Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 26-10-2006, 22:55   #101
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream Pokaż post
wszyscy przesadzacie, jesli 14-latek udaje gwalt na kolezance przy klasie to napewno nie jest w 100% swiadom tego co robi, 3 miesiace to wystarczajaco imo, i nie mowcie, ze tacy ludzie sa nie do zresocjalizowania. Wyobrazilem sobie sam siebie wraz z kolegami w 2 kl. gimnazjum (wtedy jakos 14 lat sie ma) - gdybym zrobil cos takiego, nie robil bym tego po to, aby zranic kolezanke, byla by to dla mnie forma zabawy, rozrywka dla klasy, nie zdawal bym sobie sprawy z tego co robie, jakie zlo wyrzadzam kolezance, i napewno nie nalezalo by mi sie za to, jak by to niektorzy chcieli - wiezienie czy kara smierci. 14-latkow nie traktuje sie jak doroslych nie dlatego bo giertych tak wymyslil, tylko dlatego ze takie osoby nie zawsze sa swiadome tego co robia. nie generalizujcie, nie przesadzajcie, badzcie obiektywni;] szkoda mi tych kolesi tak samo jak tej 14-latki ktora zostala zgwalcona.
Ty NAPRAWDE masz 17 lat...?
Dan the Automator jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-10-2006, 23:01   #102
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream
Wyobrazilem sobie sam siebie wraz z kolegami w 2 kl. gimnazjum (wtedy jakos 14 lat sie ma) - gdybym zrobil cos takiego, nie robil bym tego po to, aby zranic kolezanke, byla by to dla mnie forma zabawy, rozrywka dla klasy,
To ja proponuję zgłosić się do specjalisty, jeśli NAPRAWDĘ uważasz, że KIEDYKOLWIEK molestowanie seksualne i rozebranie koleżanki do naga na forum całej klasy mogłoby wydawać ci się zabawą.

Cytuj:
i napewno nie nalezalo by mi sie za to, jak by to niektorzy chcieli - wiezienie
Nieeeee, magna cum laude jeszcze powinieneś dostać za taką zabawę, prawda?
__________________
*+10 punktów do lansu

Ostatnio edytowany przez Ghost Nieudany - 26-10-2006 o 23:03.
Ghost Nieudany jest offline  
stary 26-10-2006, 23:05   #103
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany Pokaż post
To ja proponuję zgłosić się do specjalisty, jeśli NAPRAWDĘ uważasz, że KIEDYKOLWIEK molestowanie seksualne i rozebranie koleżanki do naga na forum całej klasy mogłoby wydawać ci się zabawą.
tez chce mu to zaproponowac ^^. Nawet moj brat jak sie jego pytalem powiedzial, ze to chore..
Takie ruchu ruchu bara bara gdzies za szkola to by mi jakos przeszlo, ale w szokole i na lekcji?! :/
Poprostu 2 lat poprawczaka + 5lat intensywnej terapi psychologicznej zycze tym 5 koleskom i jeszcze strzala w nos.
A co do klasy pozostaje pedagog i wychowawca.
janek@ jest offline  
stary 26-10-2006, 23:07   #104
ari2423
Użytkownik Forum
 
ari2423's Avatar
 
Data dołączenia: 17 04 2005
Lokacja: Annihilator Room
Wiek: 33

Posty: 260
Stan: Na Emeryturze
Imię: Aris Xetr
Profesja: Rookstayer
Gildia: Selint Hill
Świat: Guardia
Domyślny

"Wyobrazilem sobie sam siebie wraz z kolegami w 2 kl. gimnazjum (wtedy jakos 14 lat sie ma) - gdybym zrobil cos takiego, nie robil bym tego po to, aby zranic kolezanke, byla by to dla mnie forma zabawy, rozrywka dla klasy"


sorko za przekleństwo, ale...

