie dosyc ciekawie.
Avidek jest offline  
stary 15-03-2009, 20:13   #24
Konradzio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 05 2005
Lokacja: Białystok

Posty: 74
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Konradzio
Profesja: Druid
Świat: Celesta
Poziom: 59
Poziom mag.: 49
Konradzio ma numer GG 9276495
Domyślny

O.o tak srednio exp x2 + 50% to bedzie tak jakos ... LP wbije 10 lvli xD
Konradzio jest offline  
stary 15-03-2009, 20:43   #25
Regeusz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 09 2008

Posty: 73
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 260
Skille: 111/83
Poziom mag.: 27
Domyślny

A mi sie wcale nie podoba, choć nie należe do osób grających chuj wie ile ale jeśli płacimy za gre to jakim chujem nam w nia zabraniają grac poprzez stamine ? Ciekawe jak teraz ms/ed beda expic na wrl...goroma demy ? 2 sec to w sumie nie dużo da sie, questy typu inq? schodki gdzie trzeba wybijac z ue ? i co ktoś bedzie czekał 2 sec zeby 1 ue walnac ? to z 1k+ straconej many przecież ;d

Cytuj:
- Stamina; nigdy mi nie spadła poniżej 50. Powinni jeszcze bardziej zmniejszyć (jak dla mnie, ale wiem, że i tak tego nie zrobią, cieszę się, że chociaż tyle)
- 2 sek. opóźnienie; bardzo dobrze. Nie będzie już partyzanckiej metody up&down. Będzie trzeba pokombinować, czyli zwiększy się trudność.
- Niewidzialne potwory; również się cieszę, bo wyższy poziom trudności się przyda
- Licznik Doświadczenia; najlepsza rzecz. Wreszcie możemy obliczać ilość expa/h bez używania bota, czyli łamania zasad gry.
- Tydzień Podwójnego Expa; średnio, bo to psuje klimat RPG i wszyscy wyrywają sobie potwory na expowiskach, ale jak wcześniej wspomniałem, jeśli pobanują trochę w pierwszym dniu - będzie OK.
Typowe zachowanie debili którzy są zakochaniu w swojej opini, to że tobie nie spadła stamina nie znaczy że nie ma osób którym nie spadła up&down ? jaki ty masz lv ? nie chce sytuacji sprowadzać do niego ale trzeba bo w pewnym momencie jeśli nie grasz ek to chodzisz w takie miejsca w których metoda up/down jest przydatna...a zresztą ile razy jest frostów nalurowane pod wejścia w różnych cave ? po co krytykujesz coś co cie nie dotyczy?

Widze że na forum nadal panuje moda na pseudoznawców i krytyków którzy w co 2 poście piszą że nie graja od dawna, skoro nie gracie to po co komentujecie ? bo od tego jest forum ? skoro komentujecie dany temat to tylko dlatego że was interesuje, jak przestaliście grać w tibie to znaczy że was nie interesuje więc sranie na cipsoft na forum to czysta hipokryzja...nie podoba sie to nie grajcie, najlepiej pokażenie że zmiany są złe gdy bedziecie offline...
__________________
By Xr3 - "the best" ms
Cytuj:
Jest to niesamowicie trudna i najbardziej żmudna do poprowadzenia postać. Waste ma prawie zawsze, gdy chce zapolować na coś mocniejszego od Dragona. W sumie nie mam ochoty ci w dalszym ciągu tłumaczyć i argumentować, z jakich powodów 95% MSów biernie narzeka na swój wybór, ponieważ mam dość powtarzania się...
Tiaaa ms to najsłabsza profesja

