Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-02-2007, 00:27   #141
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez d4rqu Pokaż post
Obserwuję już od pewnego czasu tych obrońców knighta i wyłapałem kilku typków mających zerowe pojęcie o tibii i zerowy poziom kultury. Pierwszym w kolejności jest BeNcHaKeR.
zgadzam sie, oddalbym ze jeszcze nei wiedza co to ironia.

@ topic. Wysmarowalem dosc duzy post pare stron wczesniej. nikt go nie zacytowal, nie polemizowal z nim a na kazdej kolejnej stronie sa zadawane pytania/klucicie sie o cos co napisalem juz pare dni temu. mam rozumiec ze ludzie ktorzy sie tu wypowiadaja nie czytaja postow dluzszych niz 20 linijek?
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-02-2007, 02:05   #142
adam1991
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ja sie rowniez zgadzam. Niedawno tez napisalem temat sorc vs knight. ludzie knight to pipa i tyle. po prostu go niedorobili. i nie tyrajcie sie bo ci ktozy tyraja to pewnie graja knightami i nie moga sie pogodzic z tym ze skillowali 2 miechy zeby slyszec ze mogli w tym samym czasie zrobic o niebo leprzego sorca czy druta. a drodzy koledzy tyle tematow sie o tym psize i slusznie bo przeciez chbya chcemy zeby ktos z tym cos zrobil... tibia ma byc przeciez coraz leprza, nie gorsza. a wogle to zobaczcie to troche glupie: ile ostatnio bylo updateow ... i co? all do druta i sorca. mam na mysli rozdzki, soul points itd. a knight zostaje stara ciota. czy nikomu nie chce sie tego zmienic? czy po prostu tak go zje**li ze sie juz go naprawic nie da?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 03:18   #143
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dinrakit Pokaż post
W takim razie zapraszam na forum tibia.com gdzie nietrudno sie dowiedziec ze wiekszosc 100+ lvli grajacych knightami (i nie tylko) jest znudzona ta profesja i uwaza ja za najslabsza. No ale wy przeciez wiecie lepiej... Co tam 150 lvl knight, Andrealfus to jest dopiero ekspert!

Tak, znalazlem temat na tibia.com gdzie o tej profesji wypowiedzialo sie kilkanascie osob z 100lvl+ ze jest nia znudzona. Ale dociebie nie dociera ze w tibie gra dziennie 55k ludzi a aktywnych graczy jest ok. 250k. I wszystko bylo by wporzadku gdybys dawal jakies sensowne argumenty "za" i przeciw" tej profesji
(tak na przyszlosc. Nie polegaj az tak bardzo na statystykach albo srednich bo nie zawsze oddaja to co jest naprawde)
A "ekspertem od knighta" nie jestem ale mam go od 4lat a wmiedzy czasie zrobilem wszystkimi profesjami ok. 40lvl wiec mniej wiecej wiem jak sie gra pozostalymi profesjami.

ps. ja sam uwazam ze knight nie jest najlepszy ale nie jest tez najgorszy. wszystkie profesje sa wmiare zrownane a ze ten balans miedzy palladynem i knightem a sorcererem i druidem zostal zachwiany przez update 7.6 no to juz nie nasza wina.
Jesli cie urazilem ,ktoryms moim postem to przepraszam niemam zamiaru nikogo obrazac choc tak to mozna bylo odczytac ale tak to jest gdy brat mi posty edytuje. Chodzi mi tylko aby nie dawac po tyle temu knightowi bo tragicznie z nim nie jest a poziom gry knightem zalezy tez w bardzo duzym stopniu od poziomu umiejetnosci gracza.

