Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 05-01-2008, 18:09   #1
Hard_Master
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 11 2007

Posty: 62
Domyślny Moje wrażenia po update...

Knight:
z jednej strony pogorszyli go (więcej się wydaje przez te potiony), ale z drugiej nie będzie takich sytuacji, że expi sobie np na dragach, a na mc robi uhy na bocie ...

Paladyn:
Jednym słowem bezsens.... Assassin stary po 100 gp, jedną wali się około 10 razy, a hity jak z SD :/ Czy to jest fair? Powinny kosztować 1k each wtedy to by było fair ....

Druid:
Hmm... też troche przesadzili .... Ue dla druta? Mogli dodać coś na kształt e wave, ale nie ue ;/ W końcu to sorcerer jest postacią najbardziej ofensywną....

Sorcerer:
Hmm... dzisiaj dobiłem 55 lvl na moim noobcharze (ms) i chciałem sprawdzić hit (w człowieka) z Rage of The skies (ue)... walnąłem 150, a potem z e wave 202.... troche dziwne?


Nowe czary:
exori san - totalne nieporozumienie... teraz pall moze walić assassin star (300+) i 100 + z tego... fair? nah

I co to za balansacja? Koszty wypraw powinny być mniej więcej takie same a jak jest? Pall/knight na małpach wyciągają w samej kasie 30k gp +, a sorc/druid są na lekkim plusie, albo na zero łącznie z lootem...

Ostatnio edytowany przez Hard_Master - 05-01-2008 o 18:11.
Hard_Master jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-01-2008, 18:37   #2
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

po 1 pogorszyli knightow na zolwiach teraz duzo slabiej sie expi (tak tak teraz nie ma hitow po 200 ja na 84 skillu z ave max 202 ;] a reszta hitow zalosna ;/ jedynie gdzie moge szybko expic dragi/scaraby ;/..)
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 05-01-2008, 19:14   #3
Pomocny Murzyn
Użytkownik Forum
 
Pomocny Murzyn's Avatar
 
Data dołączenia: 09 04 2006

Posty: 810
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Domyślny

@Autor
Żalisz się, że nie masz profitu na małpach, ktoś ci każe na nie chodzić? Idź sobie na necromancery jeśli chcesz kasy (bohy - 35k, mystic turban - 5k)
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gazonik Pokaż post
Mój tata ( 56 lat) gra w tibie( 44 pallek-Candia).Czasami mnie denerwuje bo mnie woła i pokazuje jaki loot. -.-
Pomocny Murzyn jest offline  
stary 05-01-2008, 19:36   #4
Macunio
Użytkownik Forum
 
Macunio's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 302
Stan: Na Emeryturze
Imię: Patrov
Profesja: Knight
Świat: Jamera
Poziom: 72
Skille: 82/80
Poziom mag.: 6
Domyślny

malpy nie sa przeznaczone dla magow , co do hitow palka to stanowczo sa za mocnne ... , nawet slaby pal latwo sie we mnie przebja z dobrymi skillami i eq a ja w niego ledwo co ; s.

@--Cienius--
ja na 82 skillach mam max 198 w duzego zolwia teraz... troszke zal ale sa inne potwory

Dla mnie te magiczne kamyczki to totalna porazka , jedynie przydaje sie do ozdoby domku.
__________________
nie jestem bardziej posłuszny beliarowi niż ty innosowi.

Bóg kocha idiotów, tylu ich stworzył. ""
Macunio jest offline  
stary 05-01-2008, 20:37   #5
~Naesi~
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2006

Posty: 58
Stan: Niegrający
Świat: Refugia
Domyślny

Gram druidem i powiem wam, że te nowe czary dla tej profesji mnie nie zadowoliły. A dlaczego? Przed updatem druid to była rzadka i ciężka w grze profesja. Grało sie trudno (częste waste -> to lubiałem ;d). Teraz druida można spotkać wszędzie ;/
~Naesi~ jest offline  
stary 05-01-2008, 21:26   #6
Zyggy
Użytkownik Forum
 
