Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-06-2008, 12:02   #61
Terrorex
Użytkownik Forum
 
Terrorex's Avatar
 
Data dołączenia: 26 05 2008
Lokacja: Nie Wiem!

Posty: 30
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Hiberna
Poziom mag.: 3
Terrorex ma numer GG 12534786
Żarówka

ufoludki:
na ziemi -nie wierze
gdzies tam-wierze (bo niby dlaczego bóg mialby robic wszechswat tylko dla istoty jaką jest człowiek)
yeti:
nie wierze wymysły

duchy i demony:
no cóż... ciężko stwierdzić w demony wierze bo bylo wiele przypadkow opetania ale duchy to wymysly dzieci
Terrorex jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-06-2008, 12:08   #62
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dredu Pokaż post
A ja zauważam tu u niektórych pewną sprzeczność. Piszecie, że wierzycie w boga ale nie wierzycie w diabła demony itp. Teraz zastanówcie się. Biblia mówi że istnieje bóg, który jest dobry a jego przeciwieństwem jest diabeł. Słudzy boga to tzw anioły zaś sługami diabła (przynajmniej według biblii) są różnego rodzaju demony (czyli istoty, które automatycznie kojarzone są ze złem). Podsumowując to wszystko wychodzi na to, że jeżeli ktoś jest osobą wierzącą w boga to automatycznie musi akceptować istnienie demonów (czyli tej złej strony) jeśli nie wierzycie w demony, diabły itp to nie możecie akceptować też istnienia boga ponieważ wasza biblia mówi że istnieją dwie strony: dobra (bóg, anioły itp) oraz zła (diabeł i jego demony). Wykluczając istnienie jednej z nich zaprzeczacie też tej drugiej.
A ja, wyobraź sobię, wierzę w jakiś wyższy byt, być może Boga (z wielkiej - bo chodzi o chrześcijańskiego) co nie przeszkadza mi odrzucać piekło. Nie opieram się nawet w najmniejszym stopniu na Biblii.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 12:46   #63
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dredu Pokaż post
A ja zauważam tu u niektórych pewną sprzeczność. Piszecie, że wierzycie w boga ale nie wierzycie w diabła demony itp. Teraz zastanówcie się. Biblia mówi że istnieje bóg, który jest dobry a jego przeciwieństwem jest diabeł. Słudzy boga to tzw anioły zaś sługami diabła (przynajmniej według biblii) są różnego rodzaju demony (czyli istoty, które automatycznie kojarzone są ze złem). Podsumowując to wszystko wychodzi na to, że jeżeli ktoś jest osobą wierzącą w boga to automatycznie musi akceptować istnienie demonów (czyli tej złej strony) jeśli nie wierzycie w demony, diabły itp to nie możecie akceptować też istnienia boga ponieważ wasza biblia mówi że istnieją dwie strony: dobra (bóg, anioły itp) oraz zła (diabeł i jego demony). Wykluczając istnienie jednej z nich zaprzeczacie też tej drugiej.
Zauważ, że niektórzy mogą wierzyć w Boga, ale nie wierzyć we wszystko to, co jest napisane w Biblii.
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 13:40   #64
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Terrorex Pokaż post
yeti:
nie wierze wymysły
Na pewno tylko wymysły?
Jest dużo dowodów, że Yeti istnieje. Ponoć już w 1930~ Hitlerowcy szukali Yeti w Himalajach i nawet jakieś ślady znaleźli. Poszukiwania są cały czas prowadzone przez jakieś tam grupy specjalistów. Także wiesz...
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 14:10   #65
dredu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 05 2008

Posty: 38
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez domin3x Pokaż post
Zauważ, że niektórzy mogą wierzyć w Boga, ale nie wierzyć we wszystko to, co jest napisane w Biblii.
Faktycznie nie wziąłem pod uwagę tej ewentualności. Sorry
dredu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 14:35   #66
kołbaś
Użytkownik Forum
 
kołbaś's Avatar
 
Data dołączenia: 14 12 2004

Posty: 2,238
kołbaś ma numer GG 7494864
Domyślny

wieżę w wszystko co wymieniłeś oprócz boga. Ba nawet moja katachetka wiezy w deomny ktore chadzaja na ziemie i polowe naszej klasy do nich zalicza xD
__________________

