Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-12-2005, 11:10   #1
Grenni
Użytkownik Forum
 
Grenni's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2005
Lokacja: Bielsk Podlaski

Posty: 200
Imię: Crazefang
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 97
Poziom mag.: 59
Grenni ma numer GG 2569357
Domyślny Captian Hawk vel. Tsubasa !! Petycja do Polsatu (Tv4, Polsatu 2)

Witam !!
Ktoż z Was tu mile obecnych nie słyszał o Tsubasie ? Może chcielibyście na nowo przeżyć emocje jakie towarzyszyły Wam przy oglądaniu nie boję się użyć stwierdzenia "legendy" wśród serialów animowanych? A może jesteś jeszcze młody i nie otarło Ci się nigdy o uszy hasło "Tsubasa" ? Jeśli tak pozwól, że pokaże Ci kilka "zrzutów", a napewno dołączysz do nas, pokolenia, które wychowało się oglądając i próbując jednocześnie naśladować Strzał Sokoła albo Strzał Tygrysa. Jak to piłka przerywała siatkę bramki, albo niesamowity strzał z przewrotki. Czy nie chcielibyście aby móc obejrzeć to jeszcze raz na ekranie waszego telewizora ? Czy chciałbyś zobaczyć techniki, przy których Ronaldinho to pikuś ? Tak, tak to nie bajanie, to Kapitan Tsubasa =]
Pierwsze odcinki:




"Captain Tsubasa" a "Dragon Ball"
Temat sam się prosi o takie zestawienie. Seria Dragon Ball była puszczana trzykrotnie w odstepach 2 po I emisji i 1,5 rocznym po II emisji. Cała seria (Db, DBZ, GT) liczy sobie ~500 odcinków =]. Captain Tsubasa to około 200 podzielonych na 2 serie (chyba że dokupią 2 inne ; ) Dodam, że była ona kiedyś dawno temu (6-8 lat wstecz ?) emitowana na Polonii 1 i Polsacie 2. Oglądalność była niesamowita, lecz wszystko co dobre szybko się kończy =/. Dostrzegłem pewną stałość, podczas I emisji serii DB ogladalność była wielka, II emisja przyciągneła 80 % fanów, natomiast trzecia (to juz po mojemu lekka przesada była, gdyż po prostu w za małym odstepie czasu ją puszczono) miała oglądalność na poziomie 1/3 ogladalnosci I emisji. Był to pierwszy nie jedyny błąd TVN7

Zauważam podobieństwo między 2 kultowymi anime "Tsubasa" i "Dragon Ball".Tu i tu główni bohaterowie zdawali się być na pozór zwykłymi szarymi członkami społeczności, odrózniała ich jedynie charakterystyczny wicher na włosach i że tak to ujmę roztargnienie(=> ubaw telewidzom). Zarówno tu i tu bohaterzy ujawniąc swoje nieprzeciętne talenty wzbudzali niebywałe zaskoczenie u ignorantów i wśród społeczeństwa. Mimo sporej dawki humoru, w obu anime zastosowana był także potężny zastrzyk emocji, trzymania w niepewności(co prawda czasami za długo,ale to tylko potęguje oczekwianie) i to jest coś co kochamy i dlatego oglądamy to po raz "enty" z kolei i maniakalnie chcemy MORE ;D. Nie wiem jak wy ludzie, ale ja pragnę doznać raz jeszcze tych emocji. I co z tego, że wiem co było na końcu ? Ten serial sprawił, że stałem się zapalonym piłkarzem i takim jestem do dziś, a wszystko to zaczęło się własnie dzięki Tsubasie.

Nie były to seriale typu "Power rangers" gdzie kazdy kolejny odcinek opierał się o nastepujacy schemat:
1.Normalny dzien
2.Pojawia sie zly potwor i "rozrabia"
3.Przybywaja wojownicy mocy i niszcza potwora, lecz w ostatniej chwili zła moc powieksza potwora do dwukrotnych rozmiarów wieżowców. 4."Przyzywam moc megazorda" i potwór ginie.
Takim sposobem wymemitowano ~500-600 ? Odcinków power rangersów w 4-6 sagach, ba to szło 6 lat temu i dalej idzie teraz pod jakimś jeszcze innym tytułem. To moge nazwać tandetą, a jednak sie sprzedało =F. To była taka mała dygresja wskazująca, że tandetne serialne, a także 9994 odcinek telenoweli jest na antenie, a czegoś co naprawde przynosi przyjemność (nie jest to aby odczucie subiektywne) po prostu NIE MA ! W tym chyba sie ze mną zgodzicie.

