Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-01-2004, 10:34   #1
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny Czy warto się uczyć?

Czy warto się uczyć? Chodzi o taką naukę co w szkole zadają... . MOIM ZDANIEM NIE! Dlaczego?
1. Tracimy czas.
2. Psujemy wzrok w nieodpowiednim oświetleniu.
3. Marnujemy pieniądze na podęczniki.
4. Przez naukę, co za tym idzie brak czasu nie prowadzimy życia towarzyskiego co w potęgującym znaczeniu ma związek z rozwojem psycho-fizycznym dziecka w okresie dojrzewania w stopniu negatywnym.
Nauka to pożeracz czasu!
P.S. Lepiej czas na naukę poświęcić Tibii .
Co o tym sądzisz?
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-01-2004, 10:43   #2
Matik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 10 2003

Posty: 84
Matik ma numer GG 1856238
Domyślny zgadzam sie

Ja sie nie ucze napisze powiedzenie mojego kumpla "Kocham szkołe a to co kocham to pier***le" nie ucze sie bo wedlug mnei jestem zaglupi nic mi sie nie udaje .. oprócz gry w tibii
Matik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 10:45   #3
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Taaaaaa... i z powodu braku pracy całe zycie spędzić pod mostem...jak dla mnie fantastycznie
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 10:55   #4
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

No tak, ale naprzykład po co mam się uczyć takiej historii ?! Nie dość, że nie cierpie to i tak mi się w życiu nie przyda... Przepytaj swoich rodziców z historii (o ile nie są historykami ) i dam głowe że na 90% pytań nie będą znali odpowiedzi. Rozumiem gdybym mógł naprzykład wybrać przedmioty czy coś... Sam chętnie bym się uczył i to na wyższym poziomie niż normalnie w szkole informatyki, fizyki, chemii... Bo to mnie interesuje i wiąże z tym moją przyszłośc...
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 10:55   #5
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Dobo
Taaaaaa... i z powodu braku pracy całe zycie spędzić pod mostem...jak dla mnie fantastycznie
Hehe. Święta racja. Gdybym myślał, że nie warto się uczyć, nie poszedłbym na studia. Bez zbędnego moralizowania moja odpowiedź to: "TAK!"
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 10:59   #6
Dan the Automator
Dobo Srobo
 
Data dołączenia: 23 07 2003

Posty: 2,368
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Gonzo von Krenzel
No tak, ale naprzykład po co mam się uczyć takiej historii ?! Nie dość, że nie cierpie to i tak mi się w życiu nie przyda... Przepytaj swoich rodziców z historii (o ile nie są historykami ) i dam głowe że na 90% pytań nie będą znali odpowiedzi. Rozumiem gdybym mógł naprzykład wybrać przedmioty czy coś... Sam chętnie bym się uczył i to na wyższym poziomie niż normalnie w szkole informatyki, fizyki, chemii... Bo to mnie interesuje i wiąże z tym moją przyszłośc...
Taaaaaak, widzisz jak bedzie miał 18 lat, to masz wybór - iśc na studia które Cie interesują, wybierasz przedimoty które Cie interesuja.
Znasz coś takiego jak wiedza podstawowa? Musisz ją miecć niezaleźnie czy Cie to interesuje czy nie. Nie ma na to rady, a uwierz mi, taka historia jeszcze nie raz Ci się w życiu przyda... a pozatym to wstyd nie znac historii własnego państwa
Dan the Automator jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 11:00   #7
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Cytuj:
1. Tracimy czas.
Bzdura - tracisz czas przed tibia, a uczac sie inwestujesz w siebie bo zawsze cos w glowie zostanie.
Cytuj:
2. Psujemy wzrok w nieodpowiednim oświetleniu.
Wiec trzeba sie uczyc w takich godzinach kiedy jest odpowiednie - a nie po nocach.
Cytuj:
3. Marnujemy pieniądze na podęczniki.
Tu mozna dlugo polemizowac, ale ogolnie nie marnujesz - bo mozesz sie z nich nauczyc a potem odsprzedac. Chociaz wiedze za ktora czasem sporo placisz mozna znalezc w publicznej czytelni/bibliotece.
Cytuj:
4. Przez naukę, co za tym idzie brak czasu nie prowadzimy życia towarzyskiego
Nauka jakos nigdy mi w tym nie przeszkadzała, a nawet pomagała - bo jak czasem w towarzystwie błysniesz wiedzą to mozesz zaimponowac ciekawej, inteligentnej dziewczynie.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 11:19   #8
Clayde
Użytkownik Forum
 
