Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-10-2006, 16:54   #61
kaczi
Użytkownik Forum
 
kaczi's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2004
Lokacja: Daleko Ci do mnie. Sklep: Skate Shop.
Wiek: 33

Posty: 949
Stan: Niegrający
Wyślij wiadomość przez ICQ do kaczi kaczi ma numer GG 4029572
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Nie, ceny w dolarach sa z tego co wiem troche wyzsze, przynajmniej wiekszosci produktow. Benzyna natomiast w stosunku do podstawy walutowej jest kilkanascie razy tansza niz u nas.
Gdybyśmy postanowili obalić dyktaturę w Iraku, to tańsza byłaby u nas...
No ale nie ma co się martwić: Jest jeszcze Kuwejt! Znajdzie się jakiegoś haka..

Ale to taki offtopic..

Powracając do tematu:
Bo Polacy mają taką mentalność, że gdy idzie komuś źle, to wszyscy go pocieszają, a on tylko użala się nad sobą... Zero jakiegoś samozaparcia do kolejnej pracy. A bogaty? Od razu komentarze, że pewnie nakradł czy coś...

A i jeszcze jedno:
W Polsce, moim zdaniem będzie lepiej, gdzieś za 20, 15 lat. Gdy wszyscy "ludzie komunizmu" oddalą się od władzy.
__________________
~~Wieczny Szejk of Oldschool's maniacs~~

Jestem jaki jestem to fakt
Lubie kiedy buja sie mój świat
Poruszam sie raz w przód raz w tył
Ja piłem, pije i będę pił
Historii mojej nie pozna nikt
Znów świat się buja a ja z nim
To nie jest wyścig , to nie próba sił
Ja piłem, pije i będę pił.

kaczi jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 25-10-2006, 17:37   #62
Stożek
Użytkownik Forum
 
Stożek's Avatar
 
Data dołączenia: 05 07 2005
Lokacja: 50 cm od ekranu

Posty: 759
Stan: Niegrający
Imię: Forestman
Profesja: Elder Druid
Świat: Eternia
Poziom: 33
Skille: 13/21
Poziom mag.: 29
Stożek ma numer GG 9888628
Domyślny

Zanim w Polsce u wladzy nie bendzie ani jednego kumucha, bylego represjionowanego studenta z checia zemsty na tych eviul-masonozydach-komunistach, starych nacjonalisow pamientajacych jeszcze czasy Dmowskiego (lol?) to mnie tez chyba nie bendzie w tym kraju.
W Polsce nie ma jak dlamnie problemow z poziomem zycia-nie musze zaczynac jak wiekszosc od zera, bo kaska na studia bendzie, kaska na poczatek doroslego zycia sie znajdzie-rodzice pomoga. Problmem bendzie gdy z Polski wyjada wszyscy moi przyjaciele (narazie doslownie wszyscy maja taki zamiar) kraj opuszcza wykwalifikowani pracownicy i fachowcy a ja bende sie wkur*** jak przyjedzie mi naprawiac telewizor ktos kto myli TV z mikrofalowka a Hi- definition to dla niego rodzaj hamburgera z baru na rynku. Po co mam wiec zostac? Nie bende mial tu znajomych, mieszkancy tego kraju to glownie emeryci i rencisci albo alkoholicy, poziom IQ u mlodziezy zazwyczaj nie przewyzsza sredniej u protista a wrazenia estetyczne z jakimi mamy do czynienia w wiekszosci miast i miasteczek do najprzyjemniejszych nie naleza. Jak jeszcze sie okaze, ze najlepsze dziwczyny zaczna opuszczac najblizsze okolice to nie ma huhu -jade do tyrki do juesej tudziez innych grjtbryjtejnuf.

Ostatnio edytowany przez Stożek - 25-10-2006 o 17:41.
Stożek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 18:39   #63
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Hm ;/ A polakow sie uwaza za dzielnych. Jo dupa. Jak widze ludzi, ktorzy spiepszaja za granice bo "zle" to mi az szkoda naszego narodu i historii ;p.
kto wie jak sie to zakonczy. Moze ty moze ja zostaniemy pierwszymi politykami z wyksztalceniem. XD
Poprostu rece opadly mi kiedy przeczytalem ile polakow jest za granica. (wiecej niz w kraju ^_^\/)
Nic ujac nic dodac. Byle jak najdalej polski kazdy mowi.

