Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-11-2014, 01:58   #1
Charming
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 06 2012
Wiek: 30

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Żarówka A może tak naprawimy Tibię?

Ostatnio z ciekawości i sporej dawki nocnej nudy wstukałam w google coś w stylu "Tibia kto gra?". Co zobaczyłam? Komentarze w stylu, że jak można w to grać, że dno, że grafika, że brak fabuły... Pierwsza myśl - hejterzy, noobki... Ale dzień później usiadłam i przeczytałam te posty dokładnie raz jeszcze. Oczywiście część była tym co przypuszczałam, ale wiele z niepochlebnych komentarzy okazało się być dziełem zwolenników gry.
Dlaczego więc ją obsmarowali?
Głównym zarzutem było zepsucie się rozgrywki średnio po wersji 7.6.
Osobiście również uważam, że rozgrywka jest na siłę niepotrzebnie ułatwiona, fabuła straciła dynamikę, przez podzielenie światów na różne typy PvP rozgrywka straciła dreszczyk emocji (złapie mnie ktoś z tym lootem czy jednak uda się dojść do depo).
Po lokacja szlaja się od groma botów, ale nie można ich przyblokować ani załatwić bo przecież istnieje non-pvp...
Może nie każda zmiana jaka zaszła w grze jest zła, ale wiele z nich zbyt drastycznie obniżyło średni wiek gracza i zwyczajnie popsuło rozgrywkę.
Nie ma już parcia na rozwiązywanie tajemnic, gracze stracili serce do gry.
Ograniczenia co do podziału ekwipunku na klasy i poziomy to też zbytek i duża schematyczność.

Z takich właśnie rozmyślań i po przeczytaniu kilku obszernych dyskusji na ten temat narodził się pomysł inicjatywy, którą my, gracze możemy podjąć, a mianowicie:

ustalmy co chcemy zmienić, napiszmy list do Cip Softu, zróbmy petycję, zbierzmy podpisy i przywróćmy grze odpowiedni poziom i zainteresowanie graczy!

Ostatecznie to my tworzymy tą grę. Wiele błędów można naprawić, wiele nowych pomysłów możemy z pewnością wprowadzić na ich miejsce. Musimy tylko chcieć. Ja uważam, że warto spróbować.

Co o tym sądzicie? O ile oczywiście komuś będzie się chciało ten wywód czytać
Charming jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-11-2014, 19:32   #2
Dreandin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 11 2014

Posty: 12
Domyślny

Nic nie może stać w miejscu, tibia także.

Takie 'petycje' nie przechodzą testów. Wielokrotnie były tego typu listy pisane i niestety nic w tym temacie nie ruszyło. Grochem o ścianę..
Dreandin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2014, 21:53   #3
Charming
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 06 2012
Wiek: 30

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

Bo taki list wysyła się jak najbardziej oficjalnie, a nie mailowo
Robi się badanie wśród graczy czy faktycznie tego chcą
Jeśli te poprzednie byłyby oficjalne i dobrze uzasadnione to firma miałaby obowiązek się ustosunkować do formalnego pisma
Charming jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2014, 23:34   #4
Dreandin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 11 2014

Posty: 12
Domyślny

Nie wiem dokładnie jak były robione poprzednie petycje/pisma. Lepsze czy gorsze. Wiem tylko, że było ich od groma i trochę.

Obecnie myślę, że to stracony pomysł.
Tibia to już nie to. Te złote jajko z x lat temu już się powoli kończy. Jej wiek, utraceni gracze, era botów, można wymieniać w nieskończoność dąży do upadku.
Jak dla mnie szkoda czasu na ratowanie tej gry, sam wróciłem ledwie tydzień temu po paroletniej przerwie. Zapewne pogram jeszcze z tydzień-dwa i skończę. Zostaje sentyment, a dla miłośników starszych wersji proponuję znalezienie sobie jakiegoś dobrego oldschoolowego otsa.
Zmiany poszły na tyle daleko, że CipSoft nie usuwałby/nie zmieniałby aż tylu swoich decyzji.
Dreandin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2014, 00:30   #5
Charming
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 06 2012
Wiek: 30

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

Raczej jeśli firma lub jej flagowy produkt upada to podejmowane są próby ratowania, a nie czekanie na śmierć naturalną...

Ja nie sądzę, że pomył jest stracony i może znajdę więcej osób, które myślą jak ja
Charming jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2014, 12:06   #6
Dreandin
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 11 2014

Posty: 12
Domyślny

W takim razie zostaje mi tylko życzyć powodzenia w działaniu. Oby coś wyszło na lepsze, choć zdanie mam jak powyżej - szkoda czasu.
Dreandin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-11-2014, 22:16   #7
Zwiezda92
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 10 2014

Posty: 12
Profesja: Druid
Świat: Kenora
Domyślny

Nie wiem co widzicie dobrego w starej wersji Tibii, która faworyzowała high a tłamsiła low lvli. Wyeliminowano chamskie zachowania typu lurowanie, ropowanie, blokowanie - to źle?
Zwiezda92 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-12-2014, 22:25   #8
Charming
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 06 2012
Wiek: 30

Posty: 9
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Refugia
Domyślny

blokowanie - dobrze
lurowanie i ropowanie nadawało jakiegoś smaczku grze...
a teraz latają boty, na 150 zalogowanych osób 90 to samochodzące marionetki... do kogo się nie odezwiesz to ma cię w dupie, a kiedyś właśnie ze względu na trudność gry była dobra współpraca...
a teraz w sumie jak nie masz PACC i paru programików to nie pograsz...
Charming jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2014, 14:07   #9
twojtyp
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja bym chciała pograć:-) Te wszystkie Gry Online mi się znudziły. Szukam czegoś innego
  Odpowiedz z Cytatem
stary 11-12-2014, 20:44   #10
ErAgOg
Użytkownik Forum
 
ErAgOg's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 2006
Lokacja: . . .okolice Szczecina Ilość postów: 8
Wpisy bloga: 21

Posty: 883
Stan: Początkujący
Profesja: Rookstayer
Gildia: Mayhem
Świat: Silvera
Poziom: 40~
Skille: 100/200
Poziom mag.: 1
ErAgOg ma numer GG 7360116
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Charming Pokaż post
ale wiele z nich zbyt drastycznie obniżyło średni wiek gracza i zwyczajnie popsuło rozgrywkę
COooo. Przecież teraz w Tibię grają wyłącznie starzy wyjadacze, podejrzewam, że średnia wieku jest co najmniej o 5 lat wyższa, niż jak w to grałem.
__________________
ErAgOg jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-12-2014, 10:41   #11
klemens22
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 12 2014

Posty: 3
Domyślny

Tak z ciekawości? Dużo ludzi jeszcze w to gra? Co się zmieniło od wersji 8? Wtedy ostatni raz zaglądałem
klemens22 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2015, 00:11   #12
aa_12
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Gry

Za dużo innych gier powychodziło teraz to już kaszanka na serwerach, cała magia gry się rozpłynęła


Pozdrawiam projekty wnętrz Ostrów Wielkopolski http://appkwadrat.com/
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:42.


Powered by vBulletin 3