Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-04-2007, 13:41   #201
Schak
Użytkownik forum
 
Schak's Avatar
 
Data dołączenia: 07 04 2007
Lokacja: Daleko -.-

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Spec'Kasq
Profesja: Sorcerer
Świat: Azura
Poziom: 19
Skille: -------
Poziom mag.: 99
Domyślny

A mi brakuje Questa na MMSa
Schak jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-04-2007, 15:27   #202
MasterMapet
Użytkownik Forum
 
MasterMapet's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007

Posty: 73
Profesja: Rookstayer
Świat: Eternia
Poziom: 44
Skille: 10+/10+
Domyślny

Nie czytam tego regularnie ;p ale oto moja propozycja

>Dark shield quest<


1.Idziemy do jaskini wolfów (Północno-wschodnia część rookgaardu)
2.Schodzimy na dół(stoimy w tym samym miejscu) i uderzamy pare razy w kratkę przed nami.
3.Pojawia się teleport ,który po 5 sekundach znika.
4.Teleport wyrzuca nas do jaskini jak na mainie (quest na bronze amulet i power ring) tylko ,że zamiast dużo goblinów chodzi tam sporo wolfów.
5.Po zebraniu nagrody wchodzimy do tp, który znajduje się po lewej stronie pomieszczenia.
6.Teleport teleportuje nas do świątyni i cieszymy sie z nowego shielda. >radość <
MasterMapet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 18:19   #203
vns.rlz
Użytkownik Forum
 
vns.rlz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2006
Lokacja: Sopot

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Berylia
Domyślny f

Ja mysle ze powinno byc cos trudnego a zarazem dlugiego zeby nie mzona bylo zrobic tego w 5min. i jakis trudny z faaajnymi nagrodami ^^
__________________
19:59 Suren Thers [32]: kurwa 2 strylaz m wal yostaluz
18:07 Ramzes Sorcek [3]: kto gra w play?
vns.rlz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-04-2007, 23:06   #204
Myrmidon
Użytkownik Forum
 
Myrmidon's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2007

Posty: 36
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Cornugon
Profesja: Knight
Świat: Lunara
Poziom: 14
Skille: 32/31
Poziom mag.: 2
Domyślny

>Ancient Temple of the Dark Eye<

1.Idziemy do jaskini z martwym smokiem.
2.Odsuwamy smoka i widzimy że jest tam zejście na dół.
3.Zchodzimy, idziemy w prawo, zabijamy pare swamp trolli
i poison spiderów.
4.Podchodzimy do kupki kamieni, używamy na niej łopaty i
wchodzimy.
5.Wchodzimy na poison fieldy (3 kratki) używamy runy antidotum
i idziemy dalej.
6.Wkraczamy do świątyni Mrocznego Oka.
7.Przechodzimy przez pierwsze drzwi, zabijamy 2 gazery i idziemy
schodami w dół.
8.Przechodzimy przez labirynt w którym jest pełno spiderów i poison
spiderów.
9.Wchodzimy drabiną na góre i stajemy oko w oko z beholderem.
10.Zabijamy go i zabieramy z niego beholder shield.
11.Wracamy i mowimy że kto nie ma beholder shielda jest noobem

I jak ?
__________________
"Out of my life, out of my mind
Out of the tears we can't deny"
Myrmidon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-04-2007, 21:59   #205
semiliren
Użytkownik Forum
 
semiliren's Avatar
 
Data dołączenia: 07 10 2006
Lokacja: W-wa

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Niektore questy sa spoko, a reszta jest strasznie podkoloryzowana...

Moja propozycja:

Tournament quest.

1.Udajemy sie do Amber i mowimy: hi>dungeon>yes>mission>yes>bye.
2.Udajemy sie do mino hell room.
3.Przechodzimy przez bramke lvl'owa(30lvl) i idziemy w prawo po drodze zabijajac 2 Minotaury i 2 poison spidery.
4.Schodzimy po drabince i widzimy 6 dzwigni (oraz zamkniete drzwi)...oczywiscie trzeba je pociagnac w odpowiedniej kolejnosci
5.Po przejsciu przez drzwi musimy zabic 2 Minotaury, 3 Orci oraz Orca Spearmana.Po zabiciu wrogow schodzimy na dol.
6.Znajdujemy sie w dziwnym pomieszczeniu-na ksztalt areny do walki.
Obok stoi NPC Gladius.
7.Trzeba z nim pogadac: hi>job>tournament>yes>yes>bye.
8.Dowiadujemy sie, ze trzeba stoczyc pojedynek z kilkoma potworami(uwalniamy je pociagajac za dzwignie).
9.Musimy przejsc 5 tur, by zdobyc nagrode...
-Pierwsza tura: 4 Trolle i 3 Cave Raty.
-Druga tura: 3 Orci i 2 Spidery.
-Trzecia tura: 3 Minotaury i 2 Wasp.
-Czwarta tura:2 Orci Spearmany i 3 Rotwormy.
-Ostatnia tua: 3 Wasp, 2 Minotaury i 4 Rotwormy.
10.Po zabiciu przeciwnikow udajemy sie do Gladiusa i mowimy: hi>tournament>yes>yes>bye
11.Dostajemy klucz: 3497, ktory otwiera drzwi do pokoju z nagrodami( po otwarciu drzwi klucz znika i po przekroczeniu progu drzwi sie zamykaja...).
12.Nasze nagrody to:
-Iron helmet
-Scale armor
-3 life fluidy
-120gp
-Katana
-Scarf.
13. Po odebraniu nagrod musimy wejsc w teleport...i pojawiamy sie w swiatyni.
KONIEC!
__________________
Death & roll.
semiliren jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2007, 16:24   #206
Pawelan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2005
Wiek: 32

Posty: 113
Pawelan ma numer GG 3662519
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez darushu Pokaż post
Mi co jak co, brakuje na rooku Jakiegokolwiek pierscienia.

