Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 10-12-2008, 15:42   #101
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
A o czym był temat pracy Kopernika? Nie o tym, że Ziemia jest płaska (bądź nie), tylko o tym, że się porusza. A czy na to były w średniowieczu jakiekolwiek dowody?
Heh. Kopernik przedstawił w swoim dziele Ziemie jako planete poruszającą się, tak? A jak wiemy planeta to kulisty kształ. Podwójna herezja.

A nawet jeśli zakazano tej książki z tego powodu, że mówiła tylko o poruszaniu się Ziemi to dalej przegrywasz. Bo niestety ale DALEJ występuje tu sprzeczność nauk kościoła z tym jak było naprawdę a jak oni nauczali.

Nie było dowodów? No właśnie się ukazały w postaci tej książki. A oni je postanowili zakazać, bo to nie było im na rękę. Wiesz jaki krzyk by się podniósł gdyby ktoś śmiał zarzuć KK kłamstwo?
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 10-12-2008, 15:42   #102
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 30
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Hehe, a Jezus nie potępił kamieniowania? Chciał by składano mu ofiary? Ja mówie o sposobie traktowania wiary jaką przekazał nam Jezus, a nie żydowscy faryzeusze.

Mylisz religie żydowską(z tamtych czasów OFC) a tą którą pokazał Jezus.
Ale właśnie tak ludzie wyznawali wtedy Boga.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 15:44   #103
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin Pokaż post
Ale właśnie tak ludzie wyznawali wtedy Boga.
I dlatego napisałem, że chciałbym wyznawać wiare taką jak dał Jezus, a nie taką jak stworzył ją KK wiele setek lat potem.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 15:45   #104
Kurczakos
Użytkownik Forum
 
Kurczakos's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006
Wiek: 17

Posty: 705
Domyślny

Każdą wiarę można tak zagiąć i zrobić z kogoś nawet kotleta.
Kurczakos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 15:57   #105
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Kosciol jest zjednoczony gdy ma siegnac po swoje, gdy pociaga sie go do odpowiedzialnosci za cokolwiek - zaraz rozdrabnia sie na pojedynczych, omylnych ludzi.
Ale ja go nie rozdzieliłem.
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 15:58   #106
Xr3
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 12 2007
Wiek: 32

Posty: 1,169
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 140
Domyślny

Jestem za wyburzeniem wszystkich budynków kościoła i całkowitym zlikwidowaniu owej instytucji. Osoby, które nią kierują, wypaczają i ogłupiają młode, zarówno jak i stare umysły, które są łatwo podatne na manipulację. Religijność jest czynnikiem, który wyniszcza całe pokolenia i środowiska społeczne. Celowe wykrzywianie mentalności ludzkiej, wmawiając im niestworzone opowieści o niebie i piekle, jest gangreną tego kraju, narodu i prawie całego gatunku ludzkiego, który pogrążył się w mrokach bycia zmanipulowanym, przez kilku cwaniaków, którzy poprzez głoszenie nie logicznych absurdów, doprowadzili do bezsensownej śmierci milionów ludzi.

To jest moje zdanie.

Ostatnio edytowany przez Xr3 - 10-12-2008 o 16:00.
Xr3 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 16:07   #107
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Heh. Kopernik przedstawił w swoim dziele Ziemie jako planete poruszającą się, tak? A jak wiemy planeta to kulisty kształ. Podwójna herezja.
Krk nigdy nie twierdził, że Ziemia jest płaska (przecież pisałem już o tym w poprzednich postach...).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
A nawet jeśli zakazano tej książki z tego powodu, że mówiła tylko o poruszaniu się Ziemi to dalej przegrywasz. Bo niestety ale DALEJ występuje tu sprzeczność nauk kościoła z tym jak było naprawdę a jak oni nauczali.
"O obrotach..." została wpisana do Indeksu Ksiąg Zakazanych dopiero pod wpływem sprawy Galileusza.
A do Kościoła Kopernik również należał, nawet swoje dzieło zadedykował papieżowi.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Nie było dowodów? No właśnie się ukazały w postaci tej książki. A oni je postanowili zakazać, bo to nie było im na rękę. Wiesz jaki krzyk by się podniósł gdyby ktoś śmiał zarzuć KK kłamstwo?
Właśnie próbuje Ci wytłumaczyć, że praca Kopernika była "o obrotach", ale nie zawarł on w niej dowodów to potwierdzających!
Dodatkowe info: w pracach nad kalendarzem gregoriańskim (1577 - 1582) brał udział jezuita Christoph Clavius, opierając się na właśnie na pracy Kopernika. Mimo, że tekst znajdował się już wtedy na Indeksie, nie przeszkodziło to Krk skorzystać z niego. To mówi samo za siebie jaka była cenzurza w Krk