Zyggy's Avatar
 
Data dołączenia: 18 06 2006
Lokacja: J-W

Posty: 96
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Arcania
Zyggy ma numer GG 2381817
Domyślny

@autor&up

Kto powiedział, że druid nie ma być profesją ofensywną. Każdy kto grał w jakie kol wiek inne RPG niż Tibia powinien wiedzieć, że druid to czarodziej walczący siłami natury. Zrobili to ROX teraz
Zyggy jest offline  
stary 05-01-2008, 22:08   #7
~Naesi~
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 06 2006

Posty: 58
Stan: Niegrający
Świat: Refugia
Domyślny

@up
Zgadzam się z tobą, ale to jest Tibia. Gra druidem była znaczniej przyjemniejsza bez czarów ofensywnych dodanych w update (przynajmniej ja tak uważam). Ale nie zamierzam rezygnować jak wielu graczy ;P
~Naesi~ jest offline  
stary 05-01-2008, 23:20   #8
Kin_Yuki
Użytkownik Forum
 
Kin_Yuki's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Lokacja: W domu...

Posty: 112
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kin Yuki
Profesja: Elder Druid
Gildia: Immortales
Świat: Refugia
Domyślny

@up.
Idz sie leczyc.

Magowie vs. Paladyn & Rycerz

Druid i Czarodziej na expie zysk równy ZERO. Jedynie na jakichś huntach (hydry, dragi, necro itp.) moze coś zarobic. Wchodzisz druidem w tomby na 3h, (3bp manasów), wychodzisz po 3h i 0 manasow i 4k gp w tym wartosc loota.

Rycerz skoczy na malpy, to wynosi kase w paru(nastu) backpackach, podobnie paladyn.


Czarodziej vs. Druid
Co do Ice Strike, Terra Strike, Wrath of Nature i Eternal Winter, są to wypaśne czary, dlaczego? Bo Druid = natura.

Czarodziej waczly ogniem i energia, a Druid lodem i sila ziemi.

Wiec dlaczego ataki druida mialy by byc slabsze od czarodzieja?
Pozatym Tera Rod i Snakebiterod to takie dziadostwo ze szkoda słow, w porównaniu do WoCE i WoV (takie skroty?). Hailstrom Rod nadaje się jedynie na Smoczki. WoI? wszedzie! (oprucz smoczkow).

Bo nie rozumiem wszych problemów?

Więc skończcie pierniczyć (sry za słowa) te głupoty. Tylko weźcie sie za gre, a nie placzcie. "Blelele... bo teraz knigt wali o 10 mniej w zółwia... blele", "Bo mój knight wynosi teraz 50k a nie 55k z expu na małpach"


Dziekuje i Pozdrawiam
__________________
[CHAR]Kin Yuki[/CHAR]




Informacje o runach po update 8.1
Kin_Yuki jest offline  
stary 05-01-2008, 23:55   #9
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hard_Master Pokaż post
Druid:
Hmm... też troche przesadzili .... Ue dla druta? Mogli dodać coś na kształt e wave, ale nie ue ;/ W końcu to sorcerer jest postacią najbardziej ofensywną....
nie widze potrzeby tego systemu ciągnąć, zwlaszcza ze exura sio ostro straciła na przydatnosci

Cytuj:
Nowe czary:
exori san - totalne nieporozumienie... teraz pall moze walić assassin star (300+) i 100 + z tego... fair? nah
to AS sa nieporozumieniem, nie czar
Cytuj:
I co to za balansacja? Koszty wypraw powinny być mniej więcej takie same a jak jest?
i tu sie mylisz, imho kazda profesja powinna miec jakies charakterystyczne miejsce do expienia w ktorym ponosi najmniejsze koszty

Cytuj:
Pall/knight na małpach wyciągają w samej kasie 30k gp +, a sorc/druid są na lekkim plusie, albo na zero łącznie z lootem...
mag nigdy na malpach nie expil, czemu mialoby sie teraz to zmienic?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ~Naesi~ Pokaż post
Gram druidem i powiem wam, że te nowe czary dla tej profesji mnie nie zadowoliły. A dlaczego? Przed updatem druid to była rzadka i ciężka w grze profesja. Grało sie trudno (częste waste -> to lubiałem ;d). Teraz druida można spotkać wszędzie ;/
to samo stalo sie z paladynami pol roku temu... po prostu profesja zpowszedniała
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 07-01-2008, 18:29   #10
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

myslicie sie , co do tych malp ja sorcem tam lazilem na tibi 8.0 i to mialem 2/3 k na + , lazilem tam tylko dla kasy kilka razy no ale waste nie bylo , na 8.1 jeszcze nie bylem ale jestem pewien ze mialbym wieksze zyski
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline  
stary 07-01-2008, 18:43   #11
ABCpiwosza
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 12 2007

Posty: 4
Domyślny Boty...

Po upie se chcialem sciagnac nowa Tibie Black Ice i zadowolony se sciagam a tu nagle (wczesniej widzialem to u kumpla i wszystko bylo git) patrze a bot jakby scienty , nie wiem jak to ując , poprostu nie ma tych zakladek odnosnie lowienia itd.

Nie wiem o co chodzi i prosze o pomoc.
ABCpiwosza jest offline  
stary 07-01-2008, 19:20   #12
Budy_Maximus
Użytkownik Forum
 
Budy_Maximus's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2007
Lokacja: Jaworzno

Posty: 133
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Loyalty
Świat: Chimera
Poziom: 70
Skille: 86/68
Poziom mag.: 16
Budy_Maximus ma numer GG 2859643
Domyślny

Sorc/druid plusy po update:

+ wszelakie exori na dystans
+ dużo nowych czarów
+ mocniejsze hity
+ great mana potiony, duża możliwość wyleczenia się na war/ani
+ zwiększona liczba ładunków w runach
+ nowe runy ofensywne
+ tańsze runy w sklepach
+ szybki exp, możliwość chodzenia na mocne stwory na małym lvlu
+i oczywiście zwiększony zasięg wandów
minusy:

- większe koszta wypraw niż u innych profesji
-???

Paladin:
plusy

+ Assasin stary po 100 gp i nie niszczą się po 1 hicie
+ Nowy czar obszarowy ofensywny i ofensywny nie obszarowy

minusy:

- małe prawdopodobieństwo wyleczenia się na ani/war
- możliwość używania tylko strong potionów
- najwydajniejszym sposobem leczenia jest exura san która zabiera aż 210 many a leczy o wiele mniej niż exura vita przed update która już jest bez użyteczna
- exura gran 70 many o 30 więcej niż przed update
- brutalnie zmniejszony zasięg broni miotanej
- o wiele trudniej wykonać anihilatora nie mówiąc o innych questach typu dhq
- pal zapomina o sd które niegdyś były jego nieodłącznym towarzyszem w wyprawach


knight:
plusy

+ zaczarowywanie broni
+ ???

minusy

- UH bez użyteczne
- duże zużycie potionów na huncie, większe koszta wypraw,
- słabe lecznie, już można zapomnieć o expieniu najtem biorąc po 7 frost dragów na klatę co też było przesadą
- słabszy exp
- słabsze hity


w/g mnie
1 miejsce sorc/druid
2. Pally
3. Knight

Jeśli gdzieś coś przeoczyłem to przepraszam ale chciałem to przedstawić w dość obiektywny sposób

Ostatnio edytowany przez Budy_Maximus - 07-01-2008 o 19:37.
Budy_Maximus jest offline  
stary 07-01-2008, 19:20   #13
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

bylem, jestem, i bede przeciwnikiem upa, zreszta poprzedniego upa tez nielubilem, ale napisze tylko to co mnie w tym denerwuje:
-magiczne kamyczki dzialaja tylko na niektore bronie. sova, sca czy th nie mozna ulepszyc
-leczenie, na huntach nie ma roznicy, ale w pvp czy trudnych questach jest potworna, strach teraz podczas wojny wyjsc rycerzem z dp
-assasins stars. moj 82 rp zadaje wiekszy dmg niz moj 174 ek.
-wprowadzenie osobnych exhoustow na leczenie, ataki oraz fluidy jest poprostu popieraniem boterow. kto z was potrafi wcisnac 3 hotkeye na raz? a dla bota to zaden problem.
-stwory ponizej 1k expa staly sie strasznie anemiczne. vampiry prawie nie uzywaja paralizacji, beholdey prawie nie sumuja szkieletow, a dragi chyba zapomnialy co to gfb. konsekwencje tego sa takie ze swoim 24 ed expilem w tombie na vampiry a potem w edl robiac odpowiednio 70 i 90k expa w godzine. jesli to jest balansacja to krzyż na droge. wiem ze mialem wasta, ale mowie tu o mozliwosciach profesji.
-z tego co widze to zwiekszyli czestotliwosc spadania przedmiotow, przed upem nie darzylo mi sie wyciagnac 3 mpa na czterogodzinnym huncie na demon hell. rekordowy loot na frostach jaki mialem przed upem to 3 rh na 40 bp mf, teraz 3 dsm i 2 rh na 40 bp mf. Przez ostanie 2 lata na eterni mielismy jedna crystal mace, od miesiaca mamy juz cztery.
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline  
stary 07-01-2008, 19:25   #14
Exodus
Użytkownik Forum
 
Exodus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 02 2005
Lokacja: Bolesławiec
Wiek: 35

Posty: 1,577
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kin_Yuki Pokaż post
@up.
Idz sie leczyc.

Magowie vs. Paladyn & Rycerz

Druid i Czarodziej na expie zysk równy ZERO. Jedynie na jakichś huntach (hydry, dragi, necro itp.) moze coś zarobic. Wchodzisz druidem w tomby na 3h, (3bp manasów), wychodzisz po 3h i 0 manasow i 4k gp w tym wartosc loota.

Rycerz skoczy na malpy, to wynosi kase w paru(nastu) backpackach, podobnie paladyn.


Czarodziej vs. Druid
Co do Ice Strike, Terra Strike, Wrath of Nature i Eternal Winter, są to wypaśne czary, dlaczego? Bo Druid = natura.

Czarodziej waczly ogniem i energia, a Druid lodem i sila ziemi.

Wiec dlaczego ataki druida mialy by byc slabsze od czarodzieja?
Pozatym Tera Rod i Snakebiterod to takie dziadostwo ze szkoda słow, w porównaniu do WoCE i WoV (takie skroty?). Hailstrom Rod nadaje się jedynie na Smoczki. WoI? wszedzie! (oprucz smoczkow).

Bo nie rozumiem wszych problemów?

Więc skończcie pierniczyć (sry za słowa) te głupoty. Tylko weźcie sie za gre, a nie placzcie. "Blelele... bo teraz knigt wali o 10 mniej w zółwia... blele", "Bo mój knight wynosi teraz 50k a nie 55k z expu na małpach"


Dziekuje i Pozdrawiam
Może łaskawie weźmiesz pod uwage np. to że teraz 200+ sorce biegaja po frostach robiąc 750k/h i mają przy tym zysk. Przy tym to nawet sie AS chowają. Co do tych 10 dmg rożnicy to na takim skillu z Avengerem gość nierzadko brał żółwie na hita, więc jest to trochę wiecej niż 10 dmg. Z reguły wraz ze wzrostem lvlu siła powinna rosnąć a teraz dochodząc do pewnego momentu nic nie otrzymujemy za wbity lvl, ofc nie licząć większej ilości hp i many co i tak jest niezbyt przydatne dla knighta skoro i tak leczy się zawsze tyle samo.

@Skoro ty w 3h expienia na tombie wyciągasz 3 k (łącznie z lootem) to musisz być zdrowo retarded.

bb

@down
Jesteś pewien? >.<
Po tym update juz skończyłem przygodę z tibia bo zrobił się już całkiem bajzel i to nie przez kolejne updates, (choć też w pewnym stopniu) ale przez takie dzieci jak ty i pan pod tobą.

Requiescat In Pace.

Ostatnio edytowany przez Exodus - 07-01-2008 o 21:54.
Exodus jest offline  
stary 07-01-2008, 20:00   #15
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

@up
Tylko ,ze ty kolo 200 ms nawet nie stales wiec nie wiem co ci to przeszkadza.
Salarigoth jest offline  
stary 07-01-2008, 20:56   #16
Manis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 07 2007

Posty: 69
Stan: Niegrający
Domyślny

Dobra, możecie mnie bluzgać, karać, nie wiem co jeszcze ale całego tematu nie czytałem i jestem otwarty na wyszydzanie mnie.

Po pierwsze: Poprzedni czy jeszcze poprzedni up- płakaliście bo udupili sorc/druid, teraz płaczecie(mowię ogólnie), ze dodali mu paręnaście tricków( raczej drutowi więcej) i odebrali mu dobre leczenie, a knightowi zabrali te 10 hape które odejmuje.

Po drugie: Przed upem knight to była potęga, teraz brak perspektyw- czyli leczenie się-dupa ; ataki(omajgat chitam w rzulwie po 10 mniej) jak niektórzy płaczą, natomiast pall atakował ze swoich je<cenzura>nych kijów z siłą pociągu towarowego, teraz- łomajgat chita jeszcze mocniej, zmniejszone koszty wypraw, i wogóle i wogóle do czego dzieci mogą się jeszcze przyczepić(tak naprawdę sam mam 13 lat, ale to szczegół).

Po trzecie: Z tym pallem to naprawdę przesadzili. Teraz pall zrobi się taki jak niegdyś sorcek-mocne hity i kiepsko sie leczyć. (****** potiony)

Sam nie gram, ale taka moja opinia po czytaniu waszych postów.

Cya
Manis jest offline  
stary 07-01-2008, 21:07   #17
Farla
Użytkownik Forum
 
Farla's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2006
Lokacja: Zmc

Posty: 179
Gildia: Chaotic
Domyślny

omg zal kwiczysz ze ci ujebali sorca a grales wogule w tibie 7.6?
palek byl zdecydowanie najslabsza profesja i ze go polepszyli to dobrze
sorc i tak jest silny wiec nie placz visy na dista itp a co do druida to mu sie nalezalo bo sorc mial za duzo i w porownaniu z druidem byl za silny
po 2 teraz palek na facc cale gowno sie leczy z e vity a sorc/druid z reda do fulla z e gran i ty jeszcze placzesz ze sorca zjebali?

Ostatnio edytowany przez Farla - 07-01-2008 o 21:08.
Farla jest offline  
stary 07-01-2008, 22:40   #18
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

problem nie leży w szybkości expienia ale w OPŁACALNOŚCI
niech ten 200ms robi 700k/h ale niech ma takie waste ze po 2-3h straci polowe kasy.
AS - niech maja stala liczbe uderzen (tzn 3) i zmniejszone obrazenia o 20%
potiony : powinny byc tansze GHP o jakies 1k~ albo dajace wiecej hp tzn 800-1000 (ale od 100lev)
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 07-01-2008, 23:05   #19
Ka$azi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 12 2004
Lokacja: Chodzież
Wiek: 33

Posty: 88
Imię: Kasazi
Profesja: Elite Knight
Gildia: Resurrected
Świat: Secura
Poziom: 108
Skille: 90/84
Poziom mag.: 7
Ka$azi ma numer GG 9933368
Domyślny

Ale temat... fakt... wyżalcie się
Ka$azi jest offline  
stary 08-01-2008, 23:59   #20
Lenny_Valentino
Użytkownik Forum
 
Lenny_Valentino's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2007

Posty: 102
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Korova
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Fate
Świat: Harmonia
Poziom: 213
Poziom mag.: 82
Domyślny

lol nie wiem kto tam pisal ze z ave 202 na 84 skilu... to ty chyba stary masz 45 lvl...

bo kumpel (78EK) z 79 swordem (wiem ze rox ma xD) w hydre walil po 350 best... w dragi rowniez... fakt ze czesto siadaja male ale nie mowcie ze z 80+skills po 200 max walicie...
Lenny_Valentino jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin 3