Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-08-2007, 11:14   #101
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PinGOnE Pokaż post
Widać niewiele.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wikipedia
Etyka (z gr. ἦθος ethos - "zwyczaj") – dział filozofii zajmujący się badaniem moralności i tworzeniem systemów myślowych, z których można wyprowadzać zasady moralne.
Cóż, widać wszyscy prócz ciebie wiedzą niewiele.

Cytuj:
Jak już mówiłem wcześniej wcale nie musisz chodzic na religie. Etyka jest nauką o wszystkich religiach i ich poglądach. Tam możesz nauczyć sie ich wszystkich.
Ciekawe, bo tego uczyłem się już na historii i, pewnych aspektach oczywiście, na geografii. To jeszcze trzeci przedmiot jest mi potrzebny?

Cytuj:
Otóż wyobraź sobie, że specjalnie dla Ciebie zrobiłem małe rozpoznanie wśród znajomych (a bądź pewien, że mam ich wielu) i wszystkie z nich miały na religii nauczanie o innych religiach. Widać prawdopodobnie tylko Twoja szkoła była "wyjątkiem”, w której katecheta/ksiądz ma ludzi za nic i uczy bzdur. Jeśli chodzi o etykę to również się mylisz. Na tych lekcjach można dowiedzieć się bardzo dużo o religiach świata. Teraz moje zdanie, co do "wliczania" tych przedmiotów...Religia to jedna z tych rzeczy, która różni nas w jakimś stopniu od zwierząt. Każdy wykształcony człowiek powinien wiedzieć, co się na świecie dzieje(i tutaj chodzi zarówno o religie jak również politykę), bo np. skąd możesz wiedzieć, o co chodzi w wojnach religijnych skoro ich nie rozumiesz? Jak w takim przypadku możesz podjąć decyzje? Będziesz do końca życia zgadzał się z tym, co mówią Ci inni? A skoro nie nauczysz się tego w szkole - to gdzie? Później właśnie tacy ignoranci wychodzą na ulice protestować nie mając pojęcia, o co w walce chodzi.
Tak, tylko moja szkoła jest wyjątkiem, to ciekawe skąd tyle głosów opisujących lekcje religii tak jak podałem. Naprawdę, przy tobie i lotności twego umysłu czuje się jakbym był ślepy i szedł przez zycie obijając się o ściany. Ale wracając do tematu często słyszałem (od moich kolegów, a jakże. Też mam ich troche) jak wyglądają lekcje religii w innych krakowskich liceach. Co ciekawe, niewiele miało to wspólnego z tym pięknym obrazem jaki mi tu malujesz.

Skąd można wiedzieć jeśli nie ze szkoły? A o czymś takim jak książki pan słyszał? Jeśli ktoś jest ciekawy, to sam się dowie, a jeśli ktoś ma to gdzieś, to i tak słuchać nie będzie, a wiemy jaki jest na tych lekcjach sposób sprawdzania wiedzy. Mierny.

Ignorant protestuje. Tłumy protestujące dzielą się na dwie kategorie: zawodowe i fanatyczne. Zawodowe pomińmy, bo nie jest to przedmiotem dyskusji. Fanatyczne zaś siłą rzeczy muszą być tępę i słabo wykształcone, inaczej zrozumieliby że są sterowani i wykorzystywani dla cudzego zysku.

Pewnie że religia odróżnia nas od zwierząt. Tylko że w momencie pojawienia się pierwszych kultów były one próbą nazwania i zrozumienia sił dla człowieka niepojętych. Dziś, wraz z postępem nauki wiemy że nie ma Zeusa siedzącego na Olimpie, który karze ludzi piorunami, że są tylko wyładowania atmosferyczne itd. Religia dziś jest zjawiskiem socjoligicznym. Ludziom jakoś łatwiej się żyje kiedy myślą że jeśli będą żyli według kilku prostych zasad nigdy tak naprawdę nie umrą. Strach przed śmiercią pcha rzesze ludzi do religii, dlatego mają one wiele wspólnych cech, a różnią się raczej od szerokości geograficznej niż konkretnego kultu.

Cytuj:
Czas poczytać troche co sie w szkole dzieje. W każdym kodeksie jest wyraźnie napisane, że jeśli nauczyciela jakiegokolwiek przedmiotu nie można znaleźć w pobliżu szkoły zostanie on przydzielony z innego rejonu.
W każdym kodeksie jest napisane, że kraść nie wolno, a ludzie kradną. Ja ci mówię z czym się osobiście spotkałem, a ty mi tu wyjeżdzasz z jakimś kodeksem. Niewykluczone że w całej małopolsce nie ma jednego nauczyciela etyki, jeśli zachowana jest średnia z mojego liceum(3 osoby zwolnione na 1000 uczniów). W Krakowie licząc na wszystkie licea w ten sposób było by nas jakieś 90 osób, co wydaje mi się liczbą dość prawdopodobną znając nastawienie moich rówieśników.