Ostatnio edytowany przez Regeusz - 15-03-2009 o 20:48.
Regeusz jest offline  
stary 15-03-2009, 21:14   #26
adrianislaw
Użytkownik Forum
 
adrianislaw's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2007

Posty: 234
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jef'rey
Profesja: Paladin
Gildia: Doomsday
Świat: Nerana
Poziom: 80+
Skille: train
Poziom mag.: 17
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ybery Pokaż post
A ja wam powiem że ta pseudo "łatka" to jeden wielki żal,OTS dla pac'ów.
Choć sam go posiadam to nie dałem się omamić bonusami do exp'a.
Cip'y miały już posrane pomysły ale ten przerósł nawet ich samych.... cyA
Wy*******aj oglądać naruta na jetixie małpo pierdolona kolejny niezadowolony kupiec pacca. A było nie kupować pacc mogłeś sobie kupić .... ehh szkoda gadać wy*******aj na forum z naruto.
STOP AVATAROM Z NARUTO!!!
__________________
adrianislaw jest offline  
stary 15-03-2009, 21:29   #27
Arathorn
Użytkownik Forum
 
Arathorn's Avatar
 
Data dołączenia: 06 02 2004
Lokacja: WWA

Posty: 479
Stan: Na Emeryturze
Imię: --
Profesja: Elite Knight
Świat: Chimera
Poziom: -
Skille: -
Poziom mag.: -
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Imperor Pokaż post
jak bede chcial wpadne sobie pohuncic z umiarem i tyle.
Nie wpadniesz, bo najlepszym spotem niezajętym przez nolife-ów będą kanały w thais.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZapodajMuze Pokaż post
Czy ja dobrze zrozumialem , na up downie musze czekac 2 sekundy zeby uderzyc z czego kolwiek ? To jak ja tera 500 sorcem zabije Krzysia of kyra 11 druida ktory chodzi up downem ?
To zależy. Musisz czekać 2 sekundy po zmianie poziomu. To oznacza że jeżeli ty stoisz a krzysiu of kyra skacze góra/dół to możesz go normalnie bić stojąc na jednym poziomie.

Problem jest jedynie taki że podczas walki 1vs1 to schody będą niemalże pz. Jak jeden koleś będzie skakał to drugi musi za nim skakać, wtedy go nie walnie. Problem rozwiązuje przyprowadzenie kolegi, jeden stoi na góze drugi na dole i dopiero wtedy można kogoś ubić


Generalnie to obie zapowiedzi tego upa są imo całkiem w pytkę. Nie wszystkie pomysły są 100% dobre, ale generalnie łatkę oceniam na +.
Arathorn jest offline  
stary 15-03-2009, 21:31   #28
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

Sposob CipSoftu na zwalczenie bota to wbudowanie go w Tibie.
__________________
poreda jest offline  
stary 15-03-2009, 21:39   #29
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

@Regeusz
Nie lubię tego mówić, ale...
Po raz pierwszy zabrakło mi słów, aby opisać takie coś. Ludzka głupota? Niewiedza? Czytanie ze zrozumieniem, którego nie nauczono w szkole podstawowej? Już sam nie wiem...Krytyka i "samoprzechwałka" w moim poście? Może to ja jestem dziwny i nie zauważyłem, że teraz krytyka oznacza mniej-więcej "jestem za". Naprawdę, aż mi ręce i kilka rzeczy z nimi opadło. Niektórzy zaczynają przechodzić sami siebie. I to 3 razy.
Wylansowany jest offline  
stary 15-03-2009, 21:41   #30
Druid-Joseph
Użytkownik Forum
 
Druid-Joseph's Avatar
 
Data dołączenia: 07 05 2008
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 136
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 95
Skille: 21/27
Poziom mag.: 62
Domyślny

To balance fights between monsters and players better, we will add a delay of 2 seconds to fighting and aggressive spells after teleporting. This means whenever you use a teleport, change floor levels, enter a room via a portal, travel with NPCs, use the Levitate spell or get kicked out of a house, for example, you cannot attack a creature nor use aggressive spells for 2 seconds.

Pisze, że nie można zaatakowąc potworka a nie ludzi

A dzięki temu 2sec opóźnieniu Tibia stanie się trochę trudniejsza i nie będzie 60edków na demcach...co za tym idzie podniosą się ceny itemkow :>
__________________


Druid-Joseph jest offline  
stary 15-03-2009, 21:44   #31
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arathorn Pokaż post


To zależy. Musisz czekać 2 sekundy po zmianie poziomu. To oznacza że jeżeli ty stoisz a krzysiu of kyra skacze góra/dół to możesz go normalnie bić stojąc na jednym poziomie.

