Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-02-2009, 21:58   #1
Golona
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 07 2008
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 16
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny Inferna/Dolera

Witam. Chciabym zacząć grać na Świecie pvp-e i chciałem zapytać o kilka drobiazgów:

1) Jaki kraj dominuje na Infernie/Dolerze?
2) Czy ciężko się expi?
3) Czy nie PK-ują bez powodu bo to mnie najbardziej trapi xD
4) Czy gra dużo polaków na wyżej wymienionych światach?

Dziekuję za info
Golona jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-02-2009, 18:11   #2
anasazi
Użytkownik Forum
 
anasazi's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2004

Posty: 80
Domyślny

wyjdziesz z depo giniesz ...
wyjdziesz za miasto giniesz ...
jesteś na expowisku giniesz ...

jednak mało osób gra dlatego na expowiskach często pustki i to jedyny plus tego serwera
__________________
www.freegry.glt.pl wlazic !!
anasazi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2009, 18:34   #3
Avallach
Użytkownik Forum
 
Avallach's Avatar
 
Data dołączenia: 23 05 2007

Posty: 946
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 95+
Skille: 80/75
Poziom mag.: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Golona Pokaż post
Witam. Chciabym zacząć grać na Świecie pvp-e i chciałem zapytać o kilka drobiazgów:

1) Jaki kraj dominuje na Infernie/Dolerze?
2) Czy ciężko się expi?
3) Czy nie PK-ują bez powodu bo to mnie najbardziej trapi xD
4) Czy gra dużo polaków na wyżej wymienionych światach?

Dziekuję za info
Gralem tylko na infernie.
1. Duuzo szwedow.
2. Jezeli znajdziesz miejscowke do ktorej trzeba miec jakiegos mocniejszego questa (helheim i grimlund, ew nargor?) to bedziesz mial przyjemny spokojny exp.
3. Pk atakuja cie przewaznie tylko w miastach, na mocniejszych respach albo sa H-lvle i zwiewasz, albo sa puste, a pk sie tam nie zapuszczaja.
4. Jest nas dosc sporo.


@up a gowno wiesz ;p
__________________
...Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie...
...Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie...


To wroga sugestia, pożera cię jak bestia,
Mów do serca bitu, bo tam jest amnestia.
Paktofonika [Pfk Company]
Avallach jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-02-2009, 18:59   #4
anasazi
Użytkownik Forum
 
anasazi's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2004

Posty: 80
Domyślny

kira ... ;p pewnie że gówno wiem, przytaczam tylko moje doświadczenia ;p
__________________
www.freegry.glt.pl wlazic !!
anasazi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 11:34   #5
zero_skillu_szczylu
Użytkownik Forum
 
zero_skillu_szczylu's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2008
Lokacja: Świnoujście

Posty: 850
Stan: Niegrający
Domyślny

anasazi ma rację, od tygodnia gram na Infernie i jeśli wyjdziesz z depo, na exp to padasz..

od kilku dni staram się dojść do mana shopu w Venore i mi nie wychodzi ;s
__________________


<3


coś z innej beczki;d


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rasenue Pokaż post
czy naprawde jestes taki tempy?

Pọớћẁa Pŕσďǔ©тїφח®™
zero_skillu_szczylu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 11:55   #6
Bykunn
Użytkownik Forum
 
Bykunn's Avatar
 
Data dołączenia: 03 07 2006
Lokacja: Tomaszów Mazowiecki

Posty: 259
Stan: Na Emeryturze
Bykunn ma numer GG 6050652
Domyślny

No nie wiem, ale moim zdaniem nie macie racji chłopaki (prócz Avalacha).
Na światach pvp-e głowny peking odchodzi w miastach i okolicach przez levele 10-30. Reszta ludzi jest zazwyczaj w porządku, a Ci którzy już wbiją wyższy level po początkowych trudnościach są zazwyczaj ogarniętymi graczami. Poza tym nierzadko można liczyć na pomoc h leveli (jeśli nie uczestniczą w wojnie), którzy czasami nie mają po prostu co robić i czyszczą miasta z "pekerów", którzy biją dla "zabawy" ludzi wychodzących z temple lub dp.

