Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-04-2007, 23:09   #721
Shriiiiek
Użytkownik Forum
 
Shriiiiek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2007

Posty: 74
Imię: Kido Pham
Profesja: Knight
Świat: Candia
Poziom: 36
Skille: 72/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

Aladar, nie wiem skad biora sie te twoje smieszne teorie, ale to co piszesz to moze byc wrazenie a nie ma wiele wspolnego z prawda.

Jak moga miec krasnale wieksze IQ od rotow?!!! Przeciez to sa wszystko glupie potworki i nie ma madrzejszych i mniej madrych!

Poza tym nie wiem skad ci przyszlo do glowy to ze na rotach szybciej shield leci?
Bullshit. Tak samo jak to, o czym wczesniej wspominales ze shield leci szybciej na 3 potworkach niz na 2
Shriiiiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-04-2007, 00:33   #722
Aladar
Użytkownik Forum
 
Aladar's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2007
Lokacja: jeszcze w domu :P

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Amera
Skille: ROSNĄ!!
Poziom mag.: 4
Aladar ma numer GG 6919968
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shriiiiek Pokaż post
Aladar, nie wiem skad biora sie te twoje smieszne teorie, ale to co piszesz to moze byc wrazenie a nie ma wiele wspolnego z prawda.

Jak moga miec krasnale wieksze IQ od rotow?!!! Przeciez to sa wszystko glupie potworki i nie ma madrzejszych i mniej madrych!

Poza tym nie wiem skad ci przyszlo do glowy to ze na rotach szybciej shield leci?
Bullshit. Tak samo jak to, o czym wczesniej wspominales ze shield leci szybciej na 3 potworkach niz na 2
1: nie klnij ( Bullshit. )
2: nie wierzysz? sam spróbuj
3: potwór potworem a ustawienia gry ustawieniami gry - to sie nazywa czesto poziomem trudności

ps
nie jestem przesadnie poważny i czasem troche sypne tutaj takimi rozmaitościami, niektóre rzeczy przyjemniej sie czyta jak coś jest zobrazowane w taki mniej wiecej sposób a nie podane w sposób biórowy... to nudzi...
__________________
I jam...

Ten co niepokój przeczekał,
Chaos i straszną pożogę.
Poza przestrzenią i czasem,
W błogiej nicości się znalazł.
(...)

Ostatnio edytowany przez Aladar - 20-04-2007 o 00:36.
Aladar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-04-2007, 22:49   #723
Daron_Saltatrix
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 04 2007

Posty: 5
Domyślny Trening

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez error_007 Pokaż post
Dla mnie to jest smieszne. W przeciagu dnia jestem w stanie wbic 2 skille max (mam 57/57 obecnie) troche dziwne bo poswiecam na to kupe czasu a slabo idzie. btw skilluje na ghoulu z hand axem (10/5).
Na ghoulu trenowanie trwa 30% dłużej niż na innych potworach

Druga rzecz
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Wardi
Pytanie dotyczące shieldingu - knight.
Trenuję w Kazzo, w kopalniach, na dwarfach. Aby mi rósł shielding, to ja muszę zadać potworkowi bloodhita czy on mi?
Shielding rośnie ZAWSZE jeżeli nosisz tarcze. Potwory nie muszą zadawać Tobie bloodhita, ale Ty musisz zadawać potworom. Jeżeli przez odpowiednio długi czas nie będziesz zadawał bloodhita, licznik uderzeń się zablokuje, a odblokowanie nastąpi dopiero przy Twoim kolejnym bloodhicie.

P.S Jeśli masz możliwość zostawienia komputera włączonego na noc, użyj PROGRAMU (wiesz o co mi chodzi), co jeszcze przyspieszy trenowanie...

Ostatnio edytowany przez Daron_Saltatrix - 20-04-2007 o 22:56.
Daron_Saltatrix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2007, 14:30   #724
LookamZzaRogu
Użytkownik Forum
 
LookamZzaRogu's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2006
Lokacja: Złotów
Wiek: 30

Posty: 277
Stan: Na Emeryturze
Imię: Sanchineq
Profesja: Paladin
Świat: Silvera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aladar Pokaż post
3: potwór potworem a ustawienia gry ustawieniami gry - to sie nazywa czesto poziomem trudności
W Tibii nie ma czegoś takiego jak poziom trudności. Poza tym nie ważne, na czym skillujesz - skille rosną tak samo. Co do tego IQ mobów, to zgadzam się z Shriiiiek.
__________________


"A friend in need is a friend indeed."
"A friend in need is a friend indeed."

