Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Wydarzenia ze światów > Morgana

Notki

Morgana Wydarzenia ze świata Morgana

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 02-12-2008, 23:24   #2481
Pinio777
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 07 2007

Posty: 207
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

@up
Signed.
Pinio777 jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-12-2008, 23:29   #2482
Wiecznyodpoczynek
Użytkownik Forum
 
Wiecznyodpoczynek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2008
Lokacja: Polska

Posty: 512
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rosi Thern
Profesja: Elite Knight
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 160
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 9
Domyślny

Pytanie, jakie macie dowody na to, że to Rosjanie strzelali do Kaczyńskiego? Równie dobrze mogli to zrobić Gruzini, którzy już jeden konflikt sprowokowali...

Rosja jeszcze nie jest gotowa na to, by pokonać Europejczyków. Poza tym ewentualna wojna nie będzie wyglądać tak jak pierwsze dwie światowe, ponieważ nikt nie będzie niszczył tego, co chce zdobyć.

Edit:
Ludzie, proszę - pozbierajcie informacje na temat tego, o czym chcecie się wypowiadać...

Ostatnio edytowany przez Wiecznyodpoczynek - 02-12-2008 o 23:30.
Wiecznyodpoczynek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-12-2008, 23:39   #2483
OWRZ
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiecznyodpoczynek Pokaż post
Pytanie, jakie macie dowody na to, że to Rosjanie strzelali do Kaczyńskiego? Równie dobrze mogli to zrobić Gruzini, którzy już jeden konflikt sprowokowali...

Rosja jeszcze nie jest gotowa na to, by pokonać Europejczyków. Poza tym ewentualna wojna nie będzie wyglądać tak jak pierwsze dwie światowe, ponieważ nikt nie będzie niszczył tego, co chce zdobyć.

Edit:
Ludzie, proszę - pozbierajcie informacje na temat tego, o czym chcecie się wypowiadać...
hmm ja słyszałem troche słyszałem inne ploteczki. mianowicie ze to kaczusia nasza zdjela swoich ochroniarzy i wynajela innych gruzinkisnch bodajze a ten ,,zamach" to byl zaplanowany...

a co do tego ze pisales ,,Rosja jeszcze nie jest gotowa na to, by pokonać Europejczyków"
gluppoty gadasz czlowieku -.- ty nie znasz arsenalu wojskowego ruskich, gdyby chcieli to by pol ziemi zmietli... co ty myslisz ze oni majo na tych sybirach ? oprocz hektolitrow gorzaly i krwiozerczych miśków ;p majo takie bombeczki ze hoho ;p sami zreszto ruscy mowili ze nie bede planowali na polske zrzucic tych bomb bo sie bojo ze te opary radioaktywne mogo dotrzec do nich... jesli majo walic to gdzie dalej na zachod

...
a jesli juz tak bardzo interesujecie sie wojno to ładny film idzie na polsacie ;]

Ostatnio edytowany przez OWRZ - 02-12-2008 o 23:45. Powód: zapomnialem
  Odpowiedz z Cytatem
stary 02-12-2008, 23:58   #2484
motorolka164
Użytkownik Forum
 
motorolka164's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: Zabrze

Posty: 152
Stan: Niegrający
Imię: Magda
Świat: Polska
Poziom: 21
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiecznyodpoczynek Pokaż post
Generalnie owe wróżby pojawiły się mniej więcej w momencie, w którym Rosja zaatakowała Gruzję (bo chodzi o wojnę Polsko - Rosyjską jak mniemam). (...)
Na moment nagrania i pojawiania sie tego w tv pewnie mialo to wplyw to co mowisz aczkolwiek na tresc tego co przedstawili w duzej mierze wplynela ksiazka "Apokalipsa 2012" Lawrence E. Joseph i temu podobne publikacje. Przepowiednie takie brane z dystansem moga stanowic impuls ze jesli nasza polityka i styl zycia nie zmiania sie to kiedys tak sie stanie.
Wogole to pozdro
__________________
21:31 xxx: wiesz ze jestes 1 z niewielu osob ktorym lvl nie uderzyl do glowy
motorolka164 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 06:17   #2485
xMaGiCx
Użytkownik Forum
 
xMaGiCx's Avatar
 
Data dołączenia: 12 02 2008
Lokacja: Sląsk

Posty: 76
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: N----
Poziom: 76
Poziom mag.: --
Domyślny