Nagrody: Wedding Ring (przydatny do zawierania zwiazkow malzenskich)- [b]
Potrzebne rzeczy: Shovel, Rope, Duzo duzo Antidote Runes,
Wymagany Lvl - 25

<treść posta - nie będe 666 linijek cytować>

Uwaga: - wystepuje dosc szybki respawn, dlatego wracajac liczmy sie z ewentualnoscia trafienia na dosc duze respawny.

Wracamy do NPC Amber... Powie Nam ze ucieka z powrotem na mainland, i ze obraczke mozemy zostawic dla siebie.

Pzdr
1. Fajne nie ma co napisać opis przejścia jeszcze przed powstaniem questa (taka uwaga ogólna)
2. Nie sądzę żeby na rooku kiedykolwiek pojawiła się bramka lvlowa.
3. Nie sądze też żeby kiedyś pojawiła się amazonka (to by się wiązało z pojawieniem się na rooku small ruby i crystal necklace). To samo tyczy się scorpionów - jest już ghoul. Wystarczy.

Na koniec powiem tylko że rookgaard to wyspa nowych - miejsce w którym uczy się jak zaatakować rata, wejść po drabinie, wbija 8 lvl i wychodzi na main. Gdyby CipSoftowi zależało na rookstayerach to pewnie by zrobili taka profesje (nie mówie że to nie możliwe ale nie dziś i nie jutro...)
__________________
To mówiłem ja, Pawelan.
Pawelan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2007, 16:37   #207
darushu
Użytkownik Forum
 
darushu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Małopolska
Wiek: 33

Posty: 271
Imię: Darushu
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 47
Skille: 23.29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
1. Fajne nie ma co napisać opis przejścia jeszcze przed powstaniem questa (taka uwaga ogólna)
2. Nie sądzę żeby na rooku kiedykolwiek pojawiła się bramka lvlowa.
3. Nie sądze też żeby kiedyś pojawiła się amazonka (to by się wiązało z pojawieniem się na rooku small ruby i crystal necklace). To samo tyczy się scorpionów - jest już ghoul. Wystarczy.
Spoko spoko, wiele small ruby? niepowiedzialbym... wypadaja bardzo rzadko z amazonki, i pozatym byl by to wieli rar na rooku... to samo sie tyczy crystal necklace... a pozatym amazonka moglaby byc, bo na rooku jest tylko 1 potwor co wali z dista. Scorpion? a czemu nie? Bardzo dobry potwor... wkoncu by sie trzeba bylo zaopatrywac w antidote runes, bo zwykle sie tego nierobi...
- Bramka levelowa? a niemasz czasem przy wyjsciu z miasta bramki lvlowej? (Dla przypomnienia 1 lvle przez miasto wychodzic niemoga, chyba ze podziemią) Wiesz... najpierw sie zastanow co piszesz nim cos napiszesz..

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Na koniec powiem tylko że rookgaard to wyspa nowych - miejsce w którym uczy się jak zaatakować rata, wejść po drabinie, wbija 8 lvl i wychodzi na main. Gdyby CipSoftowi zależało na rookstayerach to pewnie by zrobili taka profesje (nie mówie że to nie możliwe ale nie dziś i nie jutro...)
No a powiesz mi? Dlaczego CIPsoft wprowadzilo w mino hell Apprentice'a Shenga? Powiesz mi jeszcze ze 7 lvl'e go ubija?
Tyle chce Ci powiedziec ze CIPsoft robi coraz wiecej dla rookstayerow...
...

tyle.
__________________
Chcesz podlać mi drzewko?
Zapraszam!

Podlej mi drzewko!
Dziękuje za wszystkie odwiedziny

Chcesz wyrazić swoje własne zdanie na temat mojej osoby?
Zapraszam!

Wstaw mi notkę!
darushu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2007, 19:11   #208
-Z-K-
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 21 02 2007

Posty: 12
Domyślny

http://forum.tibia.com/forum/?action...ostid=13912582

tutaj macie propozycje mojego ultimate questa na Rookgaardzie
forum tibia.com dzial proposals licze na Wasze glosy poparcia

@up dragon scale legs nie ma w tej chwili na mainie, a co dopiero na rooku. Tutaj podajemy powazne propozycje...
-Z-K- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 13:35   #209
Pawelan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2005
Wiek: 32

Posty: 113
Pawelan ma numer GG 3662519
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez darushu Pokaż post
- Bramka levelowa? a niemasz czasem przy wyjsciu z miasta bramki lvlowej? (Dla przypomnienia 1 lvle przez miasto wychodzic niemoga, chyba ze podziemią) Wiesz... najpierw sie zastanow co piszesz nim cos napiszesz..
Sam napisałeś że jednak da się wyjść na 1 lvlu. Ta "bramka" jest raczej po to żeby totalny newbie nie zgubił się / nie padł 5 razy na samym początku.