Clayde's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2003

Posty: 55
Stan: Na Emeryturze
Świat: Arcania
Domyślny

Zgodze sie z większością i powiem że warto sie uczyć
musisz coś umieć, żeby po szkole sie czymś zająć. Przecież nie bedziesz grać w tibie do śmierći. 8)
Clayde jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 11:56   #9
Kojko
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 11 2003

Posty: 55
Kojko ma numer GG 1642170
Domyślny

Glos na TAK. Chyba nie musze pisac dlaczego?
Gonzo a twoje argumenty w pierwszy poscie to chyba zart?
Kojko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 13:25   #10
Ulrek
Użytkownik Forum
 
Ulrek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003

Posty: 332
Ulrek ma numer GG 2872951
Domyślny

Ja się nie uczę I wszystko umiem.
__________________
TERMINATOR BYŁ METALEM!!!
Ulrek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 14:53   #11
Dr. Omader
Administrator
 
Dr. Omader's Avatar
 
Data dołączenia: 05 01 2004
Lokacja: Happyland :)
Wiek: 37

Posty: 4,290
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Poziom: 104
Domyślny

Według mnie ogólnie warto się uczyć, ale ten nasz system szkolnictwa JEST POPIER#$%. Bo po co mi taki przedmiot jak WOK(wiedza o kulturze)na którym jest to co na polskim i na hiscie, jak ja na mat-inf jestem i w przyszlosci nie pójde do teatru bo będe miał robote na jutro a gdybym miał jedną godz. więcej zamiast tego woku np. infy to może szybciej bym moją prace zrobił i mógł iśc do teatru.

Albo najbardziej mnie nauczyciele rozwalają:
Mam chemie rozszerzoną bo do klasy chodzi chrześniak nauczyciela i on MUSI mieć rozszerzoną chemie.A mi to nie potrzebne(ogólnie chemia jest spox ale ten pacan co mnie uczy...).

Albo przyjdzie taki który wie że jego zycie jest do bani i nic nie osiągnie więcej i nawet nie próbuje nas uczyć tylko siada i praktycznie nic nie robi, a na kartkówach się mści(za swoje niepowodzenia) dając takie pytania że....

A niektórych nauczycieli to mi szkoda z ww. powodu tj. brak perspektyw.

A tą minister edukacji to na PAL trza dać a premiera na SECAM. Bo co za idiota wymyślił że FCE nie zwalnia z matury z anglika - przecież to jest w pi** trudniej zdać.

Ale jeśli chodzi o nauke i poszerzanie swoich horyzontów to jestem ZA.


Ale niestety żyjemy w świecie w którym papierek rządzi i jak nie masz wykształcenia to nigdzie cię nie przyjmą do roboty bo nawet szansy na udowodnienie że umiesz coś bardzo dobrze bo na tym się w szkole skupiłeś i dlatego gorzej z innych przedmiotów ci szło.

@Ulrek:Tak ci się tylko wydaje, a potem przychodzi semestr/koniec roku i zonk! Chociaż jak ktoś jest sprytny i choć troche się uczy to nie ma problemów.
Dr. Omader jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2004, 21:07   #12
kotomaniak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 10 2003
Lokacja: Na wakacjach od forum ;p

Posty: 508
Domyślny

A ja mam sposób żeby się nie uczyć i umieć. Po prostu uważać na lekcjach. To nie boli a mamy przez to full wolnego czasu.
__________________
Już mnie na tym forum nie uświadczycie. Żegnam wszystkich.
kotomaniak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2004, 07:07   #13
Gonzo von Krenzel
Użytkownik Forum
 
Gonzo von Krenzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 09 2003
Lokacja: Szczecin

Posty: 1,059
Stan: Niegrający
Gonzo von Krenzel ma numer GG 2029181
Domyślny

Hmm. No to większość z Was się uczy... Ale ja chciałem coś powiedzieć: to miał być troche temat na żart, ironiczny (tymbardziej 4 punk argumentów "za" o tym świadczy), ale wyszło jak wyszło. Czekam dalej na Wasze opinie, ponieważ chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o nauce, szkole i z tym związanymi problemami itp.
__________________
Zapraszam na forum Sony Ericsson.
Gonzo von Krenzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2004, 08:49   #14
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Ja sie tak średnio ucze, a średnią chce mieć na 4.0 lub wyzej. A nasz system nauki jest zrypany, choć w UE mają gorzej (jak to wprowadzą do nas to wsam osobiście poprowadzę szturm na siedzibę oświaty w brukseli ). FCE musi zwalniać z matury- teraz tak ustalili, ale to zmienią ponieważ takie jest prawo (oni je łamią, lecz taka jest polityka- szmaty mogą, my nie). Sorka za ten wulgaryzm, ale jak szłyszę o polityce to mnie krew alew mimo że jestm młody i się tym zbytnio nie interesuje. A co do pracy- die na informatyke, choć jakby nie poszło najlepiej to mam już pracę zapewnioną (od 22 r. życia, ale to starczy )
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2004, 22:32   #15
Oxygane
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 11 2003
Wiek: 36