Vic nigdy nie spi xD

3. Victeron Morgana online

hahaha
xMaGiCx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 07:22   #2486
Komentatorek
Użytkownik Forum
 
Komentatorek's Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2008

Posty: 65
Domyślny

Victeron - Dec 03 2008, 07:01:08 CET Killed at Level 206 by Lunatika and by Xervim
Komentatorek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 07:32   #2487
xBardolekx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 04 2008
Lokacja: Bełchatów

Posty: 741
Stan: Na Emeryturze
Imię: Yoork'ey
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Domyślny

ano tak sie kończy chęć nagrania filmu dla kolegi pokazującego jak sie expi na frostach z ue ;D
__________________
Nie zapomnij, skąd tutaj przybyłem,
nie zapomnij, gdzie się urodziłem,
bo w pamięci jest siła zaklęta,
więc pamiętaj synu mój...
O kolorach białym i czerwonym,
o symbolach orła i korony,
bo w pamięci jest siła zaklęta,
więc pamiętaj synu mój..
xBardolekx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 07:44   #2488
MintCtb
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: TarnÓw / mCe / cTb

Posty: 127
Stan: Niegrający
Domyślny

Z ue na frostach miazga
MintCtb jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 08:30   #2489
karolek_
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 11 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 38
Profesja: Elder Druid
Gildia: Flow
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Komentatorek Pokaż post
Victeron - Dec 03 2008, 07:01:08 CET Killed at Level 206 by Lunatika and by Xervim
Widze że Monika nie znasz Vicka jeszcze bo to ze on padnie to go nie zniecheca tylko motywuje ;p jutro wieczorem 208 welcome ;d Wiec nic sie nie dzieje xd
karolek_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 08:59   #2490
Xavvirr
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 11 2008

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karolek_ Pokaż post
Widze że Monika nie znasz Vicka jeszcze bo to ze on padnie to go nie zniecheca tylko motywuje ;p jutro wieczorem 208 welcome ;d Wiec nic sie nie dzieje xd
zobacz, comment na tibia com ..
[PG]oFF

movie(link z tibia.de):
http://www.***********.com/739238558.html

Ostatnio edytowany przez Xavvirr - 03-12-2008 o 10:00.
Xavvirr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 10:25   #2491
Wiecznyodpoczynek
Użytkownik Forum
 
Wiecznyodpoczynek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2008
Lokacja: Polska

Posty: 512
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rosi Thern
Profesja: Elite Knight
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 160
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OWRZ Pokaż post
hmm ja słyszałem troche słyszałem inne ploteczki. mianowicie ze to kaczusia nasza zdjela swoich ochroniarzy i wynajela innych gruzinkisnch bodajze a ten ,,zamach" to byl zaplanowany...

a co do tego ze pisales ,,Rosja jeszcze nie jest gotowa na to, by pokonać Europejczyków"
gluppoty gadasz czlowieku -.- ty nie znasz arsenalu wojskowego ruskich, gdyby chcieli to by pol ziemi zmietli... co ty myslisz ze oni majo na tych sybirach ? oprocz hektolitrow gorzaly i krwiozerczych miśków ;p majo takie bombeczki ze hoho ;p sami zreszto ruscy mowili ze nie bede planowali na polske zrzucic tych bomb bo sie bojo ze te opary radioaktywne mogo dotrzec do nich... jesli majo walic to gdzie dalej na zachod