I staniemy się pasterzami,
Dla Ciebie mój panie dla Ciebie,
Z Potęgą otrzymaną prosto z Twej dłoni,
Nasze nogi nieść mogą spokojnie Twe rozkazy,
Tak więc rozlejemy rzekę ku Tobie,
I poskramiać duszę będziemy na wieki,
In nomine Patris et Filii,
et Spiritus Sancti. Amen.
kołbaś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 18:06   #67
Maxis'Secura
Użytkownik Forum
 
Maxis'Secura's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007
Lokacja: Wolsztyn

Posty: 420
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Arveni
Profesja: Druid
Świat: Candia
Domyślny

W duchy i UFO wierze, ale w demony mutanty itd. nie
__________________
Arveni and Tean http://forum.tibia.pl/showthread.php?p=2596965
Maxis'Secura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 19:40   #68
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Bog- tak, Demony, duchy- nie, yeti itp- nie.
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 19:49   #69
VanBobel
Użytkownik Forum
 
VanBobel's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2008

Posty: 115
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xantera
Poziom: 123
Skille: 23/28
Poziom mag.: 76
VanBobel ma numer GG 1830097
Domyślny

W demony? owszem, wystarczy wpisać w www.youtube.com Egzorcyzmy Annelise Michel to chyba każdy uwierzy. Prosze obejrzec cały film dokumentalny, trwa około 60 min. Są tam nagrane na taśmie całe egzorcyzmy tej kobiety, jak sie tego słucha, szczegolnie noca to ciarki przechodza...
Można sobie też wpisać jej nazwisko na www.wikipedia.pl dowiecie sie wiecej.
Od tamtego momentu zabroniono odprawiania egzorcyzmow w Niemczech oraz calej europie. Dziewczyna ta zostala opentana przez 6 demonow.
Zreszta co ja bede opowiadał sami zobaczcie.

A i chcialem dodac, że na podstawie tych wydarzen nakrecono film Egzorcysmy Emily Rose...
__________________
Fall to my feets !



http://youtube.com/watch?v=LLrJFZVFq2k

COMBOS!!!
VanBobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 19:51   #70
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cholera, więc na co są kościelni egzorcyści? Skoro katolicy nie wierzą w duchy, demony i szatanów. Z drugie strony, gdzie tu liberalnośc duchowa skoro ludzie wierzą w Boga a nie wierzą w diabłów oraz wierzą w diabłów a w Boga nie. Świat sie sypie.
Voon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 20:04   #71
By$iu
Michail Fradkow
 
By$iu's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2004
Lokacja: Kawal drogi, nikomu nie radze isć piechotą.
Wiek: 32

Posty: 2,054
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bysiu
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez VanBobel Pokaż post
W demony? owszem, wystarczy wpisać w www.youtube.com Egzorcyzmy Annelise Michel to chyba każdy uwierzy. Prosze obejrzec cały film dokumentalny, trwa około 60 min. Są tam nagrane na taśmie całe egzorcyzmy tej kobiety, jak sie tego słucha, szczegolnie noca to ciarki przechodza...
Można sobie też wpisać jej nazwisko na www.wikipedia.pl dowiecie sie wiecej.
Od tamtego momentu zabroniono odprawiania egzorcyzmow w Niemczech oraz calej europie. Dziewczyna ta zostala opentana przez 6 demonow.
Zreszta co ja bede opowiadał sami zobaczcie.