1) nie wiem dawno nie grałem na pvp e, tak samo jak w tibie.
2) expi się fajnie, tylko z huntami może być mały problem bo respy zazwyczaj strasznie wolne
3) bez powodu zabijają raczej dzieci, które nie mają co robić, ale powyżej 50 ten problem raczej odpada
4) to samo co punkt 1. Jak znajdziesz jakąś ogarniętą grupę to będziesz miał fajną zabawę
__________________
Visca el Barca!
Visca Catalunya Illure!
Bykunn jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 11:57   #7
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja gralem na infernie do 21 lvla i przez ten czas padlem 3 razy ( chwile tylko na facc landzie bylem ) . Ale jak wbijasz 50 lvl sorcem to gra ci sie bardzo usmiecha , openki bez noobkow itp.
ZapodajMuze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 12:29   #8
anasazi
Użytkownik Forum
 
anasazi's Avatar
 
Data dołączenia: 05 08 2004

Posty: 80
Domyślny

wiadomka, ale trzeba wbić ten 50 lvl : ) na terenach dla facc to strasznie ciężko, nie wiem jak tam na pacc bo nie grałem tam gdy go miałem, ale sądze, że to faktycznie może być prawda, że na h lvls są ludzie ogarnięci, a napy, których jest od groma na innych typach serwerów

aczkolwiek polecam normalny serwer pvp a e pvp for fun taki test serwer ^^
__________________
www.freegry.glt.pl wlazic !!
anasazi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 13:54   #9
Sanelma
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 06 2008

Posty: 17
Stan: Niegrający
Imię: Sanelma
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 49
Domyślny

Pozwolę sobie wypowiedzieć się na temat serwera Inferna, gdyż troszkę o nim wiem.

Punkt 1:

Na Infernie głównie dominuje narodowość Szwedów, Duńczyków oraz Norwegów. Na drugim miejscu uplasowałbym graczy pochodzących z Hiszpanii, Portugalii, Brazylii i Meksyku. Na trzecim miejscu dopiero Polska ( wbrew pozorom nie jest ich aż tak dużo ), Anglia, Kanada, Stany Zjednoczone i Niemcy. Na końcu Rosja i Ukraina. Osobiście znam też paru obywateli Egiptu, Japonii i Australii, ale to są już widoczne mniejszości narodowe.

Punkt 2:

Nie jestem do końca pewien czy dobrze zinterpretowałem to pytanie. Postaram się jednak odpowiedzieć na nie w miarę racjonalnie. Sam proces expienia, jak powszechnie wiadomo, zależy indywidualnie od gracza i u każdego inaczej to wygląda. Jeśli jesteś dobry w zdobywaniu doświadczenia, zrobiłeś chociażby dwie/trzy postacie powyżej 50 lvlu, to nie powinno to sprawić żadnego problemu. Prawdopodobnie jednak, znaczenie tego pytania jest nieco głębsze. Myślę, że chodzi Ci o to, czy w czasie kiedy expisz, ktoś po Ciebie nie przyjdzie. I tutaj sprawa się trochę komplikuje, ponieważ każda z takowych sytuacji składa się z kilku czynników i każdy na duże znaczenie. Postaram się je wymienić:

a) czynnik poziomu postaci - im wyższy, tym większa szansa, że po Ciebie przyjdą, gdyż kierują się darmowym doświadczeniem ( jeśli jest to grupka magów/druidów z małymi lvlami, a Ty masz przykładowo 70/80 ) oraz dobrym ekwipunkiem.