Posty: 915
Stan: Niegrający
Oxygane ma numer GG 4384632
Domyślny

Z grania w tibie nie utrzymacie przyszlej rodziny wiec radze sie wam uczyć!
Oxygane jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2004, 08:22   #16
Sir_alex
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 01 2004

Posty: 99
Domyślny

warto sie uczyc ba walsnie zadnej pracy nie znajdziesz.
Ja oddalem glos na tak i z tego co widzialem to wiekszosc tak dola
Sir_alex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2004, 11:14   #17
MatKus
http://tibiaspy.com
 
MatKus's Avatar
 
Data dołączenia: 22 07 2003
Lokacja: Opole / Głuchołazy
Wiek: 43

Posty: 2,289
Stan: Na Emeryturze
Imię: Matkus
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Adres Jabbera do MatKus
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Dr. Omader
... i w przyszlosci nie pójde do teatru bo będe miał robote na jutro a gdybym miał jedną godz. więcej zamiast tego woku np. infy to może szybciej bym moją prace zrobił i mógł iśc do teatru.
To co ty chcesz mieć za robotę, że nawet tych paru godzin w tygodniu nie będziesz miał wolnego? Kurde, będę miał kumpla bussinesmana chyba. Bill się kryje!

A co do poszerzania swoich horyzontów - patrz mój podpis

OK, to teraz moje argumenty:
Po co się uczyś? Weźmiesz pałkę bezbulową, pójdziesz na miasto, wyjaśnisz paru ludziom co i jak, i już jest na flaszkę, a więcej nie trza do szczęścia, a może nawet na dresik starczy jeszcze! A jak przyjdą po ciebie panowie w niebieskich mundurkach, to... więźienie nie jest złe. Darmowe żarcie, na łeb nie kapie, nie trza spać pod mostem, ciepło, opieka lekarska, telewizja... czego chcieć więcej?
__________________
Najlepsza strona o Tibii - http://tibiaspy.com - jeśli nie znasz, to nie wiesz, co tracisz!
Zarejestruj się na http://forum.tibiaspy.com - prowadź i oglądaj galerie, szukaj i udzielaj pomocy, rozmawiaj o Tibii i na każdy inny temat!
MatKus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2004, 16:52   #18
kali249
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 02 12 2003

Posty: 9
Stan: Na Emeryturze
Imię: b0m4w
Domyślny

Ja uczyc sie tez nie lubie ale starzy mi zawsze mowia: "Uczysz sie nie lda nas ale dla siebie..." albo "ucz sie bo w przyszlosci nie bedziesz mial pracy i do niczego w zyciu nie dojdziesz"
Dlatego na swoj sposob sie ucze
Mysle ze warto bo taka jest prawda ze bez nauki do niczego sie nie dojdzie
Taka jest moja opinia....
kali249 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2004, 17:11   #19
Szyszek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 10 2003

Posty: 65
Szyszek ma numer GG 2186296
Domyślny

Cytuj:
".....A jak przyjdą po ciebie panowie w niebieskich mundurkach, to... więźienie nie jest złe. Darmowe żarcie, na łeb nie kapie, nie trza spać pod mostem, ciepło, opieka lekarska, telewizja... czego chcieć więcej?"

Czego ??? i ty jeszcze sie pytasz to chyba jasne TIBIA

Dlatego dopuki w wiezieniach nie bedom mieli netu wole sie uczyć. Nawet niezle mi to wychodz
Szyszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2004, 17:22   #20
Palisanderos
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 12 2003

Posty: 70
Palisanderos ma numer GG 1894766
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez kotomaniak
A ja mam sposób żeby się nie uczyć i umieć. Po prostu uważać na lekcjach. To nie boli a mamy przez to full wolnego czasu.
Popieram robie to samo :rolleyes:
Palisanderos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:23.


Powered by vBulletin 3