Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-01-2006, 21:50   #1
Mihash
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 10 2005
Lokacja: Jasło

Posty: 61
Stan: Na Emeryturze
Mihash ma numer GG 666
Pytanie Pytanie o internet radiowy

Witam
Planuje założenie internetu radiowego o szybkosci 512 kbps.
Chciałbym się dowiedziec jak ogolnie gra sie w Tibie przy radiówce bo nie chce po miesiacu załowac swojej decyzji i zmieniac dostawcy
Pozdro
Mihash jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-01-2006, 21:55   #2
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Przy radiowkach dosc czesto wystepuja problemy z netem z powodow miedzy innymi pogodowych
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2006, 22:07   #3
djmtv
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 09 2005
Lokacja: Dębica
Wiek: 38

Posty: 160
Stan: Aktywny gracz
Świat: Nebula
Domyślny

to zalezy jakiej jakosci masz sprzet jak daleko od anteny i czy anteny sie widza bezposrednio
ale mozesz miec problemy w dzien bedziesz mial skoki trensferu co powoduje lagi a w nocy jak wmiare hula raczej bedziesz spal niz gral w tibie
__________________
Poniekąd nie ma głupich pytań...
Są tylko głupie odpowiedzi...
Nie jest tak głupota wszędzie siedzi...
djmtv jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2006, 22:12   #4
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

lanforum.net
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-01-2006, 23:46   #5
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Sama mam radiówkę i powiem jedno - koszmar. Jeżeli nie mieszkasz w dużym mieście, to możesz sobie to podarować. Tym bardziej nie sugeruj się tym, że ma to byc 512kbps.
Ja w porywach osiągam 10kbps. Mam nonstop lagi od 1sek do (uwaga!) 7minut.
Mimo że teoretycznie nie powinna, pogoda wpływa na odbiór. W czasie świąt linie wydaja sie zapchane i wszystko wolno chodzi. A i czasami zasięg potrafi sobie zniknąć...

Tu powiem też, że mam karte sony ericson na numerze orange.

W wiekszym miescie napewno działa to lepiej, ale moje przeżycia z GPRS nie sa zbyt przyjemne.
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 00:40   #6
Radek 666
Użytkownik Forum
 
Radek 666's Avatar
 
Data dołączenia: 14 08 2004
Lokacja: Neverwinter
Wiek: 31

Posty: 1,186
Radek 666 ma numer GG 9619721 Radek 666 ma login Tlenu radek12345@tlen.pl
Domyślny

Ekhem... To ja mieszkam na zadupiu, mam radiówkę 64kb/s i i wszystko śmiga xD. Nic mi nie laguje. Odbiornik stoi jakieś 3km odemnie (nie wiem nawet czy to blisko czy daleko xD). U mnie jedynie kiedy pada deszcz sygnał słabiej idzie. Ale ten net do grania w Tibię się nie nadaje (mój, nie mówie ogólnie bo nie wiem ), bo dostawca ma ciągłe problemy z serwerem, i z 10 razy dziennie resetuje serwer. Czyli 10 razy dziennie przez jakiś czas (krótki czas, ale wystarczy żeby cię w Tibii potwory zatłukly) nie ma neta...
__________________

In the memory you’ll find me
Eyes burning up
The darkness holding me tightly
Until the sun rises up
Radek 666 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 07:23   #7
Pirko
Użytkownik Forum
 
Pirko's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2004
Wiek: 33

Posty: 154
Profesja: Elite Knight
Świat: Keltera
Poziom: 87
Skille: LIPNE:P
Pirko ma numer GG 7600576
Evul M,mmm koszmar...

mam radiówke 256kb/s jest poprostu masakra na dniu nie da sie grac czasem ale to żadko moge pograc 30 min ale to sie zdaża bardzo żadko a nie miaszzkam na jakims zadupiu moja antena widzi sie z tym nadajnikiem ale grac da sie około godziny 22 więc wiesz musiał byś grać w nocy a spaćna dniu... sam teraz zrezygnowałem z daleszej gry hehe przez radiowke padlem pallem pare razy na głupich cycach... bo net padł o czywyscie rradiowka!!!!!
nie polecam namtomiast lepsza jest neostradakiedyś miałem i było spoczko

NICK:Moorpheusa
skill: 68//54
profall
worldythera
Tibia jest nudna....
__________________
bbbbęęe ?