Cytuj:
No a powiesz mi? Dlaczego CIPsoft wprowadzilo w mino hell Apprentice'a Shenga? Powiesz mi jeszcze ze 7 lvl'e go ubija?
Tyle chce Ci powiedziec ze CIPsoft robi coraz wiecej dla rookstayerow...
Można powiedzieć, że jeśli Cipsoft dodaje 20 rzeczy dla PACCów i 1 rzecz dla FACCów to też robi dla FACCów coraz więcej, nie? Nie przeczę, że Sheng nie jest dla rookstayerów, ani że nie są dla nich 3 addony (w tym 1 na prawdę trudny), ale nie powiedziałbym że zbliżamy się do nowych questów na rooku czy powiększenia jego terytorium itp.

Ahh jeszcze dodam, że ze scaraba small emeraldy i small amethysty też podobno rzadko wypadają a ja huncąc na nich mam już całkiem sporo. (Długi hunt, co nie zmienia faktu że tak jest).
__________________
To mówiłem ja, Pawelan.

Ostatnio edytowany przez Pawelan - 22-04-2007 o 13:40.
Pawelan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 15:30   #210
Scobel
Redaktor
 
Scobel's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: IR/PL

Posty: 754
Stan: Początkujący
Imię: Nenagh
Profesja: Rookstayer
Gildia: AoR
Świat: Nerana
Poziom: 57~
Skille: XX/YY
Poziom mag.: 0o
Domyślny

Back`Pack Quest
Lev: 15 - od tego lev wedle mego uznania zaczyna sie byc graczem Rook`a.
Potrzebne: Pick, Bp, Bag, Torch.
Nagroda: Backpack of Holding - Plecak o pojemności 24, na Rook`u duzo sie ze soba nosi, a dodatkowy Bp, czy tez Bag to juz mniejszy udzwig.