Mówimy
STOP okaleczaniu polszczyzny!

"Rozum jest nie w wieku, lecz w głowie."

Ostatnio edytowany przez LookamZzaRogu - 21-04-2007 o 14:31.
LookamZzaRogu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-04-2007, 23:41   #725
Aladar
Użytkownik Forum
 
Aladar's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2007
Lokacja: jeszcze w domu :P

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Amera
Skille: ROSNĄ!!
Poziom mag.: 4
Aladar ma numer GG 6919968
Pergamin

ok może napiszę to inaczej...
każdy rodzaj potworów ma swoje ustawienia

szybki przykład:
- carionworm
- dwarf soldier

i jeden i drugi wart 70 expa

jeżeli wy nie widzicie różnicy w trenieniu na nich to trochę mnie to dziwi... na carionach szybciej ( przynajmniej mi ) podnosi się umiejętność władania tarczą, na krasnalach zaś we władaniu bronią!

druga sprawa:

dałem się obleść 3 carionom (moje eq na tę okazję: plate armor, plate legs, dragon shield, dark helmet, leather boots, bright sword w plecaku i do walki knife - zwykły nóż co wypada np z ghuli ) trochę mnie pogryzły ale w ciągu 10 minut skill w tarczy podniósł się i 4 pkt %, w broni o 1...

potem pobiegłem na dwarfy soldiery

eq to samo, przeciwników: 2

pogryzły mnie dużo konkretniej, ALE!! skill w tarczy w ciągu 15 minut ruszył się zaledwie o 2 pkt % w broni zaś o 5.

więc coś chyba tu nie pasuje.... skoro twierdzicie inaczej, chętnie przeczytam opinie. Mimo wszystko twierdzę że jednak szybciej się skiluje z 3 stworami niż z dwoma ( JESZCZE RAZ PODKREŚLAM, ŻE TO WCALE NIE ZNACZY, ŻE JEST BEZPIECZNIEJ!).
__________________
I jam...

Ten co niepokój przeczekał,
Chaos i straszną pożogę.
Poza przestrzenią i czasem,
W błogiej nicości się znalazł.
(...)
Aladar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 00:42   #726
Telibris
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 09 2006

Posty: 7
Domyślny

Wydaje mi się, że może miec na to wpływ fakt, że soldiery atakują distem.. Również mogą miec na to wpływ bloodhity, np jeśli częściej zadawałeś bloodyhity na krasnalach, to szybciej wskakiwał Ci skill ofensywny.. (to wszystko hipotezy ). Takie testy niestety trzeba robic dniami i nocami, żeby wydac jakiś wyrok, najlepszym jest chyba słynny już na tibianewsie, który już jest jednak nieco stary, acz jary

Co do botów - jeżeli używasz bota do treningu to wszystkie poradniki jak ten omijaj szerokim łukiem. Rzeczywiście wymagany jest potężny skill i wiedza o treningu, by ustawic bota na noc, rano sprawdzic że się padło ale i tak byc te xx skilla do przodu.. -,-
Telibris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-04-2007, 15:50   #727
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Witam was wszystkich!
Mam pytanie: czy na moim lvlu (postać z profilu) odczuję dużą różnicę między skillami 65/65 a 70/70? Czy warto poświęcić te kilkanaście godzin, czy lepiej w tym czasie expić?
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2007, 00:34   #728
Domgrom
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 04 2007

Posty: 15
Stan: Początkujący
Profesja: Druid
Świat: Nebula
Poziom: 36
Poziom mag.: 45
Domyślny

Wielkie GRATZ Poradnik Super przyda mi sie do skillowania moim Najcikiem
Oby Tak Dalej ale potem go przeczytam.
Domgrom jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2007, 14:44   #729
Aladar
Użytkownik Forum
 
Aladar's Avatar
 
Data dołączenia: 15 02 2007
Lokacja: jeszcze w domu :P

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Amera
Skille: ROSNĄ!!
Poziom mag.: 4
Aladar ma numer GG 6919968
Pergamin

