Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 05-04-2007, 14:17   #1
midurap
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 04 2007
Lokacja: Za lasem

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Miduram
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 25
Skille: 60/60
Poziom mag.: 4
Pytanie Walka

Witam!
Po długim i bezowocnym przeszukiwaniu forum postanowiłem napisać post przedstakiający mój problem. Mainowicie jestem knightem 23lvl 55/53 w swordzie (miałem dużo lepsze ale ginąłem ok. 15 razy ) eq: k-arm, p-legs,fs,l-boots,scarf,dragon shield, c- helmet. Mój kolega ma identczne eq 20lvl i skille 48/44. Zarówno on jak i ja walcze swordem. Pewnego razu wybralem się z nim poexpić a on zadawal takie hity jak ja a czasami nawet lepsze. I tu nasuwa się pytanie czy lepiej skillować czy może zbierać kase na lepsze bronie skoro różnica 10 skilli nie robi różnicy?

Ostatnio edytowany przez midurap - 05-04-2007 o 14:19. Powód: prosze usunac 2 post
midurap jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 05-04-2007, 14:23   #2
Basswarrior
Użytkownik forum
 
Basswarrior's Avatar
 
Data dołączenia: 05 04 2007
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 33

Posty: 14
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 22
Skille: 74/74
Poziom mag.: 5
Basswarrior ma numer GG 2462584 Basswarrior ma login Tlenu leszek_klupinski@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez midurap Pokaż post
Witam!
Po długim i bezowocnym przeszukiwaniu forum postanowiłem napisać post przedstakiający mój problem. Mainowicie jestem knightem 23lvl 55/53 w swordzie (miałem dużo lepsze ale ginąłem ok. 15 razy ) eq: k-arm, p-legs,fs,l-boots,scarf,dragon shield, c- helmet. Mój kolega ma identczne eq 20lvl i skille 48/44. Zarówno on jak i ja walcze swordem. Pewnego razu wybralem się z nim poexpić a on zadawal takie hity jak ja a czasami nawet lepsze. I tu nasuwa się pytanie czy lepiej skillować czy może zbierać kase na lepsze bronie skoro różnica 10 skilli nie robi różnicy?
Po pierwsze:
Dlaczego założyłeś 2 takie same teamty?
Po drugie:
Skilluj, skilluj i jeszcze raz skilluj różnica 7 skili to niedużo, ale mając skille o 15, czy 20 wyższe wyraźnie czuć różnicę. Broń - no cóż... uzbieraj na tego bright sworda, nic lepszego pewnie i tak nigdy nie będziesz miał. Jeżeli chcesz w tibi jakoś zaistnieć jako knight, to tylko świetnymi skillami.
Basswarrior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2007, 18:18   #3
kamilszczep
Użytkownik forum
 
kamilszczep's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Druid
Świat: Calmera
Send a message via Skype™ to kamilszczep
Domyślny

Dokładnie tak jak kolega wyżej! Skille, skille i jeszcze raz skille. Broń też jest ważna ale najważniejsze są skille. A może twój kolega po prostu walił na full atacku, a ty miałeś zaznaczony balance fighting. I jeszcze jedno: jak cały czas będziesz walił na defensivie to różnica nawet 15 skilli nie będzie widoczna!
kamilszczep jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-04-2007, 18:46   #4
Marfu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Jablonna

Posty: 113
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 80+
Skille: a co to
Poziom mag.: 6
Domyślny

Tru tu tu tu... Zakladajac, ze Kolega dluzej pogra, teraz sie naskiluje powiedzmy 200 godzin, bedzie mial o 20 lepsze od kogos nieskilujacego, za rok bedzie mial skile od niego o 2-4 lepsze. Chyba ze caly czas bedzie wiekszosc czasu poswiecal na skilowanie.

Decyzja nalezy do Ciebie - jak nie bedziesz skilowal, bedziesz rownie dobrym knightem, tyle ze bedziesz ciut slabiej udezal, ale za to bedzie bogatszy, bo wiecej czasu bedziesz ekspil.
Marfu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 01:37   #5
Plaski93
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

jest jusz taki temat gdzies -.-





KPSNF!!!

krotko i na temat
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 01:51   #6
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