...
a jesli juz tak bardzo interesujecie sie wojno to ładny film idzie na polsacie ;]
Ziomuś, nie chodzi o to, czy są w stanie zniszczyć pół ziemi, czy całą. Chodzi o to, że Europa (jako Unia) ma większy i lepszy arsenał - jeszcze. Były prowadzone symulacje i spekulacje na ten temat. Fakt, że arsenał Rosji jest imponujący (co można było zobaczyć na paradzie zwycięztwa) nie ulega wątpliwości, ale musimy wziąć pod uwagę, że takie kraje jak RFN, WB, czy Francja same są w stanie powstrzymać ewentualną inwazję Rosjan.
Co do śmiercionośnych broni. Zgodnie z podpisaniem jakiejś tam konwencji o ochronie czegoś tam zarówno USA, jak i Rosja zobowiązały się do zniszczenia swoich składów broni biologicznej (bodajże do 2020 roku).
Całkiem niedawno nawet w TV przedstawiano symulacje teoretycznego konfliktu (przy okazji wojny w Gruzji), z czego wyszło, że w bardzo krótkim czasie doszło by, do użycia broni jądrowej lub jej podobnej, bo z przechwyceniem rakiet np. ziemia-powietrze, ziemia-ziemia, czy powietrze-powietrze, poradzą sobie nawet nasze MIGi
Wiecznyodpoczynek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 10:25   #2492
xBardolekx
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 04 2008
Lokacja: Bełchatów

Posty: 741
Stan: Na Emeryturze
Imię: Yoork'ey
Profesja: Elite Knight
Świat: Morgana
Domyślny

"zobacz, comment na tibia com ..
[PG]oFF"

przypuszczam, ze wiesz mniej niż carlos na ten temat.

@przepowiednia
Ktoś coś tam mówił, że ten facet miał problemy z psychiką i alkoholem. Zastanów się, nauka nie zna odpowiedzi na pytanie jak to jest możliwe, że ludzie widzą przyszłość, więc to chyba normalne że bardzo dużo psychiatrów oznaczyłoby to jako odchył od normalności.. a co do pijaństwa, zastanów się, czy gdybyś ty widział takie rzeczy, miałbyś normalną psyche? bo ja nie bardzo... tutaj chodzi bardziej o to, czy wierzysz w sprawy których nauka nie potrafi rozwiązać, lub nie i tyle, ale skoro nostradamus przewidział zawalenie sie wtc to chyba jest to możliwe jak dla mnie
__________________
Nie zapomnij, skąd tutaj przybyłem,
nie zapomnij, gdzie się urodziłem,
bo w pamięci jest siła zaklęta,
więc pamiętaj synu mój...
O kolorach białym i czerwonym,
o symbolach orła i korony,
bo w pamięci jest siła zaklęta,
więc pamiętaj synu mój..
xBardolekx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 11:06   #2493
Wiecznyodpoczynek
Użytkownik Forum
 
Wiecznyodpoczynek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2008
Lokacja: Polska

Posty: 512
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rosi Thern
Profesja: Elite Knight
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 160
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xBardolekx Pokaż post
"zobacz, comment na tibia com ..
[PG]oFF"

przypuszczam, ze wiesz mniej niż carlos na ten temat.

@przepowiednia
Ktoś coś tam mówił, że ten facet miał problemy z psychiką i alkoholem. Zastanów się, nauka nie zna odpowiedzi na pytanie jak to jest możliwe, że ludzie widzą przyszłość, więc to chyba normalne że bardzo dużo psychiatrów oznaczyłoby to jako odchył od normalności.. a co do pijaństwa, zastanów się, czy gdybyś ty widział takie rzeczy, miałbyś normalną psyche? bo ja nie bardzo... tutaj chodzi bardziej o to, czy wierzysz w sprawy których nauka nie potrafi rozwiązać, lub nie i tyle, ale skoro nostradamus przewidział zawalenie sie wtc to chyba jest to możliwe jak dla mnie
A rozkmiń sytuację, w której masz deja vu. Czym jest deja vu? Omamem? Nie sądzę, jest to fakt, iż umysł każdego człowieka jest w stanie patrzeć w losowe zdarzenia przyszłości. Jest tylko taka rzecz, że jeden na miliard potrafi to dobrze wykorzystać (tj. wykorzystać więcej niż kilka % swojego mózgu).
A co do rozwiązywania spraw naukowo. Było powiedziane kiedyś, że wszystko to, czego nauka nie potrafi wytłumaczyć lub oko zobaczyć, jest magią. Odnośnie wojen, etc. - są to zjawiska nad wyraz przewidywalne (jeśli wiemy pod jakimi kontami patrzeć). Postudiujcie trochę wydarzenia na świecie, dzieła z dziedzin historii dyplomacji, prawa narodów, a także historię najnowszą i odpowiedzcie sobie na pytania, której wojny nie dało się przewidzieć? Wszystkie wydarzenia przed np. II wojną światową, czy wojnami epoki napoleońskiej tworzą jeden, spójny ciąg przyczynowo-skutkowy. Tak samo jest teraz...
Wiecznyodpoczynek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 11:43   #2494
vendor
Użytkownik Forum
 