Cytuj:
D4rqu
Pierwsza sprawa to twoje zachowanie. Polecam udać się do teatru, odchamić trochę. To, że ktoś ma inne zdanie od ciebie nie jest powodem do wyzywania. Kultura przede wszystkim. A co do obrażeń, moje zdanie jest takie, że level nie wpływa na obrażenia ponieważ 130lv ze skillami 100+ z broni avenger ma średnią w draga na poziomie 100hp. Ja natomiast moim knightem 40lv ze skillami 82/82 (+ring razem 86) nie liczyłem dokładnie średniej, ale na pewno nie będzie to mniej jak 70 (broń giant sword). Czasem zdarza mi się uderzyć draga za 150hp+. Jakby level wpływał na obrażenia to 130lv by bił draga przynajmniej za 200hp+. To jest chyba logiczne.
po 1. -Moje zachowanie wynika z tego ze ten pan pisze takie bzdury ze mi sie to w glowe nie miesci. A zamiast teatru wole kino . Napewno bym sie go tak nie czepial gdyby jakos fanie opisal to, ze knight jest slaby bo...... ale knight ma takze zalety bo....... a nie twierdzi ze knight jest slaby bo slabo uderza i tyle. Ale mi argument -.-
po 2 - Lvl wplywa na zadawane obrazenia dla ciebie specjalnie wklejam ten link http://forum.tibia.pl/showthread.php...ight=uderzenia
po 3. na 40lvl ze skillami 82/82 max uderzasz okolo 150 z giant sworda. Jak by nie rosla sila uderzenia z lvl to napewno na skillu 84 z ringiem nie uderzl bym za 245 w dragona . Podalem ci link i tam wyczytaj ze lvl wplywa na zadawane hity (nieznacznie ale jednak ! )
po 4. Przeprosilem na koniec mojego postu za zachowanie wiec polecam czytanie do konca

@P0nury
Twoje porownanie z muchami jest idealne

@up
I mowi to koles z 15 lvl i to sorcem na koncie

A knight wcale nie dostal tortoisow do expienia co nie?

no cuz, to jest twoje zdanie chociaz masz wsumie racje, knight dostaje tylko bronie ktorych albo zwykly polykacz meatow nie da rady dostac w rece albo sa to bronie gorsze od tych popularnych (fire sword, bright sword, fire axe, skull staff)

Ostatnio edytowany przez Andrealfus - 03-02-2007 o 06:21.
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 09:50   #144
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Zapraszam tutaj:
http://forum.tibia.com/forum/?action...readid=1280141
Nie kilkanascie, a kilkaset osob z lvlami 100+ sie wypowiada i prawie wszyscy z nich uwazaja knighta za skopaną profesje.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 09:50   #145
Edier Master
Użytkownik Forum
 
Edier Master's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2005
Lokacja: Żabno
Wiek: 32

Posty: 119
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Brus Gran
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 148
Skille: 97/94
Poziom mag.: 8
Edier Master ma numer GG 2935717 Edier Master ma login Tlenu edier@tlen.pl
Domyślny

Kazdy ma swoje gusta i guściki... Wiadomo ze na pierwszych lvlach knightem trudno zabic lepsze potwory ale potem kina jest duzo silniejsza. Wszystko zalezy od umiejętności grania, dlaczego porownujesz 30 lvl? Zrob knightem 80 lvl i zacznij porownywac, bo akurat na niskich lvlach knight najbardziej ostaje od innych sorcow ktorzy zawsze zadaja obrazenia z rozczki czy run. Jak masz cienkie skile i nieumiesz grac to sie nie dziwie ze mag cie rozwalil.. Czepiasz sie many knighta, ale po co ma mu rosnoc szybko skoro nie robi zadnych run? Knight traci kase na uhy ale za to kiedy druid/sorc robi runy knight moze lootowac wiec w sumie na jedno wychodzi, a czasami knight moze szybciej zarobic na bp uh niz druid/pall/sorc zrobi bp hmm w dodatku knight w tedy rowniez expi. W dodatku ma mniejsze prawdopodobienstwo smierci w razie laga czy kicka. Ja tez lubi knighta ale w przeciwienstwie do ciebie nie mam zadnych zastrzezen ;]

@down

Mam 95 knighta wiec mam swoją opinie....

Ostatnio edytowany przez Edier Master - 09-04-2007 o 09:19.
Edier Master jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 09:52   #146
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

@up
W teorii to rzeczywiscie tak wyglada, w praktyce jest jednak zupelnie inaczej. Obrazenia sa wazniejsze od oplacalnosci jesli obydwu profesjom sie zwraca na danym potworze. Proponuję najpierw zapoznać się z opiniami graczy na 100+ lvlach (widoczne na forum.tibia.com) a dopiero pozniej udzielac na forum tibia.pl

Ostatnio edytowany przez dinrakit - 03-02-2007 o 09:53.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:04   #147
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