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Xr3 Pokaż post
Jestem za wyburzeniem wszystkich budynków kościoła i całkowitym zlikwidowaniu owej instytucji. Osoby, które nią kierują, wypaczają i ogłupiają młode, zarówno jak i stare umysły, które są łatwo podatne na manipulację. Religijność jest czynnikiem, który wyniszcza całe pokolenia i środowiska społeczne. Celowe wykrzywianie mentalności ludzkiej, wmawiając im niestworzone opowieści o niebie i piekle, jest gangreną tego kraju, narodu i prawie całego gatunku ludzkiego, który pogrążył się w mrokach bycia zmanipulowanym, przez kilku cwaniaków, którzy poprzez głoszenie nie logicznych absurdów, doprowadzili do bezsensownej śmierci milionów ludzi.

To jest moje zdanie.
Ja p****lę...

Ostatnio edytowany przez Fred_Flintston - 10-12-2008 o 16:19.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 16:31   #108
Dj Fara0n
Użytkownik Forum
 
Dj Fara0n's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2004
Wiek: 33

Posty: 373
Stan: Na emeryturze
Profesja: Paladin
Dj Fara0n ma numer GG 1366594
Domyślny

Fred Flinston to przyklad typowego katolika, ktory bedzie wmawial sobie i wszystkim na okolo glupoty tak dlugo az w to uwierza, albo przyznaja mu racje z powodu braku checi do dalszej dyskusji.
Dj Fara0n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 16:34   #109
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dj Fara0n Pokaż post
Fred Flinston to przyklad typowego katolika, ktory bedzie wmawial sobie i wszystkim na okolo glupoty tak dlugo az w to uwierza, albo przyznaja mu racje z powodu braku checi do dalszej dyskusji.
To stwierdzenie działa również w drugą stronę, albo właściwie we dwie. Nie obrażaj innych, skoro sam nie jesteś lepszy.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 16:35   #110
Fred_Flintston
Zbanowany
 
Fred_Flintston's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2008
Lokacja: Bedrock
Wiek: 15
Wpisy bloga: 2

Posty: 258
Świat: Prehistoryczny
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dj Fara0n Pokaż post
Fred Flinston to przyklad typowego katolika, ktory bedzie wmawial sobie i wszystkim na okolo glupoty tak dlugo az w to uwierza, albo przyznaja mu racje z powodu braku checi do dalszej dyskusji.
Nie jestem katolikiem; nie mam żadnego interesu by bronić Krk, ale jednak nie zdzierżę głupot typu "Kościół głosił, że Ziemia jest płaska" albo "w imieniu Kościoła wymordowano w Ameryce 10 milionów Indian". Bronię po prostu historycznej prawdy.

@EDIT
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bluray Pokaż post
Nie tylko za Krk ludzie zabijali się nawzajem, właściwie to religie były powodem wielu wojen i prześladowań.
Prawda. Tylko takie rozumowanie (tzn. że można oceniać wartość religii po ilości wymordowanych ludzi) jest całkowicie chybione. W tym bowiem względzie przeważają "ateiści" (komunizm, nazizm). Czy przez to można uznać, że ateizm jest zbrodniczy?

Ostatnio edytowany przez Fred_Flintston - 10-12-2008 o 16:49.
Fred_Flintston jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 16:38   #111
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Nie jestem katolikiem. Nie mam żadnego interesu w obronie Krk, ale jednak nie zdzierżę głupot typu "Kościół głosił, że Ziemia jest płaska" albo "w imieniu Kościoła wymordowano w Ameryce 10 milionów Indian". Bronię po prostu historycznej prawdy.
Nie tylko za Krk ludzie zabijali się nawzajem, właściwie to religie były powodem wielu wojen i prześladowań.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 16:42   #112
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bluray Pokaż post
Nie tylko za Krk ludzie zabijali się nawzajem, właściwie to religie były powodem wielu wojen i prześladowań.
Religie nie były powodem, lecz narzędziem. Tu raczej chodziło o ludzkie słabości i żądze władzy. Patrz na Watykan- Papieże żądni potęgi a z drugiej strony biedni, uczciwi i religijni chłopi, którzy również należą do religii. Czyli więc był to raczej oficjalny powód, nie praktyczny.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 17:11   #113
Lechista
Użytkownik Forum
 