vendor's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2007

Posty: 33
Domyślny

Nie wiem czy Was zainteresuje: hxxp://video.google.pl/videosearch?q=zeitgeist&hl=pl&emb=0&aq=0&oq=zei#q= zeitgeist%20pl&hl=pl&emb=0

Według mnie bardzo ciekawy film ;]
vendor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 11:48   #2495
SirAravras
Użytkownik Forum
 
SirAravras's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Lokacja: Krk

Posty: 157
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Wieczny,mówiłeś żeby zbierać info na temet tego co się mówi,ale większośc z tych informacji jest tylko pożywką dla ludzi bo prawde znają ci co są na "górze",zwykli ludzie na nic nie mają wpływu bo media mogą zrobic z nimi co chcą,to w mediach jest siła a nie wszytsko w atomicach i wojsku, to właśnie chyba jest XXI wiek.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiecznyodpoczynek Pokaż post
Wszystkie wydarzenia przed np. II wojną światową, czy wojnami epoki napoleońskiej tworzą jeden, spójny ciąg przyczynowo-skutkowy. Tak samo jest teraz...
lol chyba nie porównujesz "ostrzelania" kaczora do zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda?

A co do Rosji to wg.mnie zaczyna być silniejsza niż kiedykolwiek nie dlatego że się rozwija ale dlatego że zachód słabnie a ruskie mają rope,gaz etc.
__________________
http://www.getdota.com/

To czasem lepsze od Tibii

Ostatnio edytowany przez SirAravras - 03-12-2008 o 11:52.
SirAravras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 12:07   #2496
meravi
Użytkownik Forum
 
meravi's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2008
Lokacja: e(L)blag

Posty: 210
Stan: Początkujący
Gildia: FLOW
Świat: Morgana
Domyślny

przewiduje, ze jak wroce juz do domu i bede chcial zaczac bocic
to bedzie zajete, co wiecej tymi ktorzy zajmowac beda sa: burski, janek albo karolek... no baja jasnowidz pierwsza klasa

zna ktos adres gdzie odebrac nobla?

do jest forum gry o pukaniu pixela w pixel...

pisalem kiedys, ze jak FLOW sie przypadkiem uda, to warunkiem gry bedzie znajomosc polskiego....
polski nadal kuleje ale widze uczycie sie historii...

Ostatnio edytowany przez meravi - 03-12-2008 o 12:14.
meravi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 12:35   #2497
Wiecznyodpoczynek
Użytkownik Forum
 
Wiecznyodpoczynek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2008
Lokacja: Polska

Posty: 512
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rosi Thern
Profesja: Elite Knight
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 160
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SirAravras Pokaż post
Wieczny,mówiłeś żeby zbierać info na temet tego co się mówi,ale większośc z tych informacji jest tylko pożywką dla ludzi bo prawde znają ci co są na "górze",zwykli ludzie na nic nie mają wpływu bo media mogą zrobic z nimi co chcą,to w mediach jest siła a nie wszytsko w atomicach i wojsku, to właśnie chyba jest XXI wiek.

lol chyba nie porównujesz "ostrzelania" kaczora do zamachu na Arcyksięcia Ferdynanda?

