Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-01-2006, 11:50   #1
Yero
Użytkownik Forum
 
Yero's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2005
Lokacja: Siemianowice Śląskie

Posty: 89
Stan: Usunięty
Profesja: Knight
Świat: Pandoria
Yero ma numer GG 5573446
Domyślny Procesor -jaki kupić?

Witam!
Zaniedługo pragnę kupić nowy procek ,aktualnie mam:

Athlon 1000mhz
GeForce 2 64mb
384 DDRAM

I jaki byłby najlepszy na mój PC? Najlepiej jesli będzie to athlon!
Yero jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-01-2006, 11:55   #2
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja bym Ci polecił jakegoś Semprona.Na przykład 2800+.Sam go mam i chodzi b.dobrze.A jak chcesz pomocy profesjonalisty to napisz do Khedrona z CD-A
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 11:57   #3
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

wszystko zalezy od stanu konta i tego, co jeszcze procz procka chcesz zmieniac.
Sprawa wygląda tak : sensowny procek - konieczność zmiany płyty głównej
jeśli zmienisz płytę główną, to masz 2 wyjścia : kupić ze złączem AGP lub PCIE. Jeśłi wybieżesz tą pierwszą opcję, to włożysz tam swoją obecną kartę, ale jeśli chodzi o rozbudowę sprzętu pod względem karty graficznej, to praktycznie zapomnij o jakiś konkretnych zmianach i o przyszłości. Jeśli wybieżesz PCIE, to musisz też zmienić kartę graficzną.
Więc zanim nie będziesz wiedział, jakimi dysponujesz funduszami, to ciężko powiedzieć, co możesz kupić.
Po za tym w internecie jest wiele stron poświęconych sprzętowi, na nich z pewnością lepiej ci odpowiedzą.
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 12:00   #4
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

JA tam mam biednego celeronka Ale zato 3.06. Działa mniej więcej jak Atlon 2.5-semptron 2.8 i w sumie jestem zadowolony. Cena takiego procka nie jest duża.I bym ci radził zmienić kartę na Radeona.Są lebsze dla normalnych użytkowników,bo W GeForce(tak samo jak Pentium) płacisz za samą nazwę Np.KArta która powinna kosztować 600 zł kosztuje 800 bo to GeForce.Dlatego musiałbyś poprosić o pomoc dobrego Informatyka,żeby dostać dobrego,nie przepłaconego GeForce
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez Walekifa - 21-01-2006 o 12:02.
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 12:17   #5
Maniack
Użytkownik Forum
 
Maniack's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2004
Lokacja: zabierzow bochenski

Posty: 677
Stan: Na Emeryturze
Imię: Neust
Profesja: Elite Knight
Gildia: Chair Kids
Świat: Unitera
Poziom: 154
Skille: 97/85
Poziom mag.: 9
Domyślny

jak narazie, najoptymalniejszym cenowo prockiem jest Athlon 3200 (lub 3400)
najoptymalniejszą kartą graficzną GF 6600 GT (lub 6800 GT)

ale wszystko zależy jaką masz plyte gł. wzioskuje że jakiś stary typ.
Mylisz się matkus, większe problemy będzie miał z dobrym prockiem pod starą płyty a nie z kartą pod AGP, GF 6600GT (niewiem jak 6800 ale chyba też)
bez problemu można kupić, .... z tym że pod pci-e kosztuje ona 550~ zł
a pod agp ~700 zł (nikt niewie czemu).
tak że jeśli będziesz miał zamiar zmieniać kiedyś grafe to radzę pierw uzbierać na to forsę, potem kupić nowy procek (pod płytę z socket 939.)
kartę graficzną z łączem pci-e oraz jakąś płytę główną s. 939 z pci-e (250~zł)

w sumie cie to wujdzie jakieś 100 zł więcej ale jak będziesz za 5 lat chciał nowy procek/kartę to zmienisz bez problemu.
a starą płytę/kartę graf/procek możesz sprzedać w jakimś sklepie komputerowym (99% skupuje)

a jeśli nie chcesz zmian innych jak procek to athlony pod stare płyty (s, 439 chyba [pod s.7xx było bardzo mało procków) dochodzą do numeru 3000,
można taku kupic za 400~ zł.
__________________
od 8 maja 2007 siedzę w wojsku
8 maj 2007 - szeregowy
26 styczeń 2008 - starszy szeregowy
22 czerwiec 2009 - podporucznik

Ostatnio edytowany przez Maniack - 21-01-2006 o 12:21.
Maniack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 13:16   #6
Cebix
Użytkownik Forum
 
Cebix's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2004
Lokacja: Chlewice wielkopolskie
Wiek: 33

Posty: 230
Domyślny

Czyli krótko mówiąc nie opłaca Ci się kupować tylko nowego procka, bo nie da praktycznie żadnego zauważalnego 'kopa' nawet w grach(będzie go blokował słaby GF), taki komp już się nie nadaje w ogóle do rozbudowy i praktycznie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Tak jak już wcześniej mówili poprzednicy, jedyny sens to dozbierać i kupić całego kompa. Obecnie do gier najlepsze są zestawy A64s939 + płyta z NF4 + 2x512 firmówki + GF/RAD PCI-E(ktoś tu wspominał, że GF jest jak Intel. Mylił się, GFy i radki w tej chwili są podobne wydajnościowo i cenowo). To takie najbardziej ogólnikowe wytłumaczenie, jakie można podać.