Chcąc wpłynąć na decyzję "tych co zarządzają" postanowiliśmy stworzyć petycję, której treść możecie znaleźć na następującej stronie <b>http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=547</b> .By poprzeć wniosek należy przewinąć stronę w dół i wybrać "Popieram- jestem za". Podajemy swoje imię, nazwisko, email i wedle woli krótki komentarz.Po kilku/nastu minutach otrzymamy na wyzej wskazany adres email wiadomość o potwierdzeniu wyżej wymienionych informacji. Zgadzając się dorzucasz swój grosik, oddajesz głos i przybliżasz siebie i nas do celu! Jako, że ta petycja nie jest dla zabawy (naprawdę!!) i uzbierawszy określoną liczbę głosów naprawdę możemy coś zdziałać .

Mam nadzieję, że zainteresowałem Was, bądź też obudziłem wspomnienia i znajdzie się w Was zapał, taki jaki we mnie powstał po przeczytaniu tej petycji. Do napisania tych paru zdań zainspirowały mnie wrażenia, wspomnienia wrażeń po obejrzeniu całej serii Tsubasy. Są one cholernie pozytywne i chciałbym by kolejne pokolenie także czerpało radość na boisku, bo tego jestem pewien na 100 %, że wiekoszść z oglądaczy stanie się piłkarzami,jak to było ze mną, zamiast spędzać każdą wolną chwilę przed komputerem. Jest to serial nie tylko dla czystej zabawy, porusza także wyobraźnię, pokazuje, że od zamiłowania do kariery międzynarodowej nie istnieje tak kolosalna granica, przekraczając ją nie należy zapomnieć o ludziach ,którzy nam towarzyszyli, o przycielach bedącymi podporą
w najciężych chwilach. Jeśli jesteś rodzicem, nastolatkiem, bądź też dzieckiem wejdź na tą stronę i daj szanśę tysiącom ludzi zaznać zarówno przyjemności jak i głębokiej nauki życiowej płynącej własnie z serialu "Captain Tsubasa". Uwierz mi, że się nie zawiedziesz, a sprawisz ludziom radość.

Dziękuję za uwagę,
Grenni,
__________________
Uczulony na Ortografy !!!!!!!!!
I Like that Woman (^.^)
What's Tibia ??
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pewien poirytowany Niemiec
Damn Cip you make us germans looking stupid.
@ the players:
Please dont think that every german is stupid like that, it's only those damn Bavarians!

Ostatnio edytowany przez Grenni - 25-12-2005 o 11:21. Powód: Obrazki =)
Grenni jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-12-2005, 11:55   #2
Vekegi
Użytkownik Forum
 
Vekegi's Avatar
 
Data dołączenia: 31 12 2004
Lokacja: Bełchatów/"...W państwie pełnym nienawiści..."
Wiek: 32

Posty: 716
Stan: Niegrający
Świat: Kyra
Domyślny

Ah pamietam ta bajke Bardzo ja lubialem. Może podpisze tą petycje
__________________
Łza na ślipiach, nie przerwie niczego i tak 247
Nad czaszkami groźby, być złym czy dobrym?
Zero pytań, wątpisz ? Strach tonie w liczbach
One odbite w źrenicach, a świat upadły w mitach
Zamiast powstać w krytykach czynów,
kreuje co dnia lepszych skurwysynów
Od siebie minimum by z dumą się nie rozstać 2005
Realia Made in Polska
Vekegi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 12:16   #3
Dreament
Użytkownik forum
 
Dreament's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2005
Lokacja: Lokacja ?

Posty: 15
Wyślij wiadomość przez ICQ do Dreament Dreament ma login Tlenu - Adres Jabbera do Dreament
Domyślny

Nom Ja też i wogule jak by ktoś (dla mnie 4ever bajka o piłkarzach )chciał to jest ona emitowana na francuskim kanale "Mangas" ,a co do DB to jestem jego wielkim a raczej byłem fanem i nie wiem czy jest obecnie gdziekolwiek emitowany na tym mangas lecą ale bardzo rzadko niektóre kinówki Db to tyle
Dreament jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 12:18   #4
sebcio
Użytkownik Forum
 
sebcio's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Nibiru.