A co do Rosji to wg.mnie zaczyna być silniejsza niż kiedykolwiek nie dlatego że się rozwija ale dlatego że zachód słabnie a ruskie mają rope,gaz etc.
Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Rosja pod względem militarnym staje się silniejsza, bo chce odzyskać dawną pozycję, a co za tym idzie wydaje na zbrojenia (w skali roku) grubo ponad 2x więcej niż USA.
Teraz inne pytanie ilu z was, mistrzowie dedukcji na prawdę myśli, że nieudane zamachy na Kaczyńskiego były przypadkowe?
Ręce dam sobie poucinać, że gdyby Rosjanie chcięli go zabić, zrobili by to nawet w Polsce i gówno by im udowodniono. Potraktował bym to raczej jako komunikat w stylu: "nie wtrącaj się w nasze interesy, bo następnej szansy może nie być".

Surowce naturalne. Zachód jest zajebiście bogaty nie wiem, czy w równym, jeżeli nie w większym stopniu niż Rosja (jeśli mówić o surowcach energetycznych). Nowoodkryte złoża ropy na Kubie, przy szelfie kontynentalnym są porównywalne z tymi, którymi dysponuje USA, dodatkowo nie dawno odkryto bogate pokłady ropy w dżungli amazońskiej (między innymi tego dotyczył marcowy lub kwietniowy szczyt w Peru). Inna sprawa, że nam się nie opłaca stamtąd tego importować, ale cóż.

Gruzja, a surowce energetyczne.
Nie wiem czy wiesz, ale przez Osetię Pd. miał przebiegać rurociąg z M. Czarnego, który miał być alternatywą dla Rurociągu Północnego i to było jedną z przyczyn interwencji Rosji w Gruzji, pomijając fakt, że separatystyczne dążenia "autonomicznych" regionów Gruzji sięgają początków lat 90 XX wieku. Dlaczego rurociąg przez Gruzję? A no dlatego, że plany importowania gazu i ropy z Norwegii wzięły w łeb, za sprawą naszego kochanego prezydenta.

K, thx

Ostatnio edytowany przez Wiecznyodpoczynek - 03-12-2008 o 12:37.
Wiecznyodpoczynek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 13:03   #2498
kaffffar
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 11 2008

Posty: 81
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez meravi Pokaż post
przewiduje, ze jak wroce juz do domu i bede chcial zaczac bocic
to bedzie zajete, co wiecej tymi ktorzy zajmowac beda sa: burski, janek albo karolek... no baja jasnowidz pierwsza klasa

zna ktos adres gdzie odebrac nobla?

do jest forum gry o pukaniu pixela w pixel...

pisalem kiedys, ze jak FLOW sie przypadkiem uda, to warunkiem gry bedzie znajomosc polskiego....
polski nadal kuleje ale widze uczycie sie historii...
Mistrzunio ! <3
kaffffar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 13:59   #2499
SirAravras
Użytkownik Forum
 
SirAravras's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Lokacja: Krk

Posty: 157
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Temat nosi nazwę pogaduszki a więc chyba można dokończyć wątek który Wieczny zaczął

Odpoczynek,zauważ że złoża na Kubie nie bardzo pomoga USA i reszcie, a te w dżungli amazońskiej też bo jak to będzie importowane?Chyba troche za daleko.Są też złoża na Alasce i tylko nie wiem w jakim stopniu duże ale chodzi mi o to że Rosja ma je tylko dla siebie i nie musi uzgadniać z innymi nawet sprzymierzonymi krajami co,dla kogo i za ile.Zgadzam się ze gdyby chcieli to by zabili Kaczyńskiego i nikt by nic nie mógl zrobić,pozatym "unia" jest podzielona i myślę że w razie napaści Polska nie mogłaby liczyć na nikogo jak zwykle z resztą.Nasz prezydent nie powinien pogarszać kontaktów z Rosją bo to my jesteśmy najbliżej a nie Francja,Niemcy czy Anglia. Jeżeli chodzi o Gruzję to Kaczyński za bardzo się udziela,trzeba znać swoje miejsce w szeregu bo faktycznie gaz z Norwegii to była by alternatywaa teraz dupa.
Zachód jest bogaty?Nie wiem czy wiesz ale to Chiny na 1 miejscu i Rosja na 2 ma największe rezerwy w gotówce. USA jest dopiero na 4 czy 5 miejscu dodaj do tego kryzys i rosnące ceny surowców.
__________________
http://www.getdota.com/