... to mnie rozj*bało ! synek lecz się bo nawet żarty o tym temacie mogą być przejawem nierównowagi poprawnego odbierania bodżców działajacych na ciebie oraz złego interpretowania twoich myśli w mózgu.............
ari2423 jest offline  
stary 26-10-2006, 23:07   #105
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

taak, bedac w 2 gim, w odpowiednich okolicznosciach, bylo by to calkiem zabawne.
dobo - nie, 18 (;

Cytuj:
Chlopak w wieku 14 wie co to jest gwalt. Jesli traktuje to jako rozrywke to nie nadaje sie do zycia w spoleczenstwie. Dlaczego szkoda ci tych kolesi? A jakby ktos tak potraktowal np twoja siostre to tez byloby ci go zal?
szkoda, poniewaz nie byli swiadomi tego co robili, a przez to co sie stalo maja zmarnowane zycie do jego konca ~~ taak, gdyby dotyczylo to mojej rodziny mial bym podobne zdanie, przynajmniej tak mi sie wydaje.
nie, chlopak w wieku 14 lat nie wie co to jest gwalt. Oczywiscie, wie jak to wyglada i czym jest od strony technicznej - ale nie wie jakie ma skutki na osobie poszkodowanej.
niee, wcale nie wymagam pomocy specjalisty.
i nie chodzilo mi o wyobrazenie sobie tego od strony erotycznej, raczej o postawienie sie w roli tych 14-latkow, nie jest to zadna forma dowcipu wbrew tepu co ktos tam na gorze napisal.
__________________


kliknij pana garrisona!


Ostatnio edytowany przez Scream - 26-10-2006 o 23:09.
Scream jest offline  
stary 26-10-2006, 23:08   #106
Asakura
Zbanowany
 
Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 06 07 2006

Posty: 44
Domyślny

Spokojnie panowie, to prowokacja. Prawda? PRAWDA? Na pewno.

AAaaaaa

Ostatnio edytowany przez Asakura - 26-10-2006 o 23:13.
Asakura jest offline  
stary 26-10-2006, 23:09   #107
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Cytuj:
Takie ruchu ruchu bara bara gdzies za szkola to by mi jakos przeszlo, ale w szokole i na lekcji?! :/
Ty chyba nie bardzo wiesz o co chodzi . Zgaduję wiek 12 lat?
__________________
...
Smetana jest offline  
stary 26-10-2006, 23:13   #108
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream Pokaż post
szkoda, poniewaz nie byli swiadomi tego co robili, a przez to co sie stalo maja zmarnowane zycie do jego konca ~~ taak, gdyby dotyczylo to mojej rodziny mial bym podobne zdanie, przynajmniej tak mi sie wydaje.
nie, chlopak w wieku 14 lat nie wie co to jest gwalt. Oczywiscie, wie jak to wyglada i czym jest od strony technicznej - ale nie wie jakie ma skutki na osobie poszkodowanej.
Jak czternastolatek kogoś porąbie siekierą dla zabawy, bo będzie wiedział, czym jest śmierć, ale nie będzie znał skutków, jakie niesie ze sobą na drugiej osobie, to też mamy go puścić wolno?
Bo to gra była, bo nie wiedział?

Jak czternastoletnie chłopy nie wiedzą, że gwałt jest be, to dopiero zostało ukazane, jaki ten kraj jest chory i żałosny, skoro nikt nie jest w stanie gnojkom wprowadzić czegoś tak podstawowego jak edukacja seksualna.

Poza tym, mamy epokę, w ktorej 2382388478012 razy tyle gorszych rzeczy jest w TV czy przeciętnej grze komputerowej, więc proszę nie pierdzielić, że nastolatek nie wie, co może stać się z osobą zgwałconą.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline  
stary 26-10-2006, 23:13   #109
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Asakura Pokaż post
Spokojnie panowie, to prowokacja. Prawda? PRAWDA? Na pewno.


