Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-11-2006, 23:01   #101
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Nie ma co, genialne porównanie powiernika tajemnic ludzkiego umysłu z egzekutorem.
Jeszcze pewnie powiesz, że ksiądz spowiednik tak samo myśli i radzi sobie z takowymi problemami jak kat?

Człowieku, psycholog ma mózg zawalony ludzkimi problemami. Zabójca (bo jak inaczej nazwać 'kata'?) ma wyniszczone sumienie faktem, iż wykonuje - mniej lub bardziej słuszne - wyroki na innych ludziach. Pojął różnicę?
Nie no czyli twoim zdanie taki kat sobie na luzie wraca do domu i dalej rozmyśla o tym ilu ludzi stracił? Ja podałem tylko jedną metodę do radzenia sobie z takimi problemami. A to żeby nie przejmować się pracą w domu to podstawa. Oczywiście zajęcie kata jest bardziej stresujące od psychologa dlatego oni na pewno oprócz tej stosują jeszcze inne albo jakąś zupełnie inną lepszą. A i jeszcze trzeba powiedzieć jakby kat myślał o sobie tak jak ty powiedziałeś 'zabójca' i wyniszczał by sobie sumienie to na pewno by w robocie długo nie wytrzymał. Pojął?
Edit:
Jeszcze co do tego porównania kata z psychologiem. Nie zdajesz sobie sprawy ile przykrych spraw może nasłuchać się taki szkolny psycholog w czasie swojej pracy. W szkole nie tylko są takie rodziny jak w reklamach. Do psychologa ludzie przychodzą się zwierzać z wieloma problemami. Nawet tymi poważnymi. Jakby taki psycholog nagle zaczął się przejmować tymi wszystkimi sprawami tak na okrągło to też mógłby sobie wyniszczyć psychikę. Dlatego wymieniłem go jako zajęcie które potrzebuje jakiejś metody do radzenia sobie. Prostej ale jednak.

Ostatnio edytowany przez Eivrel - 06-11-2006 o 23:15.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-11-2006, 23:01   #102
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
A czy Jezus nie uczyl aby wybaczac? Co z "Nie zabijaj"? No chyba, ze nad nauke Jezusa ktos stawia nauke Kosciola...
Niektore religie nie opieraja sie na naukach Jezusa

@topic: a ta egzekucja nie ma byc w usa?
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2006, 23:17   #103
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tompior Pokaż post
Niektore religie nie opieraja sie na naukach Jezusa
Ale to byla odpowiedz na post p.l, ktory mowil o naukach Kosciola.
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 15:31   #104
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Nie no czyli twoim zdanie taki kat sobie na luzie wraca do domu i dalej rozmyśla o tym ilu ludzi stracił? Ja podałem tylko jedną metodę do radzenia sobie z takimi problemami. A to żeby nie przejmować się pracą w domu to podstawa. Oczywiście zajęcie kata jest bardziej stresujące od psychologa dlatego oni na pewno oprócz tej stosują jeszcze inne albo jakąś zupełnie inną lepszą. A i jeszcze trzeba powiedzieć jakby kat myślał o sobie tak jak ty powiedziałeś 'zabójca' i wyniszczał by sobie sumienie to na pewno by w robocie długo nie wytrzymał. Pojął?
Ale człowieku, ja cię doskonale rozumiem.
Należy rozgraniczyć życie osobiste od pracy. I z tym się zgadzam, masz rację.

Tylko, że widocznie nie rozumiesz porównania kata z psychologiem, którzy to problemy mają kompletnie różnej wagi i przez to psycholog i tak będzie musiał radzić sobie z własną psychiką w kompletnie inny sposób.
Pomijam fakt, że psycholog nie ma na sumieniu n zabitych ludzi.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:00   #105
Keel
Użytkownik Forum
 
Keel's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 532
Stan: Początkujący
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Fortera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez - Prodigy - Pokaż post
Skoro on zabijał, to jego też zabić ? Znacie takie powiedzenie "Oko za oko, i cały świat oślepnie" ? Doskonale pasuje do tej sytuacji. Śmierć, to wg mnie niewystarczająca kara. Ja bym go skazał na dożywocie w celi, w której przez 24/7 leci Blog 27 z "Hey boy", to sam by się powiesił już w połowie piosenki.
HaahahaHAhAahAHaha ale jestes smieszny -.-
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Przybitek Pokaż post
heh nie popisałeś się powód jest inny na demony nie działa exeta res..
Keel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:06   #106
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kamos Pokaż post
Huhu, twoim tokiem myslenia idzie wywnioskowac, ze na wojnie kazdy zabijajcy kogos zolnierz musi byc osobno sadzony ;] Odpowiedzialnosc ponosi dyktator, niestety w moim mniemaniu jest to logiczne.
Warto dodać, że, np. w polskim prawie osoba zlecająca/podrzegająca do morderstwa podlega karze o takim samym wymierze jak kara mordercy.
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:14   #107
Straznik Monopolowego
Użytkownik Forum
 