Ostatnio edytowany przez Pirko - 04-01-2006 o 07:31.
Pirko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 08:00   #8
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

tez mam radiowke i moj problem polega na tym ze rok temu wszystko chodzilo dobrze ale gdy coraz wiecej klientow zaczelo zakladac ten net to glowny facet zarzadzajacy siecia zaczol rozdzielac sygnal i nie wiem po jaka cholere ... i gowniano chodzi , choc lagi sa male latwo na nich pasc

podsumowujac Radiowka nie nadaje sie do gry w tibie.
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 10:37   #9
Herhor
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2005
Lokacja: Poza światem
Wiek: 34

Posty: 82
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Miałem radiówke przez pół roku. U mnie w Tibie dało się grać, pod warunkiem że grało się od 2.00 w nocy do 7.00 rano. Jeśli jesteś nocnym markiem...
Herhor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 11:50   #10
jastr
Użytkownik Forum
 
jastr's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 39

Posty: 263
Stan: Na emeryturze
Imię: Jastr
Profesja: Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 8
Skille: :)
jastr ma numer GG 4019279
Domyślny

hmmm radiówka i gra w tibię no nie wiem ... Ogólnie rzecz biorąc radiówka "teoretycznie" parametrami nie odstępuje "kablom" ale praktycznie ... no cóż wszystko zależy od dostawcy usługi. Jeśli firma jest rzetelna to nie powinno być problemu (za wyjątkiem pochmurnych dni deszcz śnieg burza itp). Do gry w tibie stanowczo odradzam kable są bardziej pewne.
jastr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 13:09   #11
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

wszystko zależy od sprzętu a jeszcze więcej od Dostwacy twojego netu. W moim 37-tys miasteczku jest dwuch dość dużycz dostawców internetu.

1. multimedia polska (kiedyś TELENET)
sam z tego kożystam sprzęt karta sieciowa D-Linka, antena kliencka 2,4 GHz CyberBajta.

ja kozystam z opcji 128 kpbs, i nie moge się niczego złego powiedzieć o tym dostawcy
oto kilka plusów:
+128kbps (ale wyciąga 120-160 w ciagu dnia, natomiast nocą jest 200% czyli ponad 256kbps -to nie bujda sam sprawdzałem szybkośc łącza nocą kilkoma programami i osiągi były podobne.
+zewnętrzne IP, czyli zawsze HIGH ID na e-mule
+brak limitów wysyłania i pobierania
+bardzo duża siła sygnału (ja zawsze mam 95-100% moze dlatego ze mam 25m do nadajnika )
+sprzęt i aktywacja 1zł
+bardzo mało awarii serwerów, jedyna poważna była kilka miechów temu i trwała kilka godzin.
+kumpel mieszka w wiosce oddalonej o 13km od anteny bazowej i także nie ma problemów z przerywaniem usługi.
+miła pomoc techniczna w biurze obsługi klienta

płace 25zł (z vat) przez pierwsze 3 miechy, nastepnie 55zł (z vat) przez 12 miesiecy czyli umowa jest na 15 miechów i to może być jeden z minusów

2. EASYNET

kilku kumpli kozysta z tego dostawcy
do jego zalet mozna zaliczyć tylko cene pbo za usługe 128kbps płacić trzeba 49 zł, ale po podpisaniu umowy trzeba zapłacić za Urządzenie czyli 180zł.

i kilka info o łączu:

- Brak zewnetrzego IP czyli LOW ID na E-mule (długie kolejki do najszybszych serwów)
- mimo bliskości do nadawjników sygnał nie jest silniejszy niz 60% (dla porównania w MULTIMEDIA kolega ze wsi z odległości 13 km ma 45%)
- siec nie jest kodowana tak jak to jest w MULTIMEDIA i bardzo często serwery są wyłaczane bo ktoś sie nieledalnie połaczył i korzysta z czyjgoś IP karty sieciowej
- urzadzenie jakiejs tandetnej firmy nawet nie pamietam nazwy ;p

także jest kilka plusów:
+brak limitów transferu (ale co z tego jak na e-mule masz low ID jedyne co to kozystać z innych sieci)

Wielu ludzi w moim mieście wybiera EASYnet dlatego że abonament jest mniejszy, ale po kilku tygodniach zaczynają narzekac na niski sygnal, i częste problemy z połaczeniem.

A ja wtedy się ciesze że nie połaszczyłem się na te 6zł mniej co miecha !!!
Cossma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 13:16   #12
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

i tak wale ten radiowy internet i za 2 miech gdy mi sie skonczy abonament za komorke to neostrade zalorze i luzz ;]

moze sie czegos naucza gdy zaczna ludzi tracic i benda dbac o jakosc wysylanych informacji
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 13:22   #13
Cossma
Użytkownik Forum
 
Cossma's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2005
Lokacja: LG TOWN
Wiek: 36

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cossma
Profesja: Elite Knight
Poziom: 138
Skille: 94/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

hah neo sux, sam zrezygnowałem z neo bo mi transfer kilku GB na miecha nie wystarcza u mnie komp kochdzi 24H przez 7dni na ciagle właczonym emule i mimo predkosci 128kbps (wartość producenta) to miesiesięcznie plików z p2p ściagam ponad 10GB a gdzie jeszcze granie w tibie i przeglądanie stronek i kozystanie z innych gier i programów kozystających z neta
Cossma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 14:52   #14
Nequss
Użytkownik Forum
 