Jak dla mnie, to skill'e są podstawą. Wg mnie powinieneś nabić 65-70/65 i dopiero potem pozdobywać doświadczenie (exp) i pieniądze na lepszy sprzęt. Pomyśl logicznie:
nabijesz wyższe skill'e --> będziesz mógł exp'ić na lepszych potworach
będziesz mógł exp'ić na lepszych potworach --> będziesz dostawał więcej exp'a i kasy z hunt'ów
będziesz dostawał więcej exp'a i kasy z hunt'ów --> kupisz sobie lepszy ekwipunek.
Oczywiście skill'owanie zajmuje sporo czasu, ale naprawdę się opłaca.
Pozdrowienia,
LookamZzaRogu
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 05:19   #7
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez LookamZzaRogu Pokaż post
Jak dla mnie, to skill'e są podstawą. Wg mnie powinieneś nabić 65-70/65 i dopiero potem pozdobywać doświadczenie (exp) i pieniądze na lepszy sprzęt. Pomyśl logicznie:
nabijesz wyższe skill'e --> będziesz mógł exp'ić na lepszych potworach
będziesz mógł exp'ić na lepszych potworach --> będziesz dostawał więcej exp'a i kasy z hunt'ów
będziesz dostawał więcej exp'a i kasy z hunt'ów --> kupisz sobie lepszy ekwipunek.
Oczywiście skill'owanie zajmuje sporo czasu, ale naprawdę się opłaca.
Pozdrowienia,
LookamZzaRogu
Skille nie pozwalaja expic na lepszych potworach, po prostu nieznacznie zwiekszaja efektywnosc na danych potworach, ktore mozesz zabijac na okreslonym lvlu. Tym samym, niszcze ci cala drabinke zaleznosci, tyle.
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 11:19   #8
midurap
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 04 2007
Lokacja: Za lasem

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Miduram
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 25
Skille: 60/60
Poziom mag.: 4
Pytanie

Więc teraz mam jeszcze inne pytanie: czy lepiej jest być np. na 17lvlu i mieć skille 65/65 czy na 25lvlu i mieć skille 57/57??
midurap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 12:28   #9
kasii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 10 2005

Posty: 67
Imię: kasii
Profesja: Paladin
Świat: astera
Poziom: 100
Skille: 90+2/69
Poziom mag.: 20
Domyślny

pewnie ze skile nic niedają każdy knight z skilami 50/50 moze demka bloknac a ze pujdzie mu kilkakrotnie wiecej uh czy to ma znaczenie ?
o ironio nieszczesna niestety ma
jak nie skilujesz niemozesz chodzic na silniejsze potworki i myśleć o zzysku
wiekszosc knightów gdy chce zarobic idzie na guardy a przy skilu 50 guarda ledwo bloknac sie da o zabiciu mozna pomażyc bo na uh nie wyrobisz
mówisz że kolega bił taksamo cuz ja knightem jak biegam niekiedy to tez bije z GSa po 30 a qmpel z BSa po 100 czaska a innym razem mi włazi raz po raz 130+ i qmpel mówi ze on tez chce expa troche
niechcesz skilowac zrób sobie druida/sorca bo knight bez skili to niewypał
nie uchodze za eksperta ale czas skilowania do skila 65(choc i ten skil niejest zbyt wysoki) to kilka dni niezbyt intensywnego treningu wiec lepiej sie poswiecic i poskilowac zeby potem nie plakac ze knight 20 poz zadaje wieksze obrazenia niz ty na 40

ale oczywiscie to czy poskilujesz czy nie to twoja wola
kasii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 19:39   #10
Marfu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Jablonna

Posty: 113
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 80+
Skille: a co to
Poziom mag.: 6
Domyślny

Kasii powiedział: "pewnie ze skile nic niedają każdy knight z skilami 50/50 moze demka bloknac a ze pujdzie mu kilkakrotnie wiecej uh czy to ma znaczenie ?
o ironio nieszczesna niestety ma "

Oj Kasii - na demona czy beda to skille 100, czy 20, rożnica bedzie nie wielka - on wali glownie magia...

Reszty zrozumiec sie nie da, bo chyba jeszcze poza przedszkole nie wyszedles - w pierwszej klasie ucza o pozytku ze znakow przystankowych, jak kropka czy przecinek.

Ale... Knight zarabiający na guardach... Niezly dowcip, ciekawe ile wyciąga na czysto po odjeciu kosztow wszelakich :-)
Marfu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 19:51   #11
Twoj_Miszcz
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 03 2007
Lokacja: Szczecin

Posty: 150
Stan: Niegrający
Twoj_Miszcz ma numer GG 5157895
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marfu Pokaż post
Kasii powiedział: "pewnie ze skile nic niedają każdy knight z skilami 50/50 moze demka bloknac a ze pujdzie mu kilkakrotnie wiecej uh czy to ma znaczenie ?
o ironio nieszczesna niestety ma "

Oj Kasii - na demona czy beda to skille 100, czy 20, rożnica bedzie nie wielka - on wali glownie magia...