Straznik Monopolowego's Avatar
 
Data dołączenia: 21 06 2005
Lokacja: Chelm

Posty: 898
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany Pokaż post
Pomijam fakt, że psycholog nie ma na sumieniu n zabitych ludzi.
Nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz
Straznik Monopolowego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:45   #108
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany Pokaż post
Tylko, że widocznie nie rozumiesz porównania kata z psychologiem, którzy to problemy mają kompletnie różnej wagi i przez to psycholog i tak będzie musiał radzić sobie z własną psychiką w kompletnie inny sposób.
Pomijam fakt, że psycholog nie ma na sumieniu n zabitych ludzi.
Przecież napisałem:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eivrel
Oczywiście zajęcie kata jest bardziej stresujące od psychologa dlatego oni na pewno oprócz tej stosują jeszcze inne albo jakąś zupełnie inną lepszą.
Chodziło o metodę.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:47   #109
Rabanbar
Użytkownik Forum
 
Rabanbar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 499
Stan: Na emeryturze
Rabanbar ma numer GG 3067062
Domyślny

A ja wam powiem tak. Pewnie zasłużył na śmierć, ale powieszenie to barbarzyństwo. Powinni dać mu chociaż tyle szacunku żeby go rozstrzelać. To według mnie najodpowiedniejsza kara.
__________________
Z pamietnika gracza:

Poniedzialek: Otwieram tibia.com a tam keyloggery
Wtorek: Otwieram tibia.org.pl a tam keyloggery
Środa: Otwieram tibia.pl a tam keyloggery
Czwartek: Boje sie otworzyć puszke sardynek
Rabanbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:58   #110
lukoyy
Użytkownik Forum
 
lukoyy's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2006

Posty: 24
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Aurea
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rabanbar Pokaż post
A ja wam powiem tak. Pewnie zasłużył na śmierć, ale powieszenie to barbarzyństwo. Powinni dać mu chociaż tyle szacunku żeby go rozstrzelać. To według mnie najodpowiedniejsza kara.
Jestes bardzo smieszny, szacunek dla takiego czlowieka?! Powieszenie, barbarzynstwo? 0o barbarzynstwem jest to co on zrobil a powieszenie to zbyt lagodna kara, ktora moze podrzegac fanow Husseina to egzekfowania takich samych zbrodni jak powieszenie.


Jak dla mnie najlepsza kara byloby zabicie go przez wlasna rodzine, ale wiem iz jest to nierealne.
Do wyroku nie mam zastrzezen.
__________________

Ostatnio edytowany przez lukoyy - 07-11-2006 o 17:02.
lukoyy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 16:59   #111
lukoyy
Użytkownik Forum
 
lukoyy's Avatar
 
Data dołączenia: 31 10 2006

Posty: 24
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Aurea
Domyślny

edit>


sry double post ;/
__________________

Ostatnio edytowany przez lukoyy - 07-11-2006 o 17:01.
lukoyy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 17:00   #112
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz
To czekaj, psycholodzy zabijają ludzi?
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 19:20   #113
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lukoyy Pokaż post
Jestes bardzo smieszny, szacunek dla takiego czlowieka?! Powieszenie, barbarzynstwo? 0o barbarzynstwem jest to co on zrobil a powieszenie to zbyt lagodna kara, ktora moze podrzegac fanow Husseina to egzekfowania takich samych zbrodni jak powieszenie.


Jak dla mnie najlepsza kara byloby zabicie go przez wlasna rodzine, ale wiem iz jest to nierealne.
Do wyroku nie mam zastrzezen.
Ehh... primo, godnosć człowieka, bla bla bla, secundo, jak już napisano, kara śmierci nie jest yb zadać mu BÓL!!! i CIERPIEŃIE!!! ZUOOOO!!! tylko by wyeliminować danego osobnika z życia społecznego, więc kulka w łeb / trutka była by good, a wieszanie?! Widać, że chodzi o kraj arabski, bo tam są z obyczajami trochę w tył... niech się cieszy, że nie dostał ukamieniowania albo stosu... -.-''
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 21:03   #114
Rabanbar
Użytkownik Forum
 