Dzięki!
Mimo wszystko z żołnierzykami nie tłukłem się na dystans ale w zwarciu, nie wiem czemu, ale moja (jedna z wielu ) hipotez jest taka, że - co było już mówione o poziomie trudności - istnieje takie coś w tibii ale to my sami go sobie ustalamy porywając się na różne potworki przykładem mogą być szczury! Poziom trudności bardzo, bardzo niski, smoki - pziom raczej wyśrubowany (wszystko jednak zależy od poziomów umiejętności naszej postaci, ilości hp, epp, ml, itd, etc, etc...), za poziom trudności można też uznać ustawienia potworków np ich (teraz mówię o silniku gry) skille - apy- tzn. root ma niższe wartości w defie, dwarf soldier wysokie w ataku (jak ktoś z was grał w stara na UMS to wie o czym piszę, bo trzeba się było fajnie namordować żeby zrobić choćby najprostszą mapę i dziwię się tym co stwierdzą inaczej ). Przecież nawet pajączek mógłby być śmiertelnym przeciwnikiem jeśli jego ustawienia byłyby inne w końcu wcale nie musi mieć 10 hp i skilli wszystkich po 1. przecież mógłby być szybszy, silniejszy, bardziej wytrzymały ale twórcy gry postanowili jak postanowili i jest to oponent bardzo lichy co wcale nie znaczy że nie może zrobić komuś krzywdy.

__________________________________________________ _______________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Telibris Pokaż post
Co do botów - jeżeli używasz bota do treningu to wszystkie poradniki jak ten omijaj szerokim łukiem. Rzeczywiście wymagany jest potężny skill i wiedza o treningu, by ustawic bota na noc, rano sprawdzic że się padło ale i tak byc te xx skilla do przodu.. -,-

Ja sie tym nie bawię, skąd mam wiedzieć czy jak sobie gdzieś nie zostawię postaci na nockę żeby sobie treniła to mi jej nie załatwią??
po prostu nie warto...
__________________________________________________ _______________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez tomektrz Pokaż post
Witam was wszystkich!
Mam pytanie: czy na moim lvlu (postać z profilu) odczuję dużą różnicę między skillami 65/65 a 70/70? Czy warto poświęcić te kilkanaście godzin, czy lepiej w tym czasie expić?
to zależy wyłącznie od Ciebie. sam stwierdzisz czy są wystarczająco dobre żeby pokroić jakiegoś potwora. jeśli sie okaże że nie to treń.
__________________
I jam...

Ten co niepokój przeczekał,
Chaos i straszną pożogę.
Poza przestrzenią i czasem,
W błogiej nicości się znalazł.
(...)

Ostatnio edytowany przez Aladar - 23-04-2007 o 15:00.
Aladar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-04-2007, 19:02   #730
Shriiiiek
Użytkownik Forum
 
Shriiiiek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2007

Posty: 74
Imię: Kido Pham
Profesja: Knight
Świat: Candia
Poziom: 36
Skille: 72/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez tomektrz Pokaż post
Witam was wszystkich!
Mam pytanie: czy na moim lvlu (postać z profilu) odczuję dużą różnicę między skillami 65/65 a 70/70? Czy warto poświęcić te kilkanaście godzin, czy lepiej w tym czasie expić?
To jest sprawa subiektywna. Mam kumpla ktory na 15 lvlu ma skile 74/74 i twierdzi ze nei zacznie expic poki nie wbije 80/80. Znam jednak ludzi ktorzy twierdza ze takie skile to sie wbija dopiero w okolicach 60-70 lvla. Moje skromne zdanie wyglada tak ze na poczatek dobrze jest sobie sporo podskilowac, zeby potem exp szedl szybciej, miec skile na jakis czas z glowy i w ogole zeby sie gralo przyjemniej. Wg mnie wbij te 70/70, a jak bedzie ci sie chcialo to nawet 75/75 bym radzil
Shriiiiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-04-2007, 22:35   #731
aCien
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Problem :/

Sluchajcie ja skiluje i skiluje ciagle.... kumple sie nabijaja ale ja dalej swoje. Jestem knightem i mam 10 lvl a skile 42/40.... czy takie skile na tym poziomie sa juz dobre czy to jeszcze slabiutkie skile. Yak dla wyjasnienia ja wale z axe Pozdrawiam i prosze o odpowiedz ....
  Odpowiedz z Cytatem
stary 26-04-2007, 10:39   #732
Arvinn
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny a po co tytul?