Natomiast poza dużymi miastami wskaźnik musi być jeszcze mniejszy. W małych miejscowościach są co najwyżej gimnazja, a w tych niewielu się zgodzi, żeby 14-latek mógł zadeklarować się jako ateista i wypisać go z religii. Ponadto, ludność mniejszych miejscowości jest bardziej konserwatywna od "mieszczan", i, w szczególności na podhalu, nie do pomyślenia było by aby której dziecko na religie nie chodziło. Do dziś pamiętam jak były wybory po rządach AWS. W pewnej wsi na podhalu 99 osób głosowało na AWS, jedna na SLD, po czym wszyscy szukali tej jednej, żeby mu nakopać, po głosował na niewierzących, i to komuchów w dodatku.

Cytuj:
Właśnie odpisałem.
Jestem wdzięczny.
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-08-2007, 16:17   #102
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kenixia Pokaż post
Wiele osób ( w tym ja) wierzy w Boga, ale w kościół nie.
Nie zgadzamy się z pewnymi naukami kościoła, a nie Boga.
Według wiary chrześcijańskiej nie masz prawa nazywać się jedym z wierzących w "jedynego słusznego Boga". Jak się z tym czujesz?
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez janek@ Pokaż post
Wierzysz w Boga i znasz podstawy wiary chrzescijanskiej?
Nie.

@PinGOnE
Uważasz, że ocena religii ma zostać wprowadzona na świadectwo z tego powodu, że przedmot tez uczy ważnych rzeczy bez których jesteśmy "bliżej zwierząt" niż "człowieka"?
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 23:26   #103
Aval'yah
Użytkownik Forum
 
Aval'yah's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Kwidzyn
Wiek: 33

Posty: 593
Aval'yah ma numer GG 8876263 Aval'yah ma login Tlenu aval-yah@tlen.pl
Domyślny

W drugiej klasie zamierzam z religii zrezygnować, po pierwsze dlatego, że i tak większość zajęć się nie odbywała ("Wasza ostatnia lekcja? To idźcie do domu"), po drugie księdza, który jej uczył nienawidzę jak pieprzonej morowej zarazy i mam ku temu powody. Lekcje etyki w mojej szkole się chyba w ogóle nie odbywają. Pomysł by śmieszna ocena z tego śmiesznego przedmiotu wliczała się do średniej to moim zdaniem kpina.
__________________
clipside of the pinkeye flight
i'm not the percent you think survives
i need sanctuary in the pages of this book.
gestating with all the other rats
nurse said that my skin will need a graft.
i am of pockmarked shapes
The vermin you need to loathe.
Aval'yah jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2007, 23:37   #104
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Cytuj:
Ludziom jakoś łatwiej się żyje kiedy myślą że jeśli będą żyli według kilku prostych zasad nigdy tak naprawdę nie umrą.
Ja bedac ateistą kieruje sie w zyciu zdrowym rozsadkiem. Tak mi latwiej. Religia zabija racjonalne myslenie.
Cytuj:
Strach przed śmiercią pcha rzesze ludzi do religii, dlatego mają one wiele wspólnych cech, a różnią się raczej od szerokości geograficznej niż konkretnego kultu.
A nie ma czego się bać bo śmierć wyglada tak jak sen czlowieka. Jest to udowodnione naukowo.
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2007, 22:23   #105
katarof
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 07 2007
Lokacja: Polska!

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Katarof
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 47
Domyślny

Cytuj:
Ja bedac ateistą kieruje sie w zyciu zdrowym rozsadkiem. Tak mi latwiej. Religia zabija racjonalne myslenie.
a w jakim przypadku? np. jak nie zabijasz i nie kradniesz, to jest nieracjonalne?

Cytuj:
A nie ma czego się bać bo śmierć wyglada tak jak sen czlowieka. Jest to udowodnione naukowo.
zgadzam się, że tak jest, ale wyobraź, że są takie przypadki, że śmierć wygląda inaczej.. jeśli umierasz (głupie przykłady) np. na szubienicy lub krześle elektrycznym...
katarof jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 01:32   #106
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post

A nie ma czego się bać bo śmierć wyglada tak jak sen czlowieka. Jest to udowodnione naukowo.
Czy smierc w sensie momentu, w ktorym umieramy czy juz po??
Kiedy umieramy w czasie snu to moze to byc bezbolesne i jak sen. Ale juz po smierci raczej sen to nie jest bo nasz mozg nie pracuje, nie mozemy niczego snic
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 03:42   #107
Brawo_Yeti
Użytkownik Forum
 
Brawo_Yeti's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2007
Lokacja: Włocławek

Posty: 15
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Secura
Domyślny

Mnie nie chodzi o wolność wyznania, bo, co oczywiste, nawet w tak zatwardziałym katolicko państwie ona istnieje. Chciałem jednak zwrócić uwagę na inny, bardziej bulwersujący problem.