@up

Czytajac na tibia.com link ktory mi podales ludzie uwazaja knighta jako slaba profesje i podoba mi sie kilka argumentow ktore zostaly podane jak go ulepszyc, co fakt to fakt ze knight jest wciaz ten sam i nic sie nie zmienilo w nim od kilku lat no ale najlepsze jest to ze wreszcie podales jakis argument czarno na bialym bo ja jak szukalem trafilem na jakis temat co z 20 osob sie tylko wypowiedzialo
No ale znowu jest inna bajka bo mam kolege 150 knighta i on stwierdzil ze knight na no-pvp to niezla maszyna ale na pvp to az tak dobry nie jest
Wg mnie knight nie jest az tak pokopany, przez updaty nic nie dodali mu wprawdzie ale troszke bardziej paladynowi dogryzli znikajacymi spearami, ze za 100 many robi sie tylko 10 strzal i schodza soule itp.
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:20   #148
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Knight jest prawie nie do zabicia na 100+ lvlu ale bardziej od przezywalnosci licza sie obrazenia i szybkosc expienia. Sorc wszedzie tam gdzie nie musi expic na utamo vicie jest zdecydowanie lepszy od knighta: zawsze pod wzgledem szybkosci expienia a czasami nawet oplacalnosci. Do 100 lvla knight nie jest najgorsza profesja bo magowie nie maja jeszcze wystarczajacej sily visa/morta zeby expic solo na dobrych potworach.

Ostatnio edytowany przez dinrakit - 03-02-2007 o 10:23.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:22   #149
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

no wsumie to masz racje ale te hity nie sa takie zle chociaz zdarzy mi sie seria slabszych hitow

Zycie jest jakie jest, tibia poszla w strone zarobkow CipSoftu a nie rozwoju gry

Ostatnio edytowany przez Andrealfus - 03-02-2007 o 10:23.
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:26   #150
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

No fakt 100 knight moze expic na dragach za cene exury i ma sredni hit w okolicach 90 hp tylko że mizernie to sie ma do sorca ze srednia 150+ z visa/morta ktory kosztuje 11 gp i jego sila ciagle rosnie z lvlem. Na 200+ przewaga sily ataku magow jest miażdżąca i przezywalnosc knighta niewiele mu pomaga poza wojnami.

Ostatnio edytowany przez dinrakit - 03-02-2007 o 10:29.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:28   #151
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

a loot z dragona jest jaki jest
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:30   #152
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Ogladalem film jak taifun expi z predkoscia ~500k/h na demonach z ue i sie zwraca. To nie jest balans profesji.

Ostatnio edytowany przez dinrakit - 03-02-2007 o 10:36.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:48   #153
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

no niestety ale 500k/h to nielada wyczyn
Andrealfus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 10:59   #154
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Knightowi przydalby sie jakis atak za ktory sporo by placil ale ktory zadawalby obrazenia porownywalne z visem/mortem sorca i niezalezne od armoru i defa potworow. Bo tak to sorc na demonach jest krolem a knight z broni nic nie trafia i musi uzywac drogich burst arrowów. Osobiscie grajac knightem wolałbym płacić za strzaly ale zadawac stale obrazenia niezalezne od armoru ofiary i nie trenowac nie wiadomo ile godzin. Hity za darmo mi sie nie podobaja jesli to tak ma byc ze tylko slabsze potwory trafia...

Ostatnio edytowany przez dinrakit - 03-02-2007 o 11:05.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 11:08   #155
Cielak53
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

U mnie na serwerze widzialem KNIghta 10 lvl , który walił Sorcererowi 26lvl hity po 70!!.Koles mial niezle skille . Sork padł po kilku sekundach...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 11:34   #156
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adam1991 Pokaż post
tyle tematow sie o tym psize i slusznie bo przeciez chbya chcemy zeby ktos z tym cos zrobil...
napiszcie jeszcze do "Nie", "Gazety Polskiej" i "Bravo Girl". Czy wy za przeproszeniem sie z Giertychem na rozumy pozamienialiscie i myslicie ze jak zrobicie 2xx tematow na tym forum to jakis zablakany pracownik cipsoftu przez przypadek tu trafi, przejrzy na oczy i ruszy z dziejowa misja zbalansowania profesji do siedziby developerow ? Na tibia.com to samo: 4k postow, w przyblizeniu polowa to low levelowi whinerzy zabici podczas treningu z wanda. 4k postow w ktorych nie widzialem nikogo powyzej 160 levelu, bo jesli ktos ma 160 level to imho ma w dupie to czy expi o 5-10% wolniej tylko zamiast stac i protestowac woli cisnac do przodu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Andrealfus
(tak na przyszlosc. Nie polegaj az tak bardzo na statystykach albo srednich bo nie zawsze oddaja to co jest naprawde)
Jesli ktos nie ma pojecia o niczym to zawsze ( zawsze ! ) podpiera sie statystyka. Statystycznie co 4 czlowiek jest Chinczykiem albo Hindusem, ktory z was, przyznac sie ?