Posty: 288
Stan: Na emeryturze
sebcio ma numer GG 6.4.7.0.0.8.1
Domyślny

Petycja wyslana.
__________________
sebcio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 13:06   #5
Shein Silvershadow
Użytkownik Forum
 
Shein Silvershadow's Avatar
 
Data dołączenia: 07 12 2004
Lokacja: Dziura nieopodal Thais
Wiek: 31

Posty: 292
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Adamrosz
Profesja: Druid
Świat: Harmonia
Poziom: 42
Poziom mag.: 55
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grenni
Witam !!
Ktoż z Was tu mile obecnych nie słyszał o Tsubasie ?
Jaaa!

Nie wiem, co to jest ta Tsubasa, wiec nie będę się tam podpisywał:>
__________________
Podpisano, Adner.
Tak, to jest moje drugie konto.
Shein Silvershadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 13:42   #6
Seymoor
Użytkownik forum
 
Seymoor's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Daleko
Wiek: 32

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Imię: Seymoor
Profesja: Knight
Gildia: Sapo Friends
Świat: Secura
Poziom: 25
Skille: 61/60
Poziom mag.: 4
Domyślny

Podpisałem petycje.Pamiętam tą bajke była fajna niech puszczą na Polsacie zamiast tych pokemlonów to będą tłumy to oglądały.
Seymoor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 14:10   #7
Xetor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 07 2005
Lokacja: Siedlce

Posty: 129
Stan: Aktywny gracz
Imię: Brak
Profesja: Knight
Gildia: Brak
Świat: Pythera
Poziom: 38
Skille: 74/71
Poziom mag.: 5
Domyślny

Ja go nazywałem Tsubasa Kiełbasa .... A DB jest najlepszą bajką dla dzieci 5,6 klasa podst. i wyżej oczywiście .
__________________
Nie gram w Tibie , szkoda czasu ...
Xetor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 15:25   #8
Grenni
Użytkownik Forum
 
Grenni's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2005
Lokacja: Bielsk Podlaski

Posty: 200
Imię: Crazefang
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 97
Poziom mag.: 59
Grenni ma numer GG 2569357
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shein Silvershadow
Jaaa!

Nie wiem, co to jest ta Tsubasa, wiec nie będę się tam podpisywał:>
A czemu nie czytasz dalej ? ;p
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grenni
A może jesteś jeszcze młody i nie otarło Ci się nigdy o uszy hasło "Tsubasa" ?
Kto szuka ten znajdzie. Dawajcie ludzie wpisujcie sie i pamietajcie aby głos był ważny musicie kliknac na link w mailu !!
__________________
Uczulony na Ortografy !!!!!!!!!
I Like that Woman (^.^)
What's Tibia ??
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pewien poirytowany Niemiec
Damn Cip you make us germans looking stupid.
@ the players:
Please dont think that every german is stupid like that, it's only those damn Bavarians!
Grenni jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 15:30   #9
Itachi
Użytkownik Forum
 
Itachi's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2004
Lokacja: Wejherowo
Wiek: 39

Posty: 280
Stan: Na Emeryturze
Świat: valoria/honera
Itachi ma numer GG 2796679
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vekegi
Ah pamietam ta bajke
To nie bajka to Anime

Wiecie...juz wolalbym obejrzec nanowo "Jedenastke Marzeń" (org: GOAL FIELD HUNTER)
__________________
-=Respect is Something You Have to Deserve=-
Itachi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 15:37   #10
Glacial Hero
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 05 10 2005

Posty: 108
Domyślny

I ja też podpisałem ową petycję, mimo iż nie posiasam Polsat 2 ;/ (polsat i TV 4 może być)

A dla tych którzy nie wiedzą, dodam, ze jedna z części największej seri gier pod NESa "Kunio Kun !" była wzorowana na serialu Tsubasa, a chodzi tu mianowicie o grę "Kunio Kun ! Piłkarska liga '94", dla Polaków znana bardziej jako "Goal 3"
__________________

Ostatnio edytowany przez Glacial Hero - 25-12-2005 o 15:42.
Glacial Hero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 17:12   #11
Anteks
Użytkownik Forum
 