Ja na 10 mialem 50\50 i potem wbjiałem 1 level i 1 skill. Tak do 30 lev i 70\70 a potem to juz mozna tylko expic
  Odpowiedz z Cytatem
stary 27-04-2007, 12:30   #733
Shriiiiek
Użytkownik Forum
 
Shriiiiek's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2007

Posty: 74
Imię: Kido Pham
Profesja: Knight
Świat: Candia
Poziom: 36
Skille: 72/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

Ja polecam metode skillowania ile wlezie. Jak sie bardzo znudzisz mozesz isc troche poexpic, jednak pamietaj ze im wieksze skile, tym fajniej sie expi, szybciej wbija lvle no i oczywiscie sie zbiera bardziej wartosciowy loot
Shriiiiek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-04-2007, 13:48   #734
Vasaki
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

fany poradnik i przelicznik
  Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2007, 15:11   #735
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Cześć ja mam małe pytanko dotyczące skilowania knighta mianowicie. Czy u knighta jest tak samo ze skilowaniem jak u palla?? Z tego co wiem pall jeżeli uderzy blood hita albo w zbroje skile ida szybciej niż jeżeli uderzy w shielda. Czy u knighta jest tak samo?
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-04-2007, 23:57   #736
Dragone
Użytkownik Forum
 
Dragone's Avatar
 
Data dołączenia: 25 12 2006

Posty: 84
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Negard
Profesja: Knight
Świat: Astera
Poziom: +25
Skille: +70/+70
Poziom mag.: +4
Dragone ma numer GG 385006
Domyślny

Fajny poradnik na pewno mi sie przyda 10/10
Pozdro.
Dragone jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 08:51   #737
globi
Użytkownik Forum
 
globi's Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 36

Posty: 271
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Axemir
Profesja: Knight
Świat: Pandoria :D
Poziom: 52
Skille: 74/71
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Goldscorpion Pokaż post
Cześć ja mam małe pytanko dotyczące skilowania knighta mianowicie. Czy u knighta jest tak samo ze skilowaniem jak u palla?? Z tego co wiem pall jeżeli uderzy blood hita albo w zbroje skile ida szybciej niż jeżeli uderzy w shielda. Czy u knighta jest tak samo?
Wystarczy uważnie przeczytać i byś wiedział, u knighta liczą się tylko chmurki i blood hity. Blood hit jest potrzebny żeby skil szedł dalej.


@Topic
Ciekawa metoda, ale na train pvp jest o wiele przyjemniejsza metoda. Lepiej skille lecą, ale jest z nią troche zabawy. Ale ogólnie bardzo dobry poradnik i pewnie przyda się wielu osobom .

@Flask z krwią demona
Ja może powtórze, to był dżołk, taka humoreska
__________________
yours
Globus

Loyal till the end...

Ostatnio edytowany przez globi - 01-05-2007 o 08:52.
globi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 10:47   #738
Goldscorpion
Użytkownik Forum
 
Goldscorpion's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2006
Lokacja: Katowice/Lędziny
Wiek: 32

Posty: 414
Stan: Niegrający
Świat: czekam na nowy
Goldscorpion ma numer GG 9387970
Domyślny

Jeżeli byłoby tak jak mówisz to nie pytałbym się. U pallka jest tak że jeżeli walnie bloodhita albo w zbroje to skill idzie szybciej niż jakbyś bił 14 hitów w tarcze a jeden w ciało. Dlatego powszechnie mówi się, że pall najlepiej skilluje expiąc bo wtedy wali cały czas bloodhity.
I moje pytanie czy u knighta jest tak samo
Goldscorpion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 12:33   #739
LeonPolak
Guest
 

Posty: n/a
Problem Czemu niby

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arvinn Pokaż post
Ja na 10 mialem 50\50 i potem wbjiałem 1 level i 1 skill. Tak do 30 lev i 70\70 a potem to juz mozna tylko expic
potem mozna tylko expic o czy ty mowisz.Dopiero od takich skiluw i lvleli zaczyna sie zabawa.Mozda deda itp. i w konccu cieszyc sie gra.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-05-2007, 17:32   #740
Angell
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Bardzo dobry

Bardzo dobry poradnik o treningu !
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:01.


Powered by vBulletin 3