A i chcialem dodac, że na podstawie tych wydarzen nakrecono film Egzorcysmy Emily Rose...
Oglądalem ten film pare razy, wg. mnie nie ma na nim zadnych, konretnych dowodow. Bo takie nagranie o niczym nie swiadczy.
__________________
By$iu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 21:42   #72
Snick
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

W te opętania jakoś nie wieże. Moim zdaniem to jest raczej problem z psychiką niż z demonami itp.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 21:55   #73
Barosa7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Na lewo Na prawo w góre i w dół :cup:
Wiek: 16

Posty: 584
Imię: ..../o/
Gildia: ..\o/
Świat: ...lol
Poziom: \o/
Skille: ...\o\
Domyślny

Duchy/Demony/Mikołaj??
Oczywiście że nie....
Barosa7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-06-2008, 23:11   #74
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dredu Pokaż post
A ja zauważam tu u niektórych pewną sprzeczność. Piszecie, że wierzycie w boga ale nie wierzycie w diabła demony itp. Teraz zastanówcie się. Biblia mówi że istnieje bóg, który jest dobry a jego przeciwieństwem jest diabeł. Słudzy boga to tzw anioły zaś sługami diabła (przynajmniej według biblii) są różnego rodzaju demony (czyli istoty, które automatycznie kojarzone są ze złem). Podsumowując to wszystko wychodzi na to, że jeżeli ktoś jest osobą wierzącą w boga to automatycznie musi akceptować istnienie demonów (czyli tej złej strony) jeśli nie wierzycie w demony, diabły itp to nie możecie akceptować też istnienia boga ponieważ wasza biblia mówi że istnieją dwie strony: dobra (bóg, anioły itp) oraz zła (diabeł i jego demony). Wykluczając istnienie jednej z nich zaprzeczacie też tej drugiej.
Taka mała poprawka- Słudzy boga to są wszystkie stworzenia (wszystkie Chóry Niebieskie, tj. Cherubini, Serafini, Trony itp., oraz wszystko "co się rusza"), łącznie z demonami itp. Bóg dał im wolną wolą, a oni się zbuntowali. Stereotypowy wygląd diabła jako pół kozy pół człowieka ma być metaforą jego grzechu- wszystkie istoty pozaziemskie są bezcielesne i bezkształtne. Wracając do tematu to diabły będące kiedyś w Chórach to jest po prostu zbuntowana część nieba, która pozostaje sługami Boga. Jednak działają one przeciw niemu, a On nie może nic zrobić- inaczej przeczyłby sobie z wolną wolą. Demony nie mają żadnego takiego przywódcy, lub inaczej: nie są sługami nikogo innego niż Boga. Ich hierarchą jest Lucyfer- z woli z tego, że był Archaniołem.
Podsumowując: Nie ma niczego takiego jak 2 strony konfliktu- jest tylko strona Boga i jego stworzeń z wolną wolą. Demony służą tylko Bogu (oficjalnie), choć tak naprawdę nienawidzą Go i robią Mu wszystko na złość. Nie mają innego pana, choć ich hierarchą jest Lucyfer, który sobie wcale nie siedzi na żadnym tronie i nie daje żadnych misji tylko sam działa jak najbardziej się da przeciw Bogu.
Teraz Twoja teoria 2 stron upada i powstaje taka, że nie byłoby niczego gdyby tej jednej, jedynej strony nie było.
Srry za malutki offtopic.

PS. Diabły itp. są też prawie wszechmocne i prawie wszechwiedzące- potrafią wpływać na nasz świat w niewyobrażalnym dla nas stosunku, oraz wiedzą szczegóły z naszej przyszłości i przeszłości (tj. grzechy i np. dokładna data śmierci). Tak samo jak istoty niebieskie.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 01:30   #75
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez By$iu Pokaż post
Bog- tak, Demony, duchy- nie, yeti itp- nie.
Hmm... a nie sądzisz, że Bóg jest duchem?;>
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 01:45   #76
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
PS. Diabły itp. są też prawie wszechmocne i prawie wszechwiedzące- potrafią wpływać na nasz świat w niewyobrażalnym dla nas stosunku, oraz wiedzą szczegóły z naszej przyszłości i przeszłości (tj. grzechy i np. dokładna data śmierci). Tak samo jak istoty niebieskie.
Widzisz, jeśli już się Biblii trzymamy, to pamiętaj, że mamy wolną wolę. Ergo nie ma czegoś takiego, jak dokładna data śmierci, bo mogę się zabić teraz i nie umrzeć wtedy, kiedy 'jest mi to dane'.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 08:13   #77
VanBobel
Użytkownik Forum
 