Skandalem jest to, że lekcje religii w polskiej szkole nakładają niejako młodemu człowiekowi "klapki" na oczy. Z dzieciaków robi się armię posłusznych Kościołowi istot, nie mogących w istocie samodzielnie myśleć. Wiem, teraz się oburzycie, bo przecież wszyscy myślimy, tak. Tyle, że ,jak to kiedyś (de facto trafnie) powiedział pan Rydzyk, młodzież to taka plastyczna masa, którą można po swojemu i wedle upodobania modelować.

Zajęcia religii nie mają charakteru religioznawczego. To tylko i wyłącznie propaganda, którą pochłaniają młodzi ludzie. O innych religiach albo nie dyskutuje się wcale, albo też przedstawia się je w pejoratywnym świetle. Tak więc zwyczajny, przykładowy szesnastolatek brnie niejako w tym myśleniu, jakoby nie było innych dróg wiary, stając się po części ksenofobem. I tylko dociekliwi nie pozwolą sobie robić wody z mózgu, bo potrafią czytać, analizować sytuację i rozumieć ten cały katolicki cyrk jaki ich otacza.

Ja nie chcę atakować Kościoła katolickiego, bo obecnie zwycięstwo jest niemożliwe. Właśnie przez to, że dzieciaki są indoktrynowane w szkole, poprzez narzucanie im "jedynej słusznej ideologii", nie jesteśmy się w stanie przed tą czarną plagą obronić. Słyszałem o wielu przypadkach, gdzie w małych miasteczkach dzieci, których rodzice nie życzyli sobie by uczestniczyli w zajęciach religii, były zwyczajnie dyskryminowane. No jeżeli jest to nauczanie w duchu chrześcijańskim, to ja mowię zdecydowane "nie".

Kończąc, chcę podziękować wszystkim za zaangażowanie się tutaj w rozmowe, zarówno zwolenników jak i przeciwników. Fajnie, że można na poziomie podyskutować

Pozdrawiam
Brawo_Yeti jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 05:04   #108
Vansider
Zbanowany
 
Vansider's Avatar
 
Data dołączenia: 04 10 2006

Posty: 458
Domyślny

Ja tam ciebie popieram,chociaż z drugiej strony żal mi by było tej średniej co sie wlicza ;p

Ja Yeti~
Vansider jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 14:20   #109
piotrek26111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 08 2007
Lokacja: postac "Perpetual Torment" zostala skasowana przez gmow za uzywanie tibia bota ng

Posty: 286
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 44
Skille: 22/26
Domyślny

Cytuj:
a w jakim przypadku? np. jak nie zabijasz i nie kradniesz, to jest nieracjonalne?
Człowieku ja na plaży nie daje rady przez godzine spokojnie poleżeć bo mi od_ierdala z nudów a co dopiero jakby mnie zamkneli na 10 lat ;p
Cytuj:
Ale juz po smierci raczej sen to nie jest bo nasz mozg nie pracuje, nie mozemy niczego snic
Jak nasz mozg przestanie pracować to potem nie ma juz nic.
Cytuj:
Ja tam ciebie popieram,chociaż z drugiej strony żal mi by było tej średniej co sie wlicza ;p
Dla mnie przestrzeganie wlasnych pogladow (ateizmu) jest duzo wazniejsze od stopni w szkole. Nie pozwole sie podporządkować czarnuchom.

@down
Lol no nie udawaj ze nie wiesz o kogo chodzi xD
__________________
Za dużo kb.. 1kb ale zawsze.

Ostatnio edytowany przez piotrek26111 - 13-08-2007 o 14:33.
piotrek26111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 14:28   #110
Tompior
UnlimitedWarnWorks
 
Tompior's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 2,362
Stan: Na Emeryturze
Tompior ma numer GG 3186363
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez piotrek26111 Pokaż post
...Nie pozwole sie podporządkować czarnuchom.
Hmmmmm????
__________________
Tompior jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 21:21   #111
Tiligus
Użytkownik Forum
 