Parkour : Troche skakalem.
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 19:16   #64
MKM
Użytkownik Forum
 
MKM's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2005
Lokacja: Przemyśl
Wiek: 19

Posty: 440
Domyślny

Od parkuru po politykę
Sam mam zamiar wyjechać w przyszłości za granicę. Tylko dla tego, ze mozna tam więcej zarobić, a do tego się nie narobić, nie tracąc nerwów i nie popadać w depresje. Co do patryjotyzmu, to jestem patryjotą, ale nie do tego stopnia, żeby robić w tym kraju czegoś, za co w innym państwie mogę mieć 3x więcej kasy.
MKM jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 19:26   #65
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

Ostatnio snilo mi sie, ze wyjechalem do Kanady. I jak sie obudzilem, tak jakos zal sie czlowiekowi zrobilo.
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 20:18   #66
PalAnonim
Użytkownik Forum
 
PalAnonim's Avatar
 
Data dołączenia: 27 12 2004
Lokacja: Kraków
Wiek: 34

Posty: 289
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 60
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Stożek Pokaż post
Zanim w Polsce u wladzy nie bendzie ani jednego kumucha, bylego represjionowanego studenta z checia zemsty na tych eviul-masonozydach-komunistach, starych nacjonalisow pamientajacych jeszcze czasy Dmowskiego (lol?) to mnie tez chyba nie bendzie w tym kraju.
W Polsce nie ma jak dlamnie problemow z poziomem zycia-nie musze zaczynac jak wiekszosc od zera, bo kaska na studia bendzie, kaska na poczatek doroslego zycia sie znajdzie-rodzice pomoga. Problmem bendzie gdy z Polski wyjada wszyscy moi przyjaciele (narazie doslownie wszyscy maja taki zamiar) kraj opuszcza wykwalifikowani pracownicy i fachowcy a ja bende sie wkur*** jak przyjedzie mi naprawiac telewizor ktos kto myli TV z mikrofalowka a Hi- definition to dla niego rodzaj hamburgera z baru na rynku. Po co mam wiec zostac? Nie bende mial tu znajomych, mieszkancy tego kraju to glownie emeryci i rencisci albo alkoholicy, poziom IQ u mlodziezy zazwyczaj nie przewyzsza sredniej u protista a wrazenia estetyczne z jakimi mamy do czynienia w wiekszosci miast i miasteczek do najprzyjemniejszych nie naleza. Jak jeszcze sie okaze, ze najlepsze dziwczyny zaczna opuszczac najblizsze okolice to nie ma huhu -jade do tyrki do juesej tudziez innych grjtbryjtejnuf.
A coś takiego jak słownik znasz? Jak masz problem ze swoim ojczystym językiem to jak chcesz wyjechać za granicę i rozmawiać z ludźmi powiedzmy po angielsku? Pozdro 600...



Top@ Wszyscy narzekają, że w Polsce się nie da żyć. Ciekawe...ale wystarczy przejść się po mieście i poszukać pracy...ile jest knajp, czy czegokolwiek innego gdzie poszukują ludzi. Nikt od razu nie będzie dyrektorem i nie będzie zarabiał 10000 złotych miesięcznie, a od czegoś trzeba zacząć, nawet od głupiego zmywaka w Mc'Donalds... Osobiście nie zamierzam wyjeżdżać z kraju za pracą, nawet jak miałbym tyrać po 8-10h dziennie, ale jest w Polsce to "coś" czego nie znajde za granicą. A znajomi...jeśli wyjadą...cóż, przecież się nie powieszę, trzeba żyć dalej, z resztą nie ma takiej możliwości, żeby wyjechali wszyscy ludzie których znam.


Pózderełko
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldzio
Jesli Ci buchna lootbaga na ktorego pracowales caly dzien wtedy konczysz z tibia a lbo rozbijasz krzeslo na matce ;]
OWN3D
PalAnonim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 21:01   #67
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PalAnonim Pokaż post
Nikt od razu nie będzie dyrektorem i nie będzie zarabiał 10000 złotych miesięcznie, a od czegoś trzeba zacząć, nawet od głupiego zmywaka w Mc'Donalds...
Koszt utrzymania czlowieka w srednich warunkach wynosi przynajmniej 700 zlotych, czyli w przyblizeniu tyle ile pensja na zmywaku. Wniosek jest taki: pracujac za taka gowniana stawke nie masz startu w zyciu, co zarobisz to przejesz, a zyc z mamusia do 45 roku zycia chyba nikt nie chce.