Nequss's Avatar
 
Data dołączenia: 08 07 2005
Lokacja: z nienacka
Wiek: 35

Posty: 74
Nequss ma numer GG 4495053 Nequss ma login Tlenu osdlep
Domyślny

sam mam radióweczke 512 i bardzo sobie chwale transferek przyzwoity rzadko schodzi ponizej 50 a kilka razy darlem tak jak na laczu 2,7 Mbita Pogoda praktycznie nie ma wpływu na stabilność i prędkość ale przy burzy z piorunami trzeba odpinac kabel od kompa (ten od anteny) a jak ktoś ma apeka to musi go jescze odłączyć. Miusem sa poblokowane porty (da sie zalatwic gadajac z adminem).
__________________

klikajcie codziennie i wspomagajcie ^^
dla Ciebie to ok. 5 sec* dla mnie duża pomoc!
*na necie 512
Nequss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 15:42   #15
Mikhalov
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 03 2005
Lokacja: 5:!
Wiek: 35

Posty: 165
Stan: Niegrający
Domyślny

Heh mam radowke 128 kpbs

jakies pol roku temu nie dalo sie grac w tibie wiczorami poniewaz zapchany server byl 2 miechy temu zmienilem nadajnik (1km) i smiga elegancko, lagi mialem tylkow swieta wieczorem ale minimalne.

a mieszkam na ostrym zadupiu ;D

oo ja kolo Jasła mieszkam

Ostatnio edytowany przez czlowiek newbi - 04-01-2006 o 15:45.
Mikhalov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 16:13   #16
Demokles
Użytkownik Forum
 
Demokles's Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2005

Posty: 172
Domyślny

Wszystko zależy od wysokości anteny [na Twoim dachu] oraz od odległości między Twoim domem, a nadajnikiem. Im wyżej/bliżej tym lepiej
Demokles jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-01-2006, 16:29   #17
Racon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 08 2004

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Moj kuzyn dostal oferte ze zamontuja antene nadawcza na jego domu i bedzie mial internet za darmo i szybki transfer.
Racon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 06:46   #18
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

Hmm.. mam radiówkę 128kbp/s
Czasem wszystko smiga cudownie, lagów nie ma... pamiętam jak kumpel posiadający DSLke 2mb padł na hydra huncie <szkoda tylko ze to shooter był... to sie hunt szybko skończył> przez lagi. A ja sobie kulturalnie uciekłem bo lagów zero.
A czasem są takie ze boje sie isc na dark cathedral...
Powiem też ze taki net ma to do siebie ze sygnał potrafi zaniknąć na jakiś czas...
Ot tak sobie - jak zadzwoniłem do dostawcy to on stwierdził ze wszystko działa dobrze. A neta jak nie było tak nie było.. sam się "włączył" po chyba 3 godzinach. Warunki pogodowe ? Hmm... u mnie są z tym problemy tylko jak ostro wieje.
Jednym słowem - jesli chcesz masowo grac w tibie to napewno nie radiówka. Jest zbyt niepewna.
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-01-2006, 20:22   #19
Fredi
Użytkownik Forum
 
Fredi's Avatar
 
Data dołączenia: 28 12 2004
Lokacja: Bogatynia
Wiek: 34

Posty: 127
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 120
Skille: nvm
Poziom mag.: 70
Domyślny

No wiecie nie każdy ma lagi/freezy/kicki na radiówie xD Jeszce nigdy nie padłem od laga/kicka chodź mam radiówe 2 lata. Ta ktoś wspomniał że podczas burzy najlepiej odciąć kabel sieciowy bo mi już kilka razy spaliło sieciówe xP. Już nie mówię o tym co się stanie jesli masz sieciówe zintegrowaną z płytką główna xD, Wtedy, cały komp do wymiany . Za to znam przypadek kolegi z innego miasta że gdy nie było neta np. 2h w jednym dniu to po prostu za ten dzien nie płacił i tak se odlicza od ustalonej ceny xD. Ale się rozpisałem Baba
__________________
Fredi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-01-2006, 06:21   #20
Uncle Warrior
Użytkownik Forum
 
Uncle Warrior's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Lokacja: Dunno :!

Posty: 435
Stan: Niegrający
Domyślny

A ja mam radiowe 512 i wszystko smiga. Jest to normalne 512, transfer dochodzi do 80 kB\s Ogolnie jakos specjalnie nei mam z nia problemow moze to dlatego, ze antenka jest kilkanascie metrow od mojego domu =P
__________________
Juz tylko patrze
Uncle Warrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 20:51.


Powered by vBulletin 3