Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-04-2008, 00:21   #1
Aruon
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny Wpływ ekwipunku i skilli na obrażenia

Wszystkie poradniki opisują jak skillować itp a nigdzie znaleźć nie mogę jaki faktycznie wpływ ma shielding na grę (bo skill broni wiem jak mniej więcej działa i wiem, ze jest potrzebny)
Przechodzę do sedna sprawy. Czy shielding w jakiś sposób obniża obrażenia jakie dany potwór może nam zadać, czy tylko(albo i aż) zmniejsza szansę na zadanie nam tych obrażeń?
Przykład: Ja ze swoimi skillami np 50/50 z jakimś ekwipunkiem czasami zgarnę od jakiegoś potworka max 100 obrażeń. Czy knight ze skillami 80/80 może zgarnać np max 30 obrażeń, czy też 100, tyle że on ma np 5% szans że zgarnie takiego hita, a ja mam np 50% szans na to...

A co do ekwipunku, to arm zmniejsza obrażenia, tak?
Mam nadzieję, ze zrozumiale napisane


Jeżeli gdzieś jest, to przepraszam ale nie znalazłem...

Ostatnio edytowany przez Aruon - 24-04-2008 o 00:22.
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-04-2008, 06:33   #2
blackregis
Użytkownik Forum
 
blackregis's Avatar
 
Data dołączenia: 22 05 2004
Wiek: 37

Posty: 79
Imię: Garvedian
Gildia: Kraken
Domyślny

Gdyby było wszystko jasne byłoby za dobrze. Do końca nie wiadomo jak to wszystko wygląda, ale na chłopski rozum shielding odpowiada za tzw. "chmurki" w grze, czyli zablokowany cios przez tarczę (blok) lub parowanie mieczem (też mogą powstać chmurki).
Prawdopodobnie czym większy shielding to tym większa szansa na przyjęcie ciosu na tarczę i uniknięcie obrażeń, być może ma to też związek z zadanym nam obrażeniom.
Nasz shielding staje się nieistotny, gdy atakują nas 3 stworzenia - mówimy wtedy, że jeden przebija się przez naszą obronę z pominięciem właśnie shieldingu/tarczy/bloku. Jaki jest tego efekt ? Chyba każdy tego doświadczył.

pozdrawiam
blackregis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:01.


Powered by vBulletin 3