VanBobel's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2008

Posty: 115
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xantera
Poziom: 123
Skille: 23/28
Poziom mag.: 76
VanBobel ma numer GG 1830097
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez By$iu Pokaż post
Oglądalem ten film pare razy, wg. mnie nie ma na nim zadnych, konretnych dowodow. Bo takie nagranie o niczym nie swiadczy.

Poczytaj se historie tego... na wikipedi lub gdziekolwiek....
__________________
Fall to my feets !



http://youtube.com/watch?v=LLrJFZVFq2k

COMBOS!!!
VanBobel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 17:55   #78
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Widzisz, jeśli już się Biblii trzymamy, to pamiętaj, że mamy wolną wolę. Ergo nie ma czegoś takiego, jak dokładna data śmierci, bo mogę się zabić teraz i nie umrzeć wtedy, kiedy 'jest mi to dane'.
I to by była data Twojej śmierci Tu nie chodzi o to, że ktoś Ci wytyka drogę z której możesz zboczyć- dla istot ponad nas nie istnieje czas. Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość to jedno i to samo. I to jest akurat znane.
Czyli data Twojej, mojej i jego śmierci jest już dawno ustalona ze względu na to, że tylko my odczuwamy coś takiego jak czas. Mamy wolną wolę, ale szczerze to przed śmiercią nigdy się nie ucieknie jeśli się nie ma uciec- jeśli jesteśmy religijni to mówimy, że ktoś odszedł, bo taka była wola Boga, który jest Stwórcą.

Ps. Nie mógłbyś się teraz zabić Gwarantuje Ci to na 100%, nawet mimo wolnej woli. Z opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną wynika to, że niemalże każdy uważał, że jeszcze coś musi zrobić- że jeszcze nie jest jego czas.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 18:24   #79
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

@Up
A ja nie wierze w jakiekolwiek przeznaczenie, o ktorym mowisz, jak i w Boga. Zeby udowodnic Twoja teze, potrzebny bylby wehikul czasu, ktorym jeszcze nie dysponujemy. Co prawda, uwazam, ze jakakolwiek podroz w czasie mialaby olbrzymie konsekwencje (kilkudziesieciokrotnosc takiego "efektu motyla"), wiec watpie, ze kiedykolwiek bedzie mozliwa.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-06-2008, 18:27   #80
Rafayen
Użytkownik Forum
 
Rafayen's Avatar
 
Data dołączenia: 27 06 2005
Lokacja: Ostrzeszów
Wiek: 33

Posty: 1,239
Stan: Niegrający
Skille: 13/37
Rafayen ma numer GG 1502169
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kołbaś Pokaż post
wieżę w wszystko co wymieniłeś oprócz boga. Ba nawet moja katachetka wiezy w deomny ktore chadzaja na ziemie i polowe naszej klasy do nich zalicza xD
U mnie jest to samo .. katechetka ostatnio zapodała nam jakieś egzorcyzmy.. kazała połowie klasy wyjść żeby nie mieli koszmarów jak to ona stwierdziła oczywiście film taki sobie pokrzyczały sobie "demony" i nic ciekawego no poza nowymi dzwonkami w telefonie... i 1 w dzienniku
__________________
http://forum.tibia.pl/group.php?groupid=91



Człowiek napotkawszy przeszkodę, której nie może zniszczyć - zaczyna niszczyć samego siebie.

Lastfm
Rafayen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.


Powered by vBulletin 3