Tresc Questa.
(Quest moze wykonac kazdy z lev 15+, nie potrzeba nam Pacc.)
Zaczynamy go w bibliotece, w ktorej znajdujemy ksiazke o nazwie "Historic of Holding BackPack". W ksiazce sa zawarte wskazowki jak dotrzec do miejsca w ktorym polegl dzielny Rycek . Ale ksiazka jest napisana szyfrem ktory moze odczytac tylko jeden Npc. Bedzie to nowy Npc, ktory zostal umiszczony w pomiszczeniu z Katana Questem. Nazwa Npc to Npc. Storing. Gdy juz dotrzemy do ow Npc piszemy, "Hi, Help, Mission, Map, Bye". Jesli ktos zapomnie dodac na koncu "Bye" i pojdzie sobie, to po chwili zostanie TP do centrum miasta i musi zaczynac od nowa. Jesli wszystko przebieglo dobrze dostajemy Mape z droga jak dosc do nastepnej czesci zagadki. Mapa ta opisuje nam droge do klucza oraz kolejnej wskazowki jak dotrzec do zagubionego "magicznego" Bp. Otwierajac Mape widzimy iz mamy kierowac sie w miejsce z Orciem ktory wysmienicie wlada wlocznia. Teraz zaczyna sie mala trudnosc gdyz, musimy uzyc pick w miejscu gdzie dokladnie respi sie ow Orc.
Gdy juz uda nam sie zlokalizowac miejsce uzycia Pick, uzywamy Pick i wchodzmy do dziury, ale uwaga. Po wejsciu do rozkopanej dziury nie mozemy sie ruszyc, wokol nas sa teczowe ognie i jedna pusta kratak a po prawej jak i po lewej stronie mamy dwa kamienne stoly. Na tym po prawej kladziemy Bp a na tym po lewej stronie kladziemy Bag. I wchodzimy na ogien ktory pojawia sie przed nami. Ow ogien to stara wersja magicznego TP. Zostajemy przeniesieni do komnaty w ktorej jest 1 Mino Mag, i 2 Minoski. Zabijamy potwory i z MM wylatuje nam Klucz oraz 2 czesc mapy a z 2 minoskow wylatuje nam po 1 gp koloru zielonego.
U gory w komnacie mamy dwa Znicze, kladziemy na nich po 1 gp i wchodzimy miedzy nimi. Zostajemy TP do Goblin Hell-Ani Quest na Rook`u. Co jest wazne dla dalszej czesci quest`u, trza wybic wszystko na tym quescie, samemu lub z pomoca ludzi. Jesli juz wszystko wybilismy idziemy na powierzchnie. Tam otwieramy 2 czesc mapy tzn dajemy "Use" i 2 czesci lacza sie w jedna calosc. Lecz ku naszemu zdziwieniu mapa staje sie pusta. Pozostaje tylko kawalek tekstu w prawym dolnym roku, Fire in Mino Hell. Za tem udajemy sie do MH gdzie na ogniu uzywamy naszej mapy. Mapa sie lekko przypala ale po chwili wylania sie nam dalsza jej czesc, wczesniej nie widoczna golym okiem. Mapa tym razem wskazuje nam droge do Bear Room. W centralnym miejscu bear room mamy ognisko, ktore trzeba ugasic woda. Ale nie zwykla woda. Woda ta musi zostac zaczerpnieta z mlynu, inaczej ow magiczny plomien nie zganie. jesli juz uda nam sie ugasic plomien uzywamy ponownie pick. Schodzimy do ogromnej jaskini z 5 Minoskami, 10 Orcami i 2 waspami. Jedyny sposob zeby oposcic ow jaskinie to zabicie wszystkich potworow. Jesli to juz uczynimy w gornej czesci jaskini ukazuje sie nam dymek a po chwili drzwi do ktorych mamy klucz. Uzywamy klucz i przechodzimy przez drzwi(jesli mamy klucz a nie mamy 15 lev po przejsciu przez drzwi ladujmy w Temple). Jesli udalo nam sie przejsc dalej to naszym ocza ukazuje sie spiralny korytarzktory jest caly z pisku-piaskowca, na 20 lev przejscie calej drogi zajmuje okolo 20 minut. Tutaj zostaje wysatwiona na probe nasza cierpliwosci !!. co mniej wiecej 100 kratek mamy TP ktory przenosi nas do Temple jesli bysmy zwatpili. Po przejsciu calego korytarza dochodzimy do przepieknego podziemnego jeziora z wlasnym wodospadem i rzeka zapewniajaca staly doplyw wody i rybek. W ow magicznym jeziorku mozemy wylowic magiczne ryby, 100 ryb bedzie wazylo tylko 10 oz. Ale po chwili mozna zaczac sie zastanawiac co dalej, gdyz ow droga konczy sie kilka kratek przed wodospadem, a jedyna widoczna droga jest zasypana kamieniami. Lecz wprawde oko dostrzeze iz kilka ledwo widocznych odciskow buta prowadzi do wodospadu a wrecz przez niego "przechodzi"-wchodzi do srodka. przesowamy nasza postac i przechodzimy przez wodospad. Po chwili w ciemnosciach okdrywamy iz jest to pokoj-domek w ktorym ktos kiedys mieszkal. Kilka kratek wyzej znajdujemy cialo. Na ktore klikamy "Use" i naszym ocza ukazuje sie magiczny Bp z 24 miejscami na loot . Oraz dostajemy ksiazke w ktorej to zostaly opisane ostatnie chwile zycia ow dzielnego rycerzyka. Pisze on iz opiekowal sie on Miskami w jaskini na powierzchni z polecenia krola miasta Thais. Krol od czasu do czasu uzywal magicznego TP i przybywal tutaj na polowania. Lecz pewnego dnia w wyniku trzesienia ziemi zawalil sie tunel dzieki ktoremu mogl wychodzic na powierzchnie. Opisuje takze jakie sposoby wydostania sie z ow jaskini juz stosowal. Najbardziej realnym sposobem na wydostanie sie bylo wysadzenie kamieni blokujacych wyjscie. Aczkolwiek kilka chwil przed proba wysadzenia kamieni zgasla mu ostatnia pochodnia, w jaskini zapanoal mrok a po pewnym czasie zabraklo mu jedzenia i .... i na tym fragmencie konczy sie tresc ksiazki.
Wychodzimy z jaskini zza wodospadu i uzywajac torcha na beczce z prochem wysadzamy kamienie. Po przejsciu kilku kratek znajdujemy TPktory przenosi nas do Jaskini z Miskami.

Do tej pory nie zostala rozwiklana zagadka jak ow rycek powracal do swojego domu za wodospadem ... czyz by to mial byc nastepny etap jakiegos wiekszego questu ... kto to wie ... byc moze.
__________________

To napisał Scobel z Altaron Team.
Scobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 16:31   #211
darushu
Użytkownik Forum
 
darushu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Małopolska
Wiek: 33

Posty: 271
Imię: Darushu
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 47
Skille: 23.29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Sam napisałeś że jednak da się wyjść na 1 lvlu. Ta "bramka" jest raczej po to żeby totalny newbie nie zgubił się / nie padł 5 razy na samym początku.
Zycze Ci powodzenia, w przejsciu tunelem ktorym mozna ominac bramke lvlową. A tak czy siak... i tak juz podwazyles swe bledne zdanie, ze na rooku niema bramki lvlowej... wiec teraz niewciskaj nam wiekszych pierdół...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Można powiedzieć, że jeśli Cipsoft dodaje 20 rzeczy dla PACCów i 1 rzecz dla FACCów to też robi dla FACCów coraz więcej, nie? Nie przeczę, że Sheng nie jest dla rookstayerów, ani że nie są dla nich 3 addony (w tym 1 na prawdę trudny), ale nie powiedziałbym że zbliżamy się do nowych questów na rooku czy powiększenia jego terytorium itp.
wymien mi te 20 rzeczy ktore CIPsoft na tym update dal dla PACC... powodzenia. No i jak nieprzeczysz w addony i Shenga, to po co zamieszczasz posta, mowiacego o tym ze CIPsoftowi niezalezy wogole na rookstayerow, chociaz wiesz... ze ost. robi dla nich coraz wiecej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Ahh jeszcze dodam, że ze scaraba small emeraldy i small amethysty też podobno rzadko wypadają a ja huncąc na nich mam już całkiem sporo. (Długi hunt, co nie zmienia faktu że tak jest).
Tak tak, ale to jest rook... i myslisz ze amazonki by sie tak fajnie bilo na rooku, jak scaraby na mainie? smieszne...

n/c
__________________
Chcesz podlać mi drzewko?
Zapraszam!