A najsmieszniejsze w calej sprawie jest to, ze najwiecej w calej sprawie burzy sie gosc, ktory twierdzi ze i tak knightem nie gra. Ale i na niego znajdzie sie sposob.


Przeczytalem pierwsze kilka stron i widzialem kupe 30 levelowych sorcow. Poza tym nawet gdyby temat byl wypchany knightami 80+ to i tak bylby to ulamek spolecznosci ktoremu zalezy na jakichkolwiek zmianiach. Reszta ma to w dupie, face the facts.

####
Poza tym chetnie zobaczylbym filmik z 500k/h.

Za to ty, skoro tak konsekwentnie o tym wspominasz, moglbys podac linka.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 03-02-2007 o 11:54.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 11:38   #157
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Nie czytales tego tematu co podalem w linku. Wlasnie ze wypowiadali sie tam rowniez knighci na 150+ lvl i wiekszosc z nich byla za ulepszeniem knighta. I nie podawaj sie za jakiegos wielkiego "praktyka" tibii bo gdzies znalazlem twoj post w ktorym napisales ze miales max 45 lvl czyli o 2 mniej niz moj. (wiem ze to nie lvl zdobi czlowieka i nie oceniam ludzi po lvl ale skoro na mnie naskakujesz ze nie mam pojecia o grze to musialem w koncu to napisac...)

Filmu poszukaj, jest na tym forum. Skoro jestes moderatorem to powinienes wiedziec cos o zasadzie "najpierw szukaj, potem pisz posta"...

Ostatnio edytowany przez dinrakit - 03-02-2007 o 11:50.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 11:58   #158
Cielak53
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dinrakit Pokaż post
Knightowi przydalby sie jakis atak za ktory sporo by placil ale ktory zadawalby obrazenia porownywalne z visem/mortem sorca i niezalezne od armoru i defa potworow. Bo tak to sorc na demonach jest krolem a knight z broni nic nie trafia i musi uzywac drogich burst arrowów. Osobiscie grajac knightem wolałbym płacić za strzaly ale zadawac stale obrazenia niezalezne od armoru ofiary i nie trenowac nie wiadomo ile godzin. Hity za darmo mi sie nie podobaja jesli to tak ma byc ze tylko slabsze potwory trafia...

Jak knight moze uzywac Burst Arrowsow , skoro ich obrazenia (BA) zaleza od magic lvl a knight ma slaby magic?!
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 12:16   #159
Draggy_Slayer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 10 2006

Posty: 912
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

@topic

szczerze to zaczyna mnie to jezdzic
knight jak knight wiadomo ze na demcach expic nie bedzie bo najzwyczajniej nie jest do tego stworzony
w tibii to taki czolg
elegancko sie nim expi na low lvl ale im wiekszy lvl tym trudniej
i co ci pozostanie na 100+
zolwie albo dragi pogodz sie z tym
hi->peg leg-> yes

teoretycznie mozna jeszcze pare miejsc ale na zolwiach i d lair chyba najlepiej najmniejsze waste w stosunku do expa (przynajmniej ja tam zawsze na + wychodze)
mozna jeszcze ladnie Ancient Scaraby ale tam to raczej waste chyba ze lota posprzedajeci ale malo kto kupuje

Ostatnio edytowany przez Draggy_Slayer - 03-02-2007 o 12:22.
Draggy_Slayer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-02-2007, 12:28   #160
Fagaro
Użytkownik Forum
 
Fagaro's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2006

Posty: 493
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Fagaro
Profesja: Elite Knight
Gildia: Redeemers
Świat: Eternia
Poziom: 209
Skille: 99/97
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Cielak53 Pokaż post
Jak knight moze uzywac Burst Arrowsow , skoro ich obrazenia (BA) zaleza od magic lvl a knight ma slaby magic?!
porownujac 200 ek z 8 m levelem z 200 ms z 75 m levelem to ich sila magi jest zblizona. knight ma 424% a mag 625%. knight ma moc czarow zblizona do 110 ms z 70 m levelem.
__________________
goburu nie jest trolem. goburu jest TROLEM.
Fagaro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:51.


Powered by vBulletin 3