Reszty zrozumiec sie nie da, bo chyba jeszcze poza przedszkole nie wyszedles - w pierwszej klasie ucza o pozytku ze znakow przystankowych, jak kropka czy przecinek.

Ale... Knight zarabiający na guardach... Niezly dowcip, ciekawe ile wyciąga na czysto po odjeciu kosztow wszelakich :-)

Moze byc Knight zarabiający na guardach,tyle ze lvl 80 + skille 80 +


ten na dole:
skilluj do 60/60 i kup skull staffa + shielda albo k armora
nie wiem jakie sa u was ceny ale na dragon shielda i knight armora powinno wystarczyc te 10 k?

Ostatnio edytowany przez Twoj_Miszcz - 06-04-2007 o 19:59.
Twoj_Miszcz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 19:52   #12
Malkowicz
Użytkownik Forum
 
Malkowicz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2007
Wiek: 34

Posty: 158
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Obsidia
Domyślny

skoro już jest taki termat to sie spytam mam knighta skille 34\29 eq noble armor plate legs steel helmet l-boots dwarven shield bron mam studded club rox wale z clubow mam 14 levc swiat guardia co zrobic bede miec 10k mam jescze 2 bp of ih co zrobić??? moge doskillić na maxa do 60\60 i 4 magica plz odpwoiedzcie



sorry za literówki łeb mnie boli...

miszczu a jakiego shielda????
raczej powinno wytsraczyc na d shielda i ka ram karm=5k d shield=5k na bank starczy + cos zarobie moze bedzie skull staff
__________________
Na przeczytanie tego nijakiego podpisu potrzebujesz około 12(mi to zajmuje 8) sekund swego marnego i dennego życia.
Ps:Nie marnuj życia na czytanie podpisów zrób coś innego(budyń na ten przykład)
Budyń rox

Klik w morderce.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gore.spell Pokaż post
Screeny 4,5/10 Mi siE one nIeszCzEgUlnie podobajom nankó

Ostatnio edytowany przez Malkowicz - 06-04-2007 o 20:01.
Malkowicz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-04-2007, 22:35   #13
Marfu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 05 2006
Lokacja: Jablonna

Posty: 113
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Harmonia
Poziom: 80+
Skille: a co to
Poziom mag.: 6
Domyślny

@up: Co zrobic - Apap, i po bolu...

@2up. Wiem, ze mozna zarabiac na guardach, ja tez na 60+ i bez skilowania zarabiam, ale malutko...
Marfu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 13:12   #14
midurap
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 04 2007
Lokacja: Za lasem

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Miduram
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 25
Skille: 60/60
Poziom mag.: 4
Domyślny

Czy ktoś mógł by mi odpowiedzieć na pytanie:
co ma wpływ na wartosć zadawanych przeciwnikowi hitów (ile hp mu zabiorę) podczas walki?
Czy ma znaczanie jak stoimy względem przeciwnika (np. odwróceni plecami)?
Pewien tibijczyk powiedzial mi, że stworzył sobie nową potać ponieważ poprzednia miała zybt wiele deadów- czy to ma jakieś znaczenie??- moja postać miała ok. 16 deadów.
Swoją przygodę z tibią zacząłem od tegorocznych ferii zimowych dlatego proszę mnie nie winić za tą niewiedzę.

Ostatnio edytowany przez midurap - 10-04-2007 o 14:55.
midurap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 16:59   #15
Fiszbin
Zbanowany
 
Fiszbin's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Świebodzin
Wiek: 33

Posty: 645
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez midurap Pokaż post
Czy ktoś mógł by mi odpowiedzieć na pytanie:
co ma wpływ na wartosć zadawanych przeciwnikowi hitów (ile hp mu zabiorę) podczas walki?
Czy ma znaczanie jak stoimy względem przeciwnika (np. odwróceni plecami)?
Pewien tibijczyk powiedzial mi, że stworzył sobie nową potać ponieważ poprzednia miała zybt wiele deadów- czy to ma jakieś znaczenie??- moja postać miała ok. 16 deadów.
Swoją przygodę z tibią zacząłem od tegorocznych ferii zimowych dlatego proszę mnie nie winić za tą niewiedzę.
Żadna z tych rzeczy nie ma wpływu na zadawane obrażenia.