To czasem lepsze od Tibii

Ostatnio edytowany przez SirAravras - 03-12-2008 o 14:05.
SirAravras jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-12-2008, 14:32   #2500
Wiecznyodpoczynek
Użytkownik Forum
 
Wiecznyodpoczynek's Avatar
 
Data dołączenia: 08 04 2008
Lokacja: Polska

Posty: 512
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rosi Thern
Profesja: Elite Knight
Gildia: Flow
Świat: Morgana
Poziom: 160
Skille: 90+/90+
Poziom mag.: 9
Domyślny

Nie wiem czy sprawdzałeś notowania rosyjskich spółek na giełdzie po akcji w Gruzji - np. Gazprom stracił około 20% wartości (ale pewny nie jestem), a wycofany kapitał stanowił budżet równy budżetowi nie jednego państwa. Nie zapominaj, że rosyjska giełda też przeżywa kryzys (który nota bene sami sobie wywołali).
Sprawa Kubańska - od momentu, w którym Raul Castro przejął władzę, po Fidelu kontakty Kuby z resztą świata uległy odmrożeniu, a także zmiany społeczno - gospodarcze dają się we znaki. Zwróć uwagę na to, iż UE powróciła do rozmów z Kubą, podobnie jak i USA (co prawda w przypadku rozmów Bruksela - Hawana spotkało się to z krytyką ze strony Białorusi (sprawa więźniów politycznych), ale nie o tym teraz. ).
Dżungla Amazońska - ludzie już zaczęli wycinać lasy deszczowe pod produkcję olejów, czy bógwieczego, więc jak zrobią tam jedną, czy dwie rafinerie podejrzewam, że wiele to nie zmieni.

Bogactwo państw.
Czemu Chiny są bogate? Bo zachodni inwestorzy wykorzystują to, że jest tam niesamowicie tania siła robocza, dodając do tego gospodarkę planowaną mamy, co mamy. W przypadku wycofania kapitału zachodniego zarówno Chiny, jak i Indie zatrzymały by się na kilka lat. Boom gospodarczy państw dalekiego wschodu głównie uzależniony jest od ludności tam mieszkającej, ale nie zapominajmy, że w Indiach poziom analfabetyzmu sięga 95% (jeśli się nie mylę). Nie ogranicza to ich zaradności, ale o czymś jednak świadczy. Natomiast w Chinach za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat wybuchnie kryzys, bo nie będzie miał kto rodzić dzieci.

A na koniec odnośnie ropy. Przyznaję, że dałem się wciągnąć w wymianę poglądów, zapominając o istotnym fakcie. Baryłka ropy naftowej nie ma ceny rynkowej, więc generalnie nie jest ona dobrym wyznacznikiem dla bogactwa kraju.

Rezerwy finansowe.
Tutaj się zgodzę, że Chiny są jednym z najbogatszych państw świata (bo podejrzewam, że do państw saudyjskich trochę im brakuje), a także wykupują zadłużenie amerykańskie (mają w obligacjach Narodowego Banku Amerykańskiego (czy jakoś tak) ponad 600 miliardów dolarów). Ale nie zapominajmy, że totalitarnie rządzone Chiny nie będą w stanie objąć stanowiska światowego przywódcy tak, jak zrobiły to Stany.
Ta pozycja leży u podnóża psychiki i wychowania. W Chinach jest silna indoktrynacja młodzieży, cenzura i ograniczony dostęp do mediów.
W USA natomiast ludzie mają dostęp do wszystkiego. Co drugi Amerykanin należy do jakiejś organizacji, w której działa (albo co trzeci, musiał bym notatek poszukać). Ale najważniejsze jest to, iż w kulturze amerykańskiej istnieje mit Amerykanów, jako narodu wybranego, tego, który ma prowadzić innych (w co tamtejsze społeczeństwo mocno wierzy).

No i teoretycznie Amerykanie są do przodu pod względem cywilizacyjnym.


Ostatnio edytowany przez Wiecznyodpoczynek - 03-12-2008 o 14:34.
Wiecznyodpoczynek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:08.


Powered by vBulletin 3