Lechista's Avatar
 
Data dołączenia: 11 11 2007
Lokacja: Gdańsk

Posty: 1,348
Stan: Na Emeryturze
Poziom: Wi
Skille: Ndsurfi
Poziom mag.: ng
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arka_Sath_Wielki Pokaż post
Tak sobie myślę,, czy Bóg mógł przewidzieć, że kiedyś przyjdzie na świat taki muł, który będzie układał na siłę 80 pytań, aby przekonać innych żeby przestali wierzyć? Jak na Ciebie patrze, to przestaje wierzyć w Boga o.o
To nie Bloodwin wymyślił te pytania :<
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dwik Pokaż post
Ktoś przystawia Ci pistolet do głowy i daje wybór. Albo Ci strzeli w łeb albo robisz mu laskę. Czy to nadal wolna wola, i dobrowolny wybór czy jednak jakiś rodzaj przymusu?
.
Szantaż :< Bóg daje nam wolną wolę, ale nie szantażuje nas, możemy wybrać piekło jak lubimy albo niebo, zresztą nie daje nam pewności, że istnieje i mozemy zaryzykować :>
__________________
Ukryty tekst:
Nie młgoem urzyiweć, że mgoę zumierzoć to co wśłaine cztyam. Foennmnelaa moc lgudzikeo ułmsyu! Włudeg bdaań ppodzrzeynorwach na Usrniweciytee Cmabrigde, nie ma zinnaczea w jekaij keolśjcnoi lteriy unomcziesze są w swiłoe, jyeinde iottnse jset, aby piszwera i onisatta lteria błyy na wyśłaiwcm miscjeu. Rtszea mżoe być caicikłowie pnarzeszmiea, a i tak jset się w sintae pyrzatczeć tsket bez pmelrobu.

Korzystaj z opcji Szukaj!!!
Wkurzyłem cię, a może mnie kochasz? ?Jeśli tak to wstaw mi notkę xD
Lechista jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 18:05   #114
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fred_Flintston Pokaż post
Nie jestem katolikiem; nie mam żadnego interesu by bronić Krk, ale jednak nie zdzierżę głupot typu "Kościół głosił, że Ziemia jest płaska" albo "w imieniu Kościoła wymordowano w Ameryce 10 milionów Indian". Bronię po prostu historycznej prawdy.
No to co mam złe podręczniki do historii?

Co do Indian - taka jest prawda. Może była to przykrywka, ale gdyby nie kościół to by nie było "przymusowego" nawracania.

Ostatnio edytowany przez Erhion - 10-12-2008 o 18:07.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 18:24   #115
Ulrikk
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Zastanawia mnei tylko pytanie nr 74. Jak Bóg może patrzeć, jak miliardy Jego dzieci płoną w ogniu, przez nieskończoność?
Nawet moja mama, która przez dzieciństwo musiała się męczyć z pijanym ojcem, którego nienawidziła, nie skazałaby go na takie coś.
Może mi ktoś więc to wytłumaczyć?
  Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 19:02   #116
Dominet
Użytkownik Forum
 
Dominet's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Okolice Łodzi

Posty: 115
Stan: Niegrający
Domyślny

Zawisc jest grzechem. Bog odsylajac nas do piekla karze nas za to ze nie sluchalismy jego nakazow, czyli jest zawistny. Skoro jest zawistny to po 1. nie przestrzega wlasnych zasad a po 2. Popelnia grzech (wg katolikow nie bog stworzyl grzech tylko czlowiek) a jezeli popelnia grzech ludzki to nie moze byc wszechmogacy i wszechpotezny.

Ja tak samo jak Bloodwin wierze w Boga ale nie wierze w to czego uczy kosciol. A co do tych pytan to niektore daja duzo do myslenia ;p (wg. mnie szczegolnie pytania 31 i 71)
__________________