Wracając do skill'i. Nie ma co się sugerować różnymi "normami" podawanymi na różnych stronach, czy w poradnikach(np."na 15 lvl'u musisz mieć skile 60/60").
Skill'e są dla ciebie, a nie po to aby zgadzały się z tym co ktoś sobie wymyślił. Jeżeli czujesz, że powinieneś zadawać większe obrażenia to potrenuj trochę.
Oczywiście wraz ze wzrostem lvl'u musisz zmieniać exp'owiska na bardziej opłacalne, a co za tym idzie poprawiać swoje skille. Ale trenowanie tylko dlatego, że gdzieś przeczytało się że taki powinien być skill na danym lvl'u to głupota. Po prostu trzeba mieć takie skille, żeby nam samym wystarczały.

Ostatnio edytowany przez Fiszbin - 10-04-2007 o 17:01.
Fiszbin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 17:52   #16
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Sam mialem 89 knighta. Skille 85/82 . Bylem pierwszy na liscie w axe majac przewage jednego czy tam 2 skilli nad drugim miejcem. ALe nie o to mi chodzi. Chce powiedziec ze moim knightem w zyciu nie poswiecilem wiecej niz 8h treningu tygodniowo. Jedyne co robilem to exp/exp/exp/exp/hunt/exp/exp/exp i i raz na jakis czas trening (np. jak logowalem sie na 30 min i nie mialem co robic)


PS Dla tych co mi nie wierza ze bylem pierwszy w axe bez trenowania, powiem ze gralem od poczatku serva i mialem przez to ulatwiony start.
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 18:29   #17
midurap
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 04 2007
Lokacja: Za lasem

Posty: 6
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Miduram
Profesja: Knight
Świat: Calmera
Poziom: 25
Skille: 60/60
Poziom mag.: 4
Domyślny

Widze więc że skille same przyjdą wraz z expieniem.
Jak myślicie dlaczego wspominany tibijczyk stworzył nową postać skoro duża ilość deadów nie ma znaczenia?
PS: Jakie expowiska chodzi mi o fajny loot mi polecacie? Knight 61/60 25lvl.
midurap jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2007, 00:39   #18
Fiszbin
Zbanowany
 
Fiszbin's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2005
Lokacja: Świebodzin
Wiek: 33

Posty: 645
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez midurap Pokaż post
Jak myślicie dlaczego wspominany tibijczyk stworzył nową postać skoro duża ilość deadów nie ma znaczenia?
PS: Jakie expowiska chodzi mi o fajny loot mi polecacie? Knight 61/60 25lvl.
Koleś chciał zrobić nową postać pewnie dlatego, ponieważ źle czuł się mając świadomość, że wiele razy padł i chciał zacząć od nowa z czystym kontem.

Co do expienia to kopalnie-> dwarf'y soldier'y.
Fiszbin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2007, 10:25   #19
Khar
Użytkownik Forum
 
Khar's Avatar
 
Data dołączenia: 11 02 2007
Lokacja: Jugenoth
Wiek: 37

Posty: 94
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Radzim
Profesja: Royal Paladin
Poziom: 210
Domyślny

Różnica 10 skilli nie robi różnicy? o_O (wiele razy mowiłem, że wychowywanie dzieci bijąc je po głowie sieje spustoszenie w ich mózgach) Otóż 10 skilli różnicy to wielka różnica...większy damage, częstsze trafianie w Moby i w Graczy. Skilluj, skilluj i jeszcze raz skilluj...do znudzenia, a jak Ci się znudzi to i tak skilluj, bo skille u knighta to podstawa...
Khar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-04-2007, 11:05   #20
Shakur
Użytkownik forum
 
Shakur's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Tam gdzie serce i dusza moja

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Król Skilluj

Zgadzam sie z tym co koledzy UP mowia ale niebede bil takich samych postow

Sprobuje odgaddnac dlaczego bil wiecej

(1 Czy stał ukosem? Czasami jak ktoś stoi ukosem do potwora mocniej w niego wali
(2 Napewno niemial gs'a?
(3 Bił TESAME potworki czy ty
(4 Czy uderzales pierwszy? Jak biłeś z kimś (np z 3 osobami) 2 pierwsze co biły wchodzily na tarcze rywala a osoba 3 wchodzila juz tylko na arm.

A tak wogule uderzenia w tibi zaleza od skilla i broni ale takze od rzutow wirtualna kością. Moze poprostu miał więcej szcześcia?
Shakur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:47.


Powered by vBulletin 3