Rabanbar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 499
Stan: Na emeryturze
Rabanbar ma numer GG 3067062
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez lukoyy Pokaż post
Jestes bardzo smieszny, szacunek dla takiego czlowieka?! Powieszenie, barbarzynstwo? 0o barbarzynstwem jest to co on zrobil a powieszenie to zbyt lagodna kara, ktora moze podrzegac fanow Husseina to egzekfowania takich samych zbrodni jak powieszenie.
Nie. Ja poprostu patrze przez pryzmat tego że to co wiemy opiera sie na telewizji. A telewizja kłamie, o czym najłatwiej sie przekonać oglądajac reportaż o Tibii z tvn'u. Jeżeli pojedziesz do iraku, zbadasz dogłebnie sprawe, i porozmawiasz ze świadkami to porozmawiamy. Pozatym pozostaje jedna rzecz. Sadam żył we własnym państwie w którym to co robil najprawdopodobniej nie bylo niezgodne z prawem. A teraz jezeli sie nie myle jest sadzony w iraku, gdzie łamie sie zasade ze prawo nie działa wstecz. (dwa ostatnie zdania opieraja sie na domysłach, bo to jest najbardziej prawdopodobne a nie chce mi sie sprawdzać. moge sie mylić.) Tak więc sadze ze nie powinnismy sie opierać na informacjach z telewizji i zbyt pochopnie osadzać.

Pozdrawiam,
Rabanbar
__________________
Z pamietnika gracza:

Poniedzialek: Otwieram tibia.com a tam keyloggery
Wtorek: Otwieram tibia.org.pl a tam keyloggery
Środa: Otwieram tibia.pl a tam keyloggery
Czwartek: Boje sie otworzyć puszke sardynek
Rabanbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 21:18   #115
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

@up: nie rozumiem przytoczonego "prawo ni edziała wstecz" w w/w kontekście... przecierz jako dyktator(?) on ustanawiał prawo, więc wykorzystując tą zasadę, nie ma co myśleć o sądzeniu Saddama... trochę nietrafna ta twoja dedukcja...
Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2006, 21:28   #116
Smetana
Użytkownik Forum
 
Smetana's Avatar
 
Data dołączenia: 02 04 2006
Wiek: 33

Posty: 540
Imię: nie wiem
Domyślny

Cytuj:
A teraz jezeli sie nie myle jest sadzony w iraku, gdzie łamie sie zasade ze prawo nie działa wstecz
Lol gościu, a jak ty chcesz niby sądzić zbrodnie na ludzkości nie wstecz?
__________________
...
Smetana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2006, 13:15   #117
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rabanbar Pokaż post
Nie. Ja poprostu patrze przez pryzmat tego że to co wiemy opiera sie na telewizji. A telewizja kłamie, o czym najłatwiej sie przekonać oglądajac reportaż o Tibii z tvn'u. Jeżeli pojedziesz do iraku, zbadasz dogłebnie sprawe, i porozmawiasz ze świadkami to porozmawiamy. Pozatym pozostaje jedna rzecz. Sadam żył we własnym państwie w którym to co robil najprawdopodobniej nie bylo niezgodne z prawem. A teraz jezeli sie nie myle jest sadzony w iraku, gdzie łamie sie zasade ze prawo nie działa wstecz. (dwa ostatnie zdania opieraja sie na domysłach, bo to jest najbardziej prawdopodobne a nie chce mi sie sprawdzać. moge sie mylić.) Tak więc sadze ze nie powinnismy sie opierać na informacjach z telewizji i zbyt pochopnie osadzać.

Pozdrawiam,
Rabanbar
Skoro tv kłamie to kłamie. Skąd wiesz że informacje przechodzące przez pryzmat tv są zmieniane na takie na jakie chcesz. Albo w coś wierzysz albo nie zdecyduj się. A to co napisałeś to jakaś paranoja. Napisałeś, że mają zabić go z szacunkiem. A jeżeli tv naprawdę kłamie? W taki sposób uśmierciłeś niewinną osobę. I co jej po szacunku jak umrze? Gz? Chyba raczej nie. Także jeżeli nie wierzysz w tv to dodaj przed napisaniem posta 'z tego co było w gadającym pudełku' i komentuj tą wersję co wszyscy. W dzisiejszych czasach jesteśmy skazani na media, do innych informacji dostępu zbytnio nie ma. No chyba że sam byłeś w Iraku czy gdzie tam trzeba i popytałeś kogo trzeba. Wtedy to inna rozmowa.
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2006, 14:53   #118
DDoS
Born in Hell
 
DDoS's Avatar
 
Data dołączenia: 09 03 2004
Wiek: 38

Posty: 1,406
DDoS ma numer GG 2529081
Domyślny

Wyrok jest sprawiedliwy, zamieszek w Iraku nie będzie gdyż to też Irakijczycy wydali ten wyrok, trzeba poszukać trochę więcej informacji o procesie Saddama. Jedyne co mie zaciekawiło, to że wykonują jeszcze śmierć przez powieszenie, myślałem, że dostanie krzesełko, czemu go lepiej nie rozstrzelać.