Podlej mi drzewko!
Dziękuje za wszystkie odwiedziny

Chcesz wyrazić swoje własne zdanie na temat mojej osoby?
Zapraszam!

Wstaw mi notkę!
darushu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2007, 17:18   #212
Pawelan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 02 2005
Wiek: 32

Posty: 113
Pawelan ma numer GG 3662519
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez darushu Pokaż post
Zycze Ci powodzenia, w przejsciu tunelem ktorym mozna ominac bramke lvlową. A tak czy siak... i tak juz podwazyles swe bledne zdanie, ze na rooku niema bramki lvlowej... wiec teraz niewciskaj nam wiekszych pierdół...
Na rooku nie ma brami levelowej. jest mostek przez który można przejść na 2+ lvlu. Chciałem na początku powiedzieć że raczej nie zrobią bramki bramki czyli takich "brązowych drzwi ze złotymi czymiśtam".


[quote]wymien mi te 20 rzeczy ktore CIPsoft na tym update dal dla PACC... powodzenia. No i jak nieprzeczysz w addony i Shenga, to po co zamieszczasz posta, mowiacego o tym ze CIPsoftowi niezalezy wogole na rookstayerow, chociaz wiesz... ze ost. robi dla nich coraz wiecej.[/qutoe]

Wiedziałem że o to będą pretensje ale nie chciałem schodzić z tematyki Tibii... To były przykładowe liczby żeby pokazać że jeśli w danym roku dodało się 1 rzecz a za 10 lat 2 to też można powiedzieć że robi się coraz więcej.


Cytuj:
Tak tak, ale to jest rook... i myslisz ze amazonki by sie tak fajnie bilo na rooku, jak scaraby na mainie? smieszne...

n/c
Znowu posłużyłem się przykładem. Chodziło mi o to że "dla chcącego nic trudnego". Uwierz mi także, że są rookstayerzy z lvlem większym niz 10 (dodam że to taka ironia żeby potem tego nie cytować) i nie koniecznie zabicie amazonek będzie problemem.

Nie chce już tu dyskutować, postaraj się "być mądrzejszym" i mi odpuścić. Ewentualnie wyślij mi PW.

Dodam jeszcze na koniec, żew kategorii: nowy quest na rooku twój i tak wypadł całkiem nieźle.
__________________
To mówiłem ja, Pawelan.
Pawelan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-04-2007, 15:58   #213
darushu
Użytkownik Forum
 
darushu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Małopolska
Wiek: 33

Posty: 271
Imię: Darushu
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 47
Skille: 23.29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Na rooku nie ma brami levelowej. jest mostek przez który można przejść na 2+ lvlu. Chciałem na początku powiedzieć że raczej nie zrobią bramki bramki czyli takich "brązowych drzwi ze złotymi czymiśtam".
No to wyjasnia wiele... ja np. traktuje bramke lvlową tez jako to pole na ziemi...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Wiedziałem że o to będą pretensje ale nie chciałem schodzić z tematyki Tibii... To były przykładowe liczby żeby pokazać że jeśli w danym roku dodało się 1 rzecz a za 10 lat 2 to też można powiedzieć że robi się coraz więcej.
No dobra... rozumiem, ale chyba tez stwierdzisz, ze na rooku zaczyna sie coraz wiecej dziac... bo w to chyba nikt niezaprzeczy.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Znowu posłużyłem się przykładem. Chodziło mi o to że "dla chcącego nic trudnego". Uwierz mi także, że są rookstayerzy z lvlem większym niz 10 (dodam że to taka ironia żeby potem tego nie cytować) i nie koniecznie zabicie amazonek będzie problemem..
Tak tak, tyle ze to small ruby z Amazonki wypada bardzo rzadko, tak samo np. jak bronze amulet z mino, w HP, oba potwory są dosc podobne, tylko ze amazonka ma slabszy def troche... ale i tak nikt mi niezaprzeczy ze na rooku bylby to dosc sensowny potworek... (moze i nietrudny dla nawet 10 lvli... jednak w grupie np. 3 amazonek na rooku moze byc juz powazny problem nawet dla takiego 20+), a to small ruby by bylo i tak rzadkoscia, tak samo jak bronze amulet na rooku...
Zawsze jakis item wiecej by byl... pozatym ten necklace, to tez by jakas atrakcja byla... co najwazniejsze! Nie wypada z niej zaden ekwipunek! (Typu - plate armor, scale armor etc).
co jest wazne... bo duzo tu ludzi, ktorym przydalby sie na rooku, ghoul, valkyria, czy niewiadomo co... z ktorych leca itemki, ktore na rooku raczej by byly za dobre...

Zeby cos takiego na rooku zrobic, potrzeba duzo wiecej expowisk i trudniejszych. Takich w sam raz dla rookstayera. Ale coz, rook jest dla wtajemniczenia sie z grą... ale moze kiedys CIPsoft zrozumie, ze taki ktos jak rookstayer, nadaje klimatu tej wyspie, niekiedy pomaga, niekiedy trapuje...
Pozatym, z ewentualnoscia trapa... ludzie tez powinni miec stycznosc juz na rooku.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pawelan Pokaż post
Dodam jeszcze na koniec, żew kategorii: nowy quest na rooku twój i tak wypadł całkiem nieźle.
Dziekuje
__________________
Chcesz podlać mi drzewko?
Zapraszam!