Najlepiej, gdyby ludzie zamiast na tibia.pl zaczęli w końcu odwiedzać jakieś fora komputerowe i nauczyli się podawać jakieś konkrety(athlon 1000mhz rotfl).

Ale jeśli już się upierasz przy tym forum, to podaj chociaż ile masz kasy do wydania.

Pozdrawiam.
Cebix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-01-2006, 14:09   #7
Djimy
Użytkownik Forum
 
Djimy's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: z Warszawy
Wiek: 33

Posty: 87
Stan: Aktywny gracz
Świat: Lunara
Domyślny

napisz ile mozesz przeznaczyc kasy
__________________
Podpis był za duży
Djimy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-01-2006, 01:48   #8
Adrianoss
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2005
Lokacja: Białystok
Wiek: 40

Posty: 41
Imię: Adrianoss
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 91
Skille: 85/79
Poziom mag.: 6
Adrianoss ma numer GG 4624230
Domyślny

hmm to zalezy czy chcesz kupic nowy proc, to wiaze sie ze zmiana plyty ramow i ew grafy, czyli duzo kasy, czy tez wolisz poprostu kupic sobie lepszy procesor, w takim razie musisz sprawdzic ile twoja plyta glowna wytrzyma,dajmy na to mnoznik x12 szyna na 133 MHz daje 1596MHz czyli athlona 1900XP,napisz jaka plyta to mozna ci powiedziec czy da sie cos z tym jeszcze zrobic
__________________
Beer Beer Never Changes !
Adrianoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 15:41   #9
Karlos
Użytkownik Forum
 
Karlos's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2004
Lokacja: Krakow
Wiek: 34

Posty: 301
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Nebula
Poziom: 52
Domyślny

Moze by Pan laskawie podal ptye glowna i socket?

a ktory procesor sie teraz najbardziej oplaca kupic?
- 64 bitowy
- 2 rdzeniowy
- Athlon
- najlepiej socket s939
czyli
ATHLON 64 X2 4800+ BOX !! DWURDENIOWY !! 64 BIT!! TAKTOWANIE 2400 i UWAGA!!
256 CACHE!!

Tak!
__________________
Karlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2006, 20:30   #10
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

@up
Podaj jeszcze cenę i argumentację.
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2006, 11:01   #11
Adrianoss
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 06 2005
Lokacja: Białystok
Wiek: 40

Posty: 41
Imię: Adrianoss
Profesja: Elite Knight
Świat: Galana
Poziom: 91
Skille: 85/79
Poziom mag.: 6
Adrianoss ma numer GG 4624230
Domyślny

ostatnio zepsul mi sie procek, majac male fundusze zakupilem sempronka 2200+ (1500Mhz, 9x166.6MHz), oloweczek w reke i z sempronka 2200+ powstal Athlon XP-Mobile 2200+ (1833MHz 11x166.6MHz), malo mi bylo wiec podkrecilem szyne do 180MHz i mam teraz 1980MHz, w 3Dmarku03 wzrost wydajnosci byl od razu widoczny z 6800 punktow do 7300, temperatura przy obciazeniu wynosi 43C przy standardowym chlodzeniu, wiec niskim kosztem (250zl) mam zegar 2GHz, moja puenta jest taka, jesli chcesz cos kupic, a nie masz duzo kaski, a chcesz miec calkiem szybki komp, to musisz poprostu kombinowac
__________________
Beer Beer Never Changes !
Adrianoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-02-2006, 13:45   #12
TiTuS
Użytkownik Forum
 