Scream masz 17 lat, czyli tylko 3 lata wiecej niz oni. Myslisz, ze 3 lata temu nie wiedziales co to jest gwalt i do czego moze doprowadzic?
po czesci jest to prowokacja, kidy gdzies poruszane sa tego typu tematy zawsze staram sie stanac po drugiej stronie barykady... co nie znaczy, ze opieram sie na argumentach wyssanych z palca i wcale nie mysle tak jak pisze - to co napisalem kilka postow wyrzej jest w 100% zgodne z moimi przekonaniami na ten temat, nie jest to tylko glupia prowokacja. roznica pomiedzy 14 a 18 lat w takim wlasnie wieku, to duza roznica. to ok 30% zycia wiecej. calkiem sporo.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 26-10-2006, 23:14   #110
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream Pokaż post
taak, bedac w 2 gim, w odpowiednich okolicznosciach, bylo by to calkiem zabawne.
dobo - nie, 18 (;


szkoda, poniewaz nie byli swiadomi tego co robili, a przez to co sie stalo maja zmarnowane zycie do jego konca ~~ taak, gdyby dotyczylo to mojej rodziny mial bym podobne zdanie, przynajmniej tak mi sie wydaje.
nie, chlopak w wieku 14 lat nie wie co to jest gwalt. Oczywiscie, wie jak to wyglada i czym jest od strony technicznej - ale nie wie jakie ma skutki na osobie poszkodowanej.
niee, wcale nie wymagam pomocy specjalisty.
i nie chodzilo mi o wyobrazenie sobie tego od strony erotycznej, raczej o postawienie sie w roli tych 14-latkow, nie jest to zadna forma dowcipu wbrew tepu co ktos tam na gorze napisal.

Gdy czytam Twoje posty w tym temacie, mam wrazenie, ze masz to samo zdanie, co jeden seksuolog, wedlug ktorego "wkladanie ***** do buzi" nie jest czynnoscia seksualna.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline  
stary 26-10-2006, 23:18   #111
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany Pokaż post
Jak czternastolatek kogoś porąbie siekierą dla zabawy, bo będzie wiedział, czym jest śmierć, ale nie będzie znał skutków, jakie niesie ze sobą na drugiej osobie, to też mamy go puścić wolno?
Bo to gra była, bo nie wiedział?

Jak czternastoletnie chłopy nie wiedzą, że gwałt jest be, to dopiero zostało ukazane, jaki ten kraj jest chory i żałosny, skoro nikt nie jest w stanie gnojkom wprowadzić czegoś tak podstawowego jak edukacja seksualna.

Poza tym, mamy epokę, w ktorej 2382388478012 razy tyle gorszych rzeczy jest w TV czy przeciętnej grze komputerowej, więc proszę nie pierdzielić, że nastolatek nie wie, co może stać się z osobą zgwałconą.
a gdyby 8 latek, ktory od wieku 4 lat gral by w gry typu resident evil itp zarabal by swoja matka siekiera - czy wiedzial by co robi? uznal bys go za pelnego swiadom swoich czynow? ow, moze troche glupi przyklad, ale dosc dosadnie obrazujacy to co chcem przekazac.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 26-10-2006, 23:21   #112
Alora
Użytkownik Forum
 
Alora's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2005
Lokacja: Daleko Daleko

Posty: 184
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Iridia
Domyślny Opamietajcie sie!

Prosze o natychmiastowe skasowanie postow z nazwiskami sprawcow gdyz sad zakazl publikacji ich danych osobowych. Ludzie od wymierzania sprawiedliwosci mamy wymiar sprawiedliwosci a nie ze niektorzy tu nawoluja do samosądów. Dlatego tez apeluje do MODKA ADMINA czy bóg wie kogo o kasacje topcia zalozenie nowego albo o kasacje tamtych postów.
__________________
http://www.pajacyk.pl

Pomóż głodnym dzieciom!
Alora jest offline  
stary 26-10-2006, 23:22   #113
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Alora Pokaż post
Prosze o natychmiastowe skasowanie postow z nazwiskami sprawcow gdyz sad zakazl publikacji ich danych osobowych. Ludzie od wymierzania sprawiedliwosci mamy wymiar sprawiedliwosci a nie ze niektorzy tu nawoluja do samosądów. Dlatego tez apeluje do MODKA ADMINA czy bóg wie kogo o kasacje topcia zalozenie nowego albo o kasacje tamtych postów.
A jezeli to nie sa ich prawdziwe nazwiska to po co kasowac posty?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline  
stary 26-10-2006, 23:22   #114
Adaras
Użytkownik Forum
 