"A życie przez palce mi płynie w nicość..."
Dominet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 19:14   #117
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ulrikk Pokaż post
Zastanawia mnei tylko pytanie nr 74. Jak Bóg może patrzeć, jak miliardy Jego dzieci płoną w ogniu, przez nieskończoność?
Nawet moja mama, która przez dzieciństwo musiała się męczyć z pijanym ojcem, którego nienawidziła, nie skazałaby go na takie coś.
Może mi ktoś więc to wytłumaczyć?
Gdyby nie było takich szczegółów jak cierpienie nie byłoby takich następstw jak na przykład radość. Według KK człowiek sam wybiera to czy chce iść do nieba, czy do piekła, nie mówiąc o czyśćcu jako rzeczy kontrowersyjnej. Według KK ludzie, którzy "idą do piekła" nie dość, że robią to z własnej woli, to przez to jacy są brzydzą się Boga, choć cierpią dlatego, że zrobili to z własnego wyboru, z tego, że nie ma szans na poprawę i z tego, że Boga nie widzą. Błędne koło, co nie? Szczerze mówiąc taka wizja piekła jest IMHO bardziej odpychająca niż diabełki z widłami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dominet Pokaż post
Zawisc jest grzechem. Bog odsylajac nas do piekla karze nas za to ze nie sluchalismy jego nakazow, czyli jest zawistny. Skoro jest zawistny to po 1. nie przestrzega wlasnych zasad a po 2. Popelnia grzech (wg katolikow nie bog stworzyl grzech tylko czlowiek) a jezeli popelnia grzech ludzki to nie moze byc wszechmogacy i wszechpotezny.
W/w- Bóg nie ześle nas do piekła. W tym całym Sądzie Ostatecznym czy jak to zwą, jest mowa o osądzeniu nie o wyroku. Wyrok mamy podjąć sami. W większości rzekomych objawień zmarłych z czyśćca zmarli ludzie mówią jedynie o sądzie- polecam lekturę pt. "Trafiona przez piorun" Glorii Polo, traktującej o autorce trafionej przez tytułowy piorun. Część podlega kontrowersji naukowej, choć są pewne fakty, które dają wiele do zastanowienia.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 19:20   #118
Dragon-Fly
Arbiter Elegantiarum
 
Dragon-Fly's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,375
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Artanaro
Profesja: Knight
Świat: Menera/Nebula
Poziom: 45
Skille: ~70
Poziom mag.: 5
Dragon-Fly ma login Tlenu dragonflyer@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Gdyby nie było takich szczegółów jak cierpienie nie byłoby takich następstw jak na przykład radość. Według KK człowiek sam wybiera to czy chce iść do nieba, czy do piekła, nie mówiąc o czyśćcu jako rzeczy kontrowersyjnej. Według KK ludzie, którzy "idą do piekła" nie dość, że robią to z własnej woli, to przez to jacy są brzydzą się Boga, choć cierpią dlatego, że zrobili to z własnego wyboru, z tego, że nie ma szans na poprawę i z tego, że Boga nie widzą. Błędne koło, co nie? Szczerze mówiąc taka wizja piekła jest IMHO bardziej odpychająca niż diabełki z widłami.
A wg mnie piekło to wieczność bez Boga, ciągły smutek i pragnienie być z nim. Taka pustka.
Dragon-Fly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 19:27   #119
Dominet
Użytkownik Forum
 
Dominet's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2006
Lokacja: Okolice Łodzi

Posty: 115
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
W/w- Bóg nie ześle nas do piekła. W tym całym Sądzie Ostatecznym czy jak to zwą, jest mowa o osądzeniu nie o wyroku. Wyrok mamy podjąć sami. W większości rzekomych objawień zmarłych z czyśćca zmarli ludzie mówią jedynie o sądzie- polecam lekturę pt. "Trafiona przez piorun" Glorii Polo, traktującej o autorce trafionej przez tytułowy piorun. Część podlega kontrowersji naukowej, choć są pewne fakty, które dają wiele do zastanowienia.
Ale skoro jest wszechmogacy to czemu na to pozwala, przeciez jestesmy darem Boga, on nas takimi stworzyl. (pkt. 71) Nie mamy na to wplywu. Pozatym, jezeli wszystko jest czescia boskiego planu to nie mamy zadnego wyboru w zyciu ani w niebie tez nie bedziemy mieli. Wszystko co zrobimy jest nam narzucone, to jest wolna wola? (pkt. 31)
__________________

"A życie przez palce mi płynie w nicość..."
Dominet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-12-2008, 19:30   #120
Serious Sam
Użytkownik Forum
 
Serious Sam's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2006
Wpisy bloga: 16

Posty: 1,470
Serious Sam ma numer GG 1542247
Domyślny

Właśnie, i tu się pojawia pytanie (do wierzących). Czy wierzycie w piekło z ''diabłami, ludźmi gotującymi się w kotłach'' itp. , czy może jako taką pustkę? wieczność bez Boga?
__________________
Jeżeli potrzebujesz pomocy, napisz. Chętnie pomogę : )



Amor patriae nostra lex!

Miłość ojczyzny naszym prawem!
Serious Sam jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:06.


Powered by vBulletin 3