TiTuS's Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2004

Posty: 371
Dumny

Ja osoboście polecam Pentium 4 HT Sam go posiadam już rok i działa bardzo dobrze Mam dokładniej 3.20 GHz Pewnie nie gustujesz w Pentium, ale trudno się mówi. Kiedyś miałem Celerona,ale bardzo źle działał i miałem z nim duże problemy. Od kiedy mam Pentium 4 HT odrazu jest inaczej Mój brat niedawno kupił Celerona i ma takie same problemy jak ja kiedy posiadałem tego procka...
TiTuS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-02-2006, 13:54   #13
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Adrianoss
ostatnio zepsul mi sie procek, majac male fundusze zakupilem sempronka 2200+ (1500Mhz, 9x166.6MHz), oloweczek w reke i z sempronka 2200+ powstal Athlon XP-Mobile 2200+ (1833MHz 11x166.6MHz), malo mi bylo wiec podkrecilem szyne do 180MHz i mam teraz 1980MHz, w 3Dmarku03 wzrost wydajnosci byl od razu widoczny z 6800 punktow do 7300, temperatura przy obciazeniu wynosi 43C przy standardowym chlodzeniu, wiec niskim kosztem (250zl) mam zegar 2GHz, moja puenta jest taka, jesli chcesz cos kupic, a nie masz duzo kaski, a chcesz miec calkiem szybki komp, to musisz poprostu kombinowac
Pochodzi max pol roku, bo sie spali.
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-02-2006, 14:24   #14
jastr
Użytkownik Forum
 
jastr's Avatar
 
Data dołączenia: 18 02 2005
Lokacja: Ełk
Wiek: 39

Posty: 263
Stan: Na emeryturze
Imię: Jastr
Profesja: Sorcerer
Świat: Galana
Poziom: 8
Skille: :)
jastr ma numer GG 4019279
Domyślny

Skoro masz Atlona 1000 to go nawet nie zmienisz (sprawdz jaki soket ma płyta główna i jakie procki obsługuje) Pentiumy to szajs (chociaż to moje własne zdanie) to ma być komp domowy więc odpuść sobie te wszystkie dwurdzeniowe cudeńka bo to tylko droższe a przyśpieszenie żadne (żadna gra nie kożysta z 2 procków przydatne tylko w kompach przeznaczonych na serwery) najlepiej kup atlona 64 3000+ lub więcej ewentualnie Semprona 2800 + i wyżej kompa nie opłaca ci się unowocześniać bo będziesz musiał kupić również nową płytę główną i kartę grafiki czyli prawie całego kompa. Jak chcesz mieć coś leprzego idz do sklepu i kup całą nową jednostkę centralną karta grafiki najlepiej na PCI express są nawet tanie i nieco szybsze od AGPx8 Radeon 9600 - 9800 lub Geforce 6600 lub leprzą no ale to już jak będziesz stał z kasą. Ramu oczywiście im więcej tym lepiej najlepiej jeśli płyta będzie obsługiwać technologię dual ram wtedy to 2 kości po 512 (tej samej firmy) i zawsze kilka % do przodu Pamiętaj kupując wszystko jednocześnie wyjdzie ci taniej niż na części więc lepiej kupić zestaw nawet na raty (czasami są nieoprocentowane) aniżeli na części.
jastr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-02-2006, 18:09   #15
Cebix
Użytkownik Forum
 
Cebix's Avatar
 
Data dołączenia: 16 07 2004
Lokacja: Chlewice wielkopolskie
Wiek: 33

Posty: 230
Domyślny

Popieram częściowo to, co pisze jastr. Pentiumy są wydajniejsze od produktów AMD praktycznie tylko i wyłącznie w aplikacjach biurowych, a jakby tego było mało, wzrost wydajności jest nieco powyżej błędu pomiarowego. Jeśli nie obsługujesz bazy danych populacji średniego miasta albo nie kompilujesz bardzo skomplikowanych programów, to nie zauważysz właściwie żadnego wzrostu wydajności ze swoim odpowiednikiem P4 ze stajni AMD.

Natomiast różnica w grach jest już zauważalna. Przykład: semp(!) 64 2800+ z nieco obniżonymi timingami na pamięciach pokonał p4 3ghz na tej samej konfiguracji(oczywiście inna płyta główna) w renderowaniu grafiki w HL2. Akurat HL2 jest jedną z nielicznych gier, która bardziej wykorzystuje proca niż grafikę, więc proc miał duże znaczenie. Po prostu AMD optymalizuje procesory do gier, więc MHz się tak nie liczą, jak w przypadku Intela.

A jeśli chodzi o dwujajowe proce(pomijam fakt, że isntieje coś jak A64 X2), to tylko najnowsze gry obsługują te 2 rdzenie(swoją drogą napisy "Pentium 4 HT 5.6GHz!" to jest jedna wielka ściema, nie można sumować częstotliwości dwóch rdzeniów), a i tak nie obsługują ich w pełni, patrz Quake 4 - żeby w ogóle uruchomić obsługę, musisz wpisać odpowiednie polecenie do konsoli, nie ma tej opcji wymienionej nawet w opcjach czy manualu, więc 'laik' sobie nie poradzi.

Na dzisiaj nie ma sensu kupować dwujajowca, szczególnie Pentiuma. A jeśli ktoś się przyczepi, że to jest przyszłościowe, to się grubo myli, ponieważ te proce będą już przestarzałe, gdy zostanie wykorzystany ich potencjał, a i niedługo już będą pierwsze czterojajowce.

Pozdrawiam.
Cebix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:28.


Powered by vBulletin 3