Podlej mi drzewko!
Dziękuje za wszystkie odwiedziny

Chcesz wyrazić swoje własne zdanie na temat mojej osoby?
Zapraszam!

Wstaw mi notkę!

Ostatnio edytowany przez darushu - 24-04-2007 o 16:03.
darushu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2007, 22:13   #214
dj_fasolka
Użytkownik forum
 
dj_fasolka's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Daleko z tad ! :)

Posty: 22
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: OTS !
Poziom: 132
Skille: 132/5
Poziom mag.: 49
Król Best EQ (ROOKGAARD TRIP QUEST)

Narody :1 k -silver amulat-i best eq on rook ^^
WYmagany lvl -15
inne-10 k i jakis kumpel
Njaperw jezli juz mamy 15 k przy sobie idziemy do NPC Tom i mowimy
hi i wanna do quest
i on mowi -OK but you need to go to Seymour he has the map .
mowimy bye i idziemy do Seymoura i mowimy
hi buy map
a on sie pyta -Welcome ......... Do you want to buy a quest for 25 k ??
A wtedy mowimy -Srry But i have only got 15 k !!
A on -Ok but only this time off ypu go ZBUT YOU NEED TO GAVE IT BACK !!
I wtedy macie mape i pokazuje ze musiicie isc do Cavu z bearami tam zabijacie beara i dzieki mapce wypada z niego Bear Heart i leziem do mino hell .Wtedy musimy wybic 10 minosow i nagle w ostatnim jest loot -Minotaur Tooth i wtedy najtrodnjejsze biezem te itemy i idziemy do Willigo i mowim -hi meal (meal-posilek) i on mowi -OK but you need to give me some bear heart mowisz -ok there you go i wtedy nagle stajesz sie zieloiny a on mowi -O NOO go to do that in my back room ! i wtedy otwiera sie mala klapa w podlodze a my walzimy nasz pochater robi mala kaluze slimu a my idziemy dalej malym tunelem i na koncu jest NPC Dentist i mowim -HI a ona HI should i reapir your tooth ??a my mowimy 0NO minotaur tooth -a ona OOO ok i will gavie you this as a reward !!!Ona daje nam Peikny LECZ GOLY (bez mapy ) globus a my dajemy na mape i use with Globus i pojawia sie piekny globus .AALe to nie wszystko wtedy musimy isc na okolo przez tunel z rootami musimy zabic 10 rootow A teraz trudne na koncu tunelu nic nie ma a my mowimy (musimy wlasnie tam miec lvl 15)OH NOO I WILL DIE HERE !!i wtedy jest glos z nikad U v got a quite nice lvl we cant loose thar good palyer !!i pszesnosi cie spowrotem do Domku willa idziemy do seymoura i on mowi OOOO its you ...........WOW nice globus there !!!A my :SELL GLOBUS !!i wtedy przylazi qmpl i mowi Hi .... Me buy pay 100 gp
ty mowisz OK ale wtedy seymour mowi NOO ME BUY PAY Silver amulet ,legion helmet,chain armor ,katana ,copper shield ,stuuded legs and 1 K !!!! My mowim -OH srry [imie qmpla] seymour is better globus znika pojawia sie eq ^^
dj_fasolka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2007, 22:40   #215
Flamon
Użytkownik Forum
 
Flamon's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Kraków
Wiek: 30
Wpisy bloga: 1

Posty: 278
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Nerana
Poziom: 68
Skille: 0/0
Poziom mag.: 53
Flamon ma numer GG 7144111
Domyślny Mainland Quest

Mainland Quest

Minimalny poziom: 20
Potrzebne przedmioty: 2k, rope, shovel, scythe, pick, pusty vial, key (1602) <--- Dostaniemy u NPC Capitan Celest w połowie questa.
Inne: Wykonany Banana Quest, wykonany Short Sword quest.

Krótki Opis: Bardzo długi i trudny quest dzięki któremu za 2k (lub 1k, o tym poniżej) bedziemy mogli popłynąć z Rookgradu na Mainland bez profesji na 1 godzinę.

Zaczynamy u NPC Obiego. Przeprowadzamy z nim taką rozmowę:

- Hi
- Mainland
- Yes
- Yes
- Ship
- Capitan Celest
- Bye

Obi informuje nas o Kapitanie Celesta który rozbił się kilka lat temu tutaj na Rooku jedyną osobą która wie gdzie rozbił sie ten statek jest Billy. Niestety jesli nie wykonaliśmy Banana Quest Billy nie bedzie chcial nam niczego powiedzieć. Mowimy:

- Hi
- Capitan Celest
- Ship
- Bye

Teraz udajemy się w miejscie które polecił na Obi na zachód od miasta. Przy morzu używamy picka wszędzie gdzie się da. Gdy rozkopiemy dziure Przechodzimy tunelem gdzie spotkamy: Minotaury, Orci i Orca Spearmana. Gdy już przejdziemy tunelem wchodzimy za pomocą rope na zewnątrz. Tam znajdziemy NPC Capitan Celest. Rozmawiamy z nim:

- Hi
- MainLand
- Ship
- Yes
- Amber
- Yes
- No
- Bye

Kapitan nie chce nas przewieść na Mainland. Dowaiadujemy się także że przypłynął tutaj tylko po to aby zobaczyć się ze swoją dziewczyną. Amber. Udajemy się do miasta i rozmawiamy z Amber. Nie będzię chciała z nami rozmawiać jeżeli nie zrobiliśmy da niej czegoś. Musimy zrobić Short Sword Questa. Przeprowadzamy rozmowe:

- Hi
- Capitan Celest
- He love you
- Yes
- Yes
- Bye

Wracamy do Kapitana:

- Hi
- Amber
- Yes (Dostajemy klucz)
- Bye

Idziemy do sklepu Toma. Wchodzimy na góre, wchodzimy do zamknietego pokoju i ciągniemy za dzwignie. Udajemy się do Mino Hell i przechodzimy do komnaty z Mino Magiem. Zabijamy gada i przechodzimy przez tp. Teraz rozpoczyna się trudniejsza część questa. Musimy zdobyć scrolla dla Capitana o nazwie Teleport. Przechodzimy komnate napotykając na drodze różne pułapki i zagadki.

Zagadka 1:

Na swojej drodze napotkamy: 2 minotaury, Minotaura Archere i Orci.

Pierwsza zagadka do rozwiązania. za pomopca scythe musimy porozcinać tak ( siano jest w kolumnie):
_ - rozciac
+ - nie rozcinac

_+
__
+_
+_
__
+_

Potem otworzą nam sie drzwi.

Zagadka 2:

Na swojej drodze napotkamy: 5 minotaurów, 5 orcow, Orca Warriora(!)

Druga zagadka. Musimy wylać krew w vialu na nieżywego minoska leżącego w kącie. Gdy juz to zrobimy teleportujemy się do komnaty w której znajduje się 9 dzwigni. Ciągniemy co 3! Nie co 2 czy 1! TYLKO CO 3! Jeżeli tego nie zrobimy uruchomi się pułapka która zabiera 500 HP.

Na końcu questa znajdziemy tylko kilka Minotaurów oraz 2 Minotaury Magi (!). Zabieramy scrolla (obok skrzyni jest teleport) i wracamy do Kapitana. Rozmawiamy z nim:

- Hi
- Scroll
- Yes
- Bye

Od teraz za całe 2k (Jeżeli wykonamy wszystkie questy na rooku, te dla PACC i dla FACC możemy teleportować się za jedyne 1k! Ponieważ wszyscy mieszkańcy Rooka bedą nas polecać) możemy przeteleportować sie na Mainland na 1 godzine. Aby sie tam udać mowimy do Kapitana:

- Hi
- Mainland
- 1 hour
- Yes

Pamiętajcie że kiedy przetekleportujecie się bez profesji na Maina nie możecie wykonywać żadnego Questu na Mainie! Możecie jednak zabrać 3 rzeczy w plecaku te które bedą w pierwszej kolumnie! Reszta uda sie do depo na Mainie. Jednak jeżeli weźmiemy rzecz taką jak MPA pewne jest że zostanie ono na Mainie . Możemy wziąć ze sobą tylko kase oraz armory mające obrony mniej niż 11, nogawice: 3, broń: 20/20, helmy: 5.

Ostatnio edytowany przez Flamon - 03-05-2007 o 22:04.
Flamon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-04-2007, 22:44   #216
Adi Ninjax
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny quest

Life fluid quest
idziemy do Seymura
-hi
-mission
-yes
Teraz daje nam misje u blind orca musimy porozmiawiac ze ślepym orkiem a on przekaze pewna książke Seymurowi
(rozmowa z blind~ w książce o orcach)
mowimy do seymoura
-hi
-orc book
-yes
teraz idziemy po nagrode do NPC sprzedającego life fluidy kolo jaskini bearow
mowimy
-hi
-Seymur
-yes
i tak dostajemy life fluida.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 16:44   #217
Zlatanek
Użytkownik forum
 
Zlatanek's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 8
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Solera
Domyślny

No No nie które pomysły nawet fajne Ale watpie żeby Cip Soft dodał jakieś nowe questy na rooku.
Zlatanek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 20:07   #218
dj_fasolka
Użytkownik forum
 
dj_fasolka's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Daleko z tad ! :)

Posty: 22
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: OTS !
Poziom: 132
Skille: 132/5
Poziom mag.: 49
Pergamin Hazareal Quest