Anteks's Avatar
 
Data dołączenia: 21 04 2005
Lokacja: Kraków/
Wiek: 33

Posty: 113
Stan: Niegrający
Anteks ma numer GG 4770665
Domyślny

Dla mnie to by i mogli puszczać kopciuszka i siedmiu krasnoludków na bezludnej wyspie.. i tak nie mam czasu na bajki...
__________________
Na wiejskiej znajdziemy to miejsce....
Patrz niżej
^
||
Nie klikaj wyżej, bo bedziesz sikał w nocy

PoZdro
Antek
Anteks jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 18:56   #12
~~nocoment~~
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

tsubasa ozora xD Rlz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 19:19   #13
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

jeeee!!!!
Wychowałem się na tej bajce i ją kocham.
Do teraz pamiętam połowę głównych bohaterów (np. tego z reprezentacji francji co miał problemy z sercem, tych 2 braci co latali praktycznie, bohaterów 2 głównych drużyn nawet nie ma co wymieniać)
Kocham tą bajkę i się podpisałem pod tą petycją.
I zachęcam wsyzstkich do robienia tego.
I nie obrażać mi Anime nazywając je bajkami
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 19:53   #14
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

jeeee!!!!
Wychowałem się na tej bajce i ją kocham.
Do teraz pamiętam połowę głównych bohaterów (np. tego z reprezentacji francji co miał problemy z sercem, tych 2 braci co latali praktycznie, bohaterów 2 głównych drużyn nawet nie ma co wymieniać)
Kocham tą bajkę i się podpisałem pod tą petycją.
I zachęcam wsyzstkich do robienia tego.
I nie obrażać mi Anime nazywając je bajkami
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 20:14   #15
Uncle Warrior
Użytkownik Forum
 
Uncle Warrior's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Dunno :!

Posty: 435
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja wole DB Pozatym Tsubasa od zawsze mi sie kojarzy z kielbasa :/
__________________
Juz tylko patrze
Uncle Warrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 21:37   #16
Taube
Użytkownik Forum
 
Taube's Avatar
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 604
Domyślny

szczerze - nie chciało mi się przebrnąć przez ten cały pierwszy wstęp
porównanie DB i Tsubasy to jakaś pomyłka chyba takie rzeczy nie powinny się dziać, szczególnie jeśli porównuje się ich głównych bohaterów miast same gatunki jakie reprezentują

oglądałam to niekiedy i pamiętam jeszcze co tam się działo
choć nużące są mecze trwające kilka odcinków
bardziej podobał mi się Shoot! - lecący jakieś latka temu chyba na tv4 czy jak to się zwało pod nazwą 'Piłka w grze'
a DB to zwykły gniot - mass media może zaczynało się jako sympatyczna komedia, ale potem zostało wyprane, szczególnie ostatnia seria GT ^^

anime a bajka - różnią się tym, że bajka to nie anime, ale anime może być bajką..
trudno mi nazwać niektóre produkcje bajkami np. takie Hundred Stories, czy jak to się zwało albo klasyk Lady Oscar w ten sposób

d.Taube
__________________
Time after time, while their bodies lie sleeping,
incarnate they in the bodies of men.
Teaching and guiding onward and upward,
out of the darkness into the light.

she lost somewhere her time..
get me known if You find it for me XD
mam obiekcję przez opowiadaniami, gdyż zaglądając w jedno, zostanę zawalona dziesięcioma kolejnymi.. czasem jednak człowiek ulegnie, a to źle wpłynie na stan gg oraz PW, lecz cóż począć..
Taube jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 23:10   #17
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Przestancie o jakies Tsubasy prosicie...
Wyslijcie petycje o jakies fajne anime, np. Hellsing (kto napisze... tfu... napisze, nawet pomyśli, ze niefajne to ban!), Full Metal Alchemist, Akira, Vampire Hunter D, Ghost In The Shell, Neon Genesis Evangelion, czy cos w ten desen. Poza tym szybki jestes - w tylu akcjach z petycjami juz bralem udzial, ze glowa mala. teraz tez biore w jednej .
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2005, 23:26   #18
Inter Slayer
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

ogladalem to jak bylem w 3 klasie moze sie podpisze
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:44.


Powered by vBulletin 3