Adaras's Avatar
 
Data dołączenia: 04 03 2004
Lokacja: Forgotten Realms
Wiek: 34

Posty: 1,091
Stan: Tutor
Imię: Val'ndar
Profesja: Elite Knight
Gildia: Great Eagles
Świat: Eternia
Adaras ma numer GG 3697067
Domyślny

Pozostałe 20 osób musiało miec niezłe kino. Film widocznie był całkiem do rzeczy - w końcu nikt nie ingerował, nikt nie poszedł po "władzę", o rękoczynach nie wspominając.

Ta pasywnośc mnie dobija.
__________________
Ecce anus in mediis
Sedens annosa puellis
Sacra facit Tacitae
Nec tamen illa tacet
Et digitis tria tura tribus
Sub limine ponit.
Qua brevis occultum
Mus sibi fecit iter.

Arcanum Mortis.
Adaras jest offline  
stary 26-10-2006, 23:24   #115
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Scream
a gdyby 8 latek, ktory od wieku 4 lat gral by w gry typu resident evil itp zarabal by swoja matka siekiera - czy wiedzial by co robi? uznal bys go za pelnego swiadom swoich czynow? ow, moze troche glupi przyklad, ale dosc dosadnie obrazujacy to co chcem przekazac.
rotfl

Ja widzę, że ty nie rozumiesz kompletnie własnego przekazu.

Porównujesz dziecko, które nie jest nawet w połowie ukształtowane psychicznie do kolesi, którzy za niecałe cztery lata będą pełnoletni i jakieś pojęcie o świecie mają?
Rzygać się chcę jak czytam, jak to niby czternastolatek jest równie psychologicznie rozwinięty co worek kartofli albo nienarodzone dziecko.

Cytuj:
Prosze o natychmiastowe skasowanie postow z nazwiskami sprawcow gdyz sad zakazl publikacji ich danych osobowych
A ja chwilami jestem za tym, by publikować twarze i nazwiska domniemanych morderców, gwałcicieli, pedofili czy ekshibicjonistów.
Mam prawo widzieć mordę zwyrodnialca, który może mi w każdej chwili zgwałcić dziecko albo mnie zasztyletować w ciemnym zaułku, bo wyszedł za kaucją, ale nie można gęby pokazać, bo mimo wszystko podejrzany.
__________________
*+10 punktów do lansu

Ostatnio edytowany przez Ghost Nieudany - 26-10-2006 o 23:29.
Ghost Nieudany jest offline  
stary 26-10-2006, 23:32   #116
pAnoramiks
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 02 2006

Posty: 54
Domyślny !

Najgorsze to że cała reszta klasy NIC nie zrobiła... Nie moge tego pojąć wogóle... Gdybym tam był, gdybym nawet był najmniejszy w szkole, to i tak coś bym robił (choćby kogoś wezwał, krzyczał przez okno, etc.) ! Aż sie krew we mnie gotuje... Chciałbym żeby byli pokazani publicznie, napiętnowani ! Jeżeli teraz nie dostaną porządnej kary, to co zrobią gdy podrosną ! MAM NADZIEJE ŻE SPOTKA ICH TO SAMO !
pAnoramiks jest offline  
stary 26-10-2006, 23:33   #117
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

pelnoletnosc osiaga sie w wieku 18 lat a nie 14 nie dlatego, bo giertych lubi liczbe 18. porownanie bylo dosc skrajne, zeby dokladniej zobrazowac moj tok myslenia.
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline  
stary 26-10-2006, 23:44   #118
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Keel Pokaż post
A jezeli to nie sa ich prawdziwe nazwiska to po co kasowac posty?
Zeby jacys niewinni kolesie nie dostali za nich?
__________________
spider-bialystok jest offline  
stary 27-10-2006, 00:19   #119
Rattus
Użytkownik Forum
 
Rattus's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 63
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ja Szczur
Profesja: Paladin
Świat: Honera
Rattus ma numer GG 9968315 Send a message via Skype™ to Rattus
Domyślny

Na początek się wykrzyczę... Toż to jest skrajne zwyrodnienie!!! Tych skur... powywieszać, wyklastrować, wypruć flaki!