Edit.

Mam znajomego, który był w Iraku, większość ludności cieszy się z odejścia Saddama. Sądzisz, że zabijanie ludzi czego dopuścił się Saddam jest zgodne z prawem u nich?? , dowódca ponosi odpowiedzialność za swoje wojska i rozkazy.
__________________


Ostatnio edytowany przez DDoS - 08-11-2006 o 14:55.
DDoS jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2006, 17:16   #119
Rabanbar
Użytkownik Forum
 
Rabanbar's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Kraków

Posty: 499
Stan: Na emeryturze
Rabanbar ma numer GG 3067062
Domyślny

Cytuj:
@up: nie rozumiem przytoczonego "prawo ni edziała wstecz" w w/w kontekście... przecierz jako dyktator(?) on ustanawiał prawo, więc wykorzystując tą zasadę, nie ma co myśleć o sądzeniu Saddama... trochę nietrafna ta twoja dedukcja...
No... w zasadzie to własnie chcialem powiedziec. Ze to co robią jest niezgodne z prawem.
Cytuj:
Skoro tv kłamie to kłamie. Skąd wiesz że informacje przechodzące przez pryzmat tv są zmieniane na takie na jakie chcesz. Albo w coś wierzysz albo nie zdecyduj się. A to co napisałeś to jakaś paranoja. Napisałeś, że mają zabić go z szacunkiem. A jeżeli tv naprawdę kłamie? W taki sposób uśmierciłeś niewinną osobę. I co jej po szacunku jak umrze? Gz? Chyba raczej nie. Także jeżeli nie wierzysz w tv to dodaj przed napisaniem posta 'z tego co było w gadającym pudełku' i komentuj tą wersję co wszyscy. W dzisiejszych czasach jesteśmy skazani na media, do innych informacji dostępu zbytnio nie ma. No chyba że sam byłeś w Iraku czy gdzie tam trzeba i popytałeś kogo trzeba. Wtedy to inna rozmowa.
Powiedziałem że przeinacza fakty. Jestem prawie pewmy ze zabijal ludzi, ale przekazuja to w tendencyjny sposób. Zreszta za duzo by opowiadać, mam tylko tyle na myśli zebysmy go nie osadzali jak nie znamy pewnych faktów. Ja mówie na podstawie tego co wiem, napewno bym go nie osadził wiedzac tyle co wiem.
Cytuj:
Sądzisz, że zabijanie ludzi czego dopuścił się Saddam jest zgodne z prawem u nich?? , dowódca ponosi odpowiedzialność za swoje wojska i rozkazy.
Jestem prawie pewny że był w prawie zapis ze prezydent nie ponosi za nic odpowiedzialnosci
Cytuj:
Jedyne co mie zaciekawiło, to że wykonują jeszcze śmierć przez powieszenie, myślałem, że dostanie krzesełko, czemu go lepiej nie rozstrzelać.
I tu jest pies pogrzebany Powinni go rozstrzelać, wieszało sie w średniowieczu.

Pozdrawiam,
Rabanbar
__________________
Z pamietnika gracza:

Poniedzialek: Otwieram tibia.com a tam keyloggery
Wtorek: Otwieram tibia.org.pl a tam keyloggery
Środa: Otwieram tibia.pl a tam keyloggery
Czwartek: Boje sie otworzyć puszke sardynek
Rabanbar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2006, 18:55   #120
Eivrel
Użytkownik Forum
 
Eivrel's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 281
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rabanbar
Powiedziałem że przeinacza fakty. Jestem prawie pewmy ze zabijal ludzi, ale przekazuja to w tendencyjny sposób. Zreszta za duzo by opowiadać, mam tylko tyle na myśli zebysmy go nie osadzali jak nie znamy pewnych faktów. Ja mówie na podstawie tego co wiem, napewno bym go nie osadził wiedzac tyle co wiem.
Trochę się pogubiłeś w tym co mówisz bo już go osądziłeś ;p
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rabanbar
Pewnie zasłużył na śmierć
Eivrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.


Powered by vBulletin 3