Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-09-2008, 20:13   #121
Vavi
Użytkownik Forum
 
Vavi's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2008
Lokacja: Gdynia
Wiek: 31

Posty: 162
Stan: Na Emeryturze
Imię: Vavi
Gildia: Kumple
Vavi ma numer GG 1304842
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post

W sumie - ciekawe, co ty bys powiedzial, gdybys nagle stal sie bezrobotnym bez srodkow do zycia, w wypadku stracilbys noge czy cos.
I od tego niech będą instytucje charytatywne.
__________________
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę[...]"

"Choć droga jest bez końca, Pozornie bez znaczenia
Mniemam, że mam powody, By drogi swej nie zmieniać."
Vavi jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-09-2008, 21:05   #122
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

@spider~
Patrzysz na wszystko ze strasznie niskiego punktu widzenia. Kapitalizm = konsumpcjonizm = brak szczęścia. To taki uproszczony zapis tego, że im bardziej chcemy mieć, tym mniej jesteśmy. Poczytaj trochę o psychologii, bo aż mi się przykro robi, jak słyszę, że 'moje jest moje'. No niech będzie TWOJE. Naprawdę, wiele po tym ci przyjdzie. Eot
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2008, 21:23   #123
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
@spider~
Patrzysz na wszystko ze strasznie niskiego punktu widzenia. Kapitalizm = konsumpcjonizm = brak szczęścia. To taki uproszczony zapis tego, że im bardziej chcemy mieć, tym mniej jesteśmy.
tak samo można stwierdzić że socjalizm = zniwelowanie indywidualizmu jednostki = jednostka nic nie znaczy = społeczeńswo bezwolnych klonow prawie jak w Mrówce Z...[/ironia] popadasz w przeciwną skrajność, nie sądzisz?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 21-09-2008 o 21:25.
Piotrek Marycha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2008, 21:30   #124
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Piotrek Marycha Pokaż post
tak samo można stwierdzić że socjalizm = zniwelowanie indywidualizmu jednostki = jednostka nic nie znaczy = społeczeńswo bezwolnych klonow prawie jak w Mrówce Z...[/ironia] popadasz w przeciwną skrajność, nie sądzisz?
Socjalizm nie musi oznaczać zniwelowania indywidualizmu jednostki. Teoretycznie. W praktyce nie da się wprowadzić tego ustroju inaczej i, jak już wspominałem, to jest jego wada - wcielenie socjalizmu w życie niszczy to, co czyni go wartym wprowadzenia.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2008, 21:37   #125
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
@spider~
Patrzysz na wszystko ze strasznie niskiego punktu widzenia. Kapitalizm = konsumpcjonizm = brak szczęścia.
Czysty kapitalizm = wolny rynek = wolnosc. Robisz co chcesz. Mozesz byc wielkim przedsiebiorca lub zyc w jakiejs zacisznej wsi i jesc to co sam wyprodukujesz. Wolnosc.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
To taki uproszczony zapis tego, że im bardziej chcemy mieć, tym mniej jesteśmy.
Na wolnym rynku moglbys zyc jak chcesz. Nawet jako pustelnik. Ale nie narzucaj tego innym.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Poczytaj trochę o psychologii, bo aż mi się przykro robi, jak słyszę, że 'moje jest moje'.
Popracujesz to pogadamy. Szkoda, ze abys nabral szacnku do wlasnosci bedziesz musial zarobic a potem byc okradziony przez jakiegos dresa, ktory tez nie szanuje wlasnosci.
A psychologia tez sie interesuje i z tego co piszesz wnioskuje ze czytales strasznie zjebane ksiazki. Szczescie kazdy pojmuje na swoj sposob.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-09-2008, 23:16   #126
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
Uzasadnij, jak mozna usprawiedliwiac zabranie czlowiekowi ciezko wypracowanych pieniedzy i wydawanie ich na czyjas kariere sportowa czy na czyjes leczenie. Dobrowolna pomoc jest fajna, ale przymusowe odebranie wlasnosci - nie.
Bo mowimy tu o niezbednych wydatkach panstwa na takiez instytucje. Bez sprawnie dzialajacej policji, wojska, sluzby zdrowia, edukacji panstwo praktycznie nie istnieje. Oczywiscie, w teorii takie cos istnieje - w praktyce niekoniecznie.
Cytuj:
Kubica zrobil kariere bez pomocy panstwa.
W pelni sie zgadzam, jesli nie liczymy umozliwienia mu zetkniecia sie z gokartami podczas wyscigow organizowancych przez lokalny samorzad, finansowany z budzetu panstwa.
Cytuj:
Od tego sa organizacje charytatywne.
Nie da sie od wszystkiego zrobic organizacji charytatywnych, ktore sprawnie dzialaja.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2008, 01:01   #127
Mad-Sin
Użytkownik Forum
 
Mad-Sin's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: In the coffin...

Posty: 366
Stan: Niegrający
Mad-Sin ma numer GG 4619816
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Bo mowimy tu o niezbednych wydatkach panstwa na takiez instytucje. Bez sprawnie dzialajacej policji, wojska, sluzby zdrowia, edukacji panstwo praktycznie nie istnieje. Oczywiscie, w teorii takie cos istnieje - w praktyce niekoniecznie.
W Polsce socjal doprowadza tylko do złego. Przykładu państwowej służby zdrowia do prywatnej chyba nie muszę opisywać?
__________________
<wieszok tu był>
Mad-Sin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-09-2008, 08:37   #128
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Bo mowimy tu o niezbednych wydatkach panstwa na takiez instytucje. Bez sprawnie dzialajacej policji, wojska, sluzby zdrowia, edukacji panstwo praktycznie nie istnieje. Oczywiscie, w teorii takie cos istnieje - w praktyce niekoniecznie.
Wiec beda prywatne szkoly i szpitale. Za panstwowe tez sie placi i to bardzo duzo poniewaz dochodza koszta ministerstw, kuratoriow, zwiazkow zawodowych. Gdy beda prywatne pieniadze beda szly bezposrednio na usluge.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon
Nie da sie od wszystkiego zrobic organizacji charytatywnych, ktore sprawnie dzialaja.
Na prawdziwym wolnym rynku - da sie.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:41.


Powered by vBulletin 3