Nazwa :Hazareal Quest
WYmagania ACC(qmple nie musza ) ,4 K(qmple tyz),3 qmpli ,Level 9 + (Qmple tyz).
Najpierw sam albo z kumplami musisz sie udac Do Normy ,ale wziasc kase od kupli jak nie maja pacc .Mowisz
Ty-Hi Look At level
Norma-Hello ........ Nice lvl by the way
Ty-Thanks
Norma-No problem
Ty-Buy 6golden teleport passwords .
Dou you want to buy 6 golden pass words for 1200 gp ??
Ty-Yes
I leziesz I NIE MOW BYE !!Poznjej leziesz do teleportu do trainig room ,wtedy kilkasz use with na Golden Teleport Password i dajesz na ten teleport a to przenosi cie Jakies mjejsce wtedy czekaj na qmpli .POznjej beda 4 wejscia kazdy niech wejdzie do jedengo Po drodze bedzie kilka rootow i 10 muinosow a dalej Koniec .Bedzie NPC Tunel Keeper i sie witacie a jak nie mta levela 9 to on mowi -ARGH Get some good level first I DONT TALK TO NOOBS
Ale normalnie to on powie -Hi a wy hi quest i ongada Ok but lets swap give me 3800 gp s i can buy myself a good horse !dajem y mu a on daje nam 10 k i mowi OMFG I LOST MY F***IN MONEY !!! Leziem robimy to z teleportem i idziem do Normy a ona -SO RUDE !!A my -Sorry
a ona daje nam
PHP Kod:
MACE 
PHP Kod:
KATANA 
sorka ale testowalem co to za xalczniki
dj_fasolka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-05-2007, 23:15   #219
crystal12
Użytkownik Forum
 
crystal12's Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2007
Lokacja: WrocLove ;*

Posty: 170
Stan: Na Emeryturze
crystal12 ma numer GG 9359900 Send a message via Skype™ to crystal12
Domyślny Mithrill Sword Quest!

Level: 25+
Liczba graczy: ogólna, najlepiej 1-3.

Zasady:
Nalezy podejsc do CIPFrieda i powiedziec
-hi
-(wita nas)
-blue robe
-(opowiada nam o tej zbroi i o tym ze w zestawie z nia jest mithrill sword)
-mithrill quest
-(opowiada ze wie cos o quescie i czy chce sie teleportowac)
-yes
-(mowi ze chce za to 100 jagodek)
-yes
-(pyta sie czy zlamie jakas zasade questu
-no
-(teleportuje nas na miejsce wiecznej zimy)

Przy teleporcie z ktorego wyjdziemy pojawia sie dwa gobliny. Po ich zabiciu nie ma ich cial, jest tylko rozlana woda. Idziemy dalej, a tam jest NPC The Lost Enchanter i mowimy do niego:
-hi
-(mowi ze jest zgubiony i chce pomocy)
-begolia
-(opowiada, ze to kraina na ktorej sie znajduje)
-mithrill
-(opowiada ze tylko w tym quescie znajduja sie nagrody)
-mithrill sword
-(opowiada ze nagroda z questu sa 2 mithrill swordy i ze jeden trzeba mu dac inaczej nas nie wypusci, a w zamian dostanimy jeden k)
-no
-(mowi ze szkoda i ze trzeba zdobyc miecz)
-bye
-(zegna sie)

Idziemy dalej a tam widzimy kamieny domek. W srodku jest 1 amazonka i dziura. Nalezy pokonac amazonke i wejsc do dziury. Dziura jest wielopoziomowa.
Poziom 1: Orci (zwykle), Minotaury
Poziom 2: 2xOrc Spearmen, Minotaur
Poziom 3: 2xOrc Warrior, Orc Spearman, Orc Shaman, Ghoul
Poziom 4: 12xSkeleton, Ghoul, Scorpion.
W poziomie 4 nie schodzimy na oziom piaty dyz sa tam hydry i dragon lordy. Idziemy dalej, a tam jest zerk. Trzeba uciec zanim cie zabije. Dalej sa dosc silne potwory jak Witch, Valkyrie, Toad. Potem jest komnata, a wniej 3 skrzynki.

Nagrody: 2 x Mithrill Sword, Bronze Axe, Ice Gem, Knight Armor

Potem idziemy do NPC The Lost Enchanter. Jelsi nie damy mu jednego MSa nie bedziemy mogli wyjsc z questa nigdy. Mowimy do niego:
-hi
-(wita nas)
-mithrill sword
-(pyta czy go mu damy?)
-yes
i otrzymujemy 1 crystal coin. Potem gdy pojdziemy do NPC Cipfrieda mowimy:
-hi
-bronze axe
-cosmic energy
-yes
I dostajemy Wand of Cosmic Energy To tyle
__________________

Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jakiś Druid
Koło cyców jest dziura
Niżej też...;]

Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Noob
A wieće co? Wuasińe zabiuem duagona louda! A wieće, rze gdy gwauciuem amazonke to poiawiuo sieu kiłka falkirji i mnje zabiuy? Nie dobue amazonkj i falkirje. Oi nje!
Lol?

Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Jeśli dotarłeś/aś aż tutaj to musiało Ci się naprawdę nudzić...P.S. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła
crystal12 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-05-2007, 18:17   #220
Lukibuki14
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Chain Legs Quest

Idziecie do Seymoura piszecie
-Hi
-Chain Legs Quest
-Letter
-Yes
-Bye

Idziecie do Obiego i mowicie
-Hi
-Lettet from Seymor
-Yes

Dostajecie od Obiego 5 Żółtych Róż
Idziecie do Dziury Skieletów koło Orców Spearmanów
Wybijacie Skielety i na groby kładziecie Róże
Otwiera się Środkowy Grób wchodzicie tam
Wybijacie 5 minosów i 5 Skieletów na końcu korytarzu jest Szkielet
Otwieracie go i bierzecie z niego list
Wracacie do Obiego i mowicie
-Hi
-Letter from Dead Human
-Chain Legs
-Bye
I teraz cieszycie się nagrodą
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:08.


Powered by vBulletin 3