Problem jest jedynie taki że podczas walki 1vs1 to schody będą niemalże pz.
Po 1 debila ze mnie nie rob bo tylko chcialem tym uswiadomic co zrobil CIp , po drugie jak krzysiu bedzie umial chodzic na tym up downie to go nie zabijesz na milionowym lvlu . HAIL CIPSOFT ( pierwszy raz to pisze i jak patrze na ich glupote to mysle ze nie ostatni)

@edit
No to jak mozna bedzie normalnie czarami bic ,to tylko demony ogarniczyli .

Ostatnio edytowany przez ZapodajMuze - 15-03-2009 o 21:46.
ZapodajMuze jest offline  
stary 15-03-2009, 21:54   #32
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Regeusz Pokaż post
Typowe zachowanie debili którzy są zakochaniu w swojej opini, to że tobie nie spadła stamina nie znaczy że nie ma osób którym nie spadła
tu masz wyjasnienie:

Cytuj:
Żeby się zwracała można grać max 6h dziennie, kiedyś - 8h.
czyli jesli ktos codziennie nawala w gre 6 godzin, to stamina mu w zasadzie stoi w miejscu, bo ile przetraci tyle mu sie zregeneruje po wylogowaniu. Grasz mniej niz 6h dziennie - zmiany nie maja na ciebie wplywu. Grasz wiecej - wylacz bota albo wyjdz na dwor, tam tez jest fajny swiat. Questy moze troche trudne, nagrody slabe a exp powolny, ale przynajmniej pk tyle nie ma i mniej matolow cie prosi o itemy.
__________________
Vil jest offline  
stary 15-03-2009, 22:03   #33
babcia666
Użytkownik Forum
 
babcia666's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 403
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Pandoria
babcia666 ma numer GG 8011403
Domyślny

Cipy wypuszczają upy nie widząc swojej gry.
Stamina? Na co to? Na boty? robisz 4 chary na koncie, i co 6h zmieniasz, cóż to za kłopot.
Poza tym mało kto gra więcej niż 6h dziennie, więc będzie wychodził na swoim, a dodatkowo 1h grania masz +50% expa, co jest jakąś paranoją (oczywiście pacc only - $$$).
Szkoda stairuping'u - ulepszenie magicznych (500k/h na hff) na rzecz palków czy kinasów.
Niewidzialność - do dupnie, zawsze trza będzie z gfb biegać, no ale cóż...
A ten licznik powinien iść w cholere, i tak większość ludzi na bocie jedzie, albo samemu se może policzyć.
A tydzień 2x expa to kompletnie nie trafiony pomysł - rządzące gildie z serwa zajmują yala, frosty, poi dl's i kopy na 24/7, do tego obciążone serwy i kolejki.
__________________
Limit sygnatury został przekroczony
O RLY?
babcia666 jest offline  
stary 15-03-2009, 22:03   #34
Patro~
Użytkownik Forum
 
Patro~'s Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Gildia: Sinestesia
Świat: Astera
Domyślny

wszystko w sumie dobrze procz jednej jebanej rzeczy
powiedzcie mi po kiego chuja robic znowu tygodniowy exp? bo znowu mass kicki byly?no chyba nie raczej po to by znowu sie zrobilo milion 200 i 150 leveli na serwach
@edit
co do stairjumpingu to ciekawe kto sie odwazy darki na inq czyscic teraz hahahah xd
__________________



16:15 Alianoss [89]: jak bys lotnal
16:15 Alianoss [89]: to bym se konia zwalil chyba

21:50 Bejc [65]: elo
21:50 Bejc [65]: sniles mi sie ostatnio xD

21:41 Bejc [90]: sry bylem nogi umyc bo starej jebalo
21:41 Bejc [90]: ja tam nic nie czulem

Ostatnio edytowany przez Patro~ - 15-03-2009 o 22:09.
Patro~ jest offline  
stary 15-03-2009, 22:04   #35
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

Zajebiscie! Po prostu swietnie kombinuja. Nie bedzie wiecej durnych 60 edow z botami na demcach, walacych up/down. Ta gra wreszcie nabiera klimatu!!! Chyba w nagrode dla nich kupie kolejnego paca.