b) czynnik profesji - najczęściej lubią chodzić na magów i druidów. Po pierwsze dlatego, że profesje te są łatwe do zabicia, zwłaszcza jeśli akurat expią, a po drugie, że lootem ofiary praktycznie zawsze będą rzeczy przydatne dla zabójców, tj: mana potiony, runy, lekki i często drogi eq, jakiego używają profesje magiczne. Nie oznacza to, ze nie chodzą na knightów i paladynów. Będąc jedną z tych profesji, również można spodziewać się wizyty. Tutaj głównym pretekstem byłby darmowy exp, a w przypadku knighta dobry ekwipunek.

c) czynnik gildii - w zależności od tego w jakiej jesteś, mogą Ciebie zabić lub nie. Muszę Cie jednak zmartwić, bo dla typowych playerkillerów gildia nie ma żadnego znaczenia, chyba że się z nimi znasz, to wtedy masz spokój.

d) czynnik ogólnej aktywności w grze i na forum - tutaj ważne jest w jaki sposób odnosisz się w tych dwóch miejscach do wszystkich graczy. Czy ich obrażasz, czy pomagasz, czy często zabijasz ( nawet pkerów ), czy piszesz dużo bzdur na forum, chcąc tylko nabić jaknajwięcej postów się da, itp. Najlepszym wyjściem byłoby nie zwracać na siebie zbytniej uwagi. W większości przypadków gracze, którzy w grze zachowywali się arogancko wobec innych, a na forum spamowali różne głupoty, kończyli albo na rooku, albo płacili paymenty. Także jest to raczej nie opłacalne.

Punkt 3:

To czy zostaniesz zabity, zależy głównie od szczęścia. Trochę opisałem Ci wyżej, ale udzielę Ci kilka wskazówek, które przynajmniej w jakimś stopniu ograniczą to ryzyko. Po pierwsze kup pacca. Sporo ludzi nie stać na taki wydatek, ale to naprawdę robi różnicę. Mając PACC, od razu zmniejszysz ilość potencjalnych graczy żądnych Twojego expa/loota, bo FACC Ciebie już nie dopadną. Po drugie staraj się nie chodzić w takie miejsca jak: Ghostland, wyspy lodowe ( Fibula, Senja, Vega ), kopalnie dwarfów obok Kazordoon, Amazon Camp, Evelbane Castle ( obok Ab'dendriel ), Thais, Venore Trolls. To są te, na których istnieje duża szansa, że padniesz. Noś przy sobie zawsze parę rzeczy, które w razie, jeśli ktoś Ciebie zaatakuje pozwolą Ci przeżyć, lub chociaż wydłużyć walkę i zmierzając ku jakiemuś miastu, wołać o pomoc i cierpliwie czekać. Nie zawsze masz capa na wszystko, ale postaram się zacząć od tych najważniejszych: time ring ( przyśpiesza ruch postaci ), destroy fieldy ( czasem przydatne do usunięcia pola energii lub ognia ), 3 parcele lub lepiej czar levitate ( do wchodzenia na budynki ), parcel + label ( żeby wysłać bp i eq do swojego depo, jak już wiesz, że nie dasz rady przeżyć ), kilka run magic wall ( przydatne do blokowania drogi przeciwnikowi, na czym zyskujesz 20 sekund za każdym rzutem. Dodam, że knight nie może używać m walli, ponieważ na Infernie nie zrobisz 9 m lvl tą profesją ), przydatne są też różnego rodzaju klucze, które ułatwią czy wejście do miejsc, gdzie atakujący nie będzie mógł wejść. Jest duży wybór kluczy, ale ma też znaczenie w jakim miejscu się znajdujesz. Dla przykładu, będąc w Carlin możesz uciec na spawn trolli ( ten na wschód od miasta ), w Ab'dendriel najbardziej chyba znanym miejscem jest Hellgate ( jednakże klucz jest drogi, bo kosztuje aż 5k ), w Kazordoon zrób Imperator Cookies Quest ( mogłem przeinaczyć nazwę. Zrobienie tego questu pozwala Ci na otwarcie bodajże 2 pomieszczeń, gdzie możesz się schować, w Ankrahmun wystarczy wejść na piramidę i jesteś bezpieczny, na Plains of Havoc pozostaje świątynia. Jeśli chodzi o inne miasta i miejsca to nie mam wiedzy na temat, gdzie mógłbyś uciec. Musisz się spytać kogoś, kto ma tam 'zameldowanie', lub często bywał w tym miejscu. Innym sposobem na pozbycie się natrętnych intruzów, jest ucieczka w miejsce, gdzie są stwory, z którymi wróg sobie nie poradzi. Oczywiście, ty sam musisz być pewien, że przeżyjesz. Takich miejsc jest sporo i nie bardzo chcę mi się je wymieniać, ale z pewnością jakieś znajdziesz. I ostatnia rada. Staraj się mieć ze sobą pusty bag ( waży 8 oz. ) Jeśli masz przy sobie parcel z labelem, ale właśnie giniesz z dala od jakiejś skrzynki, to zanim zużyjesz ostatnie potiony, wrzuć cały eq do plecaka, a ten plecak do torby. Na końcu torbę rzuć gdzieś pod drzewo ( musi być gdzieś w miarę daleko ) lub wrzuć do jakiegoś martwego ciała potworka, jeśli wiesz, że za chwilę będziesz miał możliwość, aby po niego wrócić.