Dla porownania, na zmywaku w Anglii mozna calkiem niezle zyc.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 21:03   #68
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

@ Murek

Weź beton,cegły,zaprawę i sam se zrób :S
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 21:08   #69
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PalAnonim Pokaż post
A coś takiego jak słownik znasz? Jak masz problem ze swoim ojczystym językiem to jak chcesz wyjechać za granicę i rozmawiać z ludźmi powiedzmy po angielsku? Pozdro 600...
Mam nadzieje, ze nie powie "mam papierek i dysortografie"

@Vil : no coz...zycie jest smieszne. We wrocku gosciu po studiach czesto zarabia jakies 2 tysiace zlotych, a gosciu na koparce wg statystyk okolo 4+...
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 21:58   #70
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nekromanta Pokaż post
Mam nadzieje, ze nie powie "mam papierek i dysortografie"

@Vil : no coz...zycie jest smieszne. We wrocku gosciu po studiach czesto zarabia jakies 2 tysiace zlotych, a gosciu na koparce wg statystyk okolo 4+...
Bo tak naprawde tren gosciu po studiach jest glupszy od goscia na koparce. Studia daja ci wiedze. Walka o swoje prawa i przekonywanie pracodawce do tego ile powinno sie zarabiac to inna historia. Co poradic na to, ze po studiach dzieciaki mysla, ze bez wysilku beda zarabia majatek? W czym jest gorsdzy czlowiek na koparce od inforamtyka ze powinien mniej zarabiac?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2006, 22:34   #71
Bambuko
Użytkownik Forum
 
Bambuko's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2003
Lokacja: Dobów Mniejszy
Wiek: 35

Posty: 2,212
Stan: Niegrający
Domyślny

Są cztery sposoby. Nabyte umiejętności, wyuczona wiedza, wrodzony talent bądź dobry pomysł. Żadne jednak nie gwarantują niczego od razu.
__________________
.
Bambuko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 14:15   #72
Karrith
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 10 2004
Lokacja: Jaworzno
Wiek: 29

Posty: 349
Profesja: Rookstayer
Domyślny

kichakichakicha
__________________
kichakichakicha

Ostatnio edytowany przez Karrith - 03-02-2012 o 11:14.
Karrith jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 14:20   #73
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Karrith Pokaż post
w tym ze do obslugiwania koparki potrzeba mniejszych mozliwosci niz do programowania czy czegos w tym stylu na komputerze.
LOl, zajebiste porownanie do ustalania granicy plac. Usiadz za koparka i sprawdz czy potrafisz cos z nia zrobic jak taki cwaniuski. Albo posadz tam informatyka najlepiej - niech pokaze jakie sa jego mozliwosci.

Nie mozna porownac nieporownywalnego. To kolejny problem polakow. Na szczescie pracodawcy rozumieja, ze dobry kierowca ciezarowki/operator koparki jest czasami o wiele wiecej warty niz dobry ksiegowy/informatyk. Kto ci dom zbuduje? INFORMATYK?

btw: programowac mozesz nauczyc sie w 1 tydzien - siedzac dziennie po 2h;] Zrob to z koparka.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 26-10-2006 o 14:24.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 14:37   #74
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
Nie mozna porownac nieporownywalnego. To kolejny problem polakow. Na szczescie pracodawcy rozumieja, ze dobry kierowca ciezarowki/operator koparki jest czasami o wiele wiecej warty niz dobry ksiegowy/informatyk. Kto ci dom zbuduje? INFORMATYK?
porownaj koszty ksztalcenia.


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
btw: programowac mozesz nauczyc sie w 1 tydzien - siedzac dziennie po 2h;] Zrob to z koparka.
gwarantuje ci ze srednio rozgarniety inzynier nauczy sie obslugi koparki w dzien - dwa, a srednio rozgarniety robol nie nauczy sie programowac w kilka miesiecy.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 14:42   #75
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
porownaj koszty ksztalcenia.
A co maja koszty ksztalcenia do tego ile JA bede zarabial? Na wyoskosc plac ma wplyw nie tylko wyksztalcenie ale popyt. Duzo pracownikow danego rodzaju - mala placa. Malo pracownikow - duza placa. Roboli fizycznych jest coraz mnie, dlatego zarabiaja coraz wiecej.

A tak przy okazji. MOglbys podrzucic jakies koszty? Bo rozumiem, ze ty jakies porownanie zrobiles? Ja nie wiem ile kosztuje ksztalcenie czlowwiek w zawodowce a ile na studiach.