Btw, zauwazylem ze na zmniejszona stamine narzekaja tylko wybocone knajty i rp... ogarnijcie sie, exp nie jest najwazniejsza rzecza w tej gierce.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.
Askaral jest offline  
stary 15-03-2009, 22:15   #36
karo de'suza
Użytkownik Forum
 
karo de'suza's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2006
Lokacja: Elk
Wiek: 39

Posty: 314
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Sinestesia
Świat: Astera
Poziom: 175
Skille: 20/28
Poziom mag.: 78
karo de'suza ma numer GG 3113720
Domyślny

Wszystko jest zajebiscie poza tym Expem i tak caly tydzien nie rusze sie spod domku bo nie bedzie gdzie isc ...
__________________
karo de'suza jest offline  
stary 15-03-2009, 23:13   #37
Inferno3031
Użytkownik Forum
 
Inferno3031's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2006
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 34

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 47
Poziom mag.: 45
Inferno3031 ma numer GG 1569478 Inferno3031 ma login Tlenu inferno3031@tlen.pl
Domyślny

Genialny pomysł z tą blokadą na stairhopping ;] Exp +50% tylko dla pacc jest oczywiście tematem kontrowersyjnym

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz... czy pod określeniem "aggresive spell" kryje się też użycie runy np. sd? Bo jeśli tak, to postać uciekająca tzw. "up/down" byłaby faktycznie nieśmiertelna (for example, you cannot attack a creature nor use aggressive spells for 2 seconds. - nor use aggresive spells nie ogranicza się już tylko do potworów. Wskazuje na to chociażby fragment "To balance fights between monsters and players better, ")
__________________
Little boy it's time for you to PAY! For hurtin' that bird/not goin to church and starin' at boobs all day You aint goin' back/ now you must stand in HELL!

Ostatnio edytowany przez Inferno3031 - 15-03-2009 o 23:19.
Inferno3031 jest offline  
stary 15-03-2009, 23:23   #38
Xevez
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 10 11 2008
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 1,026
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Elite Knight
Świat: Pacera
Poziom: 174
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

fajnie, że dali ten double exp teraz, a nie za 3 tygodnie, przynajmniej bana mam i nie będę się stresować, żeby 'dużo wbić';d
stairhopping na +, przeliczanie expa na +, trochę tej staminy nie rozumiem, ale nigdy nie miałem z nią problemów, więc looz;d
Xevez jest offline  
stary 15-03-2009, 23:31   #39
Inferno3031
Użytkownik Forum
 
Inferno3031's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2006
Lokacja: Grudziądz
Wiek: 34

Posty: 185
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Arcania
Poziom: 47
Poziom mag.: 45
Inferno3031 ma numer GG 1569478 Inferno3031 ma login Tlenu inferno3031@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xevez Pokaż post
trochę tej staminy nie rozumiem, ale nigdy nie miałem z nią problemów, więc looz;d
Masz jej mniej (42 h max) a jej regeneracja jest troche wolniejsza niż była bo dostajesz minute staminy za 3 minuty wylogowania (kiedyś za 2). Proces regeneracji zaczyna sie po 10 minutach
__________________
Little boy it's time for you to PAY! For hurtin' that bird/not goin to church and starin' at boobs all day You aint goin' back/ now you must stand in HELL!

Ostatnio edytowany przez Inferno3031 - 15-03-2009 o 23:34.
Inferno3031 jest offline  
stary 15-03-2009, 23:36   #40
Avidek
Użytkownik Forum
 
Avidek's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2008
Lokacja: Katowice
Wiek: 32

Posty: 205
Stan: Na Emeryturze
Avidek ma numer GG 3855365
Domyślny

@up

Ta ostatnia godzina staminy bedzie regenerowac sie dluzej, poniewaz pacce majace wiecej niz 41 godzin staminy dostaja 50% wiecej exp ( o ile dobrze zrozumialem).
Avidek jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:23.


Powered by vBulletin 3