Punkt 4:

Na Infernie jest dużo Polaków, ale większy odsetek z nich nie ma większego poziomu jak 50. Jeśli liczysz na pomoc któregokolwiek z nich, to możesz się nieraz rozczarować. Spora liczba tych, którzy zaczęli ostatnio grać i mają lvle 60-90 są po prostu skończonymi de****** i jakikolwiek kontakt z nimi może się dla każdego skończyć nieciekawie. Jeżeli jesteś z takich graczy, którzy potrzebują pomocy innych graczy lub gildii ( czego nie potępiam, bo nie każdy jest idealny ) to postaraj się o zaproszenie do jakiejś szanującej się gildii. Zanim do jakiejś dojdziesz, dowiedz się o niej coś więcej, zrób jakiś 'wywiad', bo nieraz się potem okazuje, że gildia do której doszedłeś 'specjalizuje się' w pkowaniu. I wtedy darmowy hunt gotowy.


Troszkę się rozpisałem, ale jeśli to przeczytasz i 'weźmiesz sobie to do serca', to na pewno będzie Ci łatwiej grać.

Na koniec mogę Ci życzyć powodzenia w grze i jaknajmniej problemów.

Ostatnio edytowany przez Sanelma - 01-03-2009 o 14:00.
Sanelma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-03-2009, 14:10   #10
Biohazardd
Użytkownik Forum
 
Biohazardd's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2008
Wiek: 35

Posty: 276
Domyślny

Na dolerze jest najwięcej br.
W rannych godzinach ( u br wtedy jest noc ) spokojnie można chodzić po mieście.

Ze wszystkich moich dedów wszystkie były w mieście. nawet w godzinach szczytu w sobote i w niedziele jest wieeele expowisk wolnych na ktore nikt nie przychodzi, wiec expi sie latwo.

Najlepiej nie łazić po miaście ( najwięcej pk ) a jak już to stać blisko pz na mana shieldzie to raczej nie padniesz.
Biohazardd jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 05-03-2009, 12:58   #11
Retsu
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

1) Jaki kraj dominuje na Infernie/Dolerze?
2) Czy ciężko się expi?
3) Czy nie PK-ują bez powodu bo to mnie najbardziej trapi xD
4) Czy gra dużo polaków na wyżej wymienionych światach?

1) Roznie
2) expi sie latwo wszystko prawie puste
3) rondom pk jest duzy ale jesli nikomu nic nie zrobisz to da sie grac
4)Inferna gra duzo polak0ów
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:27.


Powered by vBulletin 3