Cytuj:
gwarantuje ci ze srednio rozgarniety inzynier nauczy sie obslugi koparki w dzien - dwa, a srednio rozgarniety robol nie nauczy sie programowac w kilka miesiecy.
Gwarantuje ci, ze srednio rozgarniety robol nauczy sie programowac w tydzien. I gwarantuje ci ze srednio rozgarniety inzynir nawet do tej koparki nie wsiadzie;]

Gwarantowa to ty sobie mozesz.
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 15:08   #76
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

@Matek
Nie wydaje mi się, żeby robol nauczył się w tydzień programować tak jak wykształcony informatyk. Za to informatyk nauczy się obsługi koparki, czy czego tam chcesz. To nie jest filozofia.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 15:36   #77
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
A co maja koszty ksztalcenia do tego ile JA bede zarabial?
Jesli wydam kilkadziesiat/set tysiecy na doedukowanie sie do stopnia inzyniera, to zakladam, ze ktos bedzie mi placil wiecej niz robolowi ktory w tydzien nauczyl sie oblugiwac 3 wajchy w koparce i siedzi na budowie pijac tanie wino.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Matek Pokaż post
Duzo pracownikow danego rodzaju - mala placa
bullshit. Az tak prosto nie jest.

@koszty:

moje koszty miesieczne wahaja sie w granicach 600-700 zlotych, nie place czesnego, mieszkam w akademiku ( jakies 50% taniej od mieszkania ), nie place za media i pare innych rzeczy, mysle ze 900-1000 zlotych na studenta miesiecznie jest dolna granica ( oczywiscie pod warunkiem studiowania w innym miescie ).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 15:57   #78
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Jesli wydam kilkadziesiat/set tysiecy na doedukowanie sie do stopnia inzyniera, to zakladam, ze ktos bedzie mi placil wiecej niz robolowi ktory w tydzien nauczyl sie oblugiwac 3 wajchy w koparce i siedzi na budowie pijac tanie wino.
Sory, ale dlaczego gruby pozeracz chipsow, ktory do tego popija to cola a przez caly dzien roboczy pracuje max 1h ma zarabiac wiecej od robola? Albo rozmawiamy o pracy albo o stereotypach


Cytuj:
bullshit. Az tak prosto nie jest.
Jak najbardziej. Wolny rynek skarbie.

Cytuj:
moje koszty miesieczne wahaja sie w granicach 600-700 zlotych, nie place czesnego, mieszkam w akademiku ( jakies 50% taniej od mieszkania ), nie place za media i pare innych rzeczy, mysle ze 900-1000 zlotych na studenta miesiecznie jest dolna granica ( oczywiscie pod warunkiem studiowania w innym miescie ).
To nie sa koszty edukacji tylko utrzymania. Policz sobie jakie wydatki na "edukacje" ma robol, ktory utrzymuje zone, dwoje dzieci i psa. Myslisz, ze ma mniejsze niz ty?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 16:13   #79
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

A dlaczego spocony, zarośnięty robol ma zarabiać więcej od zajmującego się trudną, umysłową pracą informatyka? Sam mówiłeś, że nie rozmawiamy o stereotypach, więc się zastosuj.

Koszty edukacji to również koszty utrzymania, bo jednakowoż nie sypia się w klasie po wykładach i nie je się papieru z zeszytów. A ilość dzieci/zwierząt domowych/kobiet na utrzymaniu robola chyba nie powinniśmy liczyć. To nie to samo.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2006, 16:23   #80
Matek
Użytkownik Forum
 
Matek's Avatar
 
Data dołączenia: 21 09 2004
Lokacja: Węgorzewo/Gdańsk

Posty: 1,859
Matek ma numer GG 3933509
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
A ilość dzieci/kobiet na utrzymaniu robola chyba nie powinniśmy liczyć. To nie to samo.
NO jak to nie. Dzieci chodza do podstawowki - wiec wydajac kase na jedzenie, mieszkanie (gdzie spia) itp ponosza koszty edukacji. A po drugie: nie potrafisz czytac ze zrozumieniem, nie czytaj wogole.

edit: Koszt eukacji to kasa jaka wydaje osrodek ksztalcacy zeby wyksztalcic jednego ucznia - tak btw.

@down: a jak napisze,ze to celowy srodek stylistyczny, zeby pokazac jak beznadziejne jest myslenie mojego rozmowcy w pewnych kwestiach (tego, ze czlowiek ma zarabiac mniej bo mniej wydal na swoja edukacje/krocej sie uczyl), zrozumiesz. Czy daej mozg za wolno bedzie pracowal?
__________________


"Miła, błagam, nie zrozum mnie źle
Kocham cię tak jak swoje przestworza pokochał wiatr"

Moj jogger

Ostatnio edytowany przez Matek - 26-10-2006 o 16:27.
Matek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.


Powered by vBulletin 3