Tiligus's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2004
Wiek: 34

Posty: 282
Domyślny Religia

I tak nikt pewnie tego nie przeczyta....
Ta wolność wyznania jednak niby jest a jej nie ma. Gdybym podszedł do matki i powiedział "mamo chcę chodzić na etykę", to leci mi zaraz wrzuta jakich mam kolegów, czy się zapisałem do sekty, ŻE ktoś mi coś naopowiadał. I praktycznie fanatyczka wyrzuca mnie z domu za moje własne przekonania. W życiu nie pomyślała by że to moja osobista decyzja, kierowana własnymi poglądami i moim własnym rozumowaniem. Rzuciłem to wszystko z dnia na dzień... i nie boję się "przestać" wierzyć. Media, szkoła i kościół nawierają "nacisk" i w*******ają się do małych dzieci by już im tłumaczyć co jest piękne i jak mają postępować, że Bozia się zesłości jak przestaną wierzyć co skutkuje tym, że zaczynają się bać porzucić religię i praktycznie są od niej uzależnieni, a ich wolność wyznania to czcze słowa. Polska kraj katolicki i dodając wszędzie religię zdobywa ludzi którzy na nich głosują. Bo nigdy za dużo katolicyzmu.
Jednak bycie ateistą jest bardzo kontrowersyjne w dzisiejszych czasach i bardzo nie na ręke. Praktycznie o takich ludziach się "nie myśli" ustalając cokolwiek.


@ post
TAK religia zabija racjonalne myślenie... Od urodzenia Ci wmawiają coś, MASY ludzi Ci to potwierdzają i Ty w to wierzysz. Parę chwytliwych tekstów i jesteś kukiełką.A co do paru userów mam taki apel: Proszę niektóre dzieci o nie wypowiadanie się tutaj bo sami nie potrafią "mądrze" obronić swoich przekonań.
__________________
Tiligus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2007, 22:27   #112
dzioowid
Użytkownik Forum
 
dzioowid's Avatar
 
Data dołączenia: 19 05 2006
Lokacja: Włocławek

Posty: 102
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dzioowid
Profesja: Elite Knight
Gildia: Sanatio
Świat: Secura
Domyślny

w 100% popieram Demon Knight Przemka. Wypowiedział się trafnie i dobrze, że tacy ludzie jak on pokazują jaka jest niestety prawda.
dzioowid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 01:07   #113
Maldinii
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

http://wiadomosci.onet.pl/1589014,11,item.html
  Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 11:06   #114
OnlyShadow
Zbanowany
 
Data dołączenia: 17 03 2007

Posty: 326
Domyślny

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,33...6,0,forum.html

Panie włodku, nie wiem kto panu tak zatruł umysł

@edit
http://wiadomosci.onet.pl/1589014,11,item.html

Czyżby zebrało się więcej "Włodków".

@down

Hunted

Ostatnio edytowany przez OnlyShadow - 15-08-2007 o 11:17.
OnlyShadow jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 11:15   #115
Dark Sven
Użytkownik Forum
 
Dark Sven's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2005
Lokacja: Śrem

Posty: 2,539
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OnlyShadow Pokaż post
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,33...6,0,forum.html

Panie włodku, nie wiem kto panu tak zatruł umysł

@edit
http://wiadomosci.onet.pl/1589014,11,item.html

Czyżby zebrało się więcej "Włodków".
Nie ma to jak podniecać się prowokacjami -.^
@up
by?
__________________
Cytuj:
- Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant – rzekł Szwejk tonem głębokiego przekonania. – Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.

Ostatnio edytowany przez Dark Sven - 15-08-2007 o 11:21.
Dark Sven jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 11:57   #116
dartra111
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 04 2007
Lokacja: w domu xD

Posty: 203
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Ten nowy od edukacji mówił że prawdopodobnie nie będzie wliczana ocena z religi do średniej więc po co jużten temat?
dartra111 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 12:39   #117
Hieyan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 05 2005

Posty: 1,242
Stan: Usunięty
Domyślny

Cytuj:
Według niego, religia jest "źródłem i punktem wyjścia do poznawania wiedzy o świecie, człowieku, życiu". - Jeżeli nowy minister zmieni rozporządzenia, to Liga złoży wniosek o dymisję pana Legutko - zaznaczył Orzechowski.
Temu.
10101010101010
Hieyan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 17:50   #118
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Orzechowski jak byl mlody wpadl do sagana z woda swiecona i tak mu juz zostalo.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 18:04   #119
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Dla Orzechowskiego religia chrześcijańska jest "źródłem i punktem wyjścia do poznawania wiedzy o świecie, człowieku, życiu". Widzicie, co ona z nim zrobiła?! To powinna być anty-reklama dla jego ultra-ideologicznego podejścia do sprawy zmuszania nas do traktowania tego śmiesznego przedmiotu na serio. ;'>
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2007, 18:21   #120
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Brawo_Yeti Pokaż post
Powiedz STOP! indoktrynacji religijnej w szkole!
Tu nie chodzi o żadną indoktrynację, bo jeśli wam rodzice każą, to tak czy inaczej na religię musicie chodzić. Problem jedynie w tym, że wliczanie religii do średniej jest nieuczciwe wobec tych, którzy na ten przedmiot nie chodzą, bo przecież każdy wie jak "ciężko" jest z religii (w większości przypadków) mieć piątkę czy nawet szóstkę.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.


Powered by vBulletin 3