Dobra, wyzwoliłem emocje... Teraz po przemyśleniu.
Muszę wam coś uświadomić... Powiem wam, że brak reakcji ze strony klasy nie jest niczym niezwykłym. Dobrze pamiętam pewną bójkę z chyba 6 klasy podstawówki kiedy to kolega (wcześniej przez pewnego gościa zwyzywany i nieco stłuczony) organizował przeciw swojemu oprawcy "krucjatę". Całą klasę wypytał: "Idziesz na zgreda?" i poszli wszyscy chłopacy. Ale gdy przyszło co do czego (a przy naszej "ofierze" było tylko 2 kumpli podczas gdy nas było 12 - ta sama sytuacja: czterech na jednego) to tłukło się tylko 2 z nas. Reszta patrzała z rozdziawionymi gębami. Powód jest prosty. Sam się nie wyrwiesz bo stłuką na kwaśne jabłko a szansa, że inni się dołączą jest nikła. Z nauczycielem z kolei nie da się dyskutować (oczywiście są wyjątki.) bo uważa cie za głupszego od worka kartofli. W związku z tym jeśli klasa pomogłaby dziewczynie a ktoś poskarżyłby się belfrowi lub ten sam przyłapałby ich to ten kto akurat jest na górze (czyt. ten kto bije, w tym przypadku z racji przewagi liczebnej reszta klasy) jest winny i nie ma dyskusji. Jeśli chcesz wyrazić zdanie lubi się wytłumaczyć to "Nie ma "ale" Nie interesuje mnie kto zaczął". Nawet gdyby jakiś dzieciak chciał kogoś zmasakrować piłą mechaniczną a reszta przeszkodziłaby mu to jest winna.
Najbardziej z tego wszystkiego wkurza mnie jednak całkowite nieliczenie się ze zdaniem takiego 14-latka. On ma własne zdanie, ma własne poglądy, ma własne opinie i roumie co się wokół niego dzieje!!! Żaden piepszony dorosły nie chce przyjąć tego jednak do wiadomości (wiem, wiem, odszedłem nieco od tematu). Ta sprawa mogła się toczyć zupełnie inaczej niż my słyszymy. Ktoś wcześniej mówił już, że media przeinaczają sprawy. To raz. Ale głównym powodem jest nieliczenie się ze zdaniem nieletnich!!!
Sam czyn oczywiście potępiam i nie staję w ich obrtonie jeśli wszystko co usłyszeliśmy było prawdą...

@down
Otóż to! Dla dzisiejszej młodzieży uczucia innych nie grają najmniejszej roli. Liczę się ja i tylko ja! To jest chore! To jest absolutnie chore! Na mój rozum to jest to nasz największy problem.
__________________

Ostatnio edytowany przez Rattus - 27-10-2006 o 09:04.
Rattus jest offline  
stary 27-10-2006, 00:37   #120
Jerkov Thundersword
Użytkownik Forum
 
Jerkov Thundersword's Avatar
 
Data dołączenia: 19 11 2004

Posty: 635
Stan: Niegrający
Domyślny

3 miesiące? Śmiech! Rozstrzelać wpizdu wszystkich! Gnoje się nagrali w gierki komputerowe, za dużo telewizji, za dużo gierek i za mało nauki. Trochę pojęcia o uczuciach innych ludzi! Nie pomyśleli, że dla tej dziewczyny nie jest to tak zabawne jak dla nich?
Jerkov Thundersword jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